Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2016., 12:10   #61
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Ako je čru, onda je poprilično lame posto ni ti kartica neće imat hbm2, već samo titan :s
nub je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 13:31   #62
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Fejk, netko se igrao igre "nastavi niz"
MikaHR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2016., 14:01   #63
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Vidio sam te info, ali nisam htio linkati, jer je čak i faking wccftech rekao da je to veoma sumLJivo i vjerojatno netočno. Ti model će vrlo vjerojatno doći poslije titanke 2017, te će biti hbm2 ako i titanka bude. Znači oni su prenjeli da će prvo doći "1080" i "1080ti" sa ddr5/x (naming scheme će 100% promjeniti), ali vjerojatnije će doći 1080 i 1070 model, kao i prošle generacije, a titan i x80ti model kasnije

Što se tiče memorije ispada da će biti oni scenariji što sam napisao na prošloj stranici. AMD se neće ni bahćati sa hbm2 ove godine nego će se držati ddr5/x i hbm-a. Očito misle ranije izbaciti grafe. HBM2 tek nagodinu na vega grafi/grafama

Ugl. tabela je fejk 99%

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 18.03.2016. u 14:08.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 14:29   #64
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Ma i meni se čini da će nvidija izdat sve kao i sa sadašnjom gen, znali na način da naplate maximalno. Prvo 70/80, pa 60, pa Titanku, pa tek na kraju high end best buy 80ti, a 50tku negdje kad proračunaju da im se isplati s obzirom na prodaju starijih grafi i 60tke.

Uglavnom 80ti ide sigurno poslje titanke jer moraju prvo naplatit porez early adopterima
nub je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 14:33   #65
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Sigurno. Ako koga zanima još spekulacija:

AMD Polaris vs Nvidia Pascal - Analysis Part 2

Ima više nagađanja, a manje činjenica naspram prvog videa, ali lik sumira sve dostupne info od onda + "educated guess"
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 14:52   #66
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ne kužim, čemu hrpa nagađalačkih videa? Ne mislim na tebe Manuel, tvoje novosti su dobrodošle, nego nije mi jasno čemu se izbacuje 100tine videa o Zenu, Pascalu i Polarisu i svi laprdaju u krug nagađanja... su valjda ljudima bitni klikovi ili kaj ?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2016., 15:22   #67
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Čini mi se da je nekako u zadnje vrijeme zaživio taj neki segment hardware newsa. Očito da postoji neka povećana zainteresiranost. I ja ga svaki dan skrolam, a smanjio/prestao surfati rvacke svakidašnje portale (imo i bolje, bar nešto saznaš i/ili naučiš, a od onih te može samo bolit glava).

Konkretno taj lik iz linka je snimao neke slabo gledane "let's play" videje, a hardverski videji su mu bili mnogo gledaniji. Kad je snimio video o zenu, gameworksu i pascal & polaris - kanal mu je eksplodirao, odjednom je imao 10k supscribera, za 2 tjedna 15k itd pa se razumljivo odlučio okrenuti na hardverske teme... Videji su mu jako dobri btw. Radio je u industriji (tipa čiko iz škotske verzija linksa ili neke dobavljače)

Ovaj wccftech je isto jako narastao u zadnje vrijeme, šire se, uzimaju dodatne zaposlenike. Ne bave se samo sa hw newsima, nego imaju i intervjua, dobrih članaka o nečem, čak su krenuli prikupljati hardver i raditi benchmarke igara, recenzije hardvera itd. IMO i bolje neka. Ako raste hw i gaming industrija, nek raste i prateće novinarstvo.

