Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2013., 16:59   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,687
Supermicro X9SAE - stroj za igraonicu

Testirali smo računalo za igraonicu bazirano na Supermicro workstation ploči.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2013., 17:17   #2
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Greskica
Citiraj:
Kao što smo u testtu napisali
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2013., 17:23   #3
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Nema mi smisla to što je pod minus naveden nedostatak prednjih USB 3.0 portova kad se radi o računalu sa specifičnom namjenom.

Ionako u igraonici nitko neće ni pogledati kućište i komentirati prisutnost USB 3.0 portova jer mu baš usred CS-a zatreba što brže prenošenje 20 GB fajlova na eksterni disk
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 11.06.2013., 17:27   #4
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Uzaludno bacena lova na takve konfe i periferiju. Osim ako imaju jako dobre sponzore i planiraju napraviti natjecanja na svjetskoj razini, sto je jako malo vjerojatno.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2013., 17:59   #5
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Pa nemora bit uzalud bačena lova, strateški smještene igraonice i danas imaju jako puno prometa i igrača, da sad nespominjemo i ostale razloge za tako jake(skupe) konfiguracije tipa smanjivanje dobiti i sl. Da se moglo jeftinije i da većina nebi primjetila razliku, moglo se.


Veći minus od tih usb3.0 portova je SSD, iako opet, razumijem moguće razloge zbog čega ga nema, no opet, u tom cjenovnom rangu i uz ispravno podešene dozvole što korisnici mogu il nemogu, nevidim razloga za izostanak istog.


Jedan prijedlog za ubuduće, da kad se testiraju konfiguracije komponente uz spominjanje u članku, ipak ubace i u jednu tablicu jer je preglednije za pogledati konfiguraciju kao cjelinu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2013., 19:35   #6
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Još jedna greškica. Predzadnji odlomak na prvoj stranici.

Citiraj:
Ovakav Hynxov stick
Igraonica u Karlovcu naručila 20 takvih po 15k kn?? Netko fakat ne voli svoje novce
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2013., 19:56   #7
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Imam ja jedno pitanjce: kakvo bi bila usporedba ovako jednog integriranog računala naspram gotovih brandiranih računala? Postoji li dovoljno jako brandirano računalo? Pod brandirano mislim na Dell, HP, Lenovi itd. ne na konfiguracije u režiji Linksa ili neke druge firme što su opet "integrirana" računala. Fali mi u članku malo analitičke usporedbe sa dostupnim alternativama na tržištu. Jasno mi je da nije moguće izvest testove alternativa ali čisto onako za usporedbu da se vidi što postoji uz to a sličnih performansi po papirima barem.

p.s. jeste li možda testirali kako to gura 2 ili još bolje 3 monitora?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2013., 20:04   #8
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Da nije graficke zakleo bi se da je ovo moj DX2-66 iz '93.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2013., 20:12   #9
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Nekako san pod dojmom da je bačena lova... ECC, Xeon...
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2013., 20:15   #10
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,687
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Imam ja jedno pitanjce: kakvo bi bila usporedba ovako jednog integriranog računala naspram gotovih brandiranih računala? Postoji li dovoljno jako brandirano računalo? Pod brandirano mislim na Dell, HP, Lenovi itd. ne na konfiguracije u režiji Linksa ili neke druge firme što su opet "integrirana" računala. Fali mi u članku malo analitičke usporedbe sa dostupnim alternativama na tržištu. Jasno mi je da nije moguće izvest testove alternativa ali čisto onako za usporedbu da se vidi što postoji uz to a sličnih performansi po papirima barem.

p.s. jeste li možda testirali kako to gura 2 ili još bolje 3 monitora?
Imaju i HP i Dell i Lenovo ovakva Xeon računala ali su grafičke u pravilu u njima ili Quadrice ili FirePro.

Nije bilo vremena za multimonitor setup, ali grafika to bez problema odradi.
krešo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2013., 07:45   #11
Bolnum
#define yes no;
Moj komp
 
Bolnum's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 153
Nisam nigdje našao koja je grafička u PCE Rig-u. Ipakste ih uspoređivali.
Bolnum je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 07:53   #12
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,687
Citiraj:
Autor Bolnum Pregled postova
Nisam nigdje našao koja je grafička u PCE Rig-u. Ipakste ih uspoređivali.
Hm, ista ta
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 09:29   #13
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ovo je garant slagao netko tko se profesionalno bavi sa infromatikom, na neki nacin ali nema blage veze sa gamingom, jos manje s igraonicom. Uzel je ono kaj pozna a 680 nasao na netu kao najbolju, valjda je onda bila kad je trazio.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 12:34   #14
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Bolje sprijeciti nego lijeciti.

Tak nekako ide poznata poslovica, pogotovo je moguce da sam se zeznuo za "ije" i "je", ali neda mi sad...

