Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 23.10.2017., 11:09   #2341
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Ako se držimo pravila izlaženje s staze nigdje nije dozvoljeno i ne može sa tolerirati.A to jel si sjekao ili si išao šire uopće nema veze jer i kada ideš šire isto možeš ostvariti korist.Kazna je na mjestu ali ako su njega kaznili bilo je puno većih krađa vremena(konstantnih prelaženja linije).Ako uzmemo da su Bottas i Vettel uhvatili par sekundi u cijelo utrci,pa ako im maknemo tu skundu-dvije,vidimo da su i oni ostvarili nedopuštenu prednost i samim time pozicije.
https://www.youtube.com/watch?v=aljfbhxtdyc
Pogledajte kako Vettel a poslije i Bottas dolaze do pozicije.Pa poslije i Sainz.
Ha cuj, pogledaj kvalifikacijski krug od Hamiltona, pa se vidi da na dva mjesta izlazi sa sva 4 kotača van staze.

https://youtu.be/i8G0C4W0mBs


Što se tiče sainza, on nije dobio poziciju kad je izašao van staze, već je ponovno prestigao kasnije. Tko dobije poziciju rezanjem zavoja, mora mjesto vratiti, a pošto je bio zadnji krug, max je umjesto toga penaliziran 5 sec što na kraju ima isti učinak.
nub je offline  
Staro 23.10.2017., 11:47   #2342
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Pa to i ja pričam(što se tiče Hamiltona),jednima se tolerira a drugima ne.Isto je jel si sjekao ili išao široko.Ako pravilo kaže sva 4 kotača unutar bijelih linija onda je za sve tako.To je kao da u nogometu sviraš za gol aut ali za aut sviraš samo nekada kad lopta prođe liniju.A što se tiče Sainza pogledaj na 3:18 kako nije dobio poziciju.Ali ako ideš pravilo primijeniti prema ijednom vozaču moraš prema svima ili nije regularno.Ne postoji pravilo o rezanju i ne rezanju staze,več pravilo o nedozvoljenom korištenju proširenja i pasica.Svaki puta kada vozač izađe iz okvira trkaće staze i s time stekne bilo kakvu prednost(vremensku ili pozicinu) došlo je do povrijede pravila.Ima zavoja u kojima kada pređeš linije ne stičeš prednost nego gubiš i tamo se to tolerira i ne kažnjava.
Prki je offline  
Staro 23.10.2017., 11:58   #2343
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Koliko god mi bili želji takvih poteza na kraju utrke i bili veseli zbog toga, lik je sa 4 kotača precvikao zavoj i stekao prednost. Školski primjerak "cutting corner". Kazna čista ko suza.
Naravno da te neće kaznit kad odeš van staze i od toga ne profitiraš, ali ako napustiš stazu i dobiješ poziciju ili vrijeme tim potezom, kazna je neizbježna.

Onak kenijski debil od suca je Hamiltonu dernuo kaznu u Spa kad je riješio Kimija. Prvo ga je Kimi gurao van, Ham je otišao sjeći šikanu. Vratio mu je poziciju ali do kraja ravnice opet prestigao.
Kenijska šuperda je kaznila Hama 25 sekundi zbog stjecanja ilegalne prednosti.
Očito je bio ljut jer se Kimi ionako na kraju spucao o zid, a nesposobni siromak Massa dobio utrku iako je bilo taman 24 sekunde iza.

Ti stewardi su kako koji i na kojoj stazi. A pravila su sva dosta labava...

@mob
Brko je offline  
Staro 23.10.2017., 16:23   #2344
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Znači Bottas,Vettel i Sainz mogu a Max ne može izaći s staze,zanimljivo.Nitko ne kaže da nije Max zaslužio kaznu ali pogledaj ova tri lika kako su došli do pozicije.Pa Vettel je do vodeće pozicije došao s izlaskom s staze s sva četiri kotača i nikom ništa.I mislim da je Mika Hakinen bio sudac.
Al neka preći će Max u McLaren a ond apočinje novo dosadno doba F1.Krvi ćemo se svima napiti i pet pristranih sudaca im neće pomoći.
Prki je offline  
Staro 23.10.2017., 16:30   #2345
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Prki, nije ista stvar. Bottas, Sainz i Vettel nisu dobili poziciju izlaskom sa staze. Max je. I tu priča staje. Max je zasluženo popio kaznu.

