Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2009., 11:18   #1
Alenko_76
Premium
 
Alenko_76's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 96
scientific atlanta epc2203 & speed touch

Dakle klasika;


Kabelski modem, žični scientific atlanta epc2203 i t-com-ov speed touch 780, kako upariti.
Uspjevam ući sa 192.168.100.1 u atlantu i sve opcije su dostupne samo neznam što i kako se išta na njemu mijenja. Pretpostavka je da radi u bridge modu. To ostvarujem preko usb-a Preko lan-a imam spojen na njega playstation i istovremeno ne rade. Nego kada odlučim koji uređaj ide na net tada moram modem resetirati da dodjeli novu ip adresu i radi ok.
No sada bih ja spojio speed touch u koji također mogu ući, samo preko lan-a
i to 192.168.1.1, Postavke su tu mogu se mijenjati i uključen je wireless.
Onda sve to ištekam van, uključim modem i resetiram, uključim preko lan-a speed touch router i resetiram te na kraju prikljućim d-link na usb od laptopa. Laptop traži bežićnu mrežu, nađe speed touch i spojio se na njega uredno i to je to. Interneta nema. što, kako dalje, pročitati ip adrese, koje, gdje i kamo ih upisivati?
__________________
Sigue Sigue Sputnik, Sigue what?
Alenko_76 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2009., 13:44   #2
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
#168
Citiraj:
Uspjevam ući sa 192.168.100.1 u atlantu i sve opcije su dostupne samo neznam što i kako se išta na njemu mijenja.
Tu ne bi trebalo išta mijenjat.

Citiraj:
No sada bih ja spojio speed touch u koji također mogu ući, samo preko lan-a
i to 192.168.1.1
Citiraj:
Kako mogu spojiti više računala na vašu vezu?

Umrežavanje više računala radite samostalno. B.net ne odgovara za kvalitetu i mogućnosti spajanja više od jednog računala. Jedan od načina za spajanje je da u jedno računalo stavite dvije mrežne kartice, a između dva računala «switch» ili «router» uređaj. Veza ide iz modema mrežnim ulazom u jednu mrežnu karticu, a iz druge van na «switch», pa na mrežnu karticu drugog računala.
thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2009., 15:59   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Ajde thopok prestani "prodavat" ideologiju i stavove ISP - ova. To šta radiš za jednog od njih te ne opravdava. Već mi je pun kufer stavova tipa: samo jedno računalo, dobit će te internet > drpit ćemo vam lovu > ništa ne garantiramo, . . .

Konkretan problem bi se trebao moći ovako rješit:
- za sada ostavi postavke cab. modema kakve jesu
- promjeni IP adresu ST780Wl u 192.168.100.2
- promjeni funkciju Lan4 priključka na ST780Wl u WAN po ovoj proceduri: WAN port na ST780WL
- sada spoji mrežni kabel iz cab. modema u Lan4 na ST780Wl
- ako je u ST780Wl firmware od T-Kome onda su ti za kompove / playstation na raspolaganju Lan1, Lan2 i wireless
- nemam na raspolaganju ST780WL pa nemogu uživo provjerit, ako ti nudi mogućnost "kloniranja" MAC adrese (od cab. modema) na WAN priključku uključi je
- pronađi gdje se u ST780WL manualno podešavaju DNS - ovi i manualno ih unesi (vidi Sticky DNS by ISP, trebaju ti od Bnet - a tj. tvog ISP - a)
- u mrežnim postavkama kompova / playstationa (TCP/IP) idiot postavke (čitaj Automatic) vjerojatno neće radit. Trebaš manualno unjeti:
Komp1
IP=192.168.100.10
Subnet=255.255.255.0
Gateway=192.168.100.2
DNS - ovi=vidi napomenu poviše

Slijedeći komp sve isto samo mjenjaš IP adresu da nije ista tj. već zauzeta
Možda sam nešto preskočio ali ovo je "put" k rješenju.
Eto nije jednostavno ali mislim da bi se moglo "složit" da željeno radi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2009., 03:26   #4
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
ovo sa statičnim ip adresama mi je parodija (static dhcp ftw, pogotovo ak imaš tendenciju stalnog drkanja po vindozima i slične stvari)

uglavnom generalno sa adsl routerima/modemima ak nemaju baš wan ethernet port, nema šanse da će radit. router treba tražit od modema dinamičku ip adresu, dalje ostalim kompovima može dodijeljivat koja god je lokalna...

