Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2013., 13:08   #31
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
pozdrav.
evo da malo updejtam, ako nekoga interesira doticni kao sto je mene bio.
daklem pred sad vec par mjeseci sam uzeo gorenje bm1400e pekac. to je veliki i dosta skupi pekac koji moze raditi dosta veliki kruh (radim kruh za 5. ljudi).

http://www.elipso.hr/mali-kucanski/p...RENJE-BM1400E/

ja sam ga uzeo sa nabave jer je nesto jeftniji bio (ne sjecam se koji ducan je bio u igri).

uglavom jako sam zadovoljan. izrada je po meni kvalitetna. touch radi presprjekorno.
koristim ga svaki dan. svako jutro u 6:00 ceka me topli kruh.
bumo vidli koliko ce izdrzat. nadam se da ce krepat unutar garancije.
koristim ga za izradu normalnog kruha i za tijesto za pizzu. ostale funkcije/programe nisam koristio jos, a vjerovatno ni necu jer nemam potrebe za tim.

geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 14:54   #32
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Može li se u pekaču napraviti kukuruzni kruh?
Staroj sam napomenuo da ću uzet (ustvari sam već uzeo) pekač i odmah me napala da se kukuruzno brašno mora "pofurit" i da takav uređaj nije u stanju zamijesit kukuruzni kruh.
Ili miks raženog i kukuruznog, svejedno...
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 14:55   #33
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa pofuri brašno i onda nutra
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 15:08   #34
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
ja u moj divajs za pecenje samo sipam redoslijedom kak pise u receptu i ujutro me u 7 sati budi miris domaceg kukuruznog kruha nis ne furim, brasno je bas mljeveno na kamenu kuruzno...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2014., 17:43   #35
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Prvi kruh se peče
Malkice sam fulao jer sam kriv protumačio simbol na receptu pa stavio obično mlijeko umjesto mlijeka u prahu, nadam se da neće jako smetat.
Zasad običan bijeli cca 1kg, ali ubuduće će se raditi sve i svašta čim se malo ufuramo.
Dobar je stroj, dvije mješalice, tona programa i opcija, nema što nema.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2014., 17:44   #36
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
nebu smetalo mlijeko
inače ja imam dva pekača...

Zadnje izmijenjeno od: chief_wolfinjo. 02.05.2014. u 17:50.
chief_wolfinjo je online   Reply With Quote
Staro 03.05.2014., 03:41   #37
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Probaj nabavit kukuruzno ekstrudirano brasno. Njega ne moras pariti.
Mozes staviti i obicno mlijeko, samo smanji vodu ali ne u omjeru 1:1. Mlijeko sadrzava suhe tvari za razliku od vode ali da me ubijes ne mogu se sjetiti koliko.
Mislim da jedan deci mlijeka vrijedi kao 0.8 deci vode ali me nemoj drzati za rijec.
Ja radim iskljucivo s mlijekom u prahu.

Inace kukuruzno brasno se pari bez obzira koliko fino bilo mljeveno. Ne da bi omeksalo nego zto sto vrela voda razgradjuje kukuruzni skrob na secere sto daje slatkasti okus i ljepsu boju i miris.

Upotrebom ekstrudata kukuruznog brasna preskace se parenje jer je u njemu taj proces razgradnje vec obavljen pri proizvodnji.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2014., 13:49   #38
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
kakav kvasac koristite? Onaj u prahu/granulama ili kocku koja stoji u frižideru
Nije mi taj dio skroz jasan...
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2014., 13:59   #39
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
kakav kvasac koristite? Onaj u prahu/granulama ili kocku koja stoji u frižideru
Nije mi taj dio skroz jasan...
Svejedno ti je, razlika je u tome sto suhi kvasac ima dug rok trajanja. Ja imam par vrecica suhog kvasca doma uvijek ako mi dodje da neki vrag kemijam ili vidim da ce mi kruha faliti ili nesto.
Ali kad nesto radim planski onda uvijek uzmem svjezi kvasac.

A ako vidis da neces imati dosta kvasca za sve onda mozes napraviti i kvas.
Uzmes deci mlake vode, 10 deka brasna, smrvis trecinu kockice kvasca u brasnu (da se laske pomijesa jer je manja kolicina), dodas vodu i dobro pomijesas, mozes i mikserom. Pokrijes krpom ili folijom i ostavis na toplom 2-4 sata.

