Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2020., 21:29   #151
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Netflix koristi Dolby Digital Plus, jesi probao mijenjati audio postavke u Fire Sticku (ono Best Available/Dolby Digital/Dolby Digital Plus)?
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2020., 00:22   #152
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
I meni stigao Firestick 4k pa se malo mučim.
Što želim je portabl video player koji bi vrtio filmove s kompa i mobitela, ali naravno ne kroz screen mirroring.

Proba sam vlc i iako nalazi share, ima problema sa a/v syncom i trza. Da li je kodi najbolji izbor ili ima nešto bolje? Također, da li je potrebno biti na wifiju da bi se streamalo s mobitela ili je moguće izkemijati s wifi direct?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2020., 00:58   #153
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nije pomoglo, a/v desync se svejedno dogadja. Postaje vidljiv nakon pola sata-sat vremena playbacka. Reset streama pomogne, al nije to to. I to sve samo u netflix appu. Prvo sam koristio firestick preko wifija, sad preko kabela, promjenio 2 ISP-a i ne bih rekao da ima veze s time jer se i prije i sad dogadja. Prije da je neki update nesto zasro, al ne nalazim nikakav info po netu.

Sideloadani hbo go, maxtv, i preloadani jutub rade bez greske. Sto se dogodilo netflixu? Ima vec 2-3 mj kako me jebe taj a/v sync. Prije toga sam peglao po netflixu i nisam imao taj problem.

Rado bih ako mogu preskociti factory reset.

Things to do:
- netflix clear data
- spajanje na original strujni adapter
Pa clearaj data, to. si prvo moga, drugo probaj nekako downgrade at ako si ga updejtao
a mozda ti neki od appova guta cpu pa dolazi do greske u syncu. Adapter nebi trebao biti problem ako ima dovoljno A
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2020., 08:33   #154
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
I meni stigao Firestick 4k pa se malo mučim.
Što želim je portabl video player koji bi vrtio filmove s kompa i mobitela, ali naravno ne kroz screen mirroring.

Proba sam vlc i iako nalazi share, ima problema sa a/v syncom i trza. Da li je kodi najbolji izbor ili ima nešto bolje? Također, da li je potrebno biti na wifiju da bi se streamalo s mobitela ili je moguće izkemijati s wifi direct?
@Mar Jesi li probao Plex?

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2020., 08:52   #155
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pa clearaj data, to. si prvo moga, drugo probaj nekako downgrade at ako si ga updejtao
a mozda ti neki od appova guta cpu pa dolazi do greske u syncu. Adapter nebi trebao biti problem ako ima dovoljno A
Nema promjene.

Reset netflixa
Restart sticka (neda mi ga se formatirati)
Promjena hdmi porta
Struja
Promjena kvalitete zvuka (best available ili stereo, cak ni to ne pali kao sto sam prije tvrdio)
Pali/gasi one volume leveler, enhance voice i sl opcije

Znam da tv nije dobivao nikakve updejtove (dummy tv, update moram rucno raditi). Stick se automatski updejta, to ne mogu kontrolirati afaik.

Benchmark mi je Witcher S01E01 dijalog na 18:00 min
Sex education S02E08 tel poziv na 27:15 min

Zadnje appove koje sam instalirao na stick su HBO GO i MaxTV to go, obje rade odlicno. Mislim ono, ne cackam po sticku nikada nista, radi mjesecima iste stvari (netflix, iptv, youtube, a odnedavno hbo i maxtv). U postavke udjem samo kad bi promjenio wifi mrezu dok sam koristio wifi. Zadnjih mj dana je zica.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 17:03   #156
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
@Mar Jesi li probao Plex?

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk
Jesam, radi s PCa nakon što sam očistio registry jer je bilo nekih problema sa serverom.
Međutim, kako dobiti da radi s mobitela? Ne mora nužno biti Plex ali da mogu streamati s mobitela (recimo kad putujem pa u apartmanu/hotelu oću pogledati nešto i ponesem firestick).