firmware update bi mogo pomoć, al kolko su inače pouzdani uopće ti speedtouch-ovi, jer sam čuo pun kufer bisera o njima tak da


@više uređaja odjednom na atlanti, sve kaj imam za reč je *doh*

uređaj je podešen tako da je odjednom gore spojen sam jedan uređaj. bilo preko usb-a il preko lan-a. mijenjanje sa lan-a na usb il obrnuto, te spajanje drugih uređaja preko lana zahtjeva restart modema svaki put prilikom prespajanja jer dotični zapamti mac adresu zadnje lan interfacea s kojim je bil spojen.

brzo spajanje jelte
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2009., 10:46   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
uglavnom generalno sa adsl routerima/modemima ak nemaju baš wan ethernet port, nema šanse da će radit. router treba tražit od modema dinamičku ip adresu, dalje ostalim kompovima može dodijeljivat koja god je lokalna...
Nisi dobro čitao ili si previdio, zato je poviše dana procedura kojom se Lan4 priključak prenamjeni u WAN interface.
Kad budeš u prilici, isprobaj.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2009., 12:40   #6
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nisi dobro čitao ili si previdio, zato je poviše dana procedura kojom se Lan4 priključak prenamjeni u WAN interface.
Kad budeš u prilici, isprobaj.
sumnjam da baš funkcionira najbolje tako daa.... isplativije je uzeti normalan ruter.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2009., 09:36   #7
Alenko_76
Premium
 
Alenko_76's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 96
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
sumnjam da baš funkcionira najbolje tako daa.... isplativije je uzeti normalan ruter.
da, to je 500 kunića koje me baš i ne svrbe da plaćam nešto što ustvari imam, odnosno vrijedi višestruko manje.
__________________
Sigue Sigue Sputnik, Sigue what?
Alenko_76 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2009., 11:39   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
sumnjam da baš funkcionira najbolje tako daa.... isplativije je uzeti normalan ruter.
A zašto nebi radilo? To radi.
Druga je sad stvar dali neki korisnik to može / zna podesiti.
Citiraj:
Autor Alenko_76 Pregled postova
da, to je 500 kunića koje me baš i ne svrbe da plaćam nešto što ustvari imam, odnosno vrijedi višestruko manje.
Upravo tako. Dokle si došao? Imaš li nekog lokalnog PC gurua da ti pomogne?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2011., 13:15   #9
ScheiSSman
Premium
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 110
pozz

dizem ovu temu iz mrtvih , ali evo ovako kad se reprogramira speedtouch na 4 port koji sam repr. onda koji god ulaz dobije on dalje salje preko wlan-a i ostale portove net signal. ovako to izgleda


PRVO SVE PROCITAJ PA ONDA RADI* :-*
Evo ovako , posto mi je jako dosadno kod kuce, a* imam neke tehnike koje ne koristim previse , onda sam uzeo malo citat forume i igrat se i iz svega sam napravio ovaj HOW TO
evo sto je na kraju zavrsilo iz toga svega

Prvo i osnovno imam Bnet flat rate 1 megabajt u sek. i s njim sam dobio mali cabl modem scientific atlanta


i 1 thomson router kojeg sam dobio djaba , standardno zakljucan od T-coma sa nekim mogucnostima ( t com to ne trazi i ljudi prodaju za male novce ili poklanjaju )



NADALJE:
B net na toj maloj atlanti ima samo 1 lan port , sto znaci da je umrezavanje vise racunala i koristenje tog 1MB/s nemoguce osim ako , i sad dolazimo na najbolje
kupis od B neta router sa 4 porta i wlan mogucnostima za 500 kn ili 30 kn mjesecno a posto se ugovor potpisuje na 2 god ispadne nekih 720 kn za koristenje wlan routera

nadalje posto cemo ssve prepravke napravit na t com thomsonu* ja sam odmah isao na ugradnju novog firmware-a , a za to napraviti nam je potreban alat za upgrade i novi firmware

