Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.11.2014., 00:19   #31
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
loorkam ja iza svakog kuta, pogotovo po HR sceni haha. šalim se (na pola) ali sječam se slika od nekuda 100% i reko bi da to nije bilo na njušci. tko zna.
Neznam za druge ali ja ubuduče pazim s oglasima.
Sljedeče što budem kačio če bit vrlo kulturno.

Zafrkanciju nastranu , nebi vjerovao koliko fotografija imam razasuto po kompu. Tko bi sve to popratio. Npr. uspio sam iskopati jedan set kad sam uspoređivao materijale / platna ali očito nisam bio toliko pametan da slikam i legendu da poslje znam što je što.



Znam da je bilo toga još pa prokopam malo bolje drugi put.


Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
je, kužim razliku po slikama koje je zid a koje je platno ja sam se sa tim nazajebavo kada sam radio svoje platno, nakraju nisam odradio posao "po propisu" nego sam ga rastegnuo na okvir sa nekom elastičnom špagom kaj sam kupio u nami, border tape sam uzeo onaj sa linka (ebay) što si mi slao još davno, i ja zadovoljan.

Rastezanje ti je najbolje napraviti tako da napraviš malo jači 'okvir'. Nakon toga ispilaš 4 bolje daske za stranice i zaobliš unutarnji rub / rub koji če biti prema platnu. Vanjske daske fiksiraš stegom za okvir i svako 15 cm probiješ rupu na okviru s unutarnje strane. Da uđe neka par centimetara u tu vanjsku dasku. Zatim u okvir s vanjske strane zakucaš one limene matice što se ukucaju da se ne okreču. To napraviš na sve 4 strane okvira i nategneš platno preko tih dasaka te ga zaklamaš za 'okvir'. Zadnje , kupiš duže vijke te ih zaviš s unutarnje strane u okvir i kad krenu izlazit iz okvira , uđu u daske i nategneš platno
Jednostavan i jeftin sistem a sigurno šljaka puno bolje nego rastezanje s špagom iz name ili 2 para ruku i divljačkog rastezanja... iskopam ti slikice kad uhvatim vremena.

btw, kladim se da nikad nisi radio rollOn DIY s mehanizmom za rolete te s zubčanicima i motorom iz kompjuterskog volana ? Sve se može kad si snalažljiv ...ili dovoljno blesav.





Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
Infokus 5700 se ne može nigdje nači
Nije ni ovo loše...


Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
večina povoljnih projektora su 4:3
i zato su i povoljni

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
jeli je kod tih projektora samo problem crne crte
ili još nešto prilikom gledanja filmova
Je , problem je još nešto...

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
zašto je dlp bolji od 3lcd
A odakle bi ja znao zašto je tebi to bolje?

Pretpostavljam da ne pitaš onako opčenito jer sam ti več komentirao da savršeni projektori ne postoje.

DLP je definitivno bolji izbor za SH kupnju jer su izdržljiviji od LCDa koji imaju probleme poput ovih:



LCD je definitivno bolji izbor za prvi projektor zbog lens šifta i jer te neče bolit glava od duginih boja.

LED je definitivno bolji izbor za projektor jer se ne moraš opterečivati s žaruljama a možeš ga staviti u đep jakete da bude na sigurnom.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 13.11.2014. u 09:05. Razlog: č
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2014., 21:27   #32
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
Kupio sam ovaj projektor
http://www.ebay.de/itm/181584828596?...%3AMEBIDX%3AIT

Nisam ga još platio. Tražio je 200 eur ponudio sam mu
170 , i prihvatio je

To je Optoma ew536
Spec. 3000:1 ,16:10 ,3000lm, hdmi
Pise da ima 30 sati lampe

E sad nisam shvatio dali misli
Da je potrošeno 30 sati ili
Je ostalo 30 sati
Cijeli dan mu šaljem poruke ali ne
Odgovara

Dali se to isplati. Mislim da sam se zeznuo
Možda bolje da otkazem

Zadnje izmijenjeno od: mbuljuba. 15.11.2014. u 00:07. Razlog: link
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2014., 01:02   #33
jura_19
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 64
Ne bih ja uzimao preko ebaya to, i još plovno, šta da te zezne, onda se natezati s njim i poštom...
jura_19 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2014., 09:01   #34
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
volim se kockati
mogla bi to biti dobra kupnja a ako ne
seller prihvaća bezuvjetni povrat
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2014., 09:09   #35
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Ja nemam toliko novaca ....da se kockam.

seler če ti vratiti i za poštarinu ako ispadne da si lud od DLPa?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2014., 11:10   #36
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Ja nemam toliko novaca ....da se kockam.

seler če ti vratiti i za poštarinu ako ispadne da si lud od DLPa?
DLP rainbow ne spada pod neispravnost uredjaja tako da neznam zasto bi ga vracao radi toga?

Sto se te 'duge' tice moj prvi projektor je bio dlp i nisam primjecivao to sve dok nisam citao o toj pojavi. Nakon toga doslovce nisam mogao 10min filma pogledat jer su me titlovi ubijali.
marac je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2014., 12:01   #37
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Ima ljudi koji to doslovno NE primječuju...Ne znam kako ali ih ima.
Ima ljudi koji to primječuju ali im ne smeta / gledljivo im je. Mozak otupi pa je razumljivo.
Ima ljudi koji ne samo da to primječuju , nego ih od DLPa boli glava i zbog toga im je DLP negledljiv....a prvotna reakcija za veliki dio takvih je da zbog 'rasipanja' misle da je nešto neispravno.

Moj se mozak navikao tokom godina ali prva demonstracija DLPa je bio razlog da idem na LCD jer smo draga i ja bili 'ludi' nakon 10 minuta.


I sad , ako netko ne može nešto gledati , zbog čega to nebi vratio?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2014., 12:25   #38
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Ima ljudi koji to doslovno NE primječuju...Ne znam kako ali ih ima.
Ima ljudi koji to primječuju ali im ne smeta / gledljivo im je. Mozak otupi pa je razumljivo.
Ima ljudi koji ne samo da to primječuju , nego ih od DLPa boli glava i zbog toga im je DLP negledljiv....a prvotna reakcija za veliki dio takvih je da zbog 'rasipanja' misle da je nešto neispravno.

Moj se mozak navikao tokom godina ali prva demonstracija DLPa je bio razlog da idem na LCD jer smo draga i ja bili 'ludi' nakon 10 minuta.


I sad , ako netko ne može nešto gledati , zbog čega to nebi vratio?
Sve 5, kao sto sam rekao ja to na pocetku nisam primjecivao odnosno valjda i jesam ali nije me smetalo....sve dok nisam poceo citati o tom "featuru". Nakon toga sam doslovce ludio nakon par minuta gledanja, vise sam trazio te "duge" po platnu nego gledao film

Sto se tice vracanja, svaki DLP projektor ima taj feature tako da vracati projektor radi toga i placati duplu postarinu a mozda i restocking fee je totalno neisplativo. U tom slucaju bolje je da nadje neki dlp na njuskalu i ode u zivo pogledati kako to izgleda.
marac je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2014., 13:11   #39
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Da , s svim 'klasičnim' DLPovima idu duge ali idu u različitim količinama
Trošak za duplu poštarinu je zanemariva stvar ako ti je nešto neupotrebljivo.
Več sam par puta naglasio važnost dema kod DLPa ali sad kad je stvar kupljena , prošli smo tu točku. Inače , kad smo kod demonstracije ,ja sam radije za gnjavažu neke firme i njihovog izložbenog prostora a ne jadnih ljudi s njuškala koji pokušavaju prodati svoje 5-6 godina stare , ali samo 10 sati korištene uređaje


btw , za nekog tko kupi DLP napamet i zaključi da mu je negledljiv , prije vračanja , lampu bi trebalo stavit na eco/low a u prostoriju bi trebalo dodati malo promišljenog ambijentalnog osvjetljenja te smanjiti dijagonalu ekrana tako da oči ne lete toliko po ekranu jer je to glavni krivac. Ono , dok ne padne malo intezitet nove lampe ili otupi mozak. A nebi bilo zgorega , ako to uvijeti dopuštaju , poigrat se s kalibracijom pošto ista u principu pojede svjetlinu u roku odmah.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 15.11.2014. u 13:17.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2014., 14:05   #40
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
daj kažite bar , ako bi sve dobro proslo,
dali se na tom pj mogu gledati solidno filmovi 100˝, 3-5 m udaljenosti ,mrak

imam vremena do ponedeljka jer moram uplatiti preko banke
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2014., 14:11   #41