Screen mirroring je očajan, kvaliteta je loša jer previše kompresira sliku.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 12:40   #157
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Društvo,postoji neka aplikacija na mobu preko koje bi mogao prebaciti link iptv liste na Perfect player ili Tivi mate apk bez da tipkam 500 znakova?Znam za onu foru sa skidanjem m3u linka,ali ka bi baš želio zadržati cijeli link kako bi mi se lista stalno ažurirala.
sibica je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 12:44   #158
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
fire tv app ima full tipkovnicu, mozes pejstat tekst i spremit lako
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 13:48   #159
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Keyser Söze Pregled postova
fire tv app ima full tipkovnicu, mozes pejstat tekst i spremit lako
Super..Evo radi sve!
Hvala!
sibica je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 22:36   #160
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ili skratis link sa tinyurl.com
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2020., 07:04   #161
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Ili skratis link sa tinyurl.com
Da,i to je jedna varijanta..
sibica je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 21:23   #162
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Kako bi Index rekao, otkrio sam zasto me jebe audio-video desync na netflixu i razlog je nevjerojatan!

Zeza ga Ugreen LAN adapter. Tocnije, logitechov unifying receiver ustekan u adapter.

Znaci taj adapter i tipkovicu koristim cijelo vrijeme, cak i kad sam stick koristio preko wifija (lan adapter je po defaultu ustekan u stick zbog usb portova). Sad me jebe neovisno kako spajam stick na net - cim iskopcam logi adapter, sve se vraca u normalu.

Case closed. Skoro sam ga factory resetirao, skoro!

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nema promjene.

Reset netflixa
Restart sticka (neda mi ga se formatirati)
Promjena hdmi porta
Struja
Promjena kvalitete zvuka (best available ili stereo, cak ni to ne pali kao sto sam prije tvrdio)
Pali/gasi one volume leveler, enhance voice i sl opcije

...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 23:24   #163
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 153
Citiraj:
Autor kameni_zg Pregled postova
Nijedan android box do tih novaca koliko firestick bude ti nebude brzi/bolji. Govorimo o 40tak eura kad bude na amazonu.de.
Imao sam mag, android box i firestick i mogu rec da mi je firestick bolji/brzi u kombinaciji sa ssiptv. Sad eventualno da si pogledas novi MAG425A ili nvidia shield tv - al to je dosta novaca za izdvojit za nekaj kaj ti se mozda nece svidit.
Jel imas firestick ili firestick 4k? Pitam cisto jer bi volio znati zasto ti trenutno to nije dobro rjesenje, cisto zato jer se mozda da podesit - tak da nemas dodatni trosak.
Kvotam tebe ali mogu i drugi odgovoriti..stigao mi danas 4k, naručeno za punca da gleda nogomet kadgod hoce.

Ako netko koristi pls neka podjeli info koje su must have aplikacije, izbjegao bih Kodi jer bi mu to bilo pre komplicirano za koristiti, za Iptv koristimo plaćenu listu mada moram provjeriti dali ce raditi na istoj IP adresi ali na dva uređaja.

Odakle skinuti SSIPTV i ostale aplikacije za Fire stick?

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 02:38   #164
kameni_zg
Premium
Moj komp
 
kameni_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: malo tu malo tamo
Postovi: 153
Applikacije se na firestick moraju side-loadat ako ih nema na official storeu. Manje vise sve sto je android aplikacija bude radilo ok i na firesticku.

Sideloadas tako da (po meni najlakse) skines Apps2Fire aplikaciju na mob, pa zeljene aplikacije skidas na mob prvo pa onda ih samo feedas u firestick nakon sto povezes TV i Mob (imas step by step guide u applikaciji koji je doista jednostavan).