Jel stroj radi za sta je namjenjen, pa radi.
Ploca nema hrpu dodatnih cipova za dodatne usb utore, sata kontrolere, raznorazne OC cipove i drugu hrpu nepotrepnih dodataka, znaci i mogucnost havarije, sto hardverske, sto softverske je manja.

U svakom slucaju, ako se ima novca, razumljiva konfiguracija za igraonicu.

Samo se sjetite ako ste koji put bili bez kompa na par dana, jer cekate plocu sa garancije ili nesto trece.

Vlasnike igraonice to sigurno osim zivaca kosta i nesto novaca...
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 12:49   #15
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
Bolje sprijeciti nego lijeciti.

Tak nekako ide poznata poslovica, pogotovo je moguce da sam se zeznuo za "ije" i "je", ali neda mi sad...

Jel stroj radi za sta je namjenjen, pa radi.
Ploca nema hrpu dodatnih cipova za dodatne usb utore, sata kontrolere, raznorazne OC cipove i drugu hrpu nepotrepnih dodataka, znaci i mogucnost havarije, sto hardverske, sto softverske je manja.

U svakom slucaju, ako se ima novca, razumljiva konfiguracija za igraonicu.

Samo se sjetite ako ste koji put bili bez kompa na par dana, jer cekate plocu sa garancije ili nesto trece.

Vlasnike igraonice to sigurno osim zivaca kosta i nesto novaca...
A Supermicro nema RMA? I ako mu nešto crkne sigurno će čekta duže, ASUS možeš dobit odma zamjenu u dućanu, a Supermicro malo teže.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 12:58   #16
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Jbt. dok se takav stroj u igraonici isplati, vec ce zastarit i grafa i taj proc i sve zivo.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 12:58   #17
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,687
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
A Supermicro nema RMA? I ako mu nešto crkne sigurno će čekta duže, ASUS možeš dobit odma zamjenu u dućanu, a Supermicro malo teže.
Ne znam otkud vadiš te informacije?

Pa ovo je napravljeno u suradnji sa distirbuterom Supermicra u Hrvatskoj, koji ima hardvera na lageru, a vjerujem da je i održavanje ugovorno dogovoreno.

Uostalom 20 računala nije krajnja brojka, nego će ih biti još, a neka će biti bazirana i na Haswell platformi koju Supermicro već isporučuje.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 13:46   #18
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Ne znam otkud vadiš te informacije?

Pa ovo je napravljeno u suradnji sa distirbuterom Supermicra u Hrvatskoj, koji ima hardvera na lageru, a vjerujem da je i održavanje ugovorno dogovoreno.

Uostalom 20 računala nije krajnja brojka, nego će ih biti još, a neka će biti bazirana i na Haswell platformi koju Supermicro već isporučuje.
Čisto sumnjan da ima uvik par ploča u dućanu, (ali i da ima), koja je razlika kad Supermicro crkne ili neka uber-clock-rog ploča? Nikakva.
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Jbt. dok se takav stroj u igraonici isplati, vec ce zastarit i grafa i taj proc i sve zivo.
Cover za cocaine operaciju
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 13:56   #19
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,687
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Čisto sumnjan da ima uvik par ploča u dućanu, (ali i da ima), koja je razlika kad Supermicro crkne ili neka uber-clock-rog ploča? Nikakva.
Ne znam zasto ljudi uvijek percipiraju da su to nekakvi ducani u pitanju

Distributer je Proaxis, a OpenIT je integrator i ne vjerujem da imaju "dućane".

Riječ je o firmama koje se bave poslovnim rješenjima i koje očito znaju zašto rade to što rade.

Kao što sam napisao, vjerojatno imaju ugovor o održavanju i sigurno neće vlasnik/vlasnici igraonice vaditi ploče iz računala i nosit ih u "dućan"...
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 14:00   #20
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Ne znam zasto ljudi uvijek percipiraju da su to nekakvi ducani u pitanju

Distributer je Proaxis, a OpenIT je integrator i ne vjerujem da imaju "dućane".

Riječ je o firmama koje se bave poslovnim rješenjima i koje očito znaju zašto rade to što rade.

Kao što sam napisao, vjerojatno imaju ugovor o održavanju i sigurno neće vlasnik/vlasnici igraonice vaditi ploče iz računala i nosit ih u "dućan"...
Citiraj:
Samo se sjetite ako ste koji put bili bez kompa na par dana, jer cekate plocu sa garancije ili nesto trece.
Ja san se referira na ovaj dio, čisto sumnjan da Supermicro ne crkava, i čisto sumnjan da su instantno tu kad se nešto desi, o tome san govorio. Otkad je serverska ploča garancija da nešto neće crknit i da će radit xxx godina bez pada.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 14:04   #21
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa zato potpišeš fino kod kupovine veće količine u tih 15k kn i ugovor da su popravci on-site u nekom određenom roku, jer ove mašine ipak donose novac nebitno u kojoj ulozi.

to sa složencima nije baš neka svakodnevna opcija.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 14:13   #22
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,687
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Ja san se referira na ovaj dio, čisto sumnjan da Supermicro ne crkava, i čisto sumnjan da su instantno tu kad se nešto desi, o tome san govorio. Otkad je serverska ploča garancija da nešto neće crknit i da će radit xxx godina bez pada.
Pa naravno da su "instantno" tu, zato ugovori i postoje. Brzina odziva se definira ugovorom, baš kao i dostupnost zamjenskih dijelova. Ne govorimo tu o poslovanju na razini nekakvog webshopa ili "dućana".

