Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.10.2007., 16:00   #91
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
ak se dobro sjecam na prad.de su recenzirali HP-a sa S-PVA matricom....

@p3tar - u mikronisu ga imaju...ADM...M-Computers etc
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 16:53   #92
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
@p3tar - u mikronisu ga imaju...ADM...M-Computers etc
Znam, ali nemogu kad sam već iz Megatrenda uzeo, sumljam da vraćaju novce. A kažem imaju te Philipse koji su i više nego dostojna zamjena. Imaju i nešto HP asortimana ali nemaju monitore, pitati ću dali ih mogu nabaviti.

EDIT: Evo da ne otvaram novi thread pa da nastavim o monitorima tu. Fino su spakirani i sutra idu natrag. Sad sam vratio prošli monitor i probao testove titranja na njemu ali i na još 4 različita monitora kod frendova od TN do S-MVA/PVA. Na ovom online testu http://www.techmind.org/lcd/ za flicker ima više slika inverzije, te kako i piše jedna bi trebala natjerati LCD da treperi ovisno o monitoru. Te ako je treperenje blago to je ok, tako i treba biti. Na svakom od probanih monitora baš tako 1 ili 2 su treperile, a jedna od te dvije malo jače ili kao na Zmazungu mom samo jedna. I to najače treperenje je bilo onako lagano, blago. Na gore mojim Dellovima ta jedna di je jače kad sam je uključio nisam mogao gledati 5 sekundi u to da mi se ne zavrti u glavi, bolesno, kao flashlite.

Zadnje izmijenjeno od: p3tar. 11.10.2007. u 23:47.
p3tar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.10.2007., 13:02   #93
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
zanima me koja je zadnja revizija monitora?jel ima kakvih poboljšanja u revizijama,npr rev.4 i rev.5?
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2007., 13:49   #94
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
sto se tice lp2065 kod nas su bili samo IPS modeli, kakvo je stanje sada ne znam.

s tim da, ja nisam vidio nigdje nikada niti jednu sliku monitora gdje je neko provjerio koju matricu ima i da je ispalo da se radi o PVA matrici, redovno su to bila nagadanja kao na prad-u, a barem na tom monitoru nije tesko provjerit..

@p3tar.. ako ti mjenjaju samo tako monitore vjerojatno bi ti i pare vratili, mozes i to pokusat.. u svakom slucaju ako ti mogu nabavit zadovoljavajuce monitore mozda bi bolje bilo kod njih uzet
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2007., 02:09   #95
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
zanima me koja je zadnja revizija monitora?jel ima kakvih poboljšanja u revizijama,npr rev.4 i rev.5?
a05, čuj neznam baš da su puno toga popravili, ljudi se i dalje žale.

Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
@p3tar.. ako ti mjenjaju samo tako monitore vjerojatno bi ti i pare vratili, mozes i to pokusat.. u svakom slucaju ako ti mogu nabavit zadovoljavajuce monitore mozda bi bolje bilo kod njih uzet
i ja mislim da bi vratili, neznam, neću forsirati, strpit ću se i vidjeti, možda bude ok taj megatrend, a philipse sigurno uzimam. Za njih sam prekopao cijeli net gore i dole da nebi kao sa Dellovima se desilo.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2007., 07:33   #96
Apocalypso™
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: In front of my monitor
Postovi: 67
Ja 'mam 05 i manje vise sam zadovoljan, jedini problem je neujednacne backlight al' to se i onako primjeti samo gad mi se zavrti default XP black screensaver
__________________
[CENTER]
Apocalypso™ je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2007., 11:03   #97
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Ajmo sad ljudi - I ŠTA SAM JA REKAO? Da sam tri dellova monitora vraćao i da nijedan nije bio u redu.

A što se tiče Megatrenda, super su, pristali su na svaku zamjenu pod bilo kakvim uvjetima. Također, pristali su I NA POVRAT NOVCA.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2007., 11:07   #98
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Ajmo sad ljudi - I ŠTA SAM JA REKAO? Da sam tri dellova monitora vraćao i da nijedan nije bio u redu.

.
e možda da si kupoval u ADM-u
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 19.10.2007., 14:16   #99
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor Apocalypso™ Pregled postova
Ja 'mam 05 i manje vise sam zadovoljan, jedini problem je neujednacne backlight al' to se i onako primjeti samo gad mi se zavrti default XP black screensaver
gdje je tvoj napravljen? Made in ....?

Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Ajmo sad ljudi - I ŠTA SAM JA REKAO? Da sam tri dellova monitora vraćao i da nijedan nije bio u redu.

A što se tiče Megatrenda, super su, pristali su na svaku zamjenu pod bilo kakvim uvjetima. Također, pristali su I NA POVRAT NOVCA.
a je**** da sam naletio na dobre bio bi presretan, no ovako banana. Ako tako veliš za Megatrend onda ću pričekati Philipse neću tražiti pare.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2007., 14:29   #100
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
ma gledajte ovak..nemojte kupovat monitore tam gdje vam ih nedaju isprobat prije kupnje...Kodeks i Mikronis pristaju pokazati/isprobati doticni primjerak koji se kupuje prije kupnje.....ja u kupnju idem sa stickom na kojem su banding, backlight i dead pixel testeri...nema tu puno filozofije...a da HP ima manje problema - to je tocno ali i on zna imati problema sa backlight bleedingom..sve ovisi na koji primjerak naletis..dakle, prije kupnje provjeriti...tamo gdje ne zele dati na provjeru - ne kupujes...a ako se nekom neda provjeravat - svaka mu cast jel daje 3 i pol soma kuna..
gnomisa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2007., 14:59   #101
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Ja sam malo dalje od Zg-a pa mi nije u mogućnosti ih pogledati prije.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2007., 20:41   #102
marq20
Premium
Moj komp
 
marq20's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 620
nakraju ispada da samo kod mikronisa i kodeksa je moguće provjerit monitor.
za koji dan mislim uzet 2007FP a u mikronisu jer 400kn jeftinij nego u kodeksu...

vidim da je već netko u ovom topicu uzimao kod mikronisa i da je vraćao zbog bendinga... sad me zanima dal oni te monitore vraćaju proizvođaču ili ga stave natrag u prodaju dok nedođe neki naivni kupac koji neće skužit taj bending i ostale gluposti koje nebi trebale biti prisutne??
marq20 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2007., 21:43   #103
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor marq20 Pregled postova
nakraju ispada da samo kod mikronisa i kodeksa je moguće provjerit monitor.
za koji dan mislim uzet 2007FP a u mikronisu jer 400kn jeftinij nego u kodeksu...

vidim da je već netko u ovom topicu uzimao kod mikronisa i da je vraćao zbog bendinga... sad me zanima dal oni te monitore vraćaju proizvođaču ili ga stave natrag u prodaju dok nedođe neki naivni kupac koji neće skužit taj bending i ostale gluposti koje nebi trebale biti prisutne??
ko će to znati, moguće, nebi se čudio. Evo meni javili da mi sutra stižu Philipsi pa napravim mali review.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 18:07   #104
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
Ma imam doma dell vac 2mjeseca na koristenju i jucer sam narucio jos jedan...monitor je genijalan i nemam nikakvi problema sa njim...

gledo sam prilipsa sa ips marticom i nije mi se svidijo nikako ...
ni izrada ni kavaliteta same plastike od koje je napravljen premda je slika podjednako dobra kako i na dell-u
Pomeni je ne dell 2007WFP bet buy monitor koij se moze kupit u HRV...jel taj HP ja na nasem trzistu nisam idio 16:10 sa IPSom
focal je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 18:39   #105
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Da, nema wide hp-a.

A jesi li podvrgnuo Della kompletnoj torturi?
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 19:58   #106
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Da, nema wide hp-a.

A jesi li podvrgnuo Della kompletnoj torturi?
kakvih si ti prblema imao...i na kojem modelu...
sta sad na kraju imas..jel sam gore cito da si mjenjo monitor...
focal je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 20:10   #107
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Sad imam HP lp2065, a imao sam dell 2007fp (a05 revizija) i problema sa bandingom (na dva) i sa neravnomjernim osvjetljenjem (na trećemu).
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 20:40   #108
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor focal Pregled postova
kakvih si ti prblema imao...i na kojem modelu...
sta sad na kraju imas..jel sam gore cito da si mjenjo monitor...
Vidim da nisi čitao ovaj thread, mogao si da se ne ponavljamo. Taj Dell je best buy svugdje po meni, ali ispravan, no količina nezadovoljnih korisnika je sve veća svakim danom, kažem pročitaj thread spominje se u više navrata. I isto što je franzi pitao jesi ga uopće testirao na banding/flickering probleme uobičajene za te Dellove modele.

