Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2013., 15:30   #1501
Mitsuoka
Samsung Mob!ler
Moj komp
 
Mitsuoka's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Split
Postovi: 162
Citiraj:
Autor Amdejac Pregled postova
Može. Ali ako osoba nije bila vezana da sama snosi troškove lječenja, a ne HZZO.
Može, al onda neka tako bude za svakog krivca koji je izazvao (bilo pod utjecajem alkohola manjim ili većim od 0.5, prekoračenja brzine, etc.), uopće nisam protiv toga.
Mitsuoka je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 16:57   #1502
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Stvar kod pojasa je ako ti izgineš zbog toga šta ga nisi ima, to je djelomično na savjesti osobe koja je sudjelovala u nesreći (ako su se recimo sudarila 2 auta ili si bija suvozač).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2013., 17:05   #1503
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Već kod brzina od 40 km/h i otvaranja zračnog jastuka, ako vozač nije vezan postoji velika vjerojatnost da će doći do loma rebara, a onda i mogućnosti probijanja pluča.
Nije kažnjavanje zbog ne vezivanja da se puni državni proračun nego da se prisili vozače i putnike da se vežu kako bi posljedice kod sudara bile manje. Sad će neki reći, ali kad nisi vezan, a zapali se auto ili upadne u vodu onda bla bla bla. Na 1000 prometnih nezgoda di su brzine većinom do 80 km/h koliko se auta zapali ili upadne u vodu. Pa nisu to američki akcioni filmovi B produkcije.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 01:24   #1504
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
iz takvih babskih priča možeš jedino zaključiti da ekipa nije imala priliku ni pošteno naglo zakočiti. da osjete kako dupe bježi prema volanu.
nakon nekih ojećaja i upoznavanja fizike bi počeo voziti u školjka sjedalu, sa H pojasom i neck brace-om
ima to sve smisla, i nakon težih načina, prometne škole gdje sam bio bombardiran svakakvim stvarima (hvala prof. Vlasta), kvalifikacija i iskustava... vežite se, pamet u glavu... bolje 20 min prije nego nikako

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 16:28   #1505
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Slažem se sa radeonom i sa tobom, ali sa radeonom potpuno, a sa tobom djelomično. Djelomično glede pojasa.
Ako ja vozim, a pijem, auto onda lijepo prespava kod kolege, a ja idem kući pješke. To se ne događa često jer ionako idem biciklom ili pješke. Ako je pak kolega daleko, onda i ja prespavam. Inače uopće ne idem na feštu, ako nema tko voziti trijezan.
Što se tiče pojasa, ja bih to isto kažnjavao strogo i to uvijek. Za svjetla bih isto vratio non-stop upaljena 365 dana u godini. Baš je sad problem, po suncu, primjetiti auto na 2-3km, ako ideš prema suncu, a on nema svjetla. Majstori ne pale svjetla ni u 20:30, jer "oni dobro vide", a ja vidim samo sunce .

Možda će mi se netko smijati, ali ja upalim auto, upalim svjetla, povežem se, natjeram suvožača/čicu da se poveže i tek onda auto ide nekuda. Makar to bilo par metara. Sudjelovao sam u prometnoj 6 metara od kuće pa sam malo paranoičan, što se toga tiče.
Tip se zakucao sa 80 km/h u bratića. Njemu ne igra ulogu što smo se mi piomakli tek 6 metara i što on nema prednost i što ne smije voziti 80 u zoni 30.

Ljudi, vežite se, palite svjetla, nemojte piti i ne letite po cesti. To, što ja vozim 140 na autoputu (pri obilaženju 150) nije ni blizu opasno kao alkohol u krvi. Naravno da je opasno, ali ne puno opasnije od 130, koliko je propisano.

