Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2009., 23:11   #31
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Ja bi bio zainteresiran za taj monitor, jer vec duze vrijeme cekam da sredim financije da ga zemem.

ali bi ovo smatrao skoro kao kradju da ga zemem za 3000kn. vjeruj mi monitor je odlican.

ja trenutno imam doma Philips 202P7 - 22' Crt koji ima sliku dobru za poludit.
Na poslu radim na Philips 200P7 i 200WP, i iako vidim razliku u kvaliteti slike izmedju LCD i Crt, nazalost vrijeme Crt prolazi, i covjek se treba pocet privikavat na LCD ili cekat LED monitore.

Tako da darkijas pricekaj jos koji tjedan-dva iskalibriraj si monitor i ako ti se za tjedan-dva ne javi nitko za monitor i ti i dalje neces biti zadovoljan s njime, cimni me na PM, da mozda dogovorimo neku prodaju.
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2009., 21:39   #32
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Malo ga jesam zriktao i prikaz crne boje je sada puno bolji. To mi je zapravo puno važnije od kirurški prikazanih ostalih boja jer to slici daje potrebnu dubinu. U nekim stvarima je i bolji od crt-a kad je prikazana neka svijetla slika djeluje detaljnije ali u mračnim i polumračnim scenama crt je kralj
darkijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.10.2009., 23:56   #33
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Malo ga jesam zriktao i prikaz crne boje je sada puno bolji. To mi je zapravo puno važnije od kirurški prikazanih ostalih boja jer to slici daje potrebnu dubinu. U nekim stvarima je i bolji od crt-a kad je prikazana neka svijetla slika djeluje detaljnije ali u mračnim i polumračnim scenama crt je kralj
Polako, daj jos malo vremena i prednosti ce samo rasti

Kukajte svi koliko hocete sa jogurtom u ruci dok skacete sa TFT-a na PRAD, sa prada na PCE

Ali neminovno je da je ovaj Philips jedan od najboljih trenutnih kupovina u HR. Mani gamut, mani boju kucista jer vecini korisnika ce ovo biti über monitor na stolu! Zato se ne folirajte na boju kucista dok kukate sto bi kupili pa zavrsili na nekom TN-u (bez uvrede TN vlasnicima) jer eto, nije vam bio sudjen Philips. Philips je za novce zbilja preporucena kupovina i nema se sto dalje dodati. Kozmeticki HP-jac mi se isto vise svidja, ali dodatni ulazi sigurno ne vrede bas svim korisnicima dodatnog $ penala.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 16:07   #34
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
jad i bijeda

ali evo, danas sam dotičnog philipsa vratio u dućan gdje sam ga i kupio, tj zamjenio sam ga za drugu robu
Štadakažem, spoznaja da blu-ray filmovi i traileri izgledaju bolje na 72 crt televizoru 50 hz starom deset godina i u sd kvaliteti nego na jednom od najboljih lcd monitora i na full hd rezoluciji za mene je bila nepodnošljiva.
Lcd tehnologijo vidimo se opet za 2-3godine i nadam se da će to tada konačno biti nešto
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 17:24   #35
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Računalni monitori nisu predviđeni za gledanje filmova! (i to još 99% ilegalno)
Kupi si Plazmu
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 20:26   #36
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
onda po toj logici onda nisu ni lcd televizije. kojesta.
  Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 21:43   #37
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Pa skoro da i nisu!
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2009., 21:25   #38
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Lcd tehnologijo vidimo se opet za 2-3godine i nadam se da će to tada konačno biti nešto

Buduci da nisi dao vremena za suzivot sa novim Philipsom a na DM ionako rece da ne ides (dodatna usteda) ... onda razbij kasicu i vidi koji od ovih mislis uzeti kad si tako $ darezljiv za kupovinu. Video sposobni i 100% DarkijaSync kompatibilni Jedino zadnji mozda nece proci test crne boje :

1) JVC

2) Eizo (ispod cekicha novi model)

3) Eizo

4) Samsung
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2009., 23:09   #39
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Zapravo neznam kog jarca sam ga uopće i kupovao. Nema govora o tome da je taj monitor loš, dapače prikaz boja je odličan pozadinsko osvijeljenje izuzetno ujednačeno oštrina slike fantastična pc igre zapravo izgledaju super. Jedino ps3 igre i filmovi izgledaju .. (da sad neponavljam ono kaj sam napisao u predhodnom postu)
Stvarno bi bio presretan da sam ga ostavio na stolu ali problem je kaj se ovaj crt još uvjek predobro drži i nezaslužuje da ga se makne (a dva monitora na stolu nemogu podnjet). Kad rikne ili kad mu slika izgubi na kvaliteti idemo opet po tog philipsa ili nešto još bolje kaj već bude tada aktualno
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 20:32   #40
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Što neće Darko, to ću ja
Baš sletio prije maloprije.. evo sličica do Lenova.