Ako ti se kvasac ucini suh na dodir ili je jako taman, mozes dodati i pol cajne zlicice secera u kvas da se lakse razvija.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2014., 14:05   #40
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
kakav kvasac koristite? Onaj u prahu/granulama ili kocku koja stoji u frižideru
Nije mi taj dio skroz jasan...
radim kruh vec valjda 2g svaki dan u pekacu i oduvjek koristim suhi kvasac. nikad problema. nisam nikad ni probao "mokri" kvas.
nemos fulat sa suhim i moze ti stajat dugo.
poz
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 11:35   #41
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
ček ubaciš u to čudo brašna kvasca mljeka vode soli i on sve to zamjesi i ispeče?
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 11:45   #42
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
ček ubaciš u to čudo brašna kvasca mljeka vode soli i on sve to zamjesi i ispeče?
he he, da. i redosljed je bitan jako inace nebu dobro he he.
vise ne posjecujem pekare, mene svako jutro doceka miris kruha u 6h .

ja moj radim ovak:

350ml vode
30g putra (moze i margarin, al ja ga izbjegavam)
2 zlicice soli (himalajska)
2 zlicice secera (smedi koristim)
malo maslinovog ulja, onak odokativno (2-4 zlice)
650g brasna, mjesano ostro i glatko
4 zlicice kvasca

osim bjelog sam radio i slatki sa grozdicama/medom/orasima i bude odlican. nikako da se potrudim naci neki "zdraviji" recept sa crnim/kukuruznim/graham,... brasnom. neda mi se stavljat nikakva mljeka, jogurte i sta ti ja znam jer ja ovo radim bas svaki dan za cjelu familiju tak da zelim svesti trosak na min, a i ne treba mi komplicirat jer ovaj moj recept gore mi je savrsen sto se tice ukusa/tvrdoce,...

isto tak koristio sam masinu za napravit tjesto za pizzu i bude mi savrseno.

geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 11:00   #43
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Pozdrav svima.

Nakon agonije sa Gorenje pekacem i njihovim servisom koja se evo rjesava vec preko 40 dana (3. Reklamacija po redu), odlucili smo uzet nesto drugo sto nema ime Gorenje na sebi jer ovo vise nema smisla snjima prolazit. Kantice su im koma totalna i odlaze stalno. mast pocne izlazit na dnu gdje su osovine, a to mi se bas i ne jede jer cisto sumnjam da je kinez stavio nesto “zdravo” nutra.
Sad zadnji put je otiso skroz pekac, daklem mrtav skroz, vjerovatno termostat otiso pa se skurilo sve jer nije stao neg je ugljeniso sve.
Kad me pito serviser koliko ga koristim pa sam mu reko svaki dan (jer nisam jedan od onih koji koristi mjesec dana i onda baci u spajzu), mi se nasmijo i reko da meni onda treba profesionalni pekac jer je ovo “igracka” za koristit kratko koja dolazi eto iz kine ko i sve drugo danas. Nije mi samo jasno koji k prodaju to za tu cjenu ogromnu, ako nije bar “malo” bolji pekac od jeftilena.

Uglavnom molim preporuku za neki pekac do max 700kn koji ima 2 mjesalice i moze radit bar 800g kruh.

Hvala.
-->
Pozdrav svima.

Nakon agonije sa Gorenje pekacem i njihovim servisom koja se evo rjesava vec preko 40 dana (3. Reklamacija po redu), odlucili smo uzet nesto drugo sto nema ime Gorenje na sebi jer ovo vise nema smisla snjima prolazit. Kantice su im koma totalna i odlaze stalno. mast pocne izlazit na dnu gdje su osovine, a to mi se bas i ne jede jer cisto sumnjam da je kinez stavio nesto “zdravo” nutra.
Sad zadnji put je otiso skroz pekac, daklem mrtav skroz, vjerovatno termostat otiso pa se skurilo sve jer nije stao neg je ugljeniso sve.
Kad me pito serviser koliko ga koristim pa sam mu reko svaki dan (jer nisam jedan od onih koji koristi mjesec dana i onda baci u spajzu), mi se nasmijo i reko da meni onda treba profesionalni pekac jer je ovo “igracka” za koristit kratko koja dolazi eto iz kine ko i sve drugo danas. Nije mi samo jasno koji k prodaju to za tu cjenu ogromnu, ako nije bar “malo” bolji pekac od jeftilena.

