Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2002., 16:59   #1
Corvin
Premium
 
Corvin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 144
WD JB serija

Imam namjeru kupiti hard WD 80JB (8Mb). Što se tiče testova to je trenutno najbolji hard te veličine. Brine me što WD ima vrlo loš renome proteklih par godina. Navodno je ova serija kvalitetna?
Ali što kupiti umjesto njega. IBM se totalno usro sa tvornicom u Mađarskoj, Maxtor se grije ko sam vrag (i nemoguće je naći seriju PLUS 9), a Seagate nema na našem tržištu svoj model Baracuda ATA V nego samo IV.
Koji k**** da kupim ???
Corvin je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2002., 07:05   #2
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Re: WD JB serija

Citiraj:
Originally posted by Corvin
Imam namjeru kupiti hard WD 80JB (8Mb). Što se tiče testova to je trenutno najbolji hard te veličine. Brine me što WD ima vrlo loš renome proteklih par godina. Navodno je ova serija kvalitetna?
Ali što kupiti umjesto njega. IBM se totalno usro sa tvornicom u Mađarskoj, Maxtor se grije ko sam vrag (i nemoguće je naći seriju PLUS 9), a Seagate nema na našem tržištu svoj model Baracuda ATA V nego samo IV.
Koji k**** da kupim ???
ja bi neovisno o svemu uzeo Cudu IV... nije bitno kaj nije najnoviji model, bitno je da su performanse OK i da se od svih IDE diskova trenutno najmanje kvari.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 05.11.2002., 08:10   #3
Frane
PC Ekspert
 
Frane's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split, Zadar, Zagreb
Postovi: 207
shef ovaj put ima pravo...
__________________
|Neko jako racunalo|
Frane je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2002., 09:46   #4
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,964
Ja ne bi Baracudu IV, baš zbog razloga što se stvarno malo previše grije, bar za moje pojmove.

Bio je ako se ne varam negdje na <a href="http://www.tomshardware.com/">Tom's Hardwareu</a> test baš te serije WDovih diskova i oprali su neke SCSI diskove na 10k okretaja. Imao sam prilike raditi s jednim baš 80GB JBom kod frenda koji ga ne može dovoljno nahvaliti. Mogu samo reći, da me mrvicu tiši, bio bi savršen.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2002., 09:46   #5
biljo
The Member
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Samobor
Postovi: 152
Citiraj:
Originally posted by Frane
shef ovaj put ima pravo...
Ko i uvijek
No slažem se s njim. Barracude IV su mrak stvari.
biljo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2002., 09:54   #6
biljo
The Member
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Samobor
Postovi: 152
Citiraj:
Originally posted by medo
Ja ne bi Baracudu IV, baš zbog razloga što se stvarno malo previše grije, bar za moje pojmove.

Bio je ako se ne varam negdje na <a href="http://www.tomshardware.com/">Tom's Hardwareu</a> test baš te serije WDovih diskova i oprali su neke SCSI diskove na 10k okretaja. Imao sam prilike raditi s jednim baš 80GB JBom kod frenda koji ga ne može dovoljno nahvaliti. Mogu samo reći, da me mrvicu tiši, bio bi savršen.
Ja imam dvije Bare. Stavio sam im vent od 8 cm na 5V da im pushe. Max. temperatura jedne i druge je 30 (DTemp).
Ako želiš tišinu, dobre performanse i pouzdanost, imaš moju preporuku.
biljo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2002., 09:56   #7
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by medo
Ja ne bi Baracudu IV, baš zbog razloga što se stvarno malo previše grije, bar za moje pojmove.
Nisam primjetio da se moja Cuda IV od 80GB doma nesto grije.
Koji su to tvoji pojmovi grijanja:confused:
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2002., 10:08   #8
biljo
The Member
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Samobor
Postovi: 152
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Nisam primjetio da se moja Cuda IV od 80GB doma nesto grije.
Koji su to tvoji pojmovi grijanja:confused:
U biti Bare se i ne griju previše, ali na pokojeg IBMa i Maxtora bi se mogo i opeć. Kod frenda mađarski IBM 40gigi sa Dtempom ima 48(!)
Pa onda ak je 35 (za dvije) puno...
biljo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2002., 11:19   #9
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
WD800JB radi na 35 stupnjeva nakon defragmentacije i puno opterecenja, a sad kad sam mu stavio cooler ne prelazi 27 stupnjeva. to sam mjerio sa eksternom sondom koju sam dobio sa Hardcano 5.
igx je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2002., 11:25   #10
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
Citiraj:
Originally posted by medo
Ja ne bi Baracudu IV, baš zbog razloga što se stvarno malo previše grije, bar za moje pojmove.

Bio je ako se ne varam negdje na <a href="http://www.tomshardware.com/">Tom's Hardwareu</a> test baš te serije WDovih diskova i oprali su neke SCSI diskove na 10k okretaja. Imao sam prilike raditi s jednim baš 80GB JBom kod frenda koji ga ne može dovoljno nahvaliti. Mogu samo reći, da me mrvicu tiši, bio bi savršen.
Ne znam baš da se Baracuda grije. Disk nije savršen, ali se ne grije.