Nadalje, mislim da Maxa u McLarenu nećemo vidjeti. Prije Ricciarda nego Maxa. Ako je priča istinita, Merđo je već nekakve predugovore potpisao sa njegovim krm...ovaj tatom
Brko je offline  
Staro 23.10.2017., 16:54   #2346
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Pa kako nisu Vettel prolazi Hamiltona izađe s staze i tako dobije poziciju ,jel samo ja gledam snimke situacija ili što... I Bottas isto tako i Sainz isto tako.Imaš malo gore YT clip pa pogledaj.Pogledaj klip Brko pa mi reci gdje se Vettel nalazi na 13 sec klipa(još bolje se vidi na 56sec-on board)?I Sainz na 3:18sec???Znači uletiš nekome 30km brže u zavoj,izletiš s staze,u tom izletanju zbog veće brzine dobiješ poziciju i to je OK.Ja očito neka druga pravila kontam.

Zadnje izmijenjeno od: Prki. 23.10.2017. u 17:00.
Prki je offline  
Staro 23.10.2017., 17:05   #2347
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Vettel - poziciju je dobio ranije, prvi zavoj nakon starta, nije rezao zavoj
Sainz - nije rezao zavoj, napustio je track limits
Max - rezao je zavoj

Sve čisto ko dan. A sad možemo do sutra gledati snimku. Jedno je napuštanje track limits za što je opomena, a drugo je REZANJE ZAVOJA.
Brko je offline  
Staro 23.10.2017., 17:17   #2348
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Ha čujte, zato imamo suce. Da se svako izlaženje sa sva 4 točka van bijele linije tretira isto, onda nam nebi trebali suci već bi automatski išla kazna. Al i onako se do sada kaznjavalo svako sranjen i gdje je tu zabava.

Max je rezao s unutarnje strane i u takvim situacijama (kao i kod rezanja sikana) se pozicija vraća nazad. Osim toga, rezanje mu je direktno pomoglo za prestizanje, dok sainzu bas i nije.
nub je offline  
Staro 23.10.2017., 17:28   #2349
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Znači Vettelovih 20-30kmh prenesenih u to izletanje iz staze nema veze to je OK.Max je kažnjen za slijedeće "It was determined Verstappen’s car had left the track and gained an improper advantage when passing Raikkonen.".Znači nema cut pravila ima pravilo napuštanja staze i stjecanja prednosti.A Vettelovih 20kmh više je bogami dobra prednost.
Prki je offline  
Staro 23.10.2017., 18:14   #2350
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
dobro jel ti treba crtati?
Gabre je offline  
Staro 23.10.2017., 18:50   #2351
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Da.
Prki je offline  
Staro 23.10.2017., 19:06   #2352
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Ovo što spominjete da su neki vozači išli šire na nekim dijelovima kao npr Ham u kvalama je dogovoreno prije početka vikenda da neće gledati toliko na te izlaske. I to je u par zavoja ne na cijeloj stazi.

Prki bi branio Verstappena da presječe prvi zavoj u Monzi i ode sa zadnjeg na prvo mjesto jer je eto isto ko kad neko u askariju na izlazu ode malo šire.


Hamilton o situaciji: https://twitter.com/FiftyBuckss/stat...31651710664706

Valjda ću se prvi put u životu u potpunosti složiti sa nečim šta je rekao

Zadnje izmijenjeno od: draksa. 23.10.2017. u 19:12.
draksa je offline  
Staro 23.10.2017., 19:13   #2353
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Kvyat neće vozit u mexiku jer voze hartley i gasly .

