Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 31.01.2012., 01:58   #1
any
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: garešnica
Postovi: 2
Dodatni HD - PC se gasi odmah nakon podizanja Windowsa

ja i prijatelj imamo isto napajanje, i općenito sličan kućni pc, osim što njegov ima malo bolji procesor.

zato sam pretpostavila da nece biti problema kad mu prebacim svoj PATA hard disk od 160 GB koji kod mene radi kak treba, no njegov se ruši nakon što stavim HD

mislila sam da su rami jer je imao ranije problema s tim no išla sam jedno po jedno i stane kad uključim taj hard.

pošto je sekundarni stavila sam da bude slave,no nista. a ocitava ga kod biosa.
u cemu bi bio problem?

(samo da naglasim i to da mu znade stekat 1 sekundu nakon paljenja pa moramo izvadit i vratit kabal jer jedino tako ponovno upali. no kad kresne, onda radi)

prvi hard je 80 GB, na njemu su novi windowsi. ja imam prvi od 40gb, i ovaj od 160 je radio. napajanje 300w

pitajte sto treba, hvala
any je offline  
Staro 31.01.2012., 02:15   #2
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
vrlo vjerovatno da je napajanje pri kraju!! Napuhani kondici.. (po ovom sto si u zagradi napisala)
__________________
dean225 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2012., 08:48   #3
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
ili je napajanje jednostavno premalo...taj dodatni hard trosi cc 25W
ako imas neke dodatne ventove ukljucene na kučištu,probaj sve pogasiti i onda "kresnuti"

ili jednostavno tutnite neko 400w napajanje
FRipper je offline  
Staro 31.01.2012., 08:55   #4
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
O kojem se točno napajanju uopće radi? Ako je neki jeftini šroteks onda teško da isporučuje i tih deklariranih 300W.
Ne bi bilo loše navesti i cijelu konfiguraciju.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline  
Staro 31.01.2012., 09:22   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 31.01.2012., 15:47   #6
any
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: garešnica
Postovi: 2
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
O kojem se točno napajanju uopće radi? Ako je neki jeftini šroteks onda teško da isporučuje i tih deklariranih 300W.
Ne bi bilo loše navesti i cijelu konfiguraciju.
napajanje je 300w GEMBIRD, jacine ko moje, a na mom harda dva rade od jednom.

ovome sad steka i sa onim kojeg je imao. ruše se windowsi nakon paljenjae, cim odemo u neki folder. a windowsi su novo instralirani, no petog pokusaja jer nije ni to htjelo, gasilo se uvijek na istom mjestupa sam morala stavit svojih 500mb rama i maknut njegove da instalaciju odvede do kraja. a sto je najbolje, rami njegovi na mom rade bez problema.

probala samizvadit njegov hard i reko idem stavit samo onaj veliki od 160gb (PATA) pa cu instalirat windowse na to, nek taj ima. no nece taj ni sam po sebi drzat vise od 10 sekundi

da nest u biosima probam? stvarno nemam ideje vise.

nemogu vam sad koniguraciju cijelu dat, kad se ruše windowsi

Windowsi stoje i cim odem na start,system tools,system information, i kliknem na to, krepa pc.

meni se cini ko da cim pocne rame koristit, ne moze to podnest

ovako : ovo je moj neki zaključak :

hard disk moj (koji radi na mom bez problema, dode na njegovom do windowsa i onda se ugasi - zaključak? -nije problem u njegovom hardu

ram memorija njegova radi kod mene, a njegovi 512 rama radila je probleme kod njega za vrijeme instalacije windosa- zakljucak? - nisu rami

pc mu se nekad ugasi za sekundu, i nece se upalit ponovno dok ne izvadim i stavim nazad kabal, i onda opet isti problem dok jednom ne kresne. zakljucak? - vjerojatno njegovo napajanje ne radi.

ispravite me ako grijesim

e sad, da li bi bilo dobro da izvadim napajanje iz mog i stavim u njegov pc, da probamo jel hvata sve? ako da, molila bih vas da mi dadete neki jednostavni tutorial za to. nadam se da niije komplicirano.

hvala

Zadnje izmijenjeno od: nino. 31.01.2012. u 17:15.
any je offline  
Staro 31.01.2012., 16:50   #7
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Jedino sto ti preostaje da isprobas svoje napajanje ili bilo koje drugo (ispravno!) na njegovom kompu i onda vidis daljnji razvoj situacije. Ako ce nakon promijene napajanja raditi normalno znaci da ste pronasli problem.


edit:vec si me preduhitrila
Evo bas je bilo isto pitanje postavljeno ovdje sto se tice spajanja napajanja.

Zadnje izmijenjeno od: veve. 31.01.2012. u 17:09.
veve je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na