Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2009., 00:12   #1
zele
Registered User
 
zele's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: split
Postovi: 51
Problem laptop HP 4710s NX631EA!

Imam problem,mislim da nije vezan za win7...rsdi se o laptopu sa kojega pisem, HP 4710s NX631EA...instalira sam win xp i sve je islo ok...kod restartanja,nece odma da digne sistem a neka oce...kad nece da igne sistem,ispise eror na diku...probam druge windowse koji su provjereni i ista stvar...probam win 7 i ista stvar...neznam u cemu je stos...onda idem u bios i nista ne napravim,samo sejvam i izadjem i sve ok...sad radi uvijek ok osim ponekad kad neki od programa trazi restart npr uvijek TuneUp 2010...mislim da to nema veze s njime jer se to dogadjalo ucestalo a sada samo tad kao sto sam napisa..prvo se pojavi na ekranu ova prva slika a zatim druga i nereagira na nista osim prisilno gasenje i ulszk u biosa ostalo sam napisa
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC04190.jpg‎
Views:	207
Size:	51.9 kB
ID:	10047   Click image for larger version

Name:	DSC04186.jpg‎
Views:	192
Size:	40.1 kB
ID:	10048  
zele je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2009., 08:39   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Skini Hiren's Bott CD i malo istestiraj ram i disk s alatima koji se tamo nalaze.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2009., 22:36   #3
zele
Registered User
 
zele's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Skini Hiren's Bott CD i malo istestiraj ram i disk s alatima koji se tamo nalaze.
Daj malo uputstvo o programu...jel ga treba sprzit na cd ili instalirat itd.
zele je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2009., 01:24   #4
Disconnected
Premium
Moj komp
 
Disconnected's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: ZG, Sesvete
Postovi: 123
Hm, frend ima isti problem sa tim laptopom.....ista stvar se dešava bez obzira na OS....
Može biti bilo što vezano uz HDD kontroler/ploču...jer HDD radi najnormalnije, prolazi sve testove i SMART vrijednosti su u redu.
Eventualno pričekat da dodje novi bios, ako je neki bug...ako ne, pravac reklamacija

EDIT: Malo sam proguglao, izgleda da je to čest slučaj
http://h30434.www3.hp.com/psg/board/...thread.id=5919
Disconnected je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2009., 01:41   #5
zele
Registered User
 
zele's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: split
Postovi: 51
ja sam isto tako vidio da je to cest slucaj...hvala stari na trudu,morat cu reklamirat
zele je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2009., 12:45   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Citiraj:
Autor zele Pregled postova
Daj malo uputstvo o programu...jel ga treba sprzit na cd ili instalirat itd.
Nađeš ga i skineš. Obično je u iso obliku kojeg zapržiš na cd pomoću opcije 'Burn Image' u Neru. Onda odeš u BIOS i postaviš da ti je optika prvi uređaj koji se boota. Ubaci cd i resetiraj komp. Kad te pita otkuda ćeš dignuti sistem, odaberi cd. U menijima, kojima navigiraš pomoću kurzorkih tipki i/ili brojeva, nađeš program koji ti treba i pokreneš ga.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2009., 13:46   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Vidi koja je verzija BIOS - a sada u lapu i napravi update na zadnju.
Prilikom otvaranja support & download odaberi XP ili Vistu jer ako odabereš W7 onda ne nudi BIOS - update ???.
Zadnji dostupni je F.08 14 Jul 2009.
Po opisanom to je greška BIOS - a tj. ne inicijaliziranje hdd kontrolera ili nema kašnjenja da sačeka dok hdd izađe na režim.
Vidi jel ima neka takva postavka u postojećem BIOS - u pa povećaj vrijeme (obično je dovoljno 1 - 2 sec).
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 06.11.2009., 14:56   #8
zele
Registered User
 
zele's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Vidi koja je verzija BIOS - a sada u lapu i napravi update na zadnju.
Prilikom otvaranja support & download odaberi XP ili Vistu jer ako odabereš W7 onda ne nudi BIOS - update ???.
Zadnji dostupni je F.08 14 Jul 2009.
Po opisanom to je greška BIOS - a tj. ne inicijaliziranje hdd kontrolera ili nema kašnjenja da sačeka dok hdd izađe na režim.
Vidi jel ima neka takva postavka u postojećem BIOS - u pa povećaj vrijeme (obično je dovoljno 1 - 2 sec).
evo puna informacija o mom biosu
[IMG][/IMG]
zele je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2009., 17:05   #9
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Isto se dogodilo par puta i mom bratu (ista oprema laptopa), vjerojatno će ga na garanciju poslat. Probao je Win7x64 (službeno podržani) sa diskom u IDE modu, ali ostaje greška kakva je bila i s AHCI modom. Drugo mi ništa nije palo na pamet. Nadam se samo da oni to mogu riješiti.
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 14:03   #10
zele
Registered User
 
zele's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor prasak Pregled postova
Isto se dogodilo par puta i mom bratu (ista oprema laptopa), vjerojatno će ga na garanciju poslat. Probao je Win7x64 (službeno podržani) sa diskom u IDE modu, ali ostaje greška kakva je bila i s AHCI modom. Drugo mi ništa nije palo na pamet. Nadam se samo da oni to mogu riješiti.
jel ti brat rijesio problem
zele je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2009., 18:38   #11
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Sad radi OK neko vrijeme, ako se opet javi ta greška, nosi na garanciju.
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je online   Reply With Quote
Staro 10.11.2009., 14:29   #12
zele
Registered User
 
zele's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nađeš ga i skineš. Obično je u iso obliku kojeg zapržiš na cd pomoću opcije 'Burn Image' u Neru. Onda odeš u BIOS i postaviš da ti je optika prvi uređaj koji se boota. Ubaci cd i resetiraj komp. Kad te pita otkuda ćeš dignuti sistem, odaberi cd. U menijima, kojima navigiraš pomoću kurzorkih tipki i/ili brojeva, nađeš program koji ti treba i pokreneš ga.
stari,napravija sam...jel to to...
pokrenuo sam ga i boota se...bil bi dobro ako ima neki tutorial
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2009-11-10 14 14 52.png‎
Views:	151
Size:	15.4 kB
ID:	10067   Click image for larger version