Recimo meni je bez veze da ima tako malo portala koji testiraju hardver u igrama, a gaming industrija najbrže rastuća industrija. Npr. procesori - samo ih bencha gamegpu.ru (entuzijasti) za svaku bitnu igru (kao i grafe, ram, vram). Uz njih kad im se da techspot, te iznimno rijetko tomshardware i gamernexus (jedan tinejdžer). Premalo i pre rijetko. Ostali recimo uzmu 8-core intela (isto samo par portala i rijetko) pogase jezgre/hyperthreading i to ti je to.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 18.03.2016. u 15:34.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2016., 01:05   #68
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
The rumor mill keeps rollin'

https://i.imgur.com/zu03v5V.gifv
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2016., 01:43   #69
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2016., 09:20   #70
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,018
Koji đavao je ta Zauba?
Taj članak je ko čitanje budućnosti iz šalice kave.
kopija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2016., 11:48   #71
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,017
Ma taj wcf tech je news aggregator site,ni oni sami ne znaju sta vise kopiraju/pisu
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2016., 19:32   #72
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Zauba - shipping database.

Nego sve više se spominje (ovaj put sweclockers) da će nvidia prije computexa predstaviti nasljednice gtx 970 i 980, znači krajem 5. mjeseca

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 03.04.2016. u 19:40.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2016., 19:46   #73
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
sta je sa GTC sl tjedan?
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2016., 20:10   #74
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Eventualno neki demo ili tako nešto. Nvidia od pascala ako se ne varam do sada nije ništa pokazala, pa će eventualno nešto prezentirati.

Stariji članak:

Citiraj:
The report indicates that indeed, the rumors that have been floating around in the past couple of weeks seem to be accurate. That is Pascal will debut at GTC and launch at Computex.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2016., 22:12   #75
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Eventualno neki demo ili tako nešto. Nvidia od pascala ako se ne varam do sada nije ništa pokazala, pa će eventualno nešto prezentirati.

Stariji članak:
Ma nemaju ništ za prosječnog čoeka. Osim auta koji sam vozi, al ko bi normalan sjeo u to čudo.
Neki monstrum od Pascal čipa (GP100 -> 15.3B transistors, 610mm^2) najavljen za 2017. http://www.anandtech.com/show/10225/...2016-live-blog
Uglavnom, Computex zasigurno.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2016., 22:24   #76
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Sve vise i vise sumnjam u skori izlazak Pascala. Smjesan mi je bio dio sa "ajde slikajte i zumirajte, znam da budete... al sam ovaj put pobrisao serijske brojeve... hah!"

Nekako mi se cini da bas i nemaju working chipove u labu, i da to ne bude prije Q4 2016 na policama.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2016., 23:37   #77
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ovo za hbm2 beštije se znalo od prije da ništa prije 2017, eventualno Q4 2016. AMD je isto hladno rekao ništa od hbm2 vege prije 2017. god.

Fakat ništa za prosječnog čovjeka, katolika i poreznog obveznika. GoGzS sve više smrdi da je onaj tvoj rani semiacurate link, kao i onaj škot sa yt u pravu, tj. da su daleko od gotovog proizvoda. AMD je recimo prvu prezentaciju 14nm grafe prikazao krajem prošle godine uskom krugu novinara, ali nisu ništa smjeli govoriti do one prezentacije od prije nekoliko mjeseci, onda su na capsaicinu vrtili hitmana sa onim drugim jačim čipom. Dakle working grafe. Nvidia ni A nije rekla (ne računajući teslu za HPC), a kamoli polazala. Ne znam, opet su dosta glasne te glasine o nvidijinom izbacivanju grafe uoči computexa, a to bi bilo u nvidijoj tradiciji, ukrasti show prije velikog sajma.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 05.04.2016. u 23:44.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 01:41   #78
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Ma nemaju ništ za prosječnog čoeka. Osim auta koji sam vozi, al ko bi normalan sjeo u to čudo.
Neki monstrum od Pascal čipa (GP100 -> 15.3B transistors, 610mm^2) najavljen za 2017. http://www.anandtech.com/show/10225/...2016-live-blog
Uglavnom, Computex zasigurno.
Dosad je bilo "GTC zasigurno" i tone raznih "leakova" i "rumora"

i cijena tesle od 129 000$ za 8....a specifikacije i nisu baš nešto spektakularno....

i opet pokazali "PX2 Pascal" sa Maxwellom....
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 02:33   #79
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Nvidia nije ta koja bi trebala žuriti s novim karticama. Ne vidim razloga zašto bi sebi i partnerima uništavali prodaju Maxwella objavljujući kojekakve leakove? A S|A lol, haters gonna hate. Pa dovoljno je reći kako je lik išao pobijati glasinu o big pascalu s transportnim logom nekakvog čipa u 37.5x37.5mm pakiranju. Eto novinarstva.