LINK* za firmware za* thomson speedtouch wl 780
http://www.speedtouchforum.de/Daten/...2T2_bant-r.zip
TOOL za upgrade firmware
http://www.speedtouchforum.de/Daten/...zard_R4421.zip

***normalno treba unzipat***

nakon toga treba obaviti pripreme,
treba biti spojen utp kablom u lan1 port na thomsonu i manualno unijeti ip adresu na mreznoj kartici racunala s kojeg pristupate
postavke su sljedece
IP: 10.0.0.1
SUBNET MASK: 255.255.255.0
GATEWAY: 10.0.0.138

kad ste to napravili treba thomsona ugasit i stisnuti reset tipku iglom , cackalicom ili necime i drzat reset i upalit router
reset se drzi sve dok power lampica ne zasvjetli narancasto , i kad se to dogodi onda pokrenete TOOL za upgrade firmwarea (ako trazi korisnicko ime/password to je* administrator/!M1PhoIAD2* * )
Idite na „Next“ sve dok ne dodje do stranice sa kraticom Have Disk... Tu pronađite firmware.bin u folderu „SpeedTouch780Wl“ koji ste skinulii loadajte ga. Cekajte da postupak zavrsi!!!

kada je zavrseno mozete pristupiti routeru upisujuci 10.0.0.138 u browser mozete podesiti usere i ostale pogodnosti koje T com neda
poslje update firmware-a standardni username i pass su Administrator i Administrator

vratite postavke mrezne kartice na zeljeno ili na automatski
za pristupanje routeru moze 10.0.0.38 ili 192.168.1.254

1. dio gotov* :ugly kiss:

2. dio* it starts* :P

posto su na T COM* thomsonu standardno 2 porta za lan a 2 za iptv iliti max tv novi firmware je promjenio sva 4 porta u LAN napominjem sljedece se moze odraditi i bez prepravke t com firmware-a

znaci ovako pretvorit cemo 4 port u wan port na t com routeru je oznacen crvenom bojom i pise gore IP TV (yeah right)

start /* run / upisete cmd i otvori se command prompt
upisete telnet
nakon toga stisnete slovo o
i upisete 192.168.1.254
username i password ako niste promjenili pri ugradnji firmware-a je Administrator /Administrator a ako niste ugradjivali firmware onda je username/pass* * *administrator/!M1PhoIAD2

nakon toga mozete samo c/p ovaj code

Code:
 
:ppp relay flush
:ppp flush
:eth flush
:atm flush
:atm phonebook flush
:eth bridge ifdelete intf=ethport4
:eth ifadd intf=eth_wan
:eth ifconfig intf=eth_wan dest=ethif4
:eth ifattach intf=eth_wan
:ip ifadd intf=ip_wan_eth dest=eth_wan
:ip ifconfig intf=ip_wan_eth status=up
:ip ifattach intf=ip_wan_eth
:nat ifconfig intf=ip_wan_eth translation=enabled
:dhcp client ifadd intf=ip_wan_eth
:dhcp client ifconfig intf=ip_wan_eth metric=5 dnsmetric=5
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=dhcp-lease-time
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=dhcp-renewal-time
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=dhcp-rebinding-time
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=subnet-mask
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=classless-static-routes
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=default-routers
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=classfull-static-routes
:dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=domain-name-servers
:dhcp client ifattach intf=ip_wan_eth
:saveall
exit
kad zavrsite zatvorite command prompt
ovim kodom smo reprogramirali* LAN port 4 da bude WAN tj. da prima internet signal kao npr. sa mog cabl modema

i na kraju ovako to izgleda*






PS. Neki dan sam ga poklonio sogorici, ona ima optimu preko nekog tuznog telsey-a i sve radi bez beda ( trenutno imam neki d link g684t pa cemo vidjet sto cu uspjet od njega.