EDIT: Što se tiče Philipsa, nije sada da falim svog konja, naprotiv sam objektivan,te sam i sam napisao kako nisam bio oduševljen prilikom raspakiravanja Philipsa(u review-u) kao s Dellovima, no kasnije se ispostavilo da nije ništa lošije kvalitete izrade, naprotiv stalak je bolji i to za debelu nijansu, a slika im je iste kvalitete. Meni čak i bolja zobg točnijih tvorničkih postavki.

Zadnje izmijenjeno od: p3tar. 25.10.2007. u 20:56.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 21:14   #109
marq20
Premium
Moj komp
 
marq20's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 620
ovdje se uglavnom pričalo o problemu na FP modelima a ne WFP, a Focal ima WFP pa je veća vjerojatnost da nema problema
marq20 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 21:51   #110
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
ne da nemam problema... nego neznam di ih vinalazite :P

mozda je problem u tome sta obicna 5:4 verzija FP ima 2 revizije...jednu sa IPS a jednu sa PVA...i to da je zanja revizija sa tom smsungovom smtricom...znaci ako ste kupovali monitor u zadnje vrjeme imate tu samsungovu matricu koja se meni nesviđa ni pod razno...
dok 16:10 model ima samo i iskljuciovo sa IPS matricom...

a to sto se philipsa tice imao sam ga na koristelje i meni pre jeftino izgleda...plastika je jednostavno losa...
focal je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 22:11   #111
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
@marq20
Inače više problema imaju WFP modeli jer su vjerovatno wide modeli prodavaniji. Kako je meni serviser iz Megatrenda komentirao, čudno mu je da se to događa i na "kocka" modelu.

@focal

To što ti nemaš problema neznači da je monitor uz svoje probleme i konkurenciju preporučljiv, ali isto tako i obrnuto, kako ko oće sa svojim parama. Isto tako nitko ne govori da bi trebao imati probleme, valjda si dobio dobar primjerak. I jesi ga onda uopće istestirao?. Ako te zanima koliko ljudi ima problema odi na dellov forum i malo pronjuškaj po googlu, bez problema ćeš ih naći.
Što se tiče šta veliš za panelove, neznam odakle ti to da samo FP dolazi sa dvije matrice ne revizije, evo pa si malo pročitaj thread sa hardforuma. http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1111100

EDIT: Što se tiče Philipsa kako sam i rekao za Dellov dizajn, to je totalno subjektivno.

Zadnje izmijenjeno od: p3tar. 25.10.2007. u 22:53.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 22:55   #112
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor focal Pregled postova
ne da nemam problema... nego neznam di ih vinalazite :P

mozda je problem u tome sta obicna 5:4 verzija FP ima 2 revizije...jednu sa IPS a jednu sa PVA...i to da je zanja revizija sa tom smsungovom smtricom...znaci ako ste kupovali monitor u zadnje vrjeme imate tu samsungovu matricu koja se meni nesviđa ni pod razno...
dok 16:10 model ima samo i iskljuciovo sa IPS matricom...

a to sto se philipsa tice imao sam ga na koristelje i meni pre jeftino izgleda...plastika je jednostavno losa...
2007WFP dolazi sa LG-Philipsovom S-IPS i sa samsungovom S-PVA matricom, bas kao i 2007FP....iako, koliko mi je poznato u HR cesce dolaze s-ips verzije....takodjer, oba monitora imaju iste probleme, odn. otrpilike jednako cesto dolaze sa bandingom i slicnim problemima....guglaj
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 15:06   #113
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
Evo stigo mi je i drugi 2007WFP i on je isto uporpunosti ispravan kao i ovaj mjesec dana star bez bandingom ili slicnih problema revizija je A04.... istestiro sam ga...
focal je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 15:21   #114
marq20
Premium
Moj komp
 