Ovo danas je interesantno bilo, ovako compute fokusiran GPU nevidjesmo još od GK210. Mora da je XeonPhi opasno priprijetio Tesla maržama haha. Još će ispasti da je onaj GP102 ipak stvaran i da bu baza za gaming orjentirani flagship. Sve u svemu, iako nisu ništa od down to earth proizvoda pokazali zanimljivo je ipak "vidjeti" 610mm2 čip na finfetu koji uz to kuca na ~1.5GHz. To znači da bi GP104 mogao potegnuti još koju stotku gore.
__________________
Why did the console peasant cross the road?
To render the buildings on the other side!
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 09:00   #80
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,018
Maxvell je dvije godine stara arhitektura, ko je htio kupiti, kupio je, koga svrbe nofci, čeka Pascal/Polaris.
A forumi su puni prezira prema Nvidiji glede gimpanja drivera i asynca koji je MIA. Pa tko će onda kupiti Pascal čak i ako bude dostupan najesen?
Glede viših clockova: 1.5GHz na duplo manjem čipu znači da će i disipacija topline biti značajno niža. Očekujmo više buke iz naših piceka.
A što se tiče orgomnog čipa na 16nm, pitam ja vas gospodo: Koliki vam je yield?
I koliko novca im donosi HPC segment? U godišnjim izvještajima se samo navode Tegra i consumer segment zarade.
Uglavnom, sve je to izvrsna prilika za AMD da se vrati u formu.

Zadnje izmijenjeno od: kopija. 06.04.2016. u 09:38.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 10:38   #81
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor tole_ Pregled postova
Nvidia nije ta koja bi trebala žuriti s novim karticama. Ne vidim razloga zašto bi sebi i partnerima uništavali prodaju Maxwella objavljujući kojekakve leakove? A S|A lol, haters gonna hate. Pa dovoljno je reći kako je lik išao pobijati glasinu o big pascalu s transportnim logom nekakvog čipa u 37.5x37.5mm pakiranju. Eto novinarstva.

Ovo danas je interesantno bilo, ovako compute fokusiran GPU nevidjesmo još od GK210. Mora da je XeonPhi opasno priprijetio Tesla maržama haha. Još će ispasti da je onaj GP102 ipak stvaran i da bu baza za gaming orjentirani flagship. Sve u svemu, iako nisu ništa od down to earth proizvoda pokazali zanimljivo je ipak "vidjeti" 610mm2 čip na finfetu koji uz to kuca na ~1.5GHz. To znači da bi GP104 mogao potegnuti još koju stotku gore.
AMD je vratio skoro 3% marketshera u Q42015 samo sa 3xx/Fury. A još nisu ni krenuli u laptope gdje je nevidija zapravo i napravila tolku razliku.

GP100 defintivno nije consumer chip, ako je....ponovno ukazanje Fermija

Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Maxvell je dvije godine stara arhitektura, ko je htio kupiti, kupio je, koga svrbe nofci, čeka Pascal/Polaris.
A forumi su puni prezira prema Nvidiji glede gimpanja drivera i asynca koji je MIA. Pa tko će onda kupiti Pascal čak i ako bude dostupan najesen?
Glede viših clockova: 1.5GHz na duplo manjem čipu znači da će i disipacija topline biti značajno niža. Očekujmo više buke iz naših piceka.
A što se tiče orgomnog čipa na 16nm, pitam ja vas gospodo: Koliki vam je yield?
I koliko novca im donosi HPC segment? U godišnjim izvještajima se samo navode Tegra i consumer segment zarade.
Uglavnom, sve je to izvrsna prilika za AMD da se vrati u formu.
Manje više to. 1,5GHz i 300W TDP.