ScheiSSman je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2011., 13:33   #10
ScheiSSman
Premium
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 110
da se nadodam i u ovaj post cca desetak minuta posla i poslje toga radi i dlink preko wlan-a

uneo sam mu ip 192.168.100.2 iskljucio DHCP i uneo DNS od B neta i od prve radi , jedino se nemoze vise uci u d link postavke preko browsera nego on odmah na 192.168.100.1 prebacuje na scientific atlantu

pps. prije svega sam ubacio drugi firmware da nebude T com i kad se u scientific atalntu ukljucuje bilo koja druga stvar na UTP ona se mora ugasit jer ima mac filter tj. ostane stara mac adresa i nece slat podatke tj, ne pusta na net
ppps. prije nego sto mjenjat dhcp i sve na d link napravite WPA2 ili sto vec ostavite , nemojte ko ja pogrijesti pa ostavit na wep jer se mora reset routera i ponovno postavke napravit


@mod. slobodno prebaci u odredjene teme ili sve slozi u jednu temu posto sam vidio nekoliko slicnih upita

mwa

Zadnje izmijenjeno od: ScheiSSman. 03.01.2011. u 13:41.
ScheiSSman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2011., 14:04   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Fino, eto dokaza da se katkad isplati malo potruditi. evo mog komentara:
- sav info koji si dao je već poznat i većina se nalazi u temi ST780 by T-Koma
- fw ver 6.1.x.x (kakva je u verziji od T-Kome) je dosta bugovita, preporuća se prelaz na ver. 6.2.x.x
- postoji i novija 7.4.4.x ali ta navodno nije donjela ništa nova i bolje
- nažalost u svim fw verzijama ST780 se ne snalazi najbolje u željenoj ulozi WAN routera, može poslužit za "prvu ruku" al je bolje zamjenit ga "normalnim" WAN routerom
- neda mi se sad tražit, negdje sam stavio post sa linkovima za uputstvima (CLI, primjeri konfiguriranja, . . .
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2011., 22:00   #12
loreia
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: x
Postovi: 35
Pozdrav svima.

Zahvaljujem ScheiSSman-u na detaljnim i kvalitetnim uputama. Samo bih htio napomenuti jednu stvar. Kad se spajam telnetom na router, user/pass su mi Administrator/(blank).

Dakle, passworda nema !! Ako netko drugi naleti na ovaj thread preko pretrazivaca (poput mene), ovaj mali detalj mu moze sacuvati par psovki i sat vremena guglanja :-))

Samo toliko. Sorry na ozivljavanju starog threada.
loreia je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2012., 14:51   #13
Medolinoas
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 7
Pozdrav,
Zao mi je sto dizem staru temu ali trebam pomoc.
Spojio sam ovako kako je ScheiSSman napisao, radi sve super, ali...
Ne radi mi portforward. Mogu li to kako napraviti? Bi li neki bolji router to mogao u ovakvom nacinu rada? Hvala unaprijed
Medolinoas je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2012., 16:22   #14
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
vjerojatno bi se dalo složit kroz CLI samo treba vidjet koje su komande a nemam nijedan ST780 pri ruci
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2012., 21:34   #15
Medolinoas
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 7
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...fcF3RwuAaDfatw

Evo link na guide sa CLI naredbama za speedtouch router

Je li to ovo NAT commands? Pokušavam sam skužizi
Medolinoas je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2012., 22:24   #16
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
da, to su taj dio sa NAT komandama... prema ovom šta je ScheiSSman napisao, naredba bi trebala nekako ovako izgledati:

Code:
nat mapadd intf=ip_wan_eth type=napt inside_addr=192.168.1.2 outside_port=9999 inside_port=9999
s tim da pod inside_addr staviš ip adresu od kompa na koji oćeš napravit portforward, a pod outside_port i inside_port staviš port koji oćeš portforwardat (ako ne radiš port translation)

ovo sam napisao ovako nabrzinu po ovom manualu i moguće su greške
uvijek možeš pobrisati neki portforward sa
Code:
nat mapdelete
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."

