Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.05.2002., 07:07   #1
blento
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Angry virus?

nesto definitivno nije u redu...
situacija:
na frisko formatiran disk, instalirani win 98, acad2000 i telebanking. Telebanking se nece pokrenut javlja neki "runvb300.dll"(nekaj tak) gresku. IE radi(net). Nakon par sati rada acad se nece pokrenut uz neku glupu poruku (kad kliknem details) nesto kao linked to,puno znakova @@@, zadnja rijec nesto kao pav1@@z(pavijan?)i to sve par sati nakon formata. i prije formata je bilo puno sranja s kompom(aplikacije se odjednom nece pokrenut, javljaju se neke nebulozne greske, nis ne radi kak se spada) sve u zadnjih mjesec dana(dva put format)... najnoviji sophos ne nalazi nikakve viruse...
cini mi se da nije hardver (sigurno ni memorija ni disk-provjereno), a sumnjam da nekaj drugo moze to uzrokovat (napajanje?, slotket?)...
ako imate ikakvih pametnih prijedloga il hardverskih il softverskih samo naprijed... pizdim:mad: :mad: :mad:
blento je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2002., 08:45   #2
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
kako si provjerio memoriju???
pitam jer mi tvoji problemi zestoko smrde na nju.........
imao sam iste proobleme nekad davno i pogodi ko je bio krivac

ali prije bacanja kompoetni, jel ti toliko bitno da su u pitanju win98????mislim, oni su se ipak trebali zvati bug's 98 (puta 10 na 32)......probaj s drugim OSom (ionako si tek instalirao ovaj kazes, neces puno izgubiti)
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2002., 13:53   #3
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
ako si siguran da nije memorija (a sve bas pokazuje na to), da li si instalirao kakvu stariju aplikaciju? naime windowsi su jako pametno zamisljeni, tako da aplikacije instaliraju vlastite library-e i mogu fino prebrisati sistemske a isto tako mogu prebrisati library koji koristi neka druga aplikacija. taj runvb smrdi na nesto prastaro... naime 3.0 verzija visual basica je izasla negdje u kamenom dobu cak je 6.0 star par godina..
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2002., 01:20   #4
blento
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Angry

memoriju sam provjerio stekanjem po drugim kompovima i vrtio sve memory bencheve koje sam nasao (sandra, norton) i javlja sve OK. dok je sve radilo kod mene(vise manje) benchevi su se vrtili bez problema uzastopno.
ma, prije win ME, pa 98 isti k...
kak zgleda situacija kad maticna ploca zajebava (osim crnog ekrana)?
i dalje je sve u k... ali se bas nemam previse vremena s tim zajebavat(beskonacni troubleshooting)...
eh da, telebanking je prastara aplikacija, ali je radila godinama normalno na istoj konfiguraciji s istim softverom...
blento je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2002., 02:03   #5
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Sve sto si opisao moze imati mnoge razloge. Ali jedno mi fali u cijeloj toj prici. Naime, DETALJI

Bilo bi zgodno znati koja je maticna, koji cipset, pomoglo bi i koja verzija BIOSa (ako je neka zaguljena ploca - svakako), di si nabavio plocu i kada, zatim koja memorija, proizvodjac, velicina modula, bilo bi zgodno znati i graficku, disk, zvucnu, modem, mrezhnu, itd, itd, itd... Detalji.
Bilo bi zgodno znati koje je napajanje u pitanju (proizvodjac, snaga), iako je malo vjerovatno da je u njemu problem.

Meni osobno smrdi na disk, a u pitanju bi mogla biti i maticna (mozda njihova kombinacija). Mogla bi biti kombinacija memorija - maticna.

Sto se tice toga da javlja gresku za Visual Basic 3, nije za cuditi da se spominje tako stara verzija. Znam da je Telebanking Zagrebacke Banke pisan na nacin na koji su se pisali programi prije 3-4 godine. Sama instalacija dolazi na CD-u, ali kod odredjenih nariktavanja program zatrazi da se ubaci "Disk 3"?????? Da ne kazem da za spajanje trazi modem na COMu 1, 2, 3 ili 4, ne nudi mogucnost proxya na nekom racunalu u mrezi. Takodjer, program ne nudi mogucnost promjene tipa biranja (pulsno-tonsko), vec se drzi pulsnog. Gotovo dinosaur sto se tice izvedbe softwarea.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2002., 17:35   #6
blento
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Angry

mb: fic ka-6110; via apolo plus agp set;bios najnoviji ponudjeni na stranicama proizvodjaca(jako star )
disk: maxtor 40 gb,7200, nov
memorija: kingmax 256mb
procesor: celeron 433 (ustekan u slotket)
graficka:matrox g400 32mb, dh
napajanje: task 230W
dvd & cd-r/w
modemblaster
ensoniq pci zvucna
firewire pinnacle dv
sve super radilo 2.5 godina, a onda ....
p.s.
tak i tak imam disketnu verziju telebankinga
blento je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na