Evo prvi utisci:
1. Primjetno je veći od lenova
2. Srebrena boja je ok, iako bi radije crnu
3. Slika je odlična, teško je reći da li je bolja ili ne od Lenova koji je kalibriran po prad.de preporukama i odličan.
4. Nema jedne vrlo iritantne osobine lenova (PVA matrice) da prilikom odmaka od 20-30ak stupnjeva dolazi do blagog izbljeđivanja slike što mi je važno zbog fotografija i detalja u tamno sivim tonovima.
5. Mehanički je na razini Lenova - vrlo dobar
6. Senzor pivota je malo preosjetljiv što uzrokuje osd da mjenja orijentaciju ako se pomakne suprotno kazaljke na satu malo prilikom korištenja osd-a.
7. Moguće je izgasiti LED indikator ili ga korigirati po želji - pohvalno
8. Samo 1 USB! Najveća mana monitora do sad , nisam obraćao pozornost na tu činjenicu i sad imam samo 1 usb slobodan na računalu. Dosadašnji monitori su mi imali barem 2 ili 4.
9. Dosta manje mjesta zauzima u dubinu od Lenova zbog bolje riješenog postolja. Svaka čast Lenovu i njegovom TV-like postolju, ali i ovo Philipsovo je dovoljno stabilno.
10. Škrtarenje - to nisam očekiva od Philipsa, ali izgleda da je recesija pogodila sve.
Naime, u pakiranju ne dolazi USB kabel za iskorištavanje USB "huba" te ga je potrebno nabavit naknadno.
Također, cable management je sveden na dvije plastične "L" kukice na nosaču i daleko lošiji od Lenovove spirale i panela za kablove.

Sve u svemu, zasad sam vrlo zadovoljan viđenim, no naravno za punu kvalitetu prikaza moram kalibrirati monitor (pokušat ću nabaviti kakav harverski kalibrator u foto radnji).

Ima sitnih nedostataka, no nevezanih za prikaz što je najvažnije, a kvaliteta konstrukcije i mehanike je na nivou tako da ni tu nema straha.

Za cijenu je to odličan monitor 24" 1920x1200 je "prava stvar", kao što Visage veli jer je font prave veličine za čitanje te je sitne detalje lakše razaznati.

Ocijenu neću donositi još, nego nakon nekoliko dana korištenja i nakon neke malo ozbiljnije kalibracije, no teško je osporiti da je ovo definitivno best-buy 24" ne-TN monitor na tržištu.

@Visage - napokno sam se dokopao (H-)IPS-a, hahahaha!
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2009., 21:28   #41
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Vidi ti sto je on skovao pred pocetak vikenda. Prvo cestitam i nadam se da ce te sluziti bez ijednog spomena servisa

Citiraj:
Autor Marin Pregled postova
1. Primjetno je veći od lenova
Mora biti jer kad mu dodje zakasnjela ali ipak neminovna 27" zamjena za Lenovca, taman ce se skrasiti uz Niskozemskog Baš Čelika

Citiraj:
Autor Marin Pregled postova
2. Srebrena boja je ok, iako bi radije crnu
Kad istekne garancija i tome se moze doskociti. Omega ce rado aerosolirati neki über metalik namaz. Ili da iskamcis dodatnu prednju masku?

Citiraj:
Autor Marin Pregled postova
6. Senzor pivota je malo preosjetljiv što uzrokuje osd da mjenja orijentaciju ako se pomakne suprotno kazaljke na satu malo prilikom korištenja osd-a.
Provjeri dal je to sigurno samo kod tebe ili su to i drugi korisnici konstatirali?