Zadnje izmijenjeno od: Xan. 10.01.2012. u 15:14.
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2012., 23:56   #17
Medolinoas
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 7
Hvala, ujutro cu probat dal radi pa javim. Meni treba za igrice da mi nije firewall status restricted i to. Znaci samo nadjem portove i svakog posebno upisem ovako?
Medolinoas je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 00:10   #18
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
ha da, ili ako imaš neki port range (više portova jedan za drugim) za forwardat onda možeš i ukucat nešto tipa

Code:
outside_port=9990-9998 inside_port=9990-9998
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 13:31   #19
Medolinoas
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 7
Evo napravio sam kako si rekao ali i dalje mi je firewall status restrictive. Kada ustekam komp direktno u modem onda mi je open.

Evo screenshot iz telneta nat mapliste. Treba li mozda outside adress upisati? Nije mi ovo bas jasno.

http://img46.imageshack.us/img46/7641/telnetu.jpg

EDIT:
Ovi svi portovi sto sam ih otvorio sam pronasao na forumima za FIFU 12

Port forward radi kako treba probat sam sa pfportchecker i otvoreni su, hvala puno makar nije pomoglo
poslao sam njihovom supportu da mi kazu portove koje treba otvoriti pa cemo onda vidit.

Hvala puno!

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 10.01.2012. u 13:59.
Medolinoas je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 14:05   #20
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Čini mi se da su malo pretjerali, treba im "gomila" toga:
http://fut12.co.uk/showthread.php?13...-Configuration
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 15:39   #21
Medolinoas
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 7
od njihovog supporta sam dobio
TCP 80 - 80 80 - 80 - -
TCP 443 - 443 443 - 443 - -
TCP 9946 - 9946 9946 - 9946 - -
TCP 15450 - 15499 15450 - 15499 - -
TCP 17500 - 17599 17500 - 17599 - -
TCP 42124 - 42124 42124 - 42124 - -
UDP 3659 - 3659 3659 - 3659 - -
UDP 6000 - 6000 6000 - 6000 - -
UDP 17500 - 17599 17500 - 17599
I nije mi pomoglo, a njihov support je mutav, objasnjavam im situaciju covjek mi govori izbaci router iz svega i spojim na modem, probat cu ove sto si ti nasao mozda radi.

Uglavnom Hvala vam to sto sam htio radi, a to sto je njihova igrica retardirana su oni krivi.
Medolinoas je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2012., 15:41   #22
Medolinoas
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 7
Je li treba upisivati Trigger protocol i Trigger port? Mozda sam u tome pogrijesio.

Probao sam sada modem ukopcati u switch i onda u switch router i moj kompjutor, onda mi radi na kompjutoru internet ali iza routera ne. Mogu li tako mozda spojiti nekako?
Jer prije nego sto sam pronasao ovaj guide, sam imao spojen switch u modem i radio mi je internet na samo 2 kompjutora.

Ima li smisla kupovanje "boljeg" routera i pokušavanja istog ovog sa njime?
Ipak je opce poznato da su ovi thompson od t coma grozni

Zadnje izmijenjeno od: Medolinoas. 10.01.2012. u 15:58.
Medolinoas je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 00:01   #23
ScheiSSman
Premium
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 110
Citiraj:
Autor Medolinoas Pregled postova
Je li treba upisivati Trigger protocol i Trigger port? Mozda sam u tome pogrijesio.

Probao sam sada modem ukopcati u switch i onda u switch router i moj kompjutor, onda mi radi na kompjutoru internet ali iza routera ne. Mogu li tako mozda spojiti nekako?
Jer prije nego sto sam pronasao ovaj guide, sam imao spojen switch u modem i radio mi je internet na samo 2 kompjutora.

Ima li smisla kupovanje "boljeg" routera i pokušavanja istog ovog sa njime?
Ipak je opce poznato da su ovi thompson od t coma grozni
nabavio sam jeftinog d link-a sa pptp protokolom. ako nesto kupujes samo ti je to bitno jer je bnet ogranicen.
a jesi probao samo ukopcat kabl iz racunala u kabl modem ?? jel ti onda radi igrica ?
ScheiSSman je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 14:45   #24
Medolinoas
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 7
kada ukopcam direktno u modem sve radi kako spada, open mi je status i radi.

Kada probam sa port checker jesu li otvoreni portovi koje su mi dali kaze da jesu.
Medolinoas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na