Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2007., 00:38   #91
walternudo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
danas sam naručio u retelu dvi, nigdje ih nemaju. Sutra ću ga dobiti, pa napišem.
Ali dosta bolju vidljivost sive sam dobio s podešavanjem gamme u omega catalyst control centru. Sad je fakat ok, al jedva čekam dvi sutra.
walternudo je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2007., 00:52   #92
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Sve me nešta grči sad, a nije da ga kupujem sutra

Gabreu je sve super, tebe zeza to za analogno (što je naš bolesni Gabre odlično opisao i fotodokumentirao), Dr. Who pak ima problema sa 22" modelom, 220WS8F sa flickeringom (tak se to valjda zove) ali on isto piše da ima na analogno uštekano preko laptopa (a nejasno je napisao jel probao DVI ili nije?), Matesoniku cvili kad je crna slika (malo da, malo ne...).

Koje sam ja sreće, moj će vrvit od mrtvih pikselova

A ništa, dok ne vidim - šutim i brinem se u sebi...

EDIT:
Kupio ga i spojio za sada na analogno (baš direkt analogno bez DVI-VGA konvertera koji je Gabre u početku koristio). Monitor sam provjerio od mrtvih i neispravnih pixela i sve je ok za sada. U pakiranju dolazi monitor, VGA kabel, manula na HR i ENG, CD sa driverima i programom za poštelavanje. Ja sam kupio FB verziju koja je crne boje kučišta.

Ukratko, ja oduševljen, sa najlošijeg 17" CRT-a valjda na, po meni "manje loš" monitor sa TN matricom. Boje takve kakve jesu, nisam meritoran oko toga jer se ne razumijem u monitore niti sam gledao na desetke LCD-ova da bi mogao nešto komparirati.
Slika mi je kao na starom CRT-u, ako ne i bolja (no to može biti i više subjektivan dojam radi ushićenja ), flickeringa koji su neki spominjali nema na sivim podlogama, kao i zujanje monitora kad je ugašen (Matesonik napisao da mu se desilo to). Uglavnom, monitorček je meni do jaja, no ja sam dno dna po zahtjevnosti.

Uglavnom, par (loših) slikica:



EDIT2:
Tek sad vidim da na slikama nisam maknuo zaštitnu foliju

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 08.11.2007. u 19:36.
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2007., 12:31   #93
walternudo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
prodajem!

skužio sam da mi je sve jednostavno presitno na ovom 20'' monitoru tako da ga prodajem po povoljnih 1300kn (plaćen 1700). Kupiti ću 17'' neki, samsung ili tako nešto.

Uglavnom čitam kad sam na internetu pa mi se oči naprežu od sitnog fonta.

Ako je netko zaintersiran nek se javi, ima 3g garancije, i star je 4 dana.

EDIT: prodan je već

Zadnje izmijenjeno od: walternudo. 10.11.2007. u 18:42.
walternudo je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 12:35   #94
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Vuco, zalij taj cvijet ili ga stavi negdje uz prozor malo...
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 14:37   #95
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Vuco naljepnica ide dolje

ja sam prezadovoljan monitorom, mislim da zbilja ne postoji nesto za te novce. Samo sta ga ja u win drzim na 1440*900 jer su mi slova presitna na nativnoj rezi, a u igrama isto ili na 1600*1050.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 14:39   #96
walternudo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
meni je na 1440x900 nekako mutno i razvučeno.
walternudo je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 15:01   #97
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
i mene iskreno hebe ta velika reza.. morao sam privuć monitor k sebi da se ne naprežem, a imam dobar vid...

22" je optimalna dijagonala za ovu rezu,
20" monitori imaju najmanji dot pitch među LCD-ima...

Vuco - drago mi je da si zadovoljan. da li imaš backlight bleed? dolje pri dnu i gore isto tako? mene to jedino živcira...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2007., 13:41   #98
Grofaz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 279
To što pričate je i mene strah. Svoj 19" CRT sam drzao na 1024*768, a zadnjih par dana imam ispred sebe 19" LCD i na 1280*1024 i sve mi tak malo izgleda da se još nisam navikao. Ne paše mi a ne znam točno definirat zbog čega.

Jesu slova na 22" na nativnoj manja ili veća od 19" na nativnoj?
Grofaz je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2007., 13:53   #99
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ne znam za vas, ali ja furam očalice i meni su slova normalna na nativnoj rezi, pogtovo na forumima (jel to možda jer koristim onaj clear type za fontove ?) ?