SIPTV apk mozes skinuti sa njihove official stranice. A imas i razne stranice za skidat .apk fileove (ako ne znas nijednu posalji mi PM, jer ne znam dal smijem to javno stavljat?)

Must have za iptv je definitivno SIPTV (vrijedi svake kune). A ovako od ostalih aplikacija i ne koristim bas puno, moj tv nije smart pa imam Youtube i tak te standard aplikacije koje svaki smart tv ima, jedino mozda vrijedi napomenut TvZion aplikaciju...To ti je nesto kao popcorn time, no ne znam koliko mogu o tome da nebi popio bananu na forumu haha ali prouci im website. Takodjer I MX Player (player koji mi radi najbolje sa firestickom) njega preporucam.
__________________
Pošten trgovac: 1
kameni_zg je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 07:48   #165
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor nansale Pregled postova
Ako netko koristi pls neka podjeli info koje su must have aplikacije[/IMG]
Ima cijela tema o Fire Sticku, a drugi post ima FAQ s odgovorima na sva ta pitanja.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2020., 20:33   #166
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Došao i meni fire stick 4k koji sam naručio na akciji. Na prvu mi je super, brz kao i shield praktički. Netflix i youtube sam složio odma, ali ovaj plex fakat ne kužim.

Instaliram plex app na fire stick i uopće u postavkama me vidim kako da dodam library. Na shieldu imam kodi na koji streamam video sa synology-a. Kako se to složi na plexu? Može li se uopće? Znači stream videa sa synologya na fire stick preko plex app?
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2020., 20:49   #167
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Mene iritira što Plex ne čita određene video (audio) fileove. Recimo brdo aktualnih serija u 1080p uopće ne može pokrenuti. Ne znam u čemu je stvar, čini se da je problem u multikanalnom audiu.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2020., 21:04   #168
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Kod mene neke stvari npr. kad je video u boljem bitrateu krene transkodirat dok VLC app pušta original najnormalnije. Za mene Plex očito nije najbolje rješenje.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2020., 21:14   #169
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
Došao i meni fire stick 4k koji sam naručio na akciji. Na prvu mi je super, brz kao i shield praktički. Netflix i youtube sam složio odma, ali ovaj plex fakat ne kužim.

Instaliram plex app na fire stick i uopće u postavkama me vidim kako da dodam library. Na shieldu imam kodi na koji streamam video sa synology-a. Kako se to složi na plexu? Može li se uopće? Znači stream videa sa synologya na fire stick preko plex app?

plex server ti treba na synologiju
plex je u 2 djela
server side i clientovi
nije kao kodi .. all in one


ja se okusao u plexu, al titlovi mi nikako nisu sjeli, tj nisam skuzio kako da plex skida
pa sam ostao na kodiju .. kojeg koristim još od doba 10.x
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2020., 21:28   #170
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Ahaaa, zato na tutorialima prvo instaliraju plex na synology, nisam kužil to. Čini mi se dosta kompliciranije nego kodi tak da budem radije složio kodi na fire stick, moram to sad proučiti kako se instalira. Hvala.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2020., 15:42   #171
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Jel itko uspio instlirat A1 TV za van aplikaciju na Firestick 4K? Ja ju instaliram putem apps2fire i ukucam login podatke, može se i označiti prihvaćam uvjete ali kursor neće da ode na tipku "potvrdi". Ima tko kakvu android magiju da se ovo odradi?
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2020., 16:11   #172
flash1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Jel itko uspio instlirat A1 TV za van aplikaciju na Firestick 4K? Ja ju instaliram putem apps2fire i ukucam login podatke, može se i označiti prihvaćam uvjete ali kursor neće da ode na tipku "potvrdi". Ima tko kakvu android magiju da se ovo odradi?

