Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 03.07.2021., 23:21   #811
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Dobio je 3 grid penalty
Pa mutavci u astonu, nije on tu kriv ništa. Još su ga sjebali i za brzi krug da nije stigao.
Žalosno je kada vozač govori da neće stići
King of 4 je offline  
Staro 04.07.2021., 10:29   #812
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Lando P2, Ricci P13...
rendula je offline  
Staro 04.07.2021., 15:19   #813
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Jao, moj Sergio, kako si me razočarao sad tako naivno...
Exomaniac je offline  
Staro 04.07.2021., 15:21   #814
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Fino se zrcali preko AlphaTaurija.
Sad su ulazi u bokseve sve pokvarili, haha


__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 04.07.2021., 15:30   #815
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Znači, Perez ide pretjecati gdje ne može, popuši i Norris dobije +5 sekundi. O jebem ti sve 😤

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 04.07.2021., 15:58   #816
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Znači, Perez ide pretjecati gdje ne može, popuši i Norris dobije +5 sekundi. O jebem ti sve 😤

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
Što ne može?
Evo napravio je istu stvar i on Leclerc u. Kazna i njemu.

Ako ti je bolid paralelno s tobom, moraš ostavit mjesta

Nit je Norris ostavio nit Perez i svima pošteno
King of 4 je offline  
Staro 04.07.2021., 16:08   #817
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
On x2 😁

Bono, my tyres are gone ☺️

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 04.07.2021., 16:32   #818
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Znači, Perez ide pretjecati gdje ne može, popuši i Norris dobije +5 sekundi. O jebem ti sve ��

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
Pa bili su paralelno, Norris je desno imao mjesta za još dva bolida i on namjerno stišće ovoga van.

Da nije Sainz prošao Rikija Perez bi napravio kompletnih 10 sekundi ispred Rikija
Exomaniac je offline  
Staro 04.07.2021., 16:33   #819
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Kako ih max sapuna, mislim da je to to, ide dc kod niskozemca ove sezone.
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 04.07.2021., 16:36   #820
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Ali kad pogledaš, kazna Perezu je mogla i ne biti.

Zašto?

Pa jer Leclerc a ni Norris nije popušio nijednu poziciju na stazi.
Dok je Perez zbog Norrisa popušio 7 mjesta, a to niko ne spominje, i uspoređuju.
King of 4 je offline  
Staro 04.07.2021., 16:40   #821
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Da se mene pita, ne bi ni jednu kaznu dao.
Obojica su išla pretjecati tamo di je teško i di postoji šansa za izletjeti van staze.

Ali kad su kaznu dali Norrisu, onda su morali i Perezu, čisto da obraz bar malo sačuvaju.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 04.07.2021., 16:43   #822
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Russell p11. Steta
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline  
Staro 04.07.2021., 16:45   #823
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Ako budu ovo kažnjavali to će se početi iskorištavati, samo se namjestiš na vanjsku, čekaš da ovaj malo krene na tebe ti uhvatiš trave i ludilo, 5sec, bez obzira što ti nisi imao šanse proći i što si ti izazvao situaciju. Prestrašno.
Prki je offline  
Staro 04.07.2021., 16:45   #824
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Da se mene pita, ne bi ni jednu kaznu dao.
Obojica su išla pretjecati tamo di je teško i di postoji šansa za izletjeti van staze.

Ali kad su kaznu dali Norrisu, onda su morali i Perezu, čisto da obraz bar malo sačuvaju.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
Koliko je meni poznato, kazne su davali ako se zbog race incidenta dobiva prednosti na stazi, ili suparnik gubi pozicije na stazi.

Perez je tu najviše popušio od sviju, a nije započeo taj krug kazni.
King of 4 je offline  
Staro 04.07.2021., 16:47   #825
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Ako budu ovo kažnjavali to će se početi iskorištavati, samo se namjestiš na vanjsku, čekaš da ovaj malo krene na tebe ti uhvatiš trave i ludilo, 5sec, bez obzira što ti nisi imao šanse proći i što si ti izazvao situaciju. Prestrašno.
Stvar je što je Norris svjesno izgurao Perez qi to je izjavio ako čitaš medju redovima.

