Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.12.2017., 22:16   #361
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Upravo to, davno sam imao Nec 20wgx2 glossy AS-IPS i slika je bile vrh. Uz sve navedeno i savršeno oštra - kada sam nakon njega došao na matirani Dell, ispao je kao da je osjetno niže rezolucije.
Ali ako si gledao film pri upaljenom svjetlu i došla je skroz mračna scena, bio je kao ogledalo.
Radije bi odabrao glossy za monitor, laptop nikako, radije bi žrtvovao manje refleksije za bolju sliku.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 23:27   #362
Omar_Tokic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 149
Kakav vam se cini ovaj monitor?

https://www.instar-informatika.hr/mo...3415W/product/

Po cijele dane sam uz komp zbog posla, ne igram igrice i ne gledam filmove. Treba mi jedan veliki monitor, 27 inca+, i zelim da je od Della. Imate neku bolju preporuku?

EDIT: ili radije mozda uzeti 2 ova: https://www.links.hr/hr/monitor-27-l...crni-100333175
Je taj najbolji Dellov 27inčni koji se nudi kod nas?

Zadnje izmijenjeno od: Omar_Tokic. 01.01.2018. u 23:34.
Omar_Tokic je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2018., 09:23   #363
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
A nekome niti glossy u odnosu na antiglare ekrane ne odgovaraju, to isto čini razliku u subjektivnom mišljenju o monitoru.
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Subjektivno da ali glossy nije objektivna mana nekog ekrana,vec samo vrsta izvedbe. Glossy meni osobno ponekad dobro izgleda. Boje izgledaju zasicenije i slika kontrastnija i "prozracnija" kao u vodi da pliva. Dakako refleksije pri ambi svetlosti tj u situaciji kada lcd najbolje moze prikazati svoje prednosti su ono sto se tesko moze prihvatiti,pogotovo na laptopima to grdo izgleda
Kao što sam i napisao, glossy ekran nosi svoju težinu u subjektivnom dojmu o nekom monitoru, zato je teško odrediti da li je nečije mišljenje vezano za taj glossy efekt ili ne. Čak i okolina u kojoj je smješten monitor itekako ima utjecaj na mišljenje jer ako netko radi u nekom mračnijem kutu sobe onda mu glossy efekt manje smeta nego nekome tko ima prozor iza leđa.
Ovo napominjem jer vidim da se za AOC, onaj 32" model za 1.800 kn pojavljuju različita mišljenja, doduše nitko ne spominje glossy ili mat ekran pa to samo napominjem da su sva iznesena mišljenja zapravo subjektivna, to opet spominjem jer je jedan moj kolega svojedobno "pljuvao" po odličnom Dellovom monitoru samo zato jer je Dell imao mat ekran a kolega je navikao na glossy.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 20:21   #364
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Omar_Tokic Pregled postova
Možda pomogne profi recenzija:
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u3415w.htm
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 20:29   #365
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Ja se borim već 7 dana s onim jeftinim AOC-om od 32" i na kraju sam odustao... vraćam ga Alzi dok nije kasno

Ne mogu nikako prijeći preko 2 mane - nenormalni ghosting i dosta loše boje. Ovo dvoje mi ubiju svaki užitak u gledanju filmova/serija, a najviše radi toga sam ga i kupio. Na kut gledanja i refleksiju sam se vrlo brzo naviknuo pa mi ne predstavljaju nikakav problem, ali ghosting i boje mi izjedaju... Što reći osim šteta šteta šteta...

Mislim da je moj najveći problem što sam dosad korisio Dellov IPS koji je ipak poluprofi klasa.

Nego jel netko zna kako ide procedura oko povrata robe Alzi? Tko organizira slanje, ja ili oni? Tko plaća dostavu?
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 21:55   #366
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
prije nego se pocnes zezati sa vracanjem probaj ga rijesiti kod nas stavi ga po oglasnicima za istu cijenu (1600kn), postoji solidna sansa da ti se brzo netko javi, a ako bi ti placao postarinu za nazad u cesku isplati ti se staviti ga i za 1500kn u tom slucaju gotovo sigurno ces naci kupca
  Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 22:08   #367
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
prije nego se pocnes zezati sa vracanjem probaj ga rijesiti kod nas stavi ga po oglasnicima za istu cijenu (1600kn), postoji solidna sansa da ti se brzo netko javi, a ako bi ti placao postarinu za nazad u cesku isplati ti se staviti ga i za 1500kn u tom slucaju gotovo sigurno ces naci kupca
Hmm.. ako netko hoce za 1550kn neka mi se javi na PM, samo za područje Split
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 22:45   #368
Omar_Tokic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 149
Citiraj:
Autor trlabrla Pregled postova
thx, ali ipak sam se odlučio za 2 X DELL U2715H https://www.links.hr/hr/monitor-27-l...crni-100333175
Omar_Tokic je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2018., 18:09   #369
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Daj napiši kakva je slika kad upogoniš monitore. Prvenstveno me zanima veličina ikona i slova.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2018., 22:48   #370
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor trlabrla Pregled postova
Ja se borim već 7 dana s onim jeftinim AOC-om od 32" i na kraju sam odustao... vraćam ga Alzi dok nije kasno