Nikako, A1 za van je napravljena za "touch" sučelje, jedino platit onaj bezvezni explore tv.
flash1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2020., 17:17   #173
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor flash1 Pregled postova
Nikako, A1 za van je napravljena za "touch" sučelje, jedino platit onaj bezvezni explore tv.
Fuck. A čini se ko tako simple fix(kao zamjena "min SDK version" za HBO GO da radi na običnom FireTV). Samo kad bi znao šta promjenit u .apk
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2020., 19:33   #174
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Fire stick 4k je opet na akciji za 34,99€

Ako treba nekome naručiti na Mailbox.de neka se javi.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2020., 13:46   #175
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,248
Jesam ja jedini nadobudni koji pokušava koristiti (Nord)VPN za Netflix na firesticku (obican, FHD model)??

Znači bilo korištenje nordvpn aplikacije na sticku, bilo korištenje vpn tunela na drugoj lokaciji u mreži, ista stvar - detektira proxy i ne vrti "US" sadržaje. Probao sam sideloadat Netflix i uspio pokrenut app ali ocito je za telefone apk kad navigacija nije radila (vjerojatno touch/mis treba).

VPN radi na kompu i mobitelu, samo na firesticku sere kvake. Znači krivim netflix inačicu s firesticka - verzija iz amazon stora.


EDIT: Probat cu s drugim vpn providerima, jer kakve sam srece, nordvpn je blacklistan u appu ili tak neka AI glupost

Zadnje izmijenjeno od: johnsmith. 16.03.2020. u 14:05.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2020., 14:47   #176
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 262



Ja sam se igrao jučer sa NordVPN-om i US Netflixom. Nešto radi nešto ne (netflix na mobu i tvu). Ukratko jedna od opcija mi je bila kupiti FireStick (na Nordovim stranicam sam pronašao kako upogoniti VPN na Fireu). Ali naišao sam na članak na redditu kako je zablokirana opcija Netflixa, FireSticka i Norda (nisam baš sigran da li je za blokadu zaslužan Amazon ili Netflix). Netko je napomenuo da mu je radilo sa starom verzijom, a sa novom ne. Opcija sa starom verzijom i sličnim zafrkancijama mi se nije dopala pa sam odustao od FireSticka.


Izgleda da je do kombinacije.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2020., 15:45   #177
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
nordvpn ne radi na boxovima, i ja sam pred nekih 2mj se zafrkavao s tim na miboxu, na kompu mi uredno radilo a na boxu ne(ušlo bi u netflix ili hbo app i učitalo naslove, ali nakon pokretanja filma ili serije nakon par sec pukne veza), kontaktirao sam i support i kažu da već ne radi neko vrijeme (mislim od početka 2019) iako je aplikacija i dalje uredno na app storu..
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2020., 18:18   #178
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kako bi Index rekao, otkrio sam zasto me jebe audio-video desync na netflixu i razlog je nevjerojatan!

Case closed. Skoro sam ga factory resetirao, skoro!
Nope, jos nije rijeseno
Sve sumnje su sada na zvucnicima na kojima su spojeni pc, tv i chromecast (m-audio bx5).

Ali bizarno, istekao unifying receiver, dva dana radilo vrhunski pa pocelo jebat.
Onda cackao po profilima slike (general, game, cinema, sport...) i cinema profil je uklonio lag. Nakon 1 dan opet pocelo.
Sam sebi sam dosadan, ne sjecam se kad sam zadnji put pogledao nesto na netflixu S GUŠTOM.

Sent from my SM-N960W using Tapatalk
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2020., 21:04   #179
zvone07
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 129
Mene ista stvar na firesticku ubija na Kodiju.
Sve sam probao i nema sanse, delay je tu.
Samo sto Kodi ima opciju da postelas delay u general opcijama pa je to ajmo reci "rjesenje"...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
zvone07 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2020., 23:15   #180
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,248
Ok, očito je do norda, jer netflix tv 5.1.3 staru verziju stavio i isto bila kifla. Promjenio vpn, bilo frka, mjenjao servere i proradilo.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na