Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2020., 19:38   #751
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,527
koji sustav koristi kod iptv ? xtreme čisti m3u ili stalker ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 20:05   #752
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
šta mislite će mi ZED dati neku kintu ako im javim kako se programira daljinski?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2020., 22:48   #753
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Kako? Mene zanima. Može i na pm.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2020., 20:39   #754
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Bio danas u t-comu odnjet telefon na servis pa usput uzo taj Intek za 189kn. Mogu rec da je guzva onako srednje razine.
Tri profila ljudi najvise, jedni dolaze trazit izlistanje za placanje racuna radi ovrha jer sad iste krecu, drugi zbog prelaska na "novi signal" a treci pokusavaju
platiti racune na onom kosu za smece od aparata za placanje racuna.

U konacnici dok sam cekao, kratio vrijeme gurajuci racune i pare u taj "bankomat" za par penzica koji dodju pred njega i onda gledaju di bi i sta bi.
Jedan gura pare u otvor za uplatnice umjesto novce i obrnuto, drugi gleda u ekran i vice pa nece, nis on ne izbacuje ?

Takodjer jedna njihova djelatnica kruzi po prostoriji kao Jastreb i kraj svakoga stane i onda krece pitanje: dali ste se osigurali za novi tv signal ?
Sunce zarko, dodje do mene... pustim je da izbifla svoje i velim: ak ces skinit gace a ne tu masku onda cu uzet jedan, iskolacila oci iznad maske i naljevo krug.
Zena mi, koja je odmarala na fotelji i cekala da rijesim mobac se smije i doabacuje mi da nisam normalan, vise bio nerovozan od cekanja a mozda i zena zna bolje.

Kako god... ovaj Intek je smece. Dali vrijedi 200kn ? Pa vrijedi jer to smece ima otkljucene programe 3mj.
Sam uredjaj je u domeni 10€ kvalitete a do 200kn ajd... ima se HBO i Cinestar HD 3mj. pa nisu totalno baceni novci. Daljinac je smjeh, fata dobro recimo a u ruci koda imate
kreditnu karticu pa sa njom prebacujete. Oni stari, polu-sljepi i sa dipotrijom +-5 bolje da ga se klone. Sto se tice uredjaja mislim da imam digitalni tlakomjer koji je veci i tezi.
Dobro je, sto adapter za napajanje istoga je solo, jos da su trafo zgurali unutra ta kutijica bi prestavljala mogucu eksplozivnu bombicu kraj tv-a.

Pali se osrednje brzo, nije bas katastrofa. HDMI kabl ako ce visiti sa uredjaja, isti jedino zaljepiti na podlogu jer odeeeee... prebacivanje kanala srednje brzo, neki citavu vjecnost se prebacuju.
Nadalje, slucajno u menu resivera odabrah 720p umjesto 1080p i nema nazad vise !! U opcijama stoji plavo i prazno i nemos vise promjeniti, mjenjas, tv "zatritra" ali i dalje tv prijavljuje 720p.
Jedino rjesenje je bilo vracanje na tvornicke postavke i onda sam opet dosao do opcije 1080p i vise to ni pipnuti ne treba. Signal zacudo dobro hvata + napajanje antene uredno radi. U usporedbi
sa tv-om ako gledam statuse signala sve je unutar +- 7-8% jacine i kvalitete signala.

Sto se tice kvalitete slike, boja i ostrina nije na razini tv-a, tv mi podrzava hevc i ako usporedim jarkost boja, ostrinu i osvjetljenje na tom Intek prijemniku vs Grunding tv sve je onako polu "isprano".
Nesto dalje nisam imao volje testirati, vidim radi EPG i ima jos podosta video mogucnosti no jednostavno me prosla volja kad sam uvidio da mi je sama slika skoro bez veze.

Inace, svi HRT i ostali "nasi" HD programi imaju bar 20% bolju sliku nego bilo koji HD kanal Evo tv-a. Nasi emitiraju 1080p a Evo tv 1080i i tocno se vidi razlika... SD kanali na Evo tv frekvencijama su
debelo losije kvalitete nego postojeci SD nasi kanali na starim muxevima. SD kanali na Evo tv su na razini DVD-a - ripanih, uzas kako je birata mala i slika muljava. Uglavnom, za prvu pomoc je Ok, nisu
neke pare i pocastili ste se sa 2 solidna paketa otkljucanih HD kanala za Novu Godinu a kasnije dati nekome iz rodbine "koga volite" i rjesiti se zla ili turistima u apartman je must-have usteda !
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2020., 23:27   #755
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Kako god... ovaj Intek je smece. Dali vrijedi 200kn ? Pa vrijedi jer to smece ima otkljucene programe 3mj.
Sam uredjaj je u domeni 10€ kvalitete a do 200kn ajd... ima se HBO i Cinestar HD 3mj. pa nisu totalno baceni novci. Daljinac je smjeh, fata dobro recimo a u ruci koda imate
kreditnu karticu pa sa njom prebacujete. Oni stari, polu-sljepi i sa dipotrijom +-5 bolje da ga se klone. Sto se tice uredjaja mislim da imam digitalni tlakomjer koji je veci i tezi.
Dobro je, sto adapter za napajanje istoga je solo, jos da su trafo zgurali unutra ta kutijica bi prestavljala mogucu eksplozivnu bombicu kraj tv-a.