A što se tiče crkavanja, vjerojatno se i to dešava, ali je s nabavkom server grade komponenata sigurno povećana pouzdanost na duže staze. Da nije tako data centri bi bili puni desktopa umjesto servera

Zadnje izmijenjeno od: krešo. 12.06.2013. u 14:18.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 14:20   #23
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Ja san se referira na ovaj dio, čisto sumnjan da Supermicro ne crkava, i čisto sumnjan da su instantno tu kad se nešto desi, o tome san govorio. Otkad je serverska ploča garancija da nešto neće crknit i da će radit xxx godina bez pada.
Nitko ne garantira da supermicro nece crknuti. Ali po svemu trebala bi biti dugotrajnija i pouzdanija od bilo koje sarene, pretrpane ploce, pa sam ja otale povukao paralelu.

Recimo, uzmes 1 disk i koristis ga, ili 2 u raidu 0. Nije li veca vjerojatnost da ce crknit raid polje nego ovaj sam disk, nije garancija, ali tako kaze vjerojatnost.

Tako i ova ploca nema na sebi gotovo nista nepotrebno...
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 14:24   #24
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nebitno tko je dugotrajniji, a supermicro sigurno je, to je deal od ~300k kn i tu bez on-site održavanja se ne srlja.

boli te briga da li ima ploče ili ne, pare ti stižu ili od brzo popravljenog računala ili od penala vendoru... end of story.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 14:46   #25
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
boli te briga da li ima ploče ili ne, pare ti stižu ili od brzo popravljenog računala ili od penala vendoru... end of story.
Upravo tako. Mi imamo hrpu desktopa i laptopa, ali i puno servera (rack/desktop). Za laptope/desktope je normalna garancija, ali za servere je izlazak na teren u maksimalno 4 sata, popravak u maksimalno 8 sati, s time da dobivamo zamjenski server dok naš popravljaju.

Zato se i uzimaju standardne serverske komponente jer takvih stvari ima na lageru. Neki bi se začudili za što sve postoji lager.

Dell, npr, ima zgodan sistem lagera po različitim zemljama, tako da su uvijek u stanju brzo riješiti problem. Ovdje pišem o profesionalnim stvarima, naravno, a ne o kućnim korisnicima .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 14:50   #26
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
samo bi htio reći da ukoliko ova priča sa igraonicom je legit, a nema razloga da nije, ja bi prvi sa škvadrom uplatio pare za jednu noć iznajmljivanje iste.

tko nije okusio pravi lan party sa društvom preko noći sa kojom gajbom pive, grickalicama i sl. nema pojma kaje prava stvar... ovo kaj igrate sa headsetima potiho unoć sa nekim kinezima nije ni s od sjene šta je pravi lan party.

+ nemaš OGROMNE logističke probleme oko sakupljanja svih tih kompovlja na jedno mjesto, tj. hardveraj te već čeka na mjestu, samo skupite pare i bok.

to je pravi multiplayer, a ne ova nakarada danas koju svi štuju te keširaju za svaki novi drek koji izađe.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 14:55   #27
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
+ nemaš OGROMNE logističke probleme oko sakupljanja svih tih kompovlja na jedno mjesto, tj. hardveraj te već čeka na mjestu, samo skupite pare i bok.
I sve odmah radi . Ne gubiš par sati na uštimavanje kojekakvih verzija igara, software-a, podešavanja servera, mreže, kablovinja, planiranja opterećenja struje po fazama u kući (da ne ide baš sve na isti osigurač i fazu).....

Iako mi je, uz sve te probleme, ipak draži MP kad su svi u istom podrumu sa litrama piva/vina, hrpom kolača, peciva, ćevapa, pizza i omanjim brojem pepeljara .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 14:58   #28
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
svakako i to isto... majko isusova kada se sjetim 10base bnc konekcija, vampira i nemogućnosti uspostavljanja mreže, kamoli igara, ma nema do tog gušta

pizze, ćevapi, cuga, ilegalne supstance, vrištanje od smijeha, situacije... nema do toga yebo me pas.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 15:21   #29
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Nema vise toga. Moj frend je imal igraonicu i kad bi je zatvoril za javnost bilo bi svega do jutra. Tamo jos od Duke, Comand and conquera pa do Starcrafta 2 na Cyrixma do mmx.. Kasnije je to sve otislo u k, proplao.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2013., 15:23   #30
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa no velim... revival te branše za stariju ekipu
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na