Citiraj:
Autor Marin Pregled postova
8. Samo 1 USB! Najveća mana monitora do sad , nisam obraćao pozornost na tu činjenicu i sad imam samo 1 usb slobodan na računalu. Dosadašnji monitori su mi imali barem 2 ili 4.
Kaj god. Lijane kad vire iz monitora, to zbilja nije lijepo za vidjeti. Imas jedan ulaz taman za USB goste kad navrate u posjet. Mrkni jedan HUB, radi zdravlja monitora, nikad ne volim USB-rati ih sa masinama. Sigurno je sigurno.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 22:01   #42
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Vidi ti sto je on skovao pred pocetak vikenda. Prvo cestitam i nadam se da ce te sluziti bez ijednog spomena servisa
Fala, i ja se nadam jer nema goreg kad ti crkne monitor a nemaš rezervu


Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Mora biti jer kad mu dodje zakasnjela ali ipak neminovna 27" zamjena za Lenovca, taman ce se skrasiti uz Niskozemskog Baš Čelika
Heh, to ćemo još vidit jer i Njemački zakon ima rupa nažalost


Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Kad istekne garancija i tome se moze doskociti. Omega ce rado aerosolirati neki über metalik namaz. Ili da iskamcis dodatnu prednju masku?
Ako Omega bude radio ne ginu mi neki fast&furious uzorci


Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Kaj god. Lijane kad vire iz monitora, to zbilja nije lijepo za vidjeti. Imas jedan ulaz taman za USB goste kad navrate u posjet. Mrkni jedan HUB, radi zdravlja monitora, nikad ne volim USB-rati ih sa masinama. Sigurno je sigurno.
Lenovo je to ima dosta dobro riješeno (2 na boku, 2 ispod stražnjeg poklopca) gdje su mi bili povezani receiveri za miša i tipkovnicu tako da su bili neprimjetni, a sad su nazad pa miš zna zaštucati malo, vjerojatno zbog smetnji... morat ću nabavit hub čini mi se.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 22:25   #43
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Marin Pregled postova
Ako Omega bude radio ne ginu mi neki fast&furious uzorci
Ako ti ispolira onakvom ladnom metalurgijom crnog painta kao na svom Chifteku, taj ce Philips povratiti pola love za 5 godina na eBay-u

Citiraj:
Autor Marin Pregled postova
Lenovo je to ima dosta dobro riješeno (2 na boku, 2 ispod stražnjeg poklopca) gdje su mi bili povezani receiveri za miša i tipkovnicu tako da su bili neprimjetni, a sad su nazad pa miš zna zaštucati malo, vjerojatno zbog smetnji... morat ću nabavit hub čini mi se.
Vidi ako Autronic jos prodaje jedinog Manhattan 7 port ljepotana kojeg sam nedavno uzeo. Hvali se cak i sa "dozivotnom garancijom" doduse ovo bi ipak bio tvoj metro izbor

Za koji tjedan, ocekujemo jos pokoju sliku, ali i dojmove nakon ustolicenih i preduzetih Mar postavki boje i slike. Eh da, ne rece gdje si ga kupio? Sto si preduzeo prije kupovine? Dal si vadio iz kutije u ducanu za probu? I sto te puklo da ga bas sad kupis?
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 22:48   #44
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Za koji tjedan, ocekujemo jos pokoju sliku, ali i dojmove nakon ustolicenih i preduzetih Mar postavki boje i slike. Eh da, ne rece gdje si ga kupio? Sto si preduzeo prije kupovine? Dal si vadio iz kutije u ducanu za probu? I sto te puklo da ga bas sad kupis?
Bacit ću koju sliku već sutra, sad mi se neda

Trenutne postavke su mi:
R - 98
G - 99
B - 100

Brg - 65
Con - 55

No još se igram da dobijem željenu sliku.