Ali ako je bolid usporedo s tobom, MORAS ostaviti mjesta.

You always need to leave the space!!!!!

King of 4 je offline  
Staro 04.07.2021., 16:49   #826
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Ako budu ovo kažnjavali to će se početi iskorištavati, samo se namjestiš na vanjsku, čekaš da ovaj malo krene na tebe ti uhvatiš trave i ludilo, 5sec, bez obzira što ti nisi imao šanse proći i što si ti izazvao situaciju. Prestrašno.
Nema nikakvog problema, ako je auto pored tebe na vanjskom dijelu ne ideš ga izgurati van na šoder i nećeš dobiti nikakvu kaznu i nema onda nikakvog iskorištavanja. Nisu ovakva pravila od jučer o tome da moraš ostaviti mjesta sa strane ako je drugi bolid pored tebe.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 04.07.2021. u 16:55.
Exomaniac je offline  
Staro 04.07.2021., 18:40   #827
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Znači bitno je samo kasnije zakočiti i pod svaku cijenu se staviti u vanjsku i to je to ili ćeš popustiti i izaći s race linea ili ćeš dobiti kaznu, pa šta sam ja drugo napisao gore???? Bilo tko ko ima muda malo kasnije da zakoči i da ti se ubaci, dobiva poziciji ovako ili onako, pa krasno utrkivanje.
Prki je offline  
Staro 04.07.2021., 18:59   #828
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Russell p11. Steta
da, bili bi im to prvi bodovi nakon VN Njemacke 2019
pci_e3x je offline  
Staro 04.07.2021., 19:30   #829
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Znači bitno je samo kasnije zakočiti i pod svaku cijenu se staviti u vanjsku i to je to ili ćeš popustiti i izaći s race linea ili ćeš dobiti kaznu, pa šta sam ja drugo napisao gore???? Bilo tko ko ima muda malo kasnije da zakoči i da ti se ubaci, dobiva poziciji ovako ili onako, pa krasno utrkivanje.
ako ti tako mislis, sigurno je to tako lako odraditi se voziti pored nekoga po vanjskoj strani zavoja.

to veze nema sa kocenjem.



bili su kotac uz kotac i tu se mora mjesta ostaviti tako ti pise i u pravilima jer da to nije tako onda bi bila guracina van ceste STALNO
King of 4 je offline  
Staro 04.07.2021., 22:31   #830
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor King of 4 Pregled postova
ako ti tako mislis, sigurno je to tako lako odraditi se voziti pored nekoga po vanjskoj strani zavoja.

to veze nema sa kocenjem.

bili su kotac uz kotac i tu se mora mjesta ostaviti tako ti pise i u pravilima jer da to nije tako onda bi bila guracina van ceste STALNO
Lando je bio na trkacoj putanji i kak da mu ostavi mjesta ? P anije da guraju pa pri tim brzinama potegnes volan i premjestis se na drugi dio staze .
Perez je pokusao kamikaze potez s vanjske strane van trkace putanje i izvisio, nekad to prodje (kad imas puno bolje gume ili dosta brzi bolid) sad nije proslo. Sto Perez nije pustio gas kad je vidio da nece proci ? Cisti trkaci incident jer ga Lando nije ni dotako ali nije ni pustio gas. A i zasto bi, nije Perez bio ispred njega a Lando je na trkacoj putanji.

FIA se tu ustral i Perez je bacio kuknjavu na Team radio da ga je izgurao i to je to, nisu se nadali da ce Perez to napraviti Lecelrcu dva puta i to jos jace sa dodirom .