Pali se osrednje brzo, nije bas katastrofa. HDMI kabl ako ce visiti sa uredjaja, isti jedino zaljepiti na podlogu jer odeeeee... prebacivanje kanala srednje brzo, neki citavu vjecnost se prebacuju.
Nadalje, slucajno u menu resivera odabrah 720p umjesto 1080p i nema nazad vise !! U opcijama stoji plavo i prazno i nemos vise promjeniti, mjenjas, tv "zatritra" ali i dalje tv prijavljuje 720p.
Jedino rjesenje je bilo vracanje na tvornicke postavke i onda sam opet dosao do opcije 1080p i vise to ni pipnuti ne treba. Signal zacudo dobro hvata + napajanje antene uredno radi. U usporedbi
sa tv-om ako gledam statuse signala sve je unutar +- 7-8% jacine i kvalitete signala.

Sto se tice kvalitete slike, boja i ostrina nije na razini tv-a, tv mi podrzava hevc i ako usporedim jarkost boja, ostrinu i osvjetljenje na tom Intek prijemniku vs Grunding tv sve je onako polu "isprano".
Nesto dalje nisam imao volje testirati, vidim radi EPG i ima jos podosta video mogucnosti no jednostavno me prosla volja kad sam uvidio da mi je sama slika skoro bez veze.
Tuner iz TV-a (pogotvo boljih) ne možeš uspoređivat sa tunerima iz tih dvbt-a jer to je jednostavno neusporedivo. Jedini koji mi je davao bolju sliku (i to značajno bolju) nego na TVu (hisense) je Amiko Impulse ali zato mu je tuner slabije osjetljiv.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 00:14   #756
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Meni synergy nije mogao uopce uhvatiti HD kanale, iako je snaga bila cca 50%, dok ih strong sa 25% snage hvata bez zastajkivanja.

Sad je samo pitanje jel synergy toliko govno (je) il je strong iznad prosjeka (nezz)

Ali ukratko za 10 kn vise 10x bolji uredjaj

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 13.10.2020. u 00:20.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 00:19   #757
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Meni synergy nije mogao uopce uhvatiti HD kanale, iako je snaga bila cca 50%, dok ih strong sa 25% snage hvata bez zastajkivanja.

Sad je samo pita je jel. synergy toliko govno (je) il je strong iznad prosjeka (nezz)

Ali ukratko za 10 on 10x bolji uredjaj
Meni se Strong pokazao kao najbolji po pitanju osjetljivosti tunera od svega kaj se kod nas nudi a te skale signala ti nisu mjerodavne jer svaki drugačije pokazuje.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 01:00   #758
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Ne znam gdje spada ovo pitanje, valjda tu...jel' netko ima Mecool KII Pro DVB-T2 android BOX? Kako Vam radi DTV aplikacija i prikazivanje kanala? Meni HRT1 i HRT2 rade normalno, ali mi na HRT3 i 4 kasni slika, a RTL se smrzava stalno iako uvijek kvaliteta i snaga signala stoje na 99%. Ali ne vjerujem da je tih 99% tocno

BTW, na Strong SRT 8209 svi kanali rade normalno.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 01:40   #759
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 153
Kako spojiti receiver koji ima samo Hdmi (onaj iz Tcom/evo tv za 189 kn) s TVom bez Hdmi priključka ( stariji Quadro s scart, vga i dr.)?
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 02:05   #760
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor nansale Pregled postova
Kako spojiti receiver koji ima samo Hdmi (onaj iz Tcom/evo tv za 189 kn) s TVom bez Hdmi priključka ( stariji Quadro s scart, vga i dr.)?
Ako ima vga onda

https://www.nabava.net/search.php?q=hdmi+vga+adapter

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 03:44   #761
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ako ima vga onda

https://www.nabava.net/search.php?q=hdmi+vga+adapter

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Treba mu i zvuk tako da bolje ovako:

https://www.nabava.net/search.php?q=...+adapter+audio
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 06:34   #762
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ti "pasivni" adapteri rade?
Nebi trebali biti to neki uređaji-konverteri koji imaju svoje napajanje?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 07:30   #763
Sharki
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 5
Intek od t-coma / evo tv ima av izlaz na koji se spaja Mini AV 3.5 mm na SCART kabel, dužina 1.2 met - C-SCXAV pa imaš skart , pogledao sam stražnju sliku izlaza na netu,koje ima. kabel je 17kn

https://www.ronis.hr/redline-mini-av...93876/product/
Sharki je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 08:04   #764
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 153
Citiraj:
Autor Sharki Pregled postova
Intek od t-coma / evo tv ima av izlaz na koji se spaja Mini AV 3.5 mm na SCART kabel, dužina 1.2 met - C-SCXAV pa imaš skart , pogledao sam stražnju sliku izlaza na netu,koje ima. kabel je 17kn

https://www.ronis.hr/redline-mini-av...93876/product/
Ako prenosi zvuk i sliku onda je to ono što mi treba.. hvala!
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 08:36   #765
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Cisto FYI i onaj od Samsunga ti ima adapter za SCART koji dolazi u kutiji. Ali ako nemas velike prohtjeve nema smisla na Amazon gubiti vrijeme.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 12:28   #766
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Pozdrav ekipa,


Trebam uzeti DVBT2 uređaj, da mogu koji puta pogledati ovu bijedu od programa, zna li netko za kakvu stvarčicu da se spaja na antenu, a iz konvertera direkt u TV koji ne podržava DVBT2 preko HDMI-a?

Problem je u tome što bi TV koristile dvije starije osobe kojima bi dodatni prijemnik predstavljao dodatnu komplikaciju.


Znaci postoji li uređaj da se ne mora koristiti dodatan daljinski, nego bi funkcionalo preko org daljinskog od TVa?

Hvala,

Može i link ako netko zna za tu stvar.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 12:48   #767
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Pozdrav ekipa,


Trebam uzeti DVBT2 uređaj, da mogu koji puta pogledati ovu bijedu od programa, zna li netko za kakvu stvarčicu da se spaja na antenu, a iz konvertera direkt u TV koji ne podržava DVBT2 preko HDMI-a?

Problem je u tome što bi TV koristile dvije starije osobe kojima bi dodatni prijemnik predstavljao dodatnu komplikaciju.


Znaci postoji li uređaj da se ne mora koristiti dodatan daljinski, nego bi funkcionalo preko org daljinskog od TVa?

Hvala,

Može i link ako netko zna za tu stvar.
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=692

Mislim da bi ovo od kolege @mann trebalo biti to. Preporučio sam to prijatelju pa ćemo vidjeti.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 13:53   #768
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova

Može i link ako netko zna za tu stvar.
Ovaj ima programibilni daljinski pa možeš izbaciti jedan iz jednađbe.
Navodno je čist pristojan uređaj, osim što su titlovi sa usb-a minijaturni.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 13:55   #769
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
šta mislite će mi ZED dati neku kintu ako im javim kako se programira daljinski?
I mene zanima, ajd podijeli s narodom
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 16:00   #770
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ti "pasivni" adapteri rade?
Nebi trebali biti to neki uređaji-konverteri koji imaju svoje napajanje?
Imaju svoje napajanje preko USB-a, pasivno ide jedino slika.

Citiraj:
Autor Sharki Pregled postova
Intek od t-coma / evo tv ima av izlaz na koji se spaja Mini AV 3.5 mm na SCART kabel, dužina 1.2 met - C-SCXAV pa imaš skart , pogledao sam stražnju sliku izlaza na netu,koje ima. kabel je 17kn

https://www.ronis.hr/redline-mini-av...93876/product/
I koju rezoluciju dobiješ na kraju, SD ili HD?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 19:02   #771
Crni_007
Premium
Moj komp
 
Crni_007's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 300
Hd rezoluciju mozes dobiti jedino putem hdmi prikljucka ako se ne varam. Scart/ chinch prenosi samo sd signal...vidjet ces i hrt HD programe ali ne u Hd rezoluciji
Crni_007 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2020., 19:41   #772
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
HD ide kroz scart, zato pitam...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2020., 22:23   #773
Hele
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 100
Narucio gore spomenuti Samsung preko ebay iz DE,23e +12e postarina, dosao za 2 dana.
Sa samim uređajem prezadovoljan, daljinski, menu, fluidnost, sve za 5. Imam Samsung tv tako da koristim samo 1 daljinski.
Jos moram ovih dana probat kako će se pokazat tuner. U dnevnom boravku normalno radi i našao je sve programe ( stan, tv je blizu kutije ispred stana), 15-20m kabla dalje u drugoj sobi ne nalazi hrt hd... tj. 626mhz ništa. Signal na 10%. Dvb-t (1) u televizoru radi normalno.