Možda na kraju Hartley ipak ostane, ovo mu je još jedna šansa.
nub je offline  
Staro 23.10.2017., 19:23   #2354
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Ovo što spominjete da su neki vozači išli šire na nekim dijelovima kao npr Ham u kvalama je dogovoreno prije početka vikenda da neće gledati toliko na te izlaske. I to je u par zavoja ne na cijeloj stazi.

Prki bi branio Verstappena da presječe prvi zavoj u Monzi i ode sa zadnjeg na prvo mjesto jer je eto isto ko kad neko u askariju na izlazu ode malo šire.


Hamilton o situaciji: https://twitter.com/FiftyBuckss/stat...31651710664706

Valjda ću se prvi put u životu u potpunosti složiti sa nečim šta je rekao
Hamilton je sve rekao točno i istinito. U biti svima je sve jasno... ok,skoro svima

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Brko je offline  
Staro 23.10.2017., 22:25   #2355
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Ajde i ja se ovaj put slažem s njim. Fakat ova smeća od staza imaju ta sranja umjesto trave. Nek se još liberty media riješi staza koje je tilke napravio i f1 ide u starom smijeru!

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 24.10.2017. u 04:48.
Blue_Fatal1ty je offline  
Staro 23.10.2017., 23:11   #2356
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Ovo što spominjete da su neki vozači išli šire na nekim dijelovima kao npr Ham u kvalama je dogovoreno prije početka vikenda da neće gledati toliko na te izlaske. I to je u par zavoja ne na cijeloj stazi.

Prki bi branio Verstappena da presječe prvi zavoj u Monzi i ode sa zadnjeg na prvo mjesto jer je eto isto ko kad neko u askariju na izlazu ode malo šire.


Hamilton o situaciji: https://twitter.com/FiftyBuckss/stat...31651710664706

Valjda ću se prvi put u životu u potpunosti složiti sa nečim šta je rekao
Valjda prvi put da ga čujem a da ne zvuči preseratorski i umišljeno.

Komentar na mjestu. Ima potpuno pravo, nove staze ko veliki parking sa iscrtanim zavojima. Nema posljedica za izlijetanje,nema straha da ćeš se izvrtit, itd.

Pješčane zamke bi u svakoj trci barem 2-3 koštala trke prije. Sada se svodi na mozda flat spot na gumi
Gabre je offline  
Staro 24.10.2017., 04:56   #2357
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Ajde i ja se ovaj put slažem s njim. Fakat ova smeća od staza imaju ta sranja umjesto trave. Nek se još liberty media riješi staza koje je tilke napravio i f1 ide u starom smijeru!
Koreja, Indija, Valencia, revidirani Hockenheim, Turska (iako je to sasvim odlična staza bila) i sad Malezija. Ti Tilkedromi su povijest već sada.
Još kad bi izbacili Singapurćane i Abu Dabćane, ali obzirom kakve pare upumpavaju, nema šanse.

Samo neka ostanu Melbourne, Catalunya, Monako, Montreal, Hungaroring, Monza, Spa, Interlagos, Suzuka i i ovaj Austin Powers. Eventualno da vrate Nurngurgring i Imolu. Sve drugo more propast...

A stari Hockenheim nikad prežaliti neću to mi je bila omiljena staza. Od Tilkedroma, kao što rekoh žalim jedino za Turskom.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Brko je offline  
Staro 24.10.2017., 08:52   #2358
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova

A stari Hockenheim nikad prežaliti neću

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Bio sam ove godine turisticki na stazi, kao klinac sam odrastao 50ak km od Hockenheim-a... priroda progutala stari dio staze, sve obraslo drvecem, jedva da se zna di je stari asvalt isao... a ovo sto je ostalo, stvarno meh.
GoGzS je online  
Staro 24.10.2017., 09:13   #2359
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A stari Hockenheim nikad prežaliti neću to mi je bila omiljena staza. Od Tilkedroma, kao što rekoh žalim jedino za Turskom.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Da turska mu je jedina staza koja je vrijedila. Malezija je bila odlicna radi svojih potopa.


Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Bio sam ove godine turisticki na stazi, kao klinac sam odrastao 50ak km od Hockenheim-a... priroda progutala stari dio staze, sve obraslo drvecem, jedva da se zna di je stari asvalt isao... a ovo sto je ostalo, stvarno meh.
Ošlo sve u povijest...
Blue_Fatal1ty je offline  
Staro 24.10.2017., 10:07   #2360
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Da su htjeli, mogli su ostaviti asfalt kao povijesni dio. Ali eto, odlucili su orati po stazi i zasaditi drvece, kao da ga nema dosta....

Jednom sam prolazio pored staze jer je tamo autocesta odmah. Drugi put cu probati stati i otici do spomenika Jimu Clarku. Valjda se nekako moze doci do istoga.

U Imoli je Senni sasvim pristojno napravljeno.

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 24.10.2017., 11:05   #2361
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Koreja, Indija, Valencia, revidirani Hockenheim, Turska (iako je to sasvim odlična staza bila) i sad Malezija. Ti Tilkedromi su povijest već sada.
Još kad bi izbacili Singapurćane i Abu Dabćane, ali obzirom kakve pare upumpavaju, nema šanse.

Samo neka ostanu Melbourne, Catalunya, Monako, Montreal, Hungaroring, Monza, Spa, Interlagos, Suzuka i i ovaj Austin Powers. Eventualno da vrate Nurngurgring i Imolu. Sve drugo more propast...

A stari Hockenheim nikad prežaliti neću to mi je bila omiljena staza. Od Tilkedroma, kao što rekoh žalim jedino za Turskom.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
Potpisujem ovo, iako mi Malezija nije bila toliko mrska, a Bahrain je skroz ok za vozit na simulacijama.

Nego, nedavno googlao Tilkea, na wikipediji su navedene dvi staze u Hrvatskoj:
https://en.wikipedia.org/wiki/Hermann_Tilke#Formula_One
Šta je sa tim trenutno?
Roso je offline  
Staro 25.10.2017., 12:32   #2362
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Kaže Helmut Marko

“Kvyat will not return again. We do not believe he can make the turnaround in the long term. Gasly and Hartley will finish the season, then we’ll see what happens.”



Nakon Palmera i njemu skratili muke.
nub je offline  
Staro 25.10.2017., 12:35   #2363
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Fala bogu. Još da ovaj panj Massa konačno ode i da ga zaborave, kud sreće. Može i Stroll za njim isto.


@mob
Brko je offline  
Staro 26.10.2017., 17:44   #2364
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Gabre je offline  
Staro 26.10.2017., 17:48   #2365
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
F1 sezona 2017

20??? 😲 Jbt, kako vrijeme letiiiiii!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline  
Staro 28.10.2017., 13:14   #2366
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
https://maxf1.net/ecclestone-otkrio-...ali-ferrariju/

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 28.10.2017., 13:41   #2367
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
https://maxf1.net/ecclestone-otkrio-...ali-ferrariju/

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
Ma nemoguće... laž, obmana, neistina, kleveta.

Sent from Mobara
Brko je offline  
Staro 28.10.2017., 14:59   #2368
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
http://www.repubblica.it/sport/formu...34/?ref=search

Cijeli članak je malo, pa, čudan. Svašta je on tu nadrobio, ako je ovo uopće istina (mislim na intervju). Ali istina je da je uvijek bolje kad Ferrari pobjedi
Roso je offline  
Staro 28.10.2017., 18:53   #2369
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
samarcina navijacima crvenih...nego, zasto sad jadnoj hondi nitko ne pomogne?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Staro 28.10.2017., 19:18   #2370
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Bernie skužio da nikom ne fali pa je sad počeo sa nekim senzacionalističkim pričama u kojima ništa ne kaže al natukne neke stvari sa "mislim" i onda svi uzmu to kao da je tako bilo
draksa je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na