Ako tako nastave kaznjavat za svaki klinac necemo vise ni gledat pretjecanja nego samo DRS na ravnom/kocenje i to je to, ostalo ce biti vlakici

Pa i sam Horner kaze da taj incident Lando-Perez po njemu NIJE za kaznu.
https://f1.pulsmedia.hr/59731/horner-norris-nije-zasluzio-kaznu-za-incident-s-perezom/

Plus recimo Max u utrci iz 2019 nije dobio kaznu za ovo izgurivanje Lecelrca
https://www.youtube.com/watch?v=ABKY6nbKIL4

Sve u svemu FIA i dalje nedosljedna i gubi se sama u svojim "pravilima".
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 04.07.2021., 23:54   #831
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Naravno da će Horner to reći, jer je ta kazna uvjetovala kaznu Perezu kasnije kad je napravio istu stvar, sa BITNOM razlikom, da u oba slučaja protivnik nije izgubio mjesta u trci, dok Perez je i to mu je sjebalo cijelu trku.
King of 4 je offline  
Staro 04.07.2021., 23:55   #832
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
on je to rekao prije perezove prve kazne u razgovoru sa sky komentatorima
nickross je offline  
Staro 05.07.2021., 00:02   #833
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Ta guranja sa staze ne podnosim. Ja ih smatram kurvanjskom vožnjom. I trebaju to kažnjavati. Apsolutno. Ali sviju.

Tome nije mjesto u F1. Ako ti je netko došao sa vanjske strane kotač na kotač, očigledno je brzi ili isti.
King of 4 je offline  
Staro 05.07.2021., 08:49   #834
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Kao sto kolega rece Horner je to reko prije perezovih stintova tako da ono.
Isto ne komentiras Maxovo guranje iz 2019? Zasto to nije bilo kaznjeno?

I ne, ako ti je neko dosao s vanjske strane nemora znacit da je brzi nego je kasnije kocio prije zavoja ili "pustio" bolid malo preadaleko. Plus staze su uske u nekim djelovima a bolidi siri nego ikad tako da to ostavljanje mjesta vise nije jednostavno kao nekad kad su bolidi bili 40cm uzi i 50cm kraci....
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 05.07.2021., 09:00   #835
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Da, meni to isto nije za kaznu. U trenutku kad se Landov racing line sjekao sa Perezovim putanjom, Perez vise nije pola auta ispred, dapace, Lando je i ima pravo na racing line. Kaznili ga za Perezovu glupost, a mogao je ostat P2 da nije dobio 5 sekundi.
GoGzS je offline  
Staro 05.07.2021., 09:21   #836
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor King of 4 Pregled postova
Naravno da će Horner to reći, jer je ta kazna uvjetovala kaznu Perezu kasnije kad je napravio istu stvar, sa BITNOM razlikom, da u oba slučaja protivnik nije izgubio mjesta u trci, dok Perez je i to mu je sjebalo cijelu trku.
Vrlo jednostavno da nije isao obilaziti nebi mu sjebalo, mogao ga je ganjat jos 2 kruga. Ovo je rizik koji moras preuzet u takvom pretjecanju ali nema kasnije kajanja. Po mojem isto nije za kaznu, nemogu ja njemu ostaviti mjesta sto mi se nabio s vanjske strane, inace svi mogu kasno kociti i nabijat se jedni na druge da ih pustaju.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline  
Staro 05.07.2021., 09:21   #837
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Perez vise nije pola auta ispred, dapace, Lando je i ima pravo na racing line.
To koliko je auto iza ili ispred nema veze. Prema pravilima je bitno da je velik dio tvog bolida pored njegovog, u praksi to znači ako su tvoji kotači negdje između njegovih on te ne smije zatvoriti tako da te izgura sa staze. Barem onoliko koliko sam čuo od ljudi koji to više prate od mene. No, ni stewardi na dvije utrke nemaju istu interpretaciju pravila, tako da nitko tu ne može reći definitivno. Mora ostaviti toliko mjesta da se mogu bolidi voziti jedan pored drugog.