marq20's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 620
Citiraj:
Autor focal Pregled postova
Evo stigo mi je i drugi 2007WFP i on je isto uporpunosti ispravan kao i ovaj mjesec dana star bez bandingom ili slicnih problema revizija je A04.... istestiro sam ga...
gdje si kupio ta dva dell-a?
marq20 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 16:07   #115
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Da i gdje su napravljeni? Made in...? Ajd nabaci par fotki ako imaš mogućnosti.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 16:56   #116
focal
Premium
Moj komp
 
focal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Kastela
Postovi: 295
jedan u adm-a drugi u super bita...oba su made in česka...
nemam digitalac jedno da slikam sa mobom...al mislim da to nema bas smisla...
focal je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 17:32   #117
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor focal Pregled postova
jedan u adm-a drugi u super bita...oba su made in česka...
nemam digitalac jedno da slikam sa mobom...al mislim da to nema bas smisla...
da baš ni nema, ja sam banding skužio tek kada sam gammu spustio za jedan za ugodniji rad, a flickering nakon par dana. Kako sam i napisao najviše problema imaju made in češka, no možda nešto govori što so dobio a04 a ne zadnju reviziju monitora. Sve u svemu ako su dobri, good for you, dosta nas nije bilo te sreće.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2007., 00:19   #118
MetaLni
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: croatia
Postovi: 4
Bash mi frend veli da je citao ovo pa me pitao jel ja imam te probleme
Ovak kupio sam od shuba 3 komada Dell 2007FP A05 made in ceshka (... SIPS (panel code HN210) na blef.. citao sam prije sve i svashta o panel loterijima, bad pixelima bandingu i svemu... al kad sam dosao po monitore nije mi se dalo provjeravat... nego velim trpaj ih u auto pa cu ja doma gledat kaj sam dobio...

nijedan od tih 3 nema ni bad pixele ni banding probo sam i gammu i brightness shaltat i na monitoru i u driveru (u desktop modu, u ona ostala dva je colorspace u totalnoj banani, al nema smisla uopce mjenjat te modove)... ni taj flickering... barem ga ja nisam primjetio u normalnom surfanju, igranju.... nish mi ne titra ni pc ekspert ni dpreview... nit nijedan web na kojem sam bio u zadnjih pola godine

na onoj stranici s testovima, na green inverse nesto dot bla bla... monitor titra i to tako slabo da se moram nabit 5 mm na njega da bi skuzio....(i opet ovisi kako je pattern poslozen na ekranu, recimo u fullskreenu ne titra.. kad nije fullskreen onda da ... i opet u IEu je obrnuto, valjda ovisi kako legnu pojedini pixeli na matricu (parno neparno ili sta).. al ono to je cjepidlachenje... ajmo se sad nabit na monitor i gledat jel titra )) al velim stvarno sam sve i svashta imao na monitoru ... i nisam nikad primjetio to titranje u stvarnom radu... osim sada kad sam isao te patterne probavat... i to samo taj zeleni
Inace imam svakakvog elektronickog smeca po sobi tako da to titranje lagano bi moglo bit i od toga...

frend ima 2007WFP pa cu mu bash rec da proba... ajde conroe ako citash pishi nesto LOL

EDIT: E da monitori su kupljeni u Kodeksu

Zadnje izmijenjeno od: MetaLni. 13.11.2007. u 00:36.
MetaLni je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2007., 00:43   #119
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
evo me, slučajno naišao

moj je 2007WFP, made in češka rev a04, kupljen pred 7 mjeseci u adm-u, i apsolutno nikakvih problema nemam s njim, ni flickering ni banding ni ghosting....tak da....možda smo mi koji smo ranije kupili imali sreće....
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2007., 00:44   #120
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
@Metalni - Ajde de, da je bar neko full zadovoljan i to sa čak tri komada.Oko 5.-6. mjeseca su počele izlaziti A05 revizije monitora, znači kupio si "svježe" primjerke sa novom revizijom. Šalu na stranu, dobro za tebe da nemaš problema sa čak tri komada. Nije da si trebao imati, nisu im svi monitori u badu, samo više nego što se to očekivalo sudeći po velikom broju nezadovoljnih kupaca. Gdje si ih kupio? I ako imaš mogućnosti nabaci par slikica gradijenata.

Zadnje izmijenjeno od: p3tar. 13.11.2007. u 00:59.
p3tar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na