Name:	2009-11-10 14 15 20.png‎
Views:	152
Size:	89.7 kB
ID:	10068   Click image for larger version

Name:	2009-11-10 14 15 54.jpg‎
Views:	144
Size:	95.5 kB
ID:	10069   Click image for larger version

Name:	2009-11-10 14 16 11.jpg‎
Views:	155
Size:	97.6 kB
ID:	10070  

Zadnje izmijenjeno od: zele. 10.11.2009. u 16:30.
zele je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2009., 08:09   #13
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Ne, to nije to. Ti se pokrenuo cd u vindozama, a moraš prije toga. Zato i jesam napisao da u BIOSu staviš da ti je optika prvi boot uređaj! Moraš dobiti ekran kao kad radiš u DOS-u ili Command promptu (crni sa bijelim slovima, miš ne radi).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2009., 10:19   #14
zele
Registered User
 
zele's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne, to nije to. Ti se pokrenuo cd u vindozama, a moraš prije toga. Zato i jesam napisao da u BIOSu staviš da ti je optika prvi boot uređaj! Moraš dobiti ekran kao kad radiš u DOS-u ili Command promptu (crni sa bijelim slovima, miš ne radi).
je,kuzim...boota se i vidim da ima puno mogucnosti...treba se bolje upoznat s time...jel ima neki tutorial o njemu...
zele je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2009., 11:11   #15
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Hebote, stvarno si mutav. Odaberi koji set alata hoćeš (disk tools, memory tools,...), odi kurzorom na taj set alata, drmni Enter, onda odabereš sam alat i opet Enter da se starta sam alat. Za memoriju koristi Memtest, za disk alat od proizvođača diska,...
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=58941

EDIT: ako ne znaš šta trebaš, nađi nekog forumaša iz Splita (a ima ih) koji će ti to napraviti.

EDIT2: uostalom, laptop je novi pa ga odnesi gdje si ga kupio i reklamiraj jer mu je garancija još važeća. neka se oni zahebavaju s njime.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 01:28   #16
zele
Registered User
 
zele's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Hebote, stvarno si mutav. Odaberi koji set alata hoćeš (disk tools, memory tools,...), odi kurzorom na taj set alata, drmni Enter, onda odabereš sam alat i opet Enter da se starta sam alat. Za memoriju koristi Memtest, za disk alat od proizvođača diska,...
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=58941

EDIT: ako ne znaš šta trebaš, nađi nekog forumaša iz Splita (a ima ih) koji će ti to napraviti.

EDIT2: uostalom, laptop je novi pa ga odnesi gdje si ga kupio i reklamiraj jer mu je garancija još važeća. neka se oni zahebavaju s njime.
to si dobro reka, tako cu i napravit...
zele je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 02:21   #17
piNheaD
Premium
 
piNheaD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Senj
Postovi: 636
Citiraj:
Autor zele Pregled postova
Imam problem,mislim da nije vezan za win7...rsdi se o laptopu sa kojega pisem, HP 4710s NX631EA...instalira sam win xp i sve je islo ok...kod restartanja,nece odma da digne sistem a neka oce...kad nece da igne sistem,ispise eror na diku...probam druge windowse koji su provjereni i ista stvar...probam win 7 i ista stvar...neznam u cemu je stos...onda idem u bios i nista ne napravim,samo sejvam i izadjem i sve ok...sad radi uvijek ok osim ponekad kad neki od programa trazi restart npr uvijek TuneUp 2010...mislim da to nema veze s njime jer se to dogadjalo ucestalo a sada samo tad kao sto sam napisa..prvo se pojavi na ekranu ova prva slika a zatim druga i nereagira na nista osim prisilno gasenje i ulszk u biosa ostalo sam napisa
Mislim da te hebe ovo obavezno instaliraj taj driver (to je driver za Win7 x64)
__________________
Suck Satan's cock
piNheaD je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2010., 00:25   #18
IvanRR
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Re:

Citiraj:
Autor zele Pregled postova
Imam problem,mislim da nije vezan za win7...rsdi se o laptopu sa kojega pisem, HP 4710s NX631EA...instalira sam win xp i sve je islo ok...kod restartanja,nece odma da digne sistem a neka oce...kad nece da igne sistem,ispise eror na diku...probam druge windowse koji su provjereni i ista stvar...probam win 7 i ista stvar...neznam u cemu je stos...onda idem u bios i nista ne napravim,samo sejvam i izadjem i sve ok...sad radi uvijek ok osim ponekad kad neki od programa trazi restart npr uvijek TuneUp 2010...mislim da to nema veze s njime jer se to dogadjalo ucestalo a sada samo tad kao sto sam napisa..prvo se pojavi na ekranu ova prva slika a zatim druga i nereagira na nista osim prisilno gasenje i ulszk u biosa ostalo sam napisa
Evo riješenja problema kod gašenja/restartanja na 4710S...
Problem uzrokuje driver za webcam pa Zaboravi onaj driver koji nudi HP (sp44658) i instaliraj driver sp42904 (to je new revision) i nećeš više imat nikakvih problema!!
IvanRR je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na