Meni se ljudi već godinama smiju i zaje**vaju me, kad ostavim auto negdje (na neplaniranoj fešti), ali ne dam se. Nije me toliko strah da se meni nešto ne dogodi, kazne me ni najmanje nije strah, u cijeloj priči. Strah me da ne napravim neko sranje nekome drugome. To bi svako trebao pomisliti kad sjeda u auto pod utjecajem alkohola. "Što ako nekoga ubijem?". To me uvijek spriječi vožnje, kad popijem pivce/dva, iako se ne osjećam pijan.
Došlo je do krive interpretacije onoga što sam napisao. Od kada sam položio, nikada nisam krenuo a da se nisam zavezao, ono što sam htio reći jest da bi uvijek i u svakoj prigodi kažnjavao za alkohol bez ikakvih kompromisa, dok sam primjer pojasa naveo kao situaciju gdje bi policija mogla progledati kroz prste. Dakle, od 1000 nesreća, vjerojatno u 998 pojas glavu čuva i zato se i vežem
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2013., 23:42   #1506
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nema tu nikakvih moralizatora, svakom normalnom čovjeku vožnja pod utjecajem alkohola je zabranjena, a jasno mu je i zašto.
Sve mi je jasno, ali sam dosao po konkretan savjet, ne po popovanje. Ako netko ne moze neka ni ne odmaze

[QUOTE=Old Iggy Svakom normalnom čovjeku nije normalno da 40 km vozi pod utjecajem alkohola.[/QUOTE]

Slazem se. Nije se radilo o 40km, nego o 5-6 km, onaj podatak o taksijima je bio radi usporedbe. Stvar je u tome da su ovdje taksiji velika gospoda koja te ne zele vozit u srcu sezone 5 kilometara

Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova

Znači on zna da ne smije piti, ali svejedno pije, i onda je panika, pisanje žalbi ovo-ono.
Sva sreća pa se takve besmislene žalbe ni ne uvažavaju.
Nije panika, samo me zanimaju opcije koje mi pravna drzava nudi, zasto ih ne bi iskoristio?
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2013., 08:33   #1507
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
zanima me dali moram sa sobom nositi dokumentaciju za psa svaki put kada sam vani sa životinjom? pričam o putovnici, potvrdi da je cijepljen i ostalo?
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2013., 13:20   #1508
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
Sve mi je jasno, ali sam dosao po konkretan savjet, ne po popovanje. Ako netko ne moze neka ni ne odmaze
Upravo to...
Piši žalbu.Platiti ćeš sigurno,vožačku možeš izvući.
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2013., 14:35   #1509
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
zanima me dali moram sa sobom nositi dokumentaciju za psa svaki put kada sam vani sa životinjom? pričam o putovnici, potvrdi da je cijepljen i ostalo?
samo ako ideš preko granice.
unutar zemlje ako ideš po nekim skupovima (izložbama i sl.)

za otići u šetnju nije potrebno

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 14:23   #1510
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Pozdrav,

da li mi netko od upućenih ( AMDEJAC itd ), može objasnit što točno od motora se može voziti sa B kategorijom

Zakon mi je nejasan
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2013., 14:29   #1511
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Do 50 kubika i to je to (AM kategorija). AFAIK u ostalim zemljama EU s B kategorijom možeš voziti motocikle do 125 ccm obujma i 11 kW snage (kod nas A1) i mislim da nema naznake kako će se to uskoro mijenjati.
EDIT: evo link i na odgovor MUP-a na građansku inicijativu.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 14:35   #1512
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
http://www.hak.hr/vozacki-ispiti/kategorije-vozila/

i da, AM ti je do 50ccm i max brzine do 50km/h (nisam siguran za brzinu)

Zadnje izmijenjeno od: domis. 15.08.2013. u 14:41.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2013., 21:41   #1513
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Sa B možeš voziti quad
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2013., 09:17   #1514
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Ovo uz vezi alkohola, sta reci ?
Danas vise nije in piti alkohol kao nekada, cak ni cure neceju gledati decka kada skuze da je malo popio. Danas pijes alkohol vise nisi frajer nego budala koja sjeda za volanom, krsi zakone i ugrozava svoju i tudu sigurnost sa vozilom.
Kako bi se Vi osjecali kada bi Vase bliznje pobrao vozac s 0.5-1 promil, a sami isto tako pijete ?
Odmah bi ga razapeli konjima na pet dijelova i rastrgali ga kao lutku jer je bio pijan.
Tako bi i drugi isto to mislili kada bi se Vama poklopilo upravo to malo popili izleti vam netko na cestu i pokupili se nekoga kome je taj bliznji.
Zato nevidim da mozes ispati frajer na koje se mnogi love, ako si malo popiju.

