Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.04.2010., 19:34   #1
dejan66
Registered User
Moj komp
 
dejan66's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: croatia
Postovi: 37
Kako ukloniti setupx.exe?

danas mi se prilikom skidanja preko bit torrenta aktivirao avast sa upozorenjem malwarea setupx.exe (win32 poison-GI,i Trojan-gen) Pročitao sam da se on veže uz jedan dio nero instalera pa sam ga izbrisao ali ništa.avast ništa ne nalazi,niti trojan remover niti ad-aware niti iobit secur. deinstalirao sam bit torrent i ponovo ga instalirao ali opet ista stvar.napominjem da se avast aktivira sa upozorenjem samo kad skidam sa torrenta te nakon nnekoliko upozorenja prekida skidanje. ako netko ima iskustva sa ovom napasti molim za pomoć!
dejan66 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2010., 20:20   #2
drifter
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: pula
Postovi: 7
deinstalirao si torrent i opet ti javlja error ako sam dobro shavatio...
dali skidaš isti torrent ?
možda bi bilo dobro u my computer pod serch upisati setupx.exe ili u neki registry preglednik pa da vidiš ima li toga i šta je ...
a za AV, probaj sa linux stranice skidat neku distru linuxa preko torrenta pa ako ti i tad javi virus onda av zahebava
drifter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.04.2010., 20:40   #3
dejan66
Registered User
Moj komp
 
dejan66's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: croatia
Postovi: 37
Citiraj:
Autor drifter Pregled postova
deinstalirao si torrent i opet ti javlja error ako sam dobro shavatio...
dali skidaš isti torrent ?
možda bi bilo dobro u my computer pod serch upisati setupx.exe ili u neki registry preglednik pa da vidiš ima li toga i šta je ...
a za AV, probaj sa linux stranice skidat neku distru linuxa preko torrenta pa ako ti i tad javi virus onda av zahebava
da,maknuo sam torrent i ponovo stavio,iopet isto. probao sam skidati nekoliko torrenta i opet isto.sada sam deinstalirao neru međutim ništa.pokrenuo sam search-ništa! ovo što si napisao za linux mi baš nije jasno.možeš malo pojasniti?
dejan66 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2010., 21:00   #4
drifter
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: pula
Postovi: 7
pa zato jer vjerojatno su linux torrenti čisti pa ako av javi virus, onda on ne valja
možda ti taj av ima opciju i firewalla nekakvog pa je onda vrlo vjerojatno da pokušava blokirati torrent.
drifter je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2010., 21:19   #5
dejan66
Registered User
Moj komp
 
dejan66's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: croatia
Postovi: 37
Citiraj:
Autor drifter Pregled postova
pa zato jer vjerojatno su linux torrenti čisti pa ako av javi virus, onda on ne valja
možda ti taj av ima opciju i firewalla nekakvog pa je onda vrlo vjerojatno da pokušava blokirati torrent.
evo našao sam neki torrent za linux te počeo skidati kad ono ista stvar! da li mi savjetuješ da reinstaliram avast?
dejan66 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2010., 21:28   #6
drifter
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: pula
Postovi: 7
možda da prvo provjeriš dali ti taj avast ima svoj firewall, pa ako ima propustiš torrent kroz nj.
ako nema firewall, skini neki super anti spyware pa proskeniraj prije brisanja avasta, jer možda i imaš neki trojan negdje u registry datotekama namjenjenim torrentu, pa ti se on svakom deinstalacijom i pokretanjem torrenta pokreče, što bi bilo i čudno da tako močan trojan več nije srušio winse... ali bolje spriječiti nego liječiti kako se kaže.
pa proskeniraj tim super-om, ako ne nađe ništa onda se riješavaj avasta ( normalno, ako on nema svoj firewall )
drifter je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 04:18   #7
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Cek koliko sam skuzio tebi to Avast javlja za torrent file koji ti skidas, neovisno o torrent klijentu?
Jesi razmisljao da doticna (aplikacija ili sto vec skidas) nije zarazena, da nije netko nesto drkeljao (nista novog)!
Inace na tvom mjestu bi Avasta zamjenio npr. Avirom, eto to ti je free rjesenje..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 11:02   #8
dejan66
Registered User
Moj komp
 
dejan66's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: croatia
Postovi: 37
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Cek koliko sam skuzio tebi to Avast javlja za torrent file koji ti skidas, neovisno o torrent klijentu?
Jesi razmisljao da doticna (aplikacija ili sto vec skidas) nije zarazena, da nije netko nesto drkeljao (nista novog)!
Inace na tvom mjestu bi Avasta zamjenio npr. Avirom, eto to ti je free rjesenje..
avast javlja samo kad skidam sa torrenta,a ne recimo preko rapidsharea ili slično.pitao sam ljude sa stranice s koje to skidam (najnovije.net) a oni kažu da je kod njih sve u redu. za sada sam u postavkama avasta isključio provjeru bittorrenta pa trenutno skidanje ide. ne znam mogu još jedino deinstalirati avast pa ga ponovo staviti,jer mi on jedini od av ne blokira dostupnost na torrentima!
dejan66 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 11:09   #9
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,345
A da probas naci taj setupx.exe na disku i rijesit ga se?
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 11:40   #10
dejan66
Registered User
Moj komp
 
dejan66's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: croatia
Postovi: 37
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
A da probas naci taj setupx.exe na disku i rijesit ga se?
e kume da je samo u tome problem bilo bi lako.nađem ja njega to je dio nere i izbrišem ga i ponovo pokrenem search kad ono evo njega ponovo na istom mjestu u common filesu,a kad odeš tamo pogledati nema ničega!

pardon ima ga ali je na backupu na drugom disku (ne na drugoj particiji nego disku). valjda to ne bi trebalo imati veze!

Zadnje izmijenjeno od: dejan66. 11.04.2010. u 12:04.
dejan66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na