Uglavnom molim preporuku za neki pekac do max 700kn koji ima 2 mjesalice i moze radit bar 800g kruh.

Hvala.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 11:02   #44
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Ja taman mislio predlozit Gorenje jer evo radi super
Al mogu rec da nemoj uzet Moulinex. Losa iskustva.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 11:07   #45
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ja taman mislio predlozit Gorenje jer evo radi super
Al mogu rec da nemoj uzet Moulinex. Losa iskustva.
nemojte krivo shvatit. on je meni super, kad radi. problem je sto svakih par mjeseci neki k ode i onda natezanje i cekanje sa servisom u kojem je lik toliko bezobrazan i pun sebe da svaki put spalim na zivce. katastrofa. zato sam reko nikad vise gorenje u moju kucu. prije sam imao neki jeftilen koji je radio masu vremena i nista losiji bio od ovoga. clatronic bba 2865. i kupio bi isti taj sad da ga mogu naci pa ak neko zna gdje, recite. mislim da ih ima i pod drugim imenom jer sam ih vido al nikak se sjetit gdje.
poz
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 11:23   #46
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
nemojte krivo shvatit. on je meni super, kad radi. problem je sto svakih par mjeseci neki k ode i onda natezanje i cekanje sa servisom u kojem je lik toliko bezobrazan i pun sebe da svaki put spalim na zivce. katastrofa. zato sam reko nikad vise gorenje u moju kucu. prije sam imao neki jeftilen koji je radio masu vremena i nista losiji bio od ovoga. clatronic bba 2865. i kupio bi isti taj sad da ga mogu naci pa ak neko zna gdje, recite. mislim da ih ima i pod drugim imenom jer sam ih vido al nikak se sjetit gdje.
poz
Prati redovito Lidlove letke i uzmi Silvercrest pekač, cijena je standardno 300 kn. Gara je 3 godine a eventualni kvarovi najčešće završe zamjenom za novi mada komentari na raznim forumima ne prijavljuju kvarljivost već same pohvale.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 11:25   #47
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Prati redovito Lidlove letke i uzmi Silvercrest pekač, cijena je standardno 300 kn. Gara je 3 godine a eventualni kvarovi najčešće završe zamjenom za novi mada komentari na raznim forumima ne prijavljuju kvarljivost već same pohvale.
znacu imaju svakotoliko na ponudi? mislio sam bude rjetko to. jel uvjek isti il razlicit (2 mjesalice)?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 11:25   #48
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jep, taj divajs radi ko metak
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 11:33   #49
CheCola
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 371
Ja već godimana imam moulinex ow2000 (bio nekih cca 300-400kn), nikad problema, osim što sam jednom slučajno sa ne uspjelim kruhom bacio i lopaticu za mješanje, ali bez problema sam nabavio novu, uglavnom najviše ga koristim za mjesit tjesto za pizzu, krafne, ponekad čak i ispečem kruh a isprobavao sam i đemove....

lol zvučim ko moja pokojna baba
__________________
CheCola je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 16:47   #50
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
znacu imaju svakotoliko na ponudi? mislio sam bude rjetko to. jel uvjek isti il razlicit (2 mjesalice)?
Mješalica je jedna ali vrijedna : http://www.lidl-service.com/cps/rde/...itle=Leipäkone
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 17:00   #51
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Evo da se i ja javim, kad sam vec pokrenuo temu
Meni evo vec 2 godine i 2-3 mjeseca radi onaj socijalni Clatronic kao sat. Pece non stop i ne buni se. Tako da ako naiđete i na njega negdje - topla preporuka
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 22:54   #52
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Mene sluzi tristar(neznam tocno koji model) vec 3-4 godine
Nikakvih problema,svaki put ispece kako treba
Recimo da se ukupno koristio cca 2 godine od ukupno 4
Ja zadovoljan
L31 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 11:49   #53
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
I ja nabavio dotični uređaj, točnije neki moulinex, 2 lopatice, 1,5kg je najveci kruh koji može stamanit, nadokupio godinu dana garancije, sad ima 3 i nek mlati

Kruhom sam zadovoljan, raznorazna tjestenina (za pizze, za juhu...) sto on mjesi takodjer odlicna.