Čini mi se da se opet ponavlja priča kao zadnji puta, jači signal, bolja slika... bla bla bla, pa će opet 30% ljudi ostat bez slike kao i kod prelaza na dvb-t i pentrat se po krovovima.
Hele je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2020., 22:40   #774
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Ovaj ima programibilni daljinski pa možeš izbaciti jedan iz jednađbe.
Navodno je čist pristojan uređaj, osim što su titlovi sa usb-a minijaturni.
Ovo je super info. E sad, uzeti taj pa imati 1 daljinski, ili uzeti ovaj tkom pa jašiti programe 3 mjeseca free
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2020., 04:47   #775
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ovo je super info. E sad, uzeti taj pa imati 1 daljinski, ili uzeti ovaj tkom pa jašiti programe 3 mjeseca free
Plus nytrobox ima redovite fw upgradeove
http://engelaxil.hr/download/ax-nytrobox-plus/
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2020., 05:03   #776
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
I mene zanima, ajd podijeli s narodom
Bosanci su otkrili kako: https://www.digitalis.ba/webshop/pro...265-FullHD-PVR ali link je na korisničke upute a ne na programiranje daljinskog.
Pošalji im email.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2020., 09:10   #777
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
Citiraj:
Autor driftwood Pregled postova
Kako? Mene zanima. Može i na pm.
imate na stranicama zed-a, niže među uputama.
https://www.zed.hr/webshop/proizvod/...6-Media-Player

edit
vidim da su atachali krivi fajl.
ovo su upute za daljinac
1) Držite tipku MUTE i POWER na Redline daljinskom upravljaču istovremeno 2 sekunde , odnosno dok crvena lampica u tipki POWER postane stalno upaljena
2) Pritisnite jednu od 8 tipki koju želite programirati koje su označene sa TV CONTROL oznakom
3) Usmjerite daljinski upravljač od vašeg TV uređaja u vrh REDLINE daljinskog upravljača
4) Pritisnite tipku na daljinskom upravljaču TV-a čiju funkciju želite „prebaciti“ na Redline daljinski. U tom će trenutku crvena lampica na Redline daljinskom zablinkati
5) Potvrdite sa OK tipkom. Crvena lampica će se ugasiti
6) Ponovite postupak za preostale funkcije koje želite „prebaciti“ na daljinski upravljač od Redline prijamnika.

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 15.10.2020. u 11:21.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2020., 11:21   #778
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
imate na stranicama zed-a, niže među uputama.
https://www.zed.hr/webshop/proizvod/...6-Media-Player
link je na korisničke upute a ne na programiranje daljinskog.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2020., 14:45   #779
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor Hele Pregled postova
Narucio gore spomenuti Samsung preko ebay iz DE,23e +12e postarina, dosao za 2 dana.
Sa samim uređajem prezadovoljan, daljinski, menu, fluidnost, sve za 5. Imam Samsung tv tako da koristim samo 1 daljinski.
Jos moram ovih dana probat kako će se pokazat tuner. U dnevnom boravku normalno radi i našao je sve programe ( stan, tv je blizu kutije ispred stana), 15-20m kabla dalje u drugoj sobi ne nalazi hrt hd... tj. 626mhz ništa. Signal na 10%. Dvb-t (1) u televizoru radi normalno.

Čini mi se da se opet ponavlja priča kao zadnji puta, jači signal, bolja slika... bla bla bla, pa će opet 30% ljudi ostat bez slike kao i kod prelaza na dvb-t i pentrat se po krovovima.
Ako te unistava kabel tj. gubitnci na njemu stavi si na kabel inline pojacalo. 50-ak kn. Napajas ga direkt iz receivera. Stavi ga negdje gdje je blize "kvalitetnom" signalu pa da pojaca signal a ne sum. Doduse mozes i tik do receivera ali u pravilu je bolje onako.

mann je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2020., 15:24   #780
Hele
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 100
Probam danas jos sa sobnom antenom da vidim kakva je situacija, čisto iz znatiželje.
Stavit ću takvo pojačalo, hvala na savjetu. U biti ću prvo sa frendom ( koji je sa tim stvarima upoznat) izmjerit signal u stanu, pa na krovu. Ako je i gore slab ( 27 stanova ) drito predstavniku stanara neka kupuje drugo pojačalo ili razdjelnik.

P.S. sad se sjetio i provjerio, prije druge sobe imam još jedan razdjelnik gdje je bio treći tv a koji se ne koristi. Prvo ću to izbacit pa vidit.
Hele je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na