Ne mogu nikako prijeći preko 2 mane - nenormalni ghosting i dosta loše boje. Ovo dvoje mi ubiju svaki užitak u gledanju filmova/serija, a najviše radi toga sam ga i kupio. Na kut gledanja i refleksiju sam se vrlo brzo naviknuo pa mi ne predstavljaju nikakav problem, ali ghosting i boje mi izjedaju... Što reći osim šteta šteta šteta...

Mislim da je moj najveći problem što sam dosad korisio Dellov IPS koji je ipak poluprofi klasa.

Nego jel netko zna kako ide procedura oko povrata robe Alzi? Tko organizira slanje, ja ili oni? Tko plaća dostavu?
Zar je taj AOC Q3279VWF zbilja tako loš? Gledam reviewe na jubitou i čitam pa vidim da monitor uglavnom dobiva dobre kritike.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2018., 22:55   #371
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Zar je taj AOC Q3279VWF zbilja tako loš? Gledam reviewe na jubitou i čitam pa vidim da monitor uglavnom dobiva dobre kritike.
odlican monitor, na pocetku malo ako se zagledas bas primjetis taj ghosting, nakon dva dana ni ne primjetis, ima relativno brz resposne time, 75hz, i prva dva sata treba vremena da se naviknes na velicinu samog ekrana , a nakons to se naviknes, nebi vise nikad ispod 32"

i da, zaboravih napomenit, nema nikakvog backlight bleeda, crna je crna, boje zivopisne... kut gledanja malo losiji, al ionako sjedim ispred nmjega, pa ne primjetim
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2018., 00:37   #372
Smoki_Gs
Premium
Moj komp
 
Smoki_Gs's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 447
Imam navedenog AOCa nekih 2 tjedna,stvarno sam zadovoljan.
Eto,nisam neki ekspert da sad nesto posebno pisem,ali trebalo mi je sat dva igranja s postavkama nesto po svome,nesto sa raznih reviewa.
Sjedim na metar i 10 od monitora,i bas se fino izvalim,vidim kompletan ekran,nigdje nista zamuceno kao sto neki govore,mozda naidju na losiji panel,kao sto kolega gore govori,crna je crna,boje meni osobno odlicne... Htjeo sam uzeti LG 29" uw ili 34" uw,kolega mi ima navedeni 29",i definitivno mi drago da sam izabrao ovo. Kut gledanja jest losiji ako se gleda iz nekih vecih kuteva postaje plavkast,ali sjedim ispred monitora ne pored njega Mislim za te novce neznam sto vise traziti.
Najveca osobno meni mana jest stalak ali tu su me razmazili Dell U i P serija 24" monitora.
Ko zeli veliku dijagonalu,1440p rezu,moja preporuka.
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Smoki_Gs je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2018., 09:52   #373
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Kolege, hvala na odgovorima, mislim da ću definitivno otići u koju trgovinu pogledat kako izgleda ekran uživo.

Zna li netko ima li gdje u Zagrebu taj monitor izložen?