Jedino mi se nesvidja što je užasno teško za kruh iscupati van, ima li kakva caka da se to malo olakša???
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 13:34   #54
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Arm kako misliš teško "isčupat" ?

Tajna je da ga pustiš malo da se ohladi (par minuta) onda prije nego okreneš (sve je to još vruće pa koristi krpu/rukavice) okreneš naopačke i lopatice (dole gdje nasjeda) malo mrdaš lijevo desno da ti otpuste, nakon toga par naglih pokreta i ispada van. Nemoj lupat s tim o ništa nego samo cimaj, znači zaletiš se pa staneš i kruh bi trebao sam izletit van .... dobro ne baš izletit ide malo po malo ali klizne van.

I naravno kod postavljanja pokuaj se pobrinut da lopatice dobro nasjedaju (iako ne mogu ne nasjedat ali svejedno).

Nego: tijesto za juhu? Koji je to točno model i koji program .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 13:57   #55
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Ma i kad ga pustim da se ohladi malo ide teze, vidis nisam probao cimati lopatice, budem

Neznam sad napamet model, ali znam da ide 5 jaja, 1 1/2 žličica soli, voda i brašno. Muti to nekih 15-ak minuta i to je to, poslje samo provlacimo kroz onaj drugi stroj, prvo se dobiju dugacke one trake, pa onda tjesto za juhu xD Program je BR16, to se sjecam

Mislim da smo to tjesto koristili i jednom uz perket i tjesto s jajima i bilo je vrlo dobro
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 14:22   #56
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Viš proučit ću svog. Problem ti nije u kruhu nego što ti malo tekućine obično ode pod lopatice pa se one "zalijepe" za posudu i to drži kruh unutra. Kad ih malo promrdaš na nosaču onda to otpusti i nemaš problema sa ispadanjem kruha .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2017., 08:54   #57
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
poz svima.

dali je netko imao slucaj da je otisla remenica na panasonic-sd-zb2502.
pukla je ko kokica. od plastike naravno.

ocekujem odgovor iz servisa u obliku ne nudimo taj dio ili ima i kosta miljon novaca kao sto je to bio slucaj sa kanticom LOL.

jel ima netko mozda ovdje krepani panasonic pekac da je voljan prodati doticni dio?

hvala.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 10:35   #58
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Kupi komad plastike i idi kod tokara. Remenica nije neka nauka
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2017., 12:56   #59
LTOP
Sam's
 
LTOP's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 44
Definitivno, slazem se sa Pupom... Mozda 3D printer odradi dobar posao? U svakom slucaju nebi trebao biti problem istokariti remenicu jer pazi cijene na ebayu recimo http://www.ebay.com/itm/Toastmaster-....c100033.m2042

p.s. sa pekacem se treba dobro upoznati da bi dobar kruh ispao. Kako je vec netko spomenuo, treba par pecenja kruha proci dok se ne skonta fol za dobar kruh. Njihova uputstva za izradu kruha su vise informativnog karaktera nego sto ce dobar kruh ispasti, a pogotovo sto je svak drugaciji pa mu recimo nece biti bas po ukusu od prve itd.

Ja sam svoj nabavio iz Lidla i za 399 kn nema boljeg pekaca sa dvije mjesalice od 800W (oni slabiji od 500-600W losije peku kruh). Plus, u pitanju je steltmod sa najtvizn zaslonom. Uredjaji koji odradjuju posao umjesto tebe i jos taj posao odrade dobro su kod mene uvijek dobro dosli... jer, dok se kruh priprema moze se kojesta drugoga raditi i koristivsi tajmer mozes tocno nastelati da ti legne ko kec na desetku.

Kad uredjaj stalno koristis ubrzo skontas koji hak da kruh ispadne i jos bolji.
LTOP je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2017., 13:00   #60
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
rjeseno je to.
novi remen i remenica cca 150kn iz servisa.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na