Zgodna je i on the fly mogućnost podešavanja modova rada tako da dobro dođe za recimo filmove i igre malo "pojačati" kontrast i boje.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 23:08   #45
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
To u svezi preosjetljivosti pivot-a mogu i ja potvrdtiti na svom (već bivšem) philipsu
Kakvo je kod tebe pozadinsko osvijetljenje, mrtvi pixeli?
Meni je na onim preddefiniranim postavkama slika bila isuviše svijetla a korekcijom crne sam to odklonio djelomično
Moram priznat da mi je sad malo žao šta sam ga vratio
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 23:14   #46
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Nema bad pixela, a osvijetljenje je odlično, jedino u donjem desnom kutu malčice je jače nego u ostalima, ali to ovisi i o točki gledišta jer kad gledaš u ravnini s tim, ne izbija, ali se da korigirati malim smanjenjem svjetline.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 23:16   #47
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Marin Pregled postova
Nema bad pixela, a osvijetljenje je odlično, jedino u donjem desnom kutu malčice je jače nego u ostalima, ali to ovisi i o točki gledišta jer kad gledaš u ravnini s tim, ne izbija, ali se da korigirati malim smanjenjem svjetline.
Da ti nisi od Darkijasa kupio monitor kad si presutio gdje si ga nabavio?
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 23:22   #48
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Da ti nisi od Darkijasa kupio monitor kad si presutio gdje si ga nabavio?
Ne, kupio sam ga u Diska po dobroj cijeni
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 23:27   #49
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Kod mene je osvjetljenje bilo apsolutno ujednačeno na svim djelovima ekrana i stvarno nigdje nisam primjetio da se ističe, čak i na 100 postotnom osvijetljenju
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 23:43   #50
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
ips je bez kalibracije neupotrebljiv monitor
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 23:56   #51
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
kako to tocno mislis? to poprilicno zavisi o kojem monitoru se prica, tj o njegovim tvornickim postavkama koje doduse najcesce jesu za nista, al tako je sa velikom velikom vecinom monitora danas.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2009., 23:59   #52
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
kako to tocno mislis? to poprilicno zavisi o kojem monitoru se prica, tj o njegovim tvornickim postavkama koje doduse najcesce jesu za nista, al tako je sa velikom velikom vecinom monitora danas.
TN monitori dolaze relativno dobro kalibrirani tj. pripremljeni za rad,IPS,PVA itd...monitori namjenjeni "profesionalnom" radu dolaze potpuno ne-kalibrirani...a sad dali je to tako kod 100% ne-TN monitora,neznam...ali mi je logično,svatko si za rad sam kalibrira monitor ovisno šta radi

hardverska kalibracija...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 00:07   #53
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
ips je bez kalibracije neupotrebljiv monitor
To baš i nije istina

"Odokativna kalibracija" zna biti vrlo dobra za 99% posto korisnika.

Meni je ovaj Philips došao dosta solidno kalibriran. Da, biti će potrebni mali zahvati, ali ništa strašno.

Jeftina TN bratija dolazi sa tvornički napucanim bojama i kontrastom jer su "normalne" postavke za ništa
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 00:52   #54
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Marin Pregled postova
To baš i nije istina

"Odokativna kalibracija" zna biti vrlo dobra za 99% posto korisnika.

Meni je ovaj Philips došao dosta solidno kalibriran. Da, biti će potrebni mali zahvati, ali ništa strašno.

Jeftina TN bratija dolazi sa tvornički napucanim bojama i kontrastom jer su "normalne" postavke za ništa
Čemu ti služi? ili? (dizajn,dtp,...)

Pretpostavljam da ne...sumnjam da je došao dobro kalibriran jer IPS ne izlazi na tržište kalibriran.To su monitori predviđeni za ozbiljniji rad,a s obzirom da korisnici istih (kao ja,dizajn,dtp) kalibriraju monitor jednom u mjesec-dva,nema ga ni smisla kalibrirat...a ovisi i šta radiš,naravno...svaki put kad radiš nešto za nekakav studio,netko ti dođe kalibrirat monitor "po svom",da kasnije rad bude ispravan u tisku.

TN monitori su predviđeni za "masu",pa su kalibrirani...koliko-toliko...

Pitam te uglavnom zato što mnogi ne primjete "nekalibriran" monitor,izgleda lijepo...ali zapravo gledaš u potpuno neispravne boje,uz neispravan kontrast i osvjetljenje.

I moj monitor je izgledao "super" kad bi ga netko vidio,međutim,meni je izgledao "očajno"
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 01:06   #55
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Čemu ti služi? ili? (dizajn,dtp,...)