Nije bitno koliko na koga alkohol utjece, poznam ljude koji popiju sest piva 0.5l i plus slag na to popiju i casu pelinkovca za kraj, i zatim hodaju i pricaju po cesti ko da su pili vodu.
Znam jednog vozaca koji je puho 4 promila, ali tako da je prvo dosao autom do lakse prometne nezgode u kojoj je sudjelovao njegov sin u drugim autu. Al je auto uredno parkirao malo dalje i dode u razgovor sa policajcem pa tada i je i on puhao da se vidi koliko ce ispati. A kad ono pise 4 promila pita policajac kako ste dosli ovdje, on veli da je dosao pjesice !
Nije ga policajac vidio da je dosao autom hahaha
I ja sam bio par puta posteno pijan, al nisam bio za volanom no kada sam si popio, ja sam samo primjetio da se ljuljam, a dalje sam mogao pricati i sjecam se svakog detalja ko je sta pricao, cak i to, sto su me tocno pitali mogao sam svijesno kao trijezan birati rijeci, i gdje sam bio itd.
A u isto vrijeme na drugoj strani imas posebne likove i pogotovo dobra vecina cura koje nikad nepiju ili su preosjetljivi pa prolupaju vec sa dvije pive ono mislis doslovno da to uopce vise nisu iste osobe.

Zato bi bila diskriminacija jednome braniti, a drugome dopustati da piju, a ovako svima ide isto.
No otkad imam svoj auto i vozacku kroz 3 godine samo sam si tri puta popio i od toga sam samo jednom bio pijan, a preostalih dva puta to je bila casa pive od dva deci i to sam pio kada bio 100% siguran da necu biti za volanom.

To je tako jer znam da kada napravis jedno zlo malo si popis i onda se odmah poklopi iza toga ko naruceno drugo zlo, a to je da budes pokupio pjesaka/biciklista koji hoda/voze ko muhe bez glave.
No svejedno ti ces biti automatski kriv ko dezuran krivac jer si si malo popio, a ovog budalu budu zalili kako je ispao zrtva nesavijesnog, nemarnog i pijanog vozaca !
I ovako 100% trijezan vozac vec si budala ta volanom jer tu i tam nestanes doslovno svakome na zebri koji se tri dana necka bi danas proso preko ceste ili ne i to kaj vozis malo preko ogranicenja usred nicega.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2013., 11:32   #1515
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Situejšn.

Igraš Kinect sa ekipom, nitko nije pijan, nema glasne glazbe, malo zabave ali je prošlo 22:00h i prvi susjed zivi prekoputa udaljen 15-18m odvojen malim dvoristem, nema buke osim unutar kuce ali u 22 i 35 dolazi policijski auto, u trenutku ophodnje u ulici bas je bila pauza u kinectu i svi sjede i normalno pricaju-smiju se i zajebavaju unutar kuce. Par minuta kasnije kucanje i murijak veli, dosao je zbog zabave kod nas.

Policajac: Prijavljena je zabava na vaoj adresi i susjedi nemogu spavati, javno remecenje reda i mira blablabla.

Ja: Gospodine, ovdje nema zabave, samo ja i par frendova, pricamo i igramo igre na konzoli.

Policajac: Nama je prijavljeno drugacije, koliko vas ima u kuci, ja vas moram sad prijaviti i napisati kaznu.

Ja: Gospodine, dali ste vi culi ikakvu glazbu,glasno deranje, ma bilo sto, otkako ste dosli.

Policajac: Nisam cuo ali to nema veze, susjed je cuo i prijavio.

Ja: Ali susjed zivi na 20tak metara, nije mogao cuti nista, on je inace takav da zove svima u susjedstvu bez obzira na sto se dogada.

Policajac: To mene ne zanima, molim dokumente, (pise prijavu)

Ja: Znaci da sam ja sam kod kuce i netko nazove iz šale da je ovdje galama, vi bi dosli i meni napisali prijavu iako vi osobno niste culi niti ce ijedan drugi susjed potvrditi da je bilo buke, jer je naravno nije ni bilo?

policajac: Zavrsava zapisnik i mrmlja i dalje da ce doc u obilazak i da nesmije biti galame, proslo je 22.00h

Ja: Sa smjeskom dobacujem da nema tog zakona koji ce me natjerat da platim tu kaznu.