Tvrdi se da je ovo "cut down" chip, da puni GP100 ima 38xx jezgara. Vjerojatno je yield tolko dobar da moraju prodavati cut down chipove. Ili ih muči TDP, puni čip bi bio 350W ili bi morali smanjiti frekvu da ostanu na 300W ali uz smanjenje performansi na većem čipu.

Isto je dobro za primjetiti da je "2x perf/watt" u odnosu na Kepler a ne Maxwell.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 06.04.2016. u 10:48.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 11:48   #82
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Biti prvi u izbacivanju nove generacije je važnije nego što sam mislio. Procjene su da je glavni razlog zašto je 9xx serija ubila sa prodajom taj što su došle nevjerojatnih 9 mjeseci prije amd gen. To je skoro kao da je amd prespavao jednu cijelu generaciju. Još kad se uzme u obzir da su im hbm grafe imale problema sa dostpnošću do 11. mjeseca, a ovo ostalo sami rebrandovi, onda market share postaje jasniji

Dosta je sporan taj pascalov yield, die size (koji su uopće hr pojmovi?) u smislu da će amd moći naštancati više čipova po wafferu = veći profit (u čemu nvidia i intel debelo prednjače pred amd-om neko vrijeme). Moguće je da će nvidia imati jači flagship, ali vjerojatno će die size biti ogroman, te neće biti impresivan glede tdp ili perf per watt za jedan 16nm proces. Možemo samo nagađati, živi bili pa vidjeli.Trenutno kolaju informacije da će se amd bolje snaći prelaskom na novi proizvodni proces, kao i zadnja 3 puta kada se to događalo. Prva naznaka bi mogla biti ako se nvidia na computexu pritaji

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 06.04.2016. u 12:12.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 15:00   #83
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,018
Pogled u kristalnu kuglu, lijeva kolumna prilično realno izgleda.

kopija je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 16:11   #84
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Odakle ti to?

Prema AdoredTV (škot sa yt) polaris 10 nebi trebala biti tako jaka grafička (jača od 980Ti). Nešto između 390X - Fury X. Kaže da eventualno možda ugrozi 980Ti ako bude HBM, ali je to nategnuto dosta. Dakle:

Polaris 10 (ddr5) = gtx 980 (+15%)
Polaris 10 (hbm1) = 980Ti (best case scenario)

Osobno mislim da će jedna polaris 10 (možda slabija) biti u rangu gtx 970/R9 390, jer je sam AMD govorio o "pristupačnoj sub 349$ grafi koja udovoljava barem min. VR zahtjevima"

Vega je totalno shot in the dark. Zna se samo da će biti beštija, 2017. god, HBM2 i mislim nova arhitektura?

Kod nvidie za GP104 nagađa - 25% (20-30%) jači od 980Ti, 384 bit i 50% veća od polaris 10. Cijena 500$+, mogući problem s dostupnosti zbog TSMC (trenutna cijena čipa) ako dođe u 6 mjesecu. Dakle još jača, veća i skuplja u odnosu na tu procjenu koju si stavio. Ali znači die size/snaga odnosi se otprilike poklapaju.
Polaris 10 (~251 komada po wafferu), GP104 (~161 komad per waffer)

O budžet pascal nema nekih info. Ono što je 100% sigurno je da će nasljednica gtx 970 (1070?) biti barem kao gtx 980, škot procjenjuje jača od 980Ti. To će biti prava "potrošačka" gpu, te izravni konkurent polaris 10 grafama. Gotovo sigurno će nvidia imati najjaču gpu ove godine (dakle ne računamo hbm2 čudesa oba tabora iz 2017.)

Za polaris 11 (470X i 470) nagađa 20% brže od gtx 960/950. Po meni je desktop sudbina polaris 11 čisti misterij. Najavljena je kao high-end grafa za laptope, ništa se o desktop verzijama nije spominjalo (iako se očekuje da će doći). IMO ne možemo biti uopće sigurni da će biti jača od gtx 950. Ako je suditi prema onom demu 100% sigurno je jača od gtx 750Ti, nešto barem u rangu HD7850 odnosno R7 370, a sve iznad toga je bonus. 20% iznad gtx 960 mi zvuči prejako za taj mali čip. Ako bude tako, te gpu će biti hit među rajom. 3 generacije se u tom segmentu do 200 eura nije napravio bitan skok glede omjera cijena/perfomanse, čak ništa bitno niti glede performanse per watt. Možda je lik u pravu jer bi između polaris 11 i 10 grafi bila prevelika rupa.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 06.04.2016. u 16:31.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 16:40   #85
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Stoga, svi na GTX660/7850 ne kupujte nove grafe sada. Igrajte nove naslove sa 15-20 FPSa i čekajte nVidiju/AMD nive grafe. Možda ih do polovice 2017 izbace
Ljudi moji, već je Q2 2016 a niko ni da bi. Igra mačke i miša. Jedni druge čekaju da prvi bace nešto van.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 17:33   #86
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Naravno kome treba nek si kupi. Ja samo definitivno sada nebi nikome preporučio da kupuje trenutne high-end grafe.

Što se tiče budžet gpu može se isto tako i postavit pitanje zašto je onome koji je takve 3 gen. stare grafe furao do 4. mj. 2016, odjednom problem pričekati ljeto. Te grafe još uvijek pristojno vrte sve postojeće igre tj. nije da ništa ne može igrati. Opet nije ni bed ako si kupe nešto ranga gtx 970 ili r9 390, ionako će im samo cijena padati kako se nova gen. približava
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 18:31   #87
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Stoga, svi na GTX660/7850 ne kupujte nove grafe sada. Igrajte nove naslove sa 15-20 FPSa i čekajte nVidiju/AMD nive grafe. Možda ih do polovice 2017 izbace
Ljudi moji, već je Q2 2016 a niko ni da bi. Igra mačke i miša. Jedni druge čekaju da prvi bace nešto van.
Pffffft, ako je neko da sada furao 660/7850, par tjedana, koji mjesec nije NIŠTA jel bu sljedeću put mjenjao u 2020. oj DEFINITIVO čekati novu generaciju (il hvatati rasprodaje 970/390 prije nove generacije)

Tak i tak nije u 2016. nije još izašlo niš vrijedno spomena
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 18:36   #88
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa zato ljudi komotno mogu kupovati 970/390
Umene 970 već 6 mjeseci a cijena u dućanu ista u 10 kuna. Kako njezina, tako i 390.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 18:51   #89
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
BTW ja i jedan frend smo među njima.

Recimo ja ako si vratim hd7850 vjerojatno neću ni kupovati novu grafu ove godine (vidjet ćemo). Razlog je što em ništa ne igram u zadnje vrijeme, em ako budem i igrao ima još masu igara koju moram odigrati za koje je navedena odlična ili čak debelo prejaka. Čak sam dosta zadnjih igara prešao na intelovoj integruši sa ljaptop (hotline miami 2, par avantura, pola stalker SoC-a). Koliko vidim grafa još uvijek sve tera 1080p, uglavnom i sa višim detaljima (naravno ne 60 fps u zahtjevnijim igrama)

Frend sa HD7850 isto čeka novu gen. R9 380 i gtx 960 mu nisu neki epic upgrade, R9 390 i gtx 970 ne želi jer mu previše koštaju (iako ima love za iste), prva ne dolazi u obzir i zbog napajanja (xfx 450). Tj. ako će dati preko 2,5 soma radije će biti nova 14/16nm grafa do 150w tdp

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 06.04.2016. u 19:00.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 23:52   #90
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pa zato ljudi komotno mogu kupovati 970/390
Umene 970 već 6 mjeseci a cijena u dućanu ista u 10 kuna. Kako njezina, tako i 390.
Pa da, al moglo bi biti povoljnih kupnji isto kao što su bile 290/x prije izlaska 390. A i jeftinih rabljenih.
MikaHR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na