Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2012., 14:02   #1
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Vremenska zabrana pristupu stranicama na m0n0wall-u 1.33

Pozdrav ekipa!

Pojavila se potreba da zabranim pristup nekim stranicama svojim ukućanima (facebook). Do sada sam to povremeno radio tako da u DNS forwarder-u preusmjerim domenu određene stranice na localhost ili google ili sl. Problem je što to moram ručno raditi.

Cilj je dopustiti pristup recimo svaki dan od 9 do 10 i od 20-23 ali tako da ja ne moram intervenirati i to napraviti ručno.

Mislio sam napisati shell skriptu koja bi to obavila za mene ali nemam pojma na koji način pristupiti konzoli m0n0wall-a jer je to tvornički onemogućeno (nema ssh daemon po defaultu). Jedini dopušteni način konfiguracije je preko web sučelja.

Kada bi mogao na neki način buildati m0n0wall koji ima ssh ili telnet daemon onda bi mogao ubaciti skriptu nekako ali ne mogu naći informacije o tome na netu.

Ima li netko da je radio sličnu stvar pa da podijeli svoje iskustvo?
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 14:21   #2
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
http://bit.ly/xJAWMP

odmah prvo

(nisam proučavao ali čini se kao da je to to)
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2012., 14:55   #3
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Vidio sam to, ne paše mi. Ne trebam blokirati sav promet niti promet po određenim portovima već samo jednu (ili nekoliko) stranica.
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 17:07   #4
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
izvučeno iz onog

Citiraj:
By accessing the https://192.168.1.1/exec.php (or exec_raw.php) scripts *nix commands may be submitted via m0n0wall's web gui. Using this feature of m0n0wall along with cron on the remote management machine, firewall ruleset changes may be automated on a schedule
zar nebi onda preko toga isto tako mogao umjesto mjenjanja firewall pravila promjenit dns recorde?
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2012., 13:29   #5
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Monowall za dns koristi "dnsmasq" koji ima dosta opcija, ali ako ja pokušam preko "exec.php" stranice unijeti neke naredbe, npr:
Citiraj:
dnsmasq -S /facebook.com/1.2.3.4
# preusmjeri DNS upite za domenu "facebook.com" na adresu 1.2.3.4
(to je upravo ono što mi treba) onda mi javi da je dnsmasq već pokrenut, a ne mogu ga ubiti nikako. Jedino nisam probao sa "kill" naredbom jer se bojim da ne skršim router (zato što monowall sa php-om na neki način mijenja te postavke i pristupa procesima pa da ga ne zajebem slučajno).

Budem probao sa "kill" sada za vikend u 3 u jutro kada nikoga ne bude na netu
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na