Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 02.01.2015., 20:23   #1
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Mid budget level konfiguracija

Bok svima, evo mene k vama nakon dugo dugo vremena.
Naime, nekako sam zadnjih godinu+ dana prestao pratiti svijet računala. Em sam živio u financijski vrlo nategnutom proračunu, em od posla nisam baš ni imao vremena kad se informirati o svim novostima.
U međuvremenu sam se odselio u Kanadu, i eto, malo po malo sve sjeda na svoje, pa je red da zamjenim ovaj moj stari i potrošeni laptop za nekakvo desktop računalo.
Dakle, namjena računala bi bila uglavnom streamanje netflix-a i sličnih stvari na telku, klasično surfanje, glazba, a od igrica ako bih išta volio odigrati to je Starcraft 2, ne mora biti sa svim điđa miđama uključenima, bitno da je igrivo i na nekakvoj srednjoj postavci detalja, te Diablo III, isto tako, bitno da se može zaigrati u full hd rezi sa barem nešto detalja.
Budžetom neznam koliko sam ograničen, ali ne želim rasipavati novce, pa tako nebih išao preko nekakvih 1000 dolara.
No vi to slobodno zanemarite, dakle nekakva medium ili low medium segment konfiguracija, bez monitora miša i tipkovnice. Dakle, samo case sa kompetnom utrobom.
Razmišljam kako bih uzeo nekakav manji SSD za primary disc, a imam sa strane 1TB klasični HDD u externom kućištu pa bih njega nastavio koristiti za storage.
Ako želite pogledati stranicu sa koje bih uzimao još bolje, stranica je futureshop.ca, neću direkt link stavljati da se ne ukrižam sa pravilima foruma.

Svi prijedlozi i sugestije su dobrodošle, pa pucajte
E da, i sretna nova godina
__________________
D-I-A-B-L-O je offline  
Staro 03.01.2015., 05:32   #2
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,704
Na onoj stranici nisam našao slaganje komponenti

Ali, evo što bi trebao tražiti:

Thermaltake – NiC L31 Non-Interference CPU Cooler - CL-P001-AL12RE-A
MSI NVIDIA GeForce GTX 760 Video Graphics Card - 2GB GDDR5, 256-bit, 3DVision, DisplayPort, HDMI, DL DVI-I & DL DVI-D, DirectX 11.2, OpenGL 4.3, Dual Fans, OverClocked - N760-2GD5T/OC
Cooler Master V550S 550W Semi-Modular PSU - 80 Plus Gold, ATX 12V V2.31, 120mm Fan - RS550-AMAAG1-S1
ADATA SP900 Premier Pro 128GB SSD - 2.5" Form Factor, SATA III 6 Gb/s, Up To 550 MB/s Read Speed, Up To 520 MB/s Write Speed (ASP900S3-128GM-C)
Zalman ZM-Z1 - Mid tower - ATX - no power supply ( ATX12V ) - black - USB/Audio
Kingston HyperX Fury Blue 8GB Memory Module - DDR3, 1866MHz, CL10, DIMM - HX318C10F/8
Asus Z97 Motherboard - Intel Socket LGA1150, Intel Z97 Chipset, Integrated Graphics, AMD CrossFireX Support, ATX - Z97-K/CSM
Intel Core i5-4690K Processor - Quad Core, 3.5GHz (6MB Cache, up to 3.90 GHz), 2 Memory Channels, 16 Max PCI Express Lanes - BX80646I54690K

Total: $1,015.91 Tigerdirect.ca
Smartic je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na