Backlight mi je skoro pa neprimjetan, moraš se dobro u njega zagledati po noći (gore i dole). Gledam filmove normalno, a dok nisam išao tražiti nisam niti to vidio. Uglavnom, jako neprimjetno na mom monitoru.

Naljepnicu sam skinuo, na LCD se već oči priviknule i sad je odlično. S time da sam ja na analognoj vezi, tako da na DVI, koliko čitam može biti samo bolje.

Cvijet je antiradijacijski (hrani se time, tak je barem bakica na placu rekla ) i zalijevam ga, ali da - tužno izgleda

Uglavnom, nakon prelaska sa 17" i reze od 1184x768 (valjda je to ta reza ) na ovaj - preporod. Ne znam kuda bi sa slobodnim prostorom. Filmovi su odlični za pogledati, a taman ovaj nagib što se monitor može porihtati je taman za gledanje telke iz kreveta.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2007., 13:34   #100
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Bok svima, ja bih samo htio dodati da sam danas kupio philips 220ws, o kojem je uz ovaj 20" bilo rijeci.... i jako sam odusevljen s njime.... spojen je preko DVI-a, tak da ne znam kak je kad se analogno spoji (nisam ni probao)... gledao sam dosta monitora u zadnje vrijeme, frend mi ima samsunga 226bw i mogu reci da je kod ovog monitora, za razliku od samsunga, vidljivi kut zbilja fascinantan obzirom da se radi o TN matrici, gotovo da zabrijes da nije TN matrica.... tak ta u klasi od 22" zbilja nisam vidio takav prikaz, ali ne iskljucujem moju subjektivnost, jer se veselim ko malo dijete..... tako da u ovom cijenovnom rangu je apsolutna preporuka, mozda i vise, ali ne mogu suditi o Dellu i drugima skupljim monitorima, kada sam ih samo vidio na policama, a nisam imao priliku raditi na njima... napomenuo bih i to da sam kod takvih stvari zbilja picajzlast, tako da ne bi bilo da su mi svi monitori super.

P.S. Puno hvala Gabreu i ostalima koji su podijelili sa nama iskustva sa ovim monitorom, jer je zbilja bilo od pomoci u odabiru pravog modela
Solberg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2007., 20:28   #101
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Upravo danas sam uzeo 200WS8FB + DVI cable.
Sto da kazem, nakon 17" CRT-a iz sig-a prvih pola sata gubio sam se po desktopu i exploreru .
Na poslu radim za 20" monitorom ali doma mi je to bila velika promjena jer sam navikao gdje je sve poslozeno.

Odmah sto sam primjetio da kada mijenjam rezoluciju zapisti na 2-3 sekunde kada nestane slike i onda je sve ok. Valjda je to po defaultu tako.
Neobicno mi je sto je osvjetljenje dosta jako pa trenutno tjeram postavke brightness na 15 a kontrast 50 iako mi se i to cini previse.
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2007., 20:56   #102
jonyb
Registered User
Moj komp
 
jonyb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zg
Postovi: 887
zna nekad zazaujati nakon promjene rezolucije, ali na svojem sam primjetio da nestane taj zvuk nakon nekom vremena, za razliku od samsunga koji zuji sve jače...

inače u postavkama monitora probaj staviti ovak za najbolju sliku:

Color => Orignal Color
Brightnes => 40-50
Contrast => 40-50
jonyb je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 00:15   #103
Red_Baron
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Planiram kupiti 200WS8FS ili 220*.

U ve-mila su mi rekli da mogu provjerit ima li bad pixele. Kako da to najjednostavnije provjerim, odnosno je li potrebno stavljati neke crne pozadine i sl.?

Trebam li još što provjerit prije kupnje?

Naime nisam nikad kupovao lcd monitor pa se ispričavam zbog njubizma
Red_Baron je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 00:28   #104
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa neka ga spoje, najejdnostavnije je da odeš u postavke screensavera, pa staviš da vrti jednu boju, pa prebaciš drugu boju, i pratiš da li ima gdje kakva mala točkica drugačije boje.

stavljaš crnu, kričavu zelenu, crvenu, plavu, bijelu obavezno...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 00:31   #105
marq20
Premium
Moj komp
 
marq20's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 620
skini si ovaj program i to staviš na usb i tam probaš jer ima bad pixela

http://rapidshare.com/files/75944144/checkemon.zip
marq20 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 00:39   #106
jonyb
Registered User
Moj komp
 
jonyb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zg
Postovi: 887
možeš preko screen savera mjenjanja pozadine ili preko web stranice za to pa u full screen, jer u ve-milu nisu susretljivi kad dolaze u pitanje programčiči pa češ dobiti priču kak nemreju niš to je na serveru bala bla bla