Znaci, jel ovo uopce moguce? Al najiskrenije nije se cula galama mozda na 2m od kuce, pa nitko pijan, galama manja nego kad inace gledamo nogomet na tv-u uz pivu. Susjed namjerno zove al ovaj put mi je otisao na k***c vise sa time. I kakav je to glup murijak koji iako nije cuo, sto ce morat rec koliko znam i na sudu jer cu ga pozvat kao svjedoka, moze meni pisati kaznu samo jer je susjed to rekao.



P.S Isti susjed koji nije dopustio T-com radnicima da mi poprave internet, link za TAJ TOPIK
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=250306
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2013., 11:35   #1516
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
čuj. ako je to tako, zovi i ti njemu muriju... znam da ti ne pomaze,ali takvi ljudi mi idu na k***c, sva sreca pa ja nemam tih problema...
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2013., 17:22   #1517
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Svaku vecer zovi murju u razlicite sitne sati da lik radi sranja i vidjet ce sranja.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2013., 17:56   #1518
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
Svaku vecer zovi murju u razlicite sitne sati da lik radi sranja i vidjet ce sranja.

E da je to tako lako i da sam takva osoba, ja bi samo da ovaj mulac odhebe vise sa glupostima, covjece doselis se budali u susjedstvo, to bi ljudi trebali napomenut kad prodaju kuce.
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2013., 17:57   #1519
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
Svaku vecer zovi murju u razlicite sitne sati da lik radi sranja i vidjet ce sranja.
Stvarno si bistar, kao da policija nema pametnijeg posla nego izlazit na teren za lažne prijave, jedini koji će pobrat kaznu je taj koji ih zove, pogotovo ako ih zove svaki dan.

To da je on njima poslao policiju iz čista mira ne vjerujem, očito su bili glasni, a ljudi oko njih bi spavali.
Drugi put organiziraj te kinect zabave u normalnije sate.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2013., 18:28   #1520
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Stvarno si bistar, kao da policija nema pametnijeg posla nego izlazit na teren za lažne prijave, jedini koji će pobrat kaznu je taj koji ih zove, pogotovo ako ih zove svaki dan.

To da je on njima poslao policiju iz čista mira ne vjerujem, očito su bili glasni, a ljudi oko njih bi spavali.
Drugi put organiziraj te kinect zabave u normalnije sate.
Ma ozbiljno nismo bili glasni, glasni smo bili unutar kuce i to glasno tipa Smijeh i razgovor. Ne pisem ja ovdje žalbu da tu lažem kako nismo bili pijani, jednostavno nismo bili pijani, igrali smo svi kinect i šalili se, dal smo bili glasni, da, ali niti decibela glasniji od normalne glasnoce kad gledas tekmu nogometa ili cega vec doma na tv-u sa frendovima, a i kazem, covjek zivi 20tak metara prekoputa, odvojen povecim dvoristem, i praznik je bio (neradni dan) i 22h ne 03h ujutro. Dao sam primjer sto se dogada kad ti je budala susjed. A sto se tice normalne zabave, ovo nemoze bit normalnije i naravno da necu platiti kune, HR zakon mi nemoze nista jer nisam nista napravio a murijak ce ostat bez posla ako kaze da je nesto cuo jer je pred nama priznao kako nije cuo a 10 osoba koji su svjedoci je puno bitnije od jednog susjeda.

Naša murija je malo priglupa.

- baš me zanima kako onda ljudi koji žive u neboderima i zgradama podnose kad tuda djeca skacu po stanu, igraju igre ili netko doma ima privatnu zabavu, ili nedaj boze malo zesci seks. Ovaj susjed bi im specijalce poslao vec. Covjek i njegova zena su ocito poremeceni.
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2013., 22:11   #1521
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor crocro25 Pregled postova
E da je to tako lako i da sam takva osoba, ja bi samo da ovaj mulac odhebe vise sa glupostima, covjece doselis se budali u susjedstvo, to bi ljudi trebali napomenut kad prodaju kuce.
Daj primjeni drugom tehnikom, probaj si biti snjime najbolji susjed znaš onu spiku ovo ono da mu se svidiš i onda te nebude maltretirao, bezobzira što je lud/glup bla bla to je posve nebitno. Samo se druži snjime ko da ste si najbolji prijatelji i to bi bilo to.

Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Stvarno si bistar, kao da policija nema pametnijeg posla nego izlazit na teren za lažne prijave, jedini koji će pobrat kaznu je taj koji ih zove, pogotovo ako ih zove svaki dan.

To da je on njima poslao policiju iz čista mira ne vjerujem, očito su bili glasni, a ljudi oko njih bi spavali.
Drugi put organiziraj te kinect zabave u normalnije sate.
Ma nisi skužio, zajebavam se ja.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2013., 06:40   #1522
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor crocro25 Pregled postova
Situejšn.
mos' ga jebat . jako slicna situacija je bila kad je frend (a stvarno dobar prijatelj i kvalitetan covjek) dobio dijete, prvo. prijavio sve na muriju, obavjestio cijeli haustor da ce biti veselica jer jebiga - dobio je prvo dijete, sve ih i pozvao od susjeda tko zeli doci, na klopu i cugu.........

i sta je najbolje bilo, nije to bilo tipa u US filmovima kada televizori lete kroz prozore, kada hrpa navija jer dobra koka eksira kroz crijevo litru konjaka, lupaju 50 cm basevi i odbijaju zbuku na pol snage........ nas ~30tak, svira (pazi!) TV sa maxTZ-a (600/605/606 - greatest hits of all times) i oko pol 11 - netko na vratima. murija......... zvao kreten od susjeda, dosla njih dvojica i isto pisu. na drugi poziv su odmah rekli da vode vlasnika stana u policijsku stanicu .


uglavnom, nema tu lijeka. mi smo se onda takvi, veseli i pod gasom, potrpali u aute i zapicili u drugi stan (od tog prijatelja "rodeni" stan, probudili i sapili mu starce ), a susjed je i dalje kreten i konjina.


jedino sto mozes napraviti je pristupiti fino i kulturno, sa zaista zeljom da se rasprave ovakve stvari. ako vidis da je konj i nema druge nego ga mrziti, o..... pa na svaki klinac bi mu zvao muriju. a znas dobro da se na selu vozikaju drva cudnog porijekla, vozaju vozila bez registracije, buci u neprijemerno vrijeme, moze krasti struja, cuje glasno radio banovina.........

ma na svaku njegovu fešticu bi mu zvao muriju. naravno, sve ovo ako ne ide finim nacinom.......... mislim, mene si vidio koliki sam, nasao bi se ja sa bilo kim na zelenoj grani ili bi postali sve osim prijatelja .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2013., 09:56   #1523
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
mos' ga jebat . jako slicna situacija je bila kad je frend (a stvarno dobar prijatelj i kvalitetan covjek) dobio dijete, prvo. prijavio sve na muriju, obavjestio cijeli haustor da ce biti veselica jer jebiga - dobio je prvo dijete, sve ih i pozvao od susjeda tko zeli doci, na klopu i cugu.........

i sta je najbolje bilo, nije to bilo tipa u US filmovima kada televizori lete kroz prozore, kada hrpa navija jer dobra koka eksira kroz crijevo litru konjaka, lupaju 50 cm basevi i odbijaju zbuku na pol snage........ nas ~30tak, svira (pazi!) TV sa maxTZ-a (600/605/606 - greatest hits of all times) i oko pol 11 - netko na vratima. murija......... zvao kreten od susjeda, dosla njih dvojica i isto pisu. na drugi poziv su odmah rekli da vode vlasnika stana u policijsku stanicu .


uglavnom, nema tu lijeka. mi smo se onda takvi, veseli i pod gasom, potrpali u aute i zapicili u drugi stan (od tog prijatelja "rodeni" stan, probudili i sapili mu starce ), a susjed je i dalje kreten i konjina.