Po defaultu ne vjerujem toj Tom&Jerry stranici ništa. Sjeti se filma o AMD vs. Intel.

Da je JB disk dobar, to je.

Niti Maxtor se ne grije previše, ali je mrvicu bučniji od Baracude.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2002., 12:03   #11
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,964
1.) Primjetio sam da se hardovi više griju kada nisu fixirani u kučištu. Ne znam točno zašto, ali je tako.
2.) Konkretno, frendu se Baracuda IV 80GB toliko grijala da mu je blokirala stroj (sve se smrzavalo), te se cijeli komp nije htio niti bootati dok se disk nije ohladio, a bio je toliko vruć da se nije mogao u ruci držati. Kada ga je zašrafao u kučište, sve je bilo OK, ali je temperatura gornje površine još uvijek bila jako visoka.
3.) Slagao sam neke Compaqove servere sa 12x36GB 10k SCSI diskova od IBMa jedni na drugima, pa SVI rade bez dodatnih ventova. Stoga, j...š disk za koji moraš montirati dodatne ventove. Brijem da je to sve previše nabrijavano.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2002., 12:19   #12
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
Citiraj:
Originally posted by medo
1.) Primjetio sam da se hardovi više griju kada nisu fixirani u kučištu. Ne znam točno zašto, ali je tako.
Vibracije naravno. To je najbolja smrt za hard. Okreni ga u neki čudni položaj pa da vidiš veselja.

Citiraj:
2.) Konkretno, frendu se Baracuda IV 80GB toliko grijala da mu je blokirala stroj (sve se smrzavalo), te se cijeli komp nije htio niti bootati dok se disk nije ohladio, a bio je toliko vruć da se nije mogao u ruci držati. Kada ga je zašrafao u kučište, sve je bilo OK, ali je temperatura gornje površine još uvijek bila jako visoka.
Pošarafao sam kamaru tih diskova i nisu se baš grijali. Osim toga kroz moj je prošlo nekoliko. Ne bi ja tom previše vjerovao. To đubre rikne bez upozorenja (čitaj: glasa). Nema krkljanja pa ne znaš da je u komi.

Citiraj:
3.) Slagao sam neke Compaqove servere sa 12x36GB 10k SCSI diskova od IBMa jedni na drugima, pa SVI rade bez dodatnih ventova. Stoga, j...š disk za koji moraš montirati dodatne ventove. Brijem da je to sve previše nabrijavano.
Tako je. Ja sam svojima ukinuo tu privilegiju kada sam skužio zašto su mi počeli masovno rikavati. Jedan od krivaca je bio baš taj ventilator. Stavi taj ventilator pored radija i uključi ga negdje na njegovo napajanje i čuti ćeš kako se hard osjeća. A svi ga uključuju na napajanje prije harda. Ne znaći ništa ni da ga uključiš negdje drugdje.

Jedini savršeni hard koji sam imao je bio WD Expert 9.1Gb. Iz objektivnih sam ga razloga zvao špriher.

Danas ili sutra ću počupati sve ventilatore iz kante. Pa kada crkne neka se to dogodi prije isteka garancije. Iako sumnjam da će se to dogodii.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2002., 12:22   #13
igsablja
Senior Member
 
igsablja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: K.Š.Đalskog 3a, 10290 Zaprešić, Hrvatska
Postovi: 440
Citiraj:
Originally posted by medo
1.) Primjetio sam da se hardovi više griju kada nisu fixirani u kučištu. Ne znam točno zašto, ali je tako.
Prvi glas, Ne vidim razloga, al ajd
Citiraj:

2.) Konkretno, frendu se Baracuda IV 80GB toliko grijala da mu je blokirala stroj (sve se smrzavalo), te se cijeli komp nije htio niti bootati dok se disk nije ohladio, a bio je toliko vruć da se nije mogao u ruci držati. Kada ga je zašrafao u kučište, sve je bilo OK, ali je temperatura gornje površine još uvijek bila jako visoka.
A di ga je držao prije nego ga je zašarafio, i zašto ga nije odma zašarafio?
Citiraj:

3.) Slagao sam neke Compaqove servere sa 12x36GB 10k SCSI diskova od IBMa jedni na drugima, pa SVI rade bez dodatnih ventova. Stoga, j...š disk za koji moraš montirati dodatne ventove. Brijem da je to sve previše nabrijavano.
E tu se potpuno slažem, ako HDD nema već po defaultu ugrađen vent. znači da su mu temp. karakteristike dovoljno stabilne (niske)a može, i treba radit normalno i bez dodatnog ventilatora.
Iznimka su diskovi u extremnim pozicijama (ladice i sl.) koji moraju imati vent.
Mada , praksa govori, da komp što je hladniji bolje radi, pa ako ti ne smeta buka, stavi su unutra cooler od fiće
__________________

amd64 5000 B.E.
4 GB RAM-a
nVidia GTX 260
DVD prža
lg dvdrw-+ i ostalo
gomila diskovlja sumarum = 2TB
*Samsung 19"MB*
7 ultimate + ubuntu
igsablja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na