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 10.01.2018. u 10:20.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2018., 10:25   #374
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
kolega na prosloj stranici je napisao da links i instar nemaju/nedaju probati, ja jos zvao futuruit takoder nista
  Reply With Quote
Staro 10.01.2018., 15:04   #375
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Ja sam u dilemi da li uzeti tog AOC-a za 1600kn ili Viewsonic-a za 2400 koji bi trebao na lager stići sutra

AOC bi radije jer je jeftiniji, ime meni bolju matricu, ali ogroman minus preko kojeg ne mogu preći je nedostatak VESA mounta pošto obavezno mora na zid - udaljeniji je od mene, imam više mjesta na stolu i nosač mi ima ruku pa ga mogu rotirati kako hoću da ništa na stolu ne mičem.
Postoji li još koji 32" 1440p monitor, po mogučnost VA te cijene da ga ne vidim?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2018., 15:36   #376
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
stize mi upravo taj viewsonic pa napisem kroz par dana jel valja, trebao bi, vx3209/3211/3276 imaju istu/slicnu matricu i koliko citam nema prigovora

32" i 1440p imas jos samo nekog acera za 370eur, alzashopaj "31.5" acer" ima i kod nas za ~2700kn
  Reply With Quote
Staro 12.01.2018., 14:10   #377
zag0
Premium
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 128
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
stize mi upravo taj viewsonic pa napisem kroz par dana jel valja, trebao bi, vx3209/3211/3276 imaju istu/slicnu matricu i koliko citam nema prigovora

32" i 1440p imas jos samo nekog acera za 370eur, alzashopaj "31.5" acer" ima i kod nas za ~2700kn
I mene zanima ovo. Gledam tog Viewsonica i Lenovo ThinkVision P27h koji je ~200 kn skuplji.
zag0 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2018., 17:49   #378
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Ja naručio AOC-a.
Jedino me aj VESA mount smetao, čak mi je i VA matrica draža od IPS-a (imam na stolu 27" VA i 23" pivotiran IPS), glossy finish isto tako... a kaj sad stajat će na stolu i gotovo. Kupit ću novi stol bez podignutog ruba tako da ga mogu gurnuti skroz do zida, a kako je ipak 32" neće biti niti toliko nisko.
800kn više za monitor koji mi je po najvažnijim kriterijima lošiji zbog montirajna na zid ne dolazi u obzir. Pa ako treba na tih 800kn razlike dodam još 800 i kupim si još jedan isti! Ako prodam ovaj 23" IPS to je još 300kn, samo je pitanje da li mi treba tolika radna površina... naravno da da
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 10:01   #379
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Što mislite o LG 32ud59?
https://edigital.hr/monitor/lg-32ud5...m_medium=click

Trenutno sam na lenovo p27h sa 1440p IPS (s kojim sam super zadovoljan osim malog backlight bleeda u sredini dolje kojeg vidim dok gledam film koji je u većem omjeru od 16:9), al htio bi 4k. Na reviewima su ljudi više manje zadovoljni, al netko je napisao da je ipak IPS osjetno bolji.
Ne igram igre nego koristim monitor za rad i filmove.

Dao bi za monitor do 4500kn.

Zadnje izmijenjeno od: ZMAJ. 16.01.2018. u 10:09.
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 10:06   #380
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Meni 4k nije za monitore. Presitno mi je to sve, nemoguće mi je raditi na 4k. Jest da sam ja probao 27", ali nije bilo moguće raditi.

Ako ti je za rad, uzmi radije nešto s IPS matricom, VA i 4k, nećeš se baš usrećiti.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 21:52   #381
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Slažem se - s IPS na VA je ko s konja na magarca... Ono što sada uzimaš zdravo za gotovo kasnije ti kod VA fali... prije svega boje, brzina odziva i kutovi gledanja.

Zadnje izmijenjeno od: trlabrla. 16.01.2018. u 21:53. Razlog: tipfeler
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 10:56   #382
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Znači da računam 6000kn+ ako želim 32" IPS 4k..?
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 11:33   #383
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
1. Što će ti 4K monitor za filmove? Opet si ograničen malom dijagonalom, a plaćaš cijenu nekog 4K TV-a velike dijagonale.

2. Što točno radiš na kompu da ti treba tolika rezolucija?
sti je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2018., 08:38   #384
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Stigao mi je AOC.
Očekivao sam mrvicu bolje, no i ovako sam zadovoljan za te novce. Najviše me pogodilo što su boje barem po sjećanju lošije nego na Benq-u GW2760, također socijalnom VA monitoru, samo starijem - nisam ih uspoređivao jedan uz drugog, nego Benqa s LG-em IPS 231 pa AOC-a s istim tim LG-em.
Slika preko cijelog monitora zbog gledanja nije ista, saturizacjia boja uz rubove opada, a bez problema se primijeti i vignettiranje na bijeloj pozadini.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2018., 08:45   #385
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Kolika ti je otprilike udaljenost s koje gledas? Cisto informativno me zanima, tnx!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2018., 09:07   #386
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Dosta blizu, izmjerim kada dođem doma.
Stol je čini mi se dubok 65cm, monitor je do kraja, a ja sjedim uspravno s trbuhom par cm od ruba. Mislim da je do 1m.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance


Zadnje izmijenjeno od: Srdan. 18.01.2018. u 09:30.
Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2018., 15:04   #387
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Ima li tko iskustva s Iiyama monitorima?