jedino sto mozes napraviti je pristupiti fino i kulturno, sa zaista zeljom da se rasprave ovakve stvari. ako vidis da je konj i nema druge nego ga mrziti, o..... pa na svaki klinac bi mu zvao muriju. a znas dobro da se na selu vozikaju drva cudnog porijekla, vozaju vozila bez registracije, buci u neprijemerno vrijeme, moze krasti struja, cuje glasno radio banovina.........

ma na svaku njegovu fešticu bi mu zvao muriju. naravno, sve ovo ako ne ide finim nacinom.......... mislim, mene si vidio koliki sam, nasao bi se ja sa bilo kim na zelenoj grani ili bi postali sve osim prijatelja .

Istina

Taj lik je cisti mizantrop ali nije on andjeo pa ce napraviti vec nesto sto cu i ja iskoristiti protiv njega, primjerice kao kad je prosle godine na dvoriste gdje mu se djeca igraju doveo cisternu nafte i tankao jedno 20 auta na crno po 5k/L

Pitam se samo zasto nasa policija tako olako dijeli kazna i to na osnovu jednog cudaka koji moze tako nazvati i kad sam sam doma i spavam i reci da sam imao orgije i tulum i po tom nasem postupku policije ja bi opet dobio prijavu.

P.S Jedino po cemu je ophodnja znala da nisam sam doma kad je dosla nakon prijave je to sto je na kucnom parkingu bilo 4 auta a ne uobicajen jedan.

Anyway, necu vise o ovome, samo sam htio napisati another strange situation by my crazy neighbour
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2013., 23:56   #1524
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor crocro25 Pregled postova
Pitam se samo zasto nasa policija tako olako dijeli kazna i to na osnovu jednog cudaka koji moze tako nazvati i kad sam sam doma i spavam i reci da sam imao orgije i tulum i po tom nasem postupku policije ja bi opet dobio prijavu.
Policija uvijek mora izaći, uvidjeti činjenično stanje i proslijediti dalje. Sud je taj koji "procjenjuje" na osnovu izjava svjedoka.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2013., 13:29   #1525
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
Citiraj:
Autor crocro25 Pregled postova
Situejšn.

Igraš Kinect sa ekipom, nitko nije pijan, nema glasne glazbe, malo zabave ali je prošlo 22:00h i prvi susjed zivi prekoputa udaljen 15-18m odvojen malim dvoristem, nema buke osim unutar kuce ali u 22 i 35 dolazi policijski auto, u trenutku ophodnje u ulici bas je bila pauza u kinectu i svi sjede i normalno pricaju-smiju se i zajebavaju unutar kuce. Par minuta kasnije kucanje i murijak veli, dosao je zbog zabave kod nas.

Policajac: Prijavljena je zabava na vaoj adresi i susjedi nemogu spavati, javno remecenje reda i mira blablabla.

Ja: Gospodine, ovdje nema zabave, samo ja i par frendova, pricamo i igramo igre na konzoli.

Policajac: Nama je prijavljeno drugacije, koliko vas ima u kuci, ja vas moram sad prijaviti i napisati kaznu.

Ja: Gospodine, dali ste vi culi ikakvu glazbu,glasno deranje, ma bilo sto, otkako ste dosli.

Policajac: Nisam cuo ali to nema veze, susjed je cuo i prijavio.

Ja: Ali susjed zivi na 20tak metara, nije mogao cuti nista, on je inace takav da zove svima u susjedstvu bez obzira na sto se dogada.

Policajac: To mene ne zanima, molim dokumente, (pise prijavu)

Ja: Znaci da sam ja sam kod kuce i netko nazove iz šale da je ovdje galama, vi bi dosli i meni napisali prijavu iako vi osobno niste culi niti ce ijedan drugi susjed potvrditi da je bilo buke, jer je naravno nije ni bilo?

policajac: Zavrsava zapisnik i mrmlja i dalje da ce doc u obilazak i da nesmije biti galame, proslo je 22.00h

Ja: Sa smjeskom dobacujem da nema tog zakona koji ce me natjerat da platim tu kaznu.