OT @Gabre kak napreduje Leo...pard
jonyb je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2007., 11:43   #107
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
nikako, neće se instalirat... izbaci na onom djelu gdje piše "estimated time remaining, negdje na prvoj trećini, Cannot copy some files, bla bla....
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2007., 12:09   #108
jusef
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 5
eo pročitah review i sviđa mi se monitor...kupujem 100%

jedino me zanima gdje mogu nabavit kvalitetan dvi kabal?

u Osijeku naravno...
jusef je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2007., 23:48   #109
Red_Baron
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Kupio sam 220WS.

Bojao sam se da će mi kod 22" bit preveliki dot pitch, i s obzirom da imam mali stol i malo mjesta, općenito prevelika slika. Ali nakon što sam vidio da se dot pitch nalazi kod 22" između dot pitcha 17" i 19" lcd-a, ipak sam se odlučio za 22". I nisam se zeznuo, slika mi uopće nije prevelika i ugodnije mi je raditi nego na 20".

Monitor je pojeftinio u Ve-mila, platio sam ga 2100 kn+ dvi kabel (60kn).

U usporedbi sa cimerovim Samsungom 731bf i mojim Sony SDM-E76D (dakle tn monitori) boje su me malo razočarale. Kao da im nedostaje nekih nijansi. Igrao sam se sa nvidia control panelom ali bez većeg uspjeha. Ona nijansa sive u Windows XP classic temi mi je nekako plavičasta, žuta boja foldera nije čisto žuta nego zagasita, tamnije žuta. Sad ne znam jeli to nekakav prijelazni period , odnosno nekakva stvar navike. Windows Vista nema te nijanse siva i slika mi izgleda bolje, ali opet nisam oduševljen.

Mislim nije nešto strašno, ali jednostavno ne mogu reći da sam oduševljen. S tim da mi se boje čine jedini nedostatak. Nema bad pixela, nikakvog pištanja, osvjetljenje je ravnomjerno, bijela i crna su izvrsno definirane. Tiltanje prema dolje mi je sasvim zadovoljavajuće. Monitor izgleda bezveze, a plastika je relativno jeftina, ali već sam se navikao na to.

Inače na OSD-u mi je namješteno: B/C 45/45, boje su na original.

EDIT:
Evo igrao sam se dosta s bojama u nVIDIA control panelu, i preko OSD- monitora i došao do jednog zadovoljavajućeg rezultata.

S tim da mi nije ništa jasno. Mogu mijenjati:
  • Brightness
  • Contrast
  • Digital Vibrance
  • Gamma

I to za sve kanale ili samo R, G ili B.
Pokrenuo sam display optimization wizard (nekoliko puta) i malo namještao te slajdere. Čak sam na kraju i cleartype u winXP uključio jer mi tkao izgleda bolje

I dalje nisam oduševljen. Boje su mi sad ok (mada su vjerojatno vrlo nerealne, ove živahnije su prekričave, ali sreća da se takve ne koriste previše). Slika mi nije preoštra (zanemarimo sad cleartype). Dodatan problem je blago mijenjanje boja prilikom čak i vrlo male promjene kuta gledanja (koja je vrlo česta s obzirom na 22'' dijagonale).
Baš razmišljam bili ti problemi postojali i na 20'' monitoru gdje je točka ipak manja, a samim time valjda i slika izgleda oštrija. Primjerice, prijatelj mi ima 1680x1050 na 15,4'' laptopu i slikom sam oduševljen, samo što je to za mene neupotrebljivo sitno.