Zanimljiv mi se čini njihov ProLite X4071UHSU
40" 4k s MVA panelom

Trenutno imam Dellov Ultrasharp U2913WM (29" 2560x1080) kojim sam zadovoljan (došao je kalibriran, a i jednom godišnje odradim kalibraciju).

Namjena je obrada fotografija i daily use. Tu i tamo nekakva priprema za tisak, ali ništa gdje bih morao dodatno korigirati boje. Dellom sam zadovoljan, HP-ovim monitorima sam isto bio zadovoljan.

Tražim nešto veće...32" - 40"

Iiyama mi izgleda zanimljivo po specifikacijama, ali i zbog čak 3 HDMI-a i daljinskog.

Ima li nešto zanimljivo u toj veličini, a da se nalazi između srednje klase i high enda tipa HP-ov Dreamcolor? Cijena može ići do 5000, no vjerojatno će se s vremenom moći i do 6000 rastegnuti, kad dođe vrijeme za nabavu
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2018., 15:47   #388
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
I ja gledam nešto veće od Trenutnog Dell U2715H...

Naletio sam na ovo:
https://www.amazon.it/gp/product/B07...A11IL2PNWYJU7H

Ali još nisam 100% siguran...

Za posao bi ga koristio - Revit, Cad, Lightroom, Photoshop...

Jel netko koristio Samsung monitore s Quantumdot panelima... zanima me koliko realan prikaz boja imaju.

Recimo moj Dell U2715H ima 98%sRGB i 75%AdobeRGB... Da li je Samsung bolji ili lošiji?

Nema mi gore stvari nego kad jedne boje vidim na ekranu a druge na printu.

Imam Datacolor Spyder studio, pa nije bed kalibrirati... ako je panel dobar.
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2018., 21:19   #389
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
68cm je udaljenost. Sjedim skroz uspravno na lopti, kada za koji dan stigne novi namještaj prebacit ću se na stolicu pa ću biti koji centimetar udaljeniji.
Ekran je udaljen 11cm od stražnjeg ruba stola ako je stalak na samom rubu.

Edit: na 75cm je vignetiranje osjetno manje, na 90ak nestaje. Govorim o bijeloj pozadini gdje se najbolje vidi.
Svjetlo lagano izbija po donjem rubu, najviše donji lijevi kut, ali ništa strašno
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance


Zadnje izmijenjeno od: Srdan. 18.01.2018. u 21:54.
Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2018., 09:00   #390
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
1. Što će ti 4K monitor za filmove? Opet si ograničen malom dijagonalom, a plaćaš cijenu nekog 4K TV-a velike dijagonale.

2. Što točno radiš na kompu da ti treba tolika rezolucija?

Ne treba mi 4k zbog filmova nego rada.. treba mi velika površina, a program nije dobro optimiziran pa mi fontovi nisu idealni kad smanjim prozor.

Kupio sam acer xb321hk u kuala lumpuru za 5700kn. Ne stane mi u torbu iako je torba 30" lol.. po širini ok, al gore dole ne :/

Problem je što trebam kupit i novi laptop, a kolko vidim nitko ne stavlja display port (ima 2, ali za 15k+ kn). Ja na svom laptopu imam mini display port, al je stara verzija pa nemre 4k prikazat.
Monitor nažalost ima samo hdmi 1.4 pa za 60hz trebam display port (iako to meni vjerojatno ne igra ulogu za ono što ja radim..).
Preko hdmi-a sam uspio 4k izbacit, al kursor ima lag.. vjerojatno jer je gf 750m preslaba (čitao sam da i drugi imaju problema..).

E da imam još jedan problem.. kad spojim DP na acer, nema slike na montoru i laptop opće ne vidi vezu. Na lenovo monitoru imam 2 DP (na jednom piše samo DP na drugom DP i nacrtan onaj kvadrat sa strelicom.. "out") i samo jedan DP mi radi (trenutno nemam taj monitor uz sebe pa ne znam koji točno dp ne radi).

Zadnje izmijenjeno od: ZMAJ. 27.01.2018. u 09:10.
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na