Meni je sigurno bolja i zanimljivija utrka da imamo wheel-to-wheel vožnju i borbu, a ne, hop, ja ću njega sad u zavoju zatvorit i onda će sva pretjecanja biti na ravnici uz gumb DRS-a bez ikakvih posljedica. Pa toga mi je već stvarno dosta.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 05.07.2021. u 09:32.
Exomaniac je offline  
Staro 05.07.2021., 09:30   #838
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor King of 4 Pregled postova
Ta guranja sa staze ne podnosim. Ja ih smatram kurvanjskom vožnjom. I trebaju to kažnjavati. Apsolutno. Ali sviju.

Tome nije mjesto u F1. Ako ti je netko došao sa vanjske strane kotač na kotač, očigledno je brzi ili isti.
Glupa kazna od strane fie, ako nastave tim putem samo ce umrtvit utrkivanje/preticanje, a to nitko ne želi, šteta za Landa vjv bi uzeo p2 jucer.

Uz Max-a najkonstantniji vozac ove sezone, odlična transormacija, kak je bio veseljak prošle sezone nisam mislio da ce toliko napredovati.



Što se tice Ham za sada izgleda da nije napredovao od sezone kad se borio s Rosbergom, i dalje radi sto se kaže neforsirane greške i nije mi uopce cudno da on navlaci da zadrže Bottasa cim duže jer bi mu Russel bio zajeban teammate.
  • 1. Imola izletio u šljunak, spasili ga Bottas i Russel da ne završi u donjem dijelu poretka kada su se skucali
  • 2. Baku, ostavio brake bias na prednjoj osovini i proletio ravno kroz zavoj nakon restarta utrke
  • 3. Jucer se prekočio u zavoju 3 i otišao široko van na onu visoku pasicu i sjebao bolid.

To su tri velike greške u 9 utrka, s tim da kod jedne od te tri nije platio punu cijenu(Imola).

Moguce da ce mu se to odbiti o glavu(politiziranje oko Russela), ako Merc popuši CC ove sezone i procjene da je tu dosta kriv Bottas uzet ce Russela, a Russel je svijestan da ga Ham blokira i vjv. ce biti jos nabrijaniji ako dodje dodje u Merc iduce sezone.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 05.07.2021. u 12:07.
Gigi1 je offline  
Staro 05.07.2021., 11:58   #839
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
https://www.youtube.com/watch?v=m_OXfqqUCqQ

Upravo poanta koju sam ja tvrdio, potkrijepljena činjenicam a i slikama i tko je gdje bio i tko šta OČEKUJE, a ovako će se očekivati baš ono što sam napisao pa su stručnjaci naveli da je sigurno tako jel ja tako mislim a evo izgleda da ipak većina tako misli kao ja a ne kao stručnjaci, a to je da ćeš se samo ići postaviti u vanjsku na kočenju i u zavoju u kojem namaš šanse proći vanjskom ali ćeš OČEKIVATI da unutanji koji je na race lineu popusti ili da dobije kaznu. Svatko tko je proveo i 5min na stazi znat će o čemu se ovdje priča. Ako napadaš gdje nije mjesto i ne želiš popustiti očekuj posljedice. A pogotovo što čak ni RB niti Horner nisu tražili kaznu i izjavljuju odmah poslije incidenta (tko je gledao na SKY F1 zna o čemu pričam) da to utrkivanje i Race incident. S ovakvim kaznama i pravilima i u Monte Carlu će biti obilaženja koliko hoćeš a i kazni još više, samo koči kasnije pod bilo koju cijenu. I jedna JAKO bitna činjenica koju nitko ne spominje a to je da je sve ovo PRVI krug, a znamo što to znači.
Prki je offline  
Staro 05.07.2021., 13:19   #840
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Ekipa koja odobrava kaznu Landou za "guranje" Pereza van staze; pogledajte što je Lando napravio kad je išao preticati Lewisa za P3 u T4, odnosno kako se od vas kao profesionalnog vozača očekuje da odradite posao kada se nađete u toj situaciji.

Čovjek je krenuo izvana preticati s lijeve vanjske strane, vidio da "ne ide", tucko se nazad, kako i treba, i to je to.
Matth€w je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na