Znaci, jel ovo uopce moguce? Al najiskrenije nije se cula galama mozda na 2m od kuce, pa nitko pijan, galama manja nego kad inace gledamo nogomet na tv-u uz pivu. Susjed namjerno zove al ovaj put mi je otisao na k***c vise sa time. I kakav je to glup murijak koji iako nije cuo, sto ce morat rec koliko znam i na sudu jer cu ga pozvat kao svjedoka, moze meni pisati kaznu samo jer je susjed to rekao.



P.S Isti susjed koji nije dopustio T-com radnicima da mi poprave internet, link za TAJ TOPIK
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=250306
divna država
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2013., 13:33   #1526
poweeer
Premium
Moj komp
 
poweeer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Otok
Postovi: 182
Kakvu kaznu si dobio? Koliko ja znam dobiješ samo prijavu, nikakvu novčanu kaznu.
poweeer je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2013., 22:59   #1527
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633


Preporučam da si svi ovo pogledate, pogotovo ova ekipa koja je uhvaćena pijana za volanom pa se želi žaliti i izvuć.

Svaka čast čovjeku na ovom potezu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2013., 12:25   #1528
Bokygs
Premium
Moj komp
 
Bokygs's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb/Gospic
Postovi: 105
08.11. sam dobio Obavezni prekršajni nalog na 1000kn po članku 43. stavki 3. Zakona o sigurnosti prometa na cestama te sa temeljem istog propisa i primjenom čl 293. st.1 istog Zakona.
Ukratko,oduzeo sam prednost prilikom prestrojavanja i vozac iza mene je,da me izbjegne,kočeći udario u rubnik kotačem i oštetio auto.
Priznao sam krivicu policiji,i potpisao izjavu.

Pisao bih prigovor na visinu kazne,no nemogu nigdje naci primjer kako bi trebao izgledati u mome slucaju? Da li ga naslovljam na PU ciji su mi djelatnici ispostavili nalog,te ja navedena u lijevom kutu naloga?
Ako ima tko šablonu kako bi to trebao pisati,bio bih zahvalan ako mi prosljedi na pm

Olakotne okolnosti su da sam nezaposlen(da prilozim neku potvrdu od HZZ il sl. ?),mlađi punoljetnik (20god),nikad kaznjavan a vozim od 2009 (A1),i 2011. B kategoriju.

Hvala unaprijed
Bokygs je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2013., 16:20   #1529
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Više to ne prolazi. Bolje ti je platit odmah dvije trećine.
Prekršajni zakon.

Presuda kojom se okrivljenik proglašava krivim

Članak 183.
(1) U presudi kojom se okrivljenik proglašava krivim sud će izreći:
1. za koje djelo se proglašava krivim, uz naznaku činjenica i okolnosti koje čine obilježje prekršaja te onih o kojima ovisi primjena ovoga Zakona i propisa kojim je prekršaj propisan,
2. naziv prekršaja prema propisu kojim je propisan,
3. koja se kazna izriče ili druga mjera primjenjuje ili se prema odredbama ovoga Zakona oslobađa od kazne,
4. koja se zaštitna mjera primjenjuje i oduzima li se imovinska korist,
5. odluku o uračunavanju zadržavanja i svakom lišenju slobode,
6. odluku o troškovima prekršajnog postupka te imovinskopravnom zahtjevu.
(2) Ako je okrivljeniku izrečena novčana kazna, u presudi će se odrediti rok njezina plaćanja. Okrivljenika će se također upozoriti da ako u roku koji mu je određen za plaćanje novčane kazne uplati dvije trećine izrečene novčane kazne smatrat će se da je novčana kazna u cjelini uplaćena (članak 152. stavak 3.).
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2013., 18:09   #1530
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ja u petak oko 3 ujutro, idem s LAN-a kadli kuhača izviri. Napuho 0.0 al dobih 1000 kn kazne. Meni mulcu vozačka istekla krajem 2011. Jebga, kak sam ju stavio u novčanik, nisam ju vadio nemam pojma kolko godina i jednostavno zaboravio da moram na lječnički.
Svaka škola se plaća.

Ajd dobro, bar nisu skužili da sam im dao prometnu od drugog auta, pošto je bila kod žene u novčaniku. Bilo bi to još parsto kuna gore.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na