Pretpostavljam da ne...sumnjam da je došao dobro kalibriran jer IPS ne izlazi na tržište kalibriran.To su monitori predviđeni za ozbiljniji rad,a s obzirom da korisnici istih (kao ja,dizajn,dtp) kalibriraju monitor jednom u mjesec-dva,nema ga ni smisla kalibrirat...a ovisi i šta radiš,naravno...svaki put kad radiš nešto za nekakav studio,netko ti dođe kalibrirat monitor "po svom",da kasnije rad bude ispravan u tisku.

TN monitori su predviđeni za "masu",pa su kalibrirani...koliko-toliko...

Pitam te uglavnom zato što mnogi ne primjete "nekalibriran" monitor,izgleda lijepo...ali zapravo gledaš u potpuno neispravne boje,uz neispravan kontrast i osvjetljenje.

I moj monitor je izgledao "super" kad bi ga netko vidio,međutim,meni je izgledao "očajno"

Sve ovisi u kojem color spaceu radiš što.
Ja ne radim ništa "kritično", samo za sebe.

Uostalom monitor se kalibrira zajedno s tiskarskim strojem i foto printerom a ne sam.

Ako kalibriraš monitor za web, avaj ti to kad 99% korisnika ima TN te niti ne može vidjeti to što ti želiš.

Stvar koju primjećujem kod ovog Philipsa je da definitivno ima "punije" boje od Lenova... tj pravilnije su (nazovimo to manje blijede ).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 23:17   #56
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
@darkijas - ovo u vezi pozadinskog osvijetljenja je bila greška.
Naime, zbog veličine ekrana, kutevi su udaljeni od centra te ukoliko se gleda pod užim kutem u bilo koji ugao slike on je u stvari malo svijetliji nego dio slike koji gledamo direktno.
To je inače popratna stvar kod svih LCD-a zbog polarizatora.
No taj fenomen je vidljiv samo ukoliko je monitor cijeli crni, dok se u ostalim slučajevima to ne primjeti te nema nikakvog utjecaja na druge boje.

Sad sam podesi monitor tako da sam defaultnu gammu od 2.2 stavio na 2.0 i slika je još bolja!
Gradacije između boja i tonovi sive su izvrsni i u potpunosti se mogu razaznati, čak i pri 2% odstupanja počevši od najtamnije prema najsvijetlijoj nijensi.

Tako da definitivno preporučam ljudima koji kupe ovaj monitor da gammu podese na 2.0 umjesto 2.2 (što je default).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 23:20   #57
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
to je IPS glow, specifičan za ovaj tip matrice.

zašto gamma na 2.0 kada je standard upravo 2.2 i sve se kalibrira na tu vrijednost?
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 23:29   #58
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
to je IPS glow, specifičan za ovaj tip matrice.
Nije to, ista stvar mi je bila i kod PVA lenova.

Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
zašto gamma na 2.0 kada je standard upravo 2.2 i sve se kalibrira na tu vrijednost?
U biti neznam, možda je psihološki efekt , sad sam baš isprobao sa 2.2 i nije značajna razlika, jedino je mrvu tamnije.
Učinilo mi se da je na 2.0 veći raspon, ali moguće da je bilo i do veće svjetline pa su se tamniji tonovi malo više istakli.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 23:36   #59
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
vjerojatno je to u pitanju. da ostaviš na 2.2 par dana i prebaciš se na 2.0, slika bi ti izgledala previše isprana

čime kalibriraš?
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 23:57   #60
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Batmanova patkica ima puno dojmljiviji sjaj crvenog kljuna na Philipsu... a tek kad sam vidio Graškograd špicu!
Prije nego bacis fotke zaboravio sam pitati kakve dojmove imas sa ukljucenim/iskljucenim SmartImage-om s kojim se Philips hvali? Ne ocekujem cudesa, ali cisto me zanima sto kaze oko? Vjerujem da ce vecini ozbiljnijih kolorasa biti iskljucen, no nemam ga pred sobom pa zato pitam forumasa koji u dva dana ima dva korisnicka imena

Kad odes u sRGB, postaje li bright simptomaticno sadisticki?

Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
to je IPS glow, specifičan za ovaj tip matrice.
Ovo me sjeti da razjasnim malu enigmu : Pingmachine = Matija sa nekog stranskog foruma? Sjecam se da sam primjetio identicnu strast prema sirokom gamutu
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na