Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2017., 09:30   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
net u dubini zgrade / powerline?

pitanje za iskusnije.
bratić se preselio, tj u fazi preseljenja je u novi stan, koji je u novogradnji, i zgrada je ogromna (3 kata parkinga, i 5 stambenih katova).
zgrada je takoreć još u fazi završnih radova, ali ima ključ i polako nosi stvari unutra.
i sad, kupio je i garažu u zgradi, koja je na -3. katu negdje pri sredini. i malo ga pere paranoja i htio bi montirati videonadzor u garažu, zbog motora. i pita me ako znam kako da rješim signal.

wifi otpada jer ga nije moguće "ugurat" unutra, kao i 4g otpada jer nema signala.

palo mi je na pamet da se to rješi nekim kemijanjem sa powerline-om. u garaži nema utičnica, ali ima svjetlo, i jedina šansa je ako je cijela zgrada na istoj fazi, iskopat prekidač van i na fazu i nulu spojit powerline.
veći je problem to izvest s druge strane jer je u stambenom dijelu hodnika, ima prekidač za svjetlo pored ulaznih vrata, dalo bi se njega iskopat i spojit u kutijicu pored powerline.
međutim, to su kilometri i kilometri žica. ima li šanse da se tako nešto napravi?

ili uzet "smart" kameru, bubnut unutra microsd neka snima u loop i ako jednog dana motor nestane, nadat se da nisu maznuli i kameru pa pogledat snimku? i jedno i drugo bi imalo cijenu "tu negdje" , jedino za powerline bi trebalo kemijat po zgradi...
bi li možda radilo preko uzemljenja ili bi se signal gubio u zemlju?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2017., 10:10   #2
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Cijel zgrada nije i nema sanse da je na jednoj fazi.

Nek uzme kameru sa microsd karticom, vecu karticu, napravi izvod od struje i spoji kameru nek snima u krug i to je to.

Sad naravno problem je sto bi lopovi mogli kameru ukrast, razbit, a garaza sigurno nije visoka. Onda bi bilo pozeljno stavit i alarm koji se gasi preko daljinca
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2017., 10:24   #3
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
preporuka koju? za izvod je najmanji problem, ima onih lopova koji se zavidaju u grlo od žarulje i daju ti utičnicu iz nje, pa onda dalje se samo opet napravi grlo sa prekidačem ili tako nekako.
nemam fotku kako to izgleda. rekao je da ima onu debelu ventilacijsku cijev koja ide kroz sve garaže i izlazi negdje van,ali u civiliziranim gradovima se ne vuku kabeli sa fasade tako da jbg. da je to kod nas, ja bi bacio lan kabel preko terase po fasadi do unutra i razvlačio...

idem bacit oko na gearbest za kakvu nightvision kamericu.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2017., 10:27   #4
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Pa ako je stan jos u izgradnji
Neka se dogovori da mu potegnu lan kabel do dolje
Naravno da bude kostalo, a mozda i srede za sanduk pive


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2017., 11:44   #5
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
pod sitniji radovi sam se odnosio na stavljanje trave na vrt od zgrade, spajanje interfona,možda svjetla i slično. konstrukcijski radovi su gotovi i stanovi su useljivi.
i ne, nije na balkaniji, tako da "de mile sredi mi žicu za pifu" ne ide.

našao sam 2 simpatiĆne kamerice, loop record na microsd + wifi kontrola, low profile stropne 360 stupnjeva. struju će ukrast sa tim lopovom za grlo, i najrađe bi da se montira reflektor na senzor, čim uđeš da se upali.

mislim da će to bit sasvim dovoljno, ne pričamo sad o novom R1 koji košta u vrajžu mater , nego o fz1 koji već ima koji kilometar, a i naslijedit će ga z1000 šta opet nije neka cifra. iako, ja i svoj fz6 držim pod kamerom nikad neznaš...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2017., 12:34   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Potrudi se i riješi napajanje kako treba tj. izvadi iz najbliže razvodne kutije a ne preko lupeža.
Da se to izvesti da izgeda neprimjetno i "originalno".

Lan kabel do stana bi bilo pravo rješenje ali lako je moguće da treba više od 100M a tada bi morao negdje na putu ubaciti switch ...
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 08.10.2017., 09:28   #7
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
sinoć mi je poslao slike... imaju nadžbukno rješenu struju kroz plastične cijevi, s nekakvom kombinacijom razvodne kutije na kojoj je žarulja. iz jedne garaže stiže cijev, razvodna kutija sa svjetlom i novom cijevi do prekidača, i iz svjetla ide dalje u iduću garažu. i svjetlo je naravno pored vrata... a ne iznad ili preko puta. i stvar je malo drugačija nego šta mi je opisao, jer to nije garaža (za auto) već skladišni prostor (u kojeg mogu stat 2 motora), a parkirno mjesto je odmah ispred, u javnom prostoru unutar zgrade.

to mi mijenja na stvari, jer mogu izbušit rupicu na vratima i zakucat objektiv na nju, a kamera da je fizički unutra.
IR nije potreban mislim, jer je garaža osvjetljena neonkama 24/7.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2017., 11:29   #8
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Iako zgrada nije cijela na jednoj fazi ali nije ni vise od 3. Mozda bi i prosao powerline ali treba probati. Ako i spojis na svijetlo to ne znaci da moras doma na svijetlo spajati. Svijetlo je na drugom osiguraciju ali jednako tako je vjerojatno na istoj onoj fazi gdje je i ves-masina. Ovisi, ako ti je stan 3 fazni onda je vec malo kompleksije no to je danas rijetko za vidjeti.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2017., 14:50   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Ma da se pronaći / pogoditi faza, problem može biti tj. pitanje je hoće li proći PowerLine modulacija kroz 2 mjerila + xyz dužina el. instalacija između dva modula.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 09.10.2017., 15:28   #10
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Ajde ne trkeljajte gluposti, kakvi powerline kroz nekoliko katova zgrade? Kakva veš mašina i osigurači?

Ili povuci kabel do dolje ili samostalnu kameru, kulturno se stavi ormarić/kutija na zid, pa ako treba već internet onda 3g/4g router i spojiš na kameru. Struju dovučeš iz razvodne kutije a ne preko lustera. Sve drugo je ciganluk da bi se uštedilo 100 kuna a problema si navučeš na vrat milijardu.
tskarda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2017., 16:37   #11
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
mislim da sam temu zaključio sa solo kamerom koja snima u loop. radit eksperimente i odvaljivat prekidače u zgrade - ne kanim.
za nikija koji se pita: ne, el brojilo blokira powerline kakav god. i u specifikacijama nekih powerline-ova navode max udaljenost koja je 200-300 metara. s obzirom da cijela stvar radi po nekom sistemu dsl-a do 30mhz, možda bi se 500m dalo navuć a da se stvar sinkronizira s upotrebljivom brzinom.

ako je netko voljan radit eksperimente pa javit - super. meni je ovo too much zajebancije sa upitnim ishodom.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na