Zadnje izmijenjeno od: Red_Baron. 19.12.2007. u 22:17. Razlog: dodan zadnji dio
Red_Baron je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2007., 16:50   #110
DEEMon
Premium
Moj komp
 
DEEMon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 166
I ja si ga mislim ubosti i bas gledam u vemulju:

Monitor Philips 220WS8FS, 22" LCD, widescreen, 300cd/m, 1000:1, 5ms, VGA, DVI-D, 2100kn

Monitor Philips 220WS8FB, 22" LCD, widescreen, 1000:1, 5ms, VGA, DVI-D 2250kn

Koja je razlika izmedju ta dva modela, nije valjda boja skuplja 150kn?
__________________
MBO Gigabyte M56S-S3, Napajanje CHIEFTEC 450W, AMD Phenom 9650 ,3 gb ram ddr2 800mhz, ATI Radeon x4670 512 mb, HDD WD black 1 TB
www.prometna-zona.com
DEEMon je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2007., 17:10   #111
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
a izgleda da naplaćuju više ovaj koji ima crnu plastiku (to ti je ono S-silver, b-black plastika)
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 02:15   #112
psychokiller
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: grebza
Postovi: 41
evo ja uzeo 200ws izadovoljan sam,slika je lošija od crt ali tako je na svim lcdima,jedinošto me zanima je dali je spajanje preko dvi kabla bolje od spajanja preko vga koji s dvi adapterom ide u dvi input na grafičkoj,navodno je prva opcija 15 posto bolja,ima li netko iskustva?'
psychokiller je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 03:49   #113
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ne bi bog da pročitaš PRVI POST u ovom topicu!
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 08:28   #114
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor DEEMon Pregled postova
I ja si ga mislim ubosti i bas gledam u vemulju:

Monitor Philips 220WS8FS, 22" LCD, widescreen, 300cd/m, 1000:1, 5ms, VGA, DVI-D, 2100kn

Monitor Philips 220WS8FB, 22" LCD, widescreen, 1000:1, 5ms, VGA, DVI-D 2250kn

Koja je razlika izmedju ta dva modela, nije valjda boja skuplja 150kn?
iskljucivo razlika u boji
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 10:34   #115
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,339
I moj susjed ga ubo...

Da je slika fantasticna i nije, ali za tu cijenu stvarno se i ne treba nadati nekome savrsenstvu; uglavnom vrijedi svake lipe
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 14:07   #116
psychokiller
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: grebza
Postovi: 41
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ne bi bog da pročitaš PRVI POST u ovom topicu!
znači da ili ne
psychokiller je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 14:15   #117
_Matej_
Chaotic
Moj komp
 
_Matej_'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 212
Citiraj:
Autor psychokiller Pregled postova
znači da ili ne
Ti ne znaš čitati?

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
DOJAM #2

Zahvaljujući kolegi forumašu (Masni Hvala), dobio sam na posudbu DVI kabel koji inače doalzi sa Samsung monitorima.
i... PREPOROD!
Svi nedostaci monitora što se tiče prikaza slike su spajanjem preko DVI kabla i DVI izlaza na grafičkoj su NESTALI!
Slika je kontrastna, bijela boja je definirana i slova na njoj crna, jednom riječju, nemam prigovora.
dokaz: vga kabel DVI kabel

ZAKLJUČAK:


Ja sam jako zadovoljan sa samim prikazom slike i njezinomkvalitetom, te kutom gledanja. pod jednim UVJETOM: Monitor se MORA spojiti sa DVI kablom, jer je inače slika loša. Možda je tome pridonio i moj DVI na VGA adapter, pa onda VGA kabel, pošto mi grafička name VGA izlaz.
_Matej_ je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2007., 02:28   #118
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor psychokiller Pregled postova
znači da ili ne

sad bi ti dao ban za spamanje i lijenost što ne želiš čitati.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2007., 12:31   #119
Solberg
Premium
Moj komp
 
Solberg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citam sve ovo i moram nesto dodati.... moje misljenje je da kad su boje postavljene na original necete dobiti vjernu bijelu, vec nekako plavicastu, a samim time i drugi tonovi boja ce biti malo krivi, tako da ostavite na 6500k, a ako vec hocete intezitet boja veci (s cime sam ja zadovoljan i po defaultu), podesite ih u control panelu od grafulje (kao sto je vec napisano) na saturationu. Ja osobno na boje nemam zamjerke, ali mislim da to moze biti i do grafulje.... a moja iskustva sa npr. samsungovim modelima LCD-a u toj klasi su da su imali malo prenaglasene boje.... ali to je vec stvar subjektivnosti.... Tako da mi zbilja nije jasno sto nekima je slika "tak-tak", a meni je osobno zbilja medju najboljima ako gledamo monitore sa TN matricom.
Solberg je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2007., 14:16   #120
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
opće poznato da Samsung oduvijek previše naglašava boje, "boosta" boje tako da su kričave, kako kod LCD monitora, tako i kod njihovih ostalih proutvoda, LCD TV-a i ostalog...
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na