Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2014., 22:36   #1
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
kineski led projektor

koji led projektor kupiti sa ebaya do 250 eur
da li se uopće isplati , trebam za gledanje filmova preko pc ,
po noći
dali neko ima iskustva sa kineskim led projektorima
hvala
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2014., 08:24   #2
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Nema. Jer niko normalan to ne kupuje.
Gle zvijeri za te pare:
http://www.njuskalo.hr/lcd-plazma-tv...oglas-12085643
http://www.njuskalo.hr/lcd-plazma-tv...-oglas-6335342
Ima ih jos, oces noviju, stariju ali bolji model. Svaka garantirano ima bolju sliku od toga sto vec ciljas kupit.
tech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2014., 15:48   #3
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
nemoj kupovat LED projektor za tu lovu, bacit ćeš pare. Ja sam uzeo Acer K330 prije 2,5 godine i prilično sam zadovoljan.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2014., 19:44   #4
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
nemoj kupovat LED projektor za tu lovu, bacit ćeš pare. Ja sam uzeo Acer K330 prije 2,5 godine i prilično sam zadovoljan.
taj acer k330 je isto led projektor , a košta mislim 400 eur
mislio sam da se može naći neki kineski led projektor ,
preko kojeg se može gledati solidno film , a za male pare
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2014., 20:11   #5
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
mislio sam da se može naći neki kineski led projektor ,
preko kojeg se može gledati solidno film , a za male pare

Ne može, ja sam svojeg prije 2 godina platio nešto iznad 4k. Savjet ti je da uštediš još malo i kupiš neki brand LED umjesto da baciš lovu na "kineski no-name e-bay šrot".To ti je zapravo još najskuplje ako malo bolje razmisliš.
Ako si negdje vidio k330 za 400e to ti iz prve ruke mogu reći da je dobra kupovina, izašao je u međuvremenu k335 no on je poprilično skuplji.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 00:18   #6
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Proizvodnja u kini je jedno , razvoj proizvoda u kini je drugo ...a jeftini proizvodi ,razvijeni te proizvedeni u kini su nešto treče. Ovo zadnje je najrasprostranjenije a zahvaljujuči ibeju eto kineza na lošem glasu.
A realno gledajuči nebi trebali biti jer ....LED projektor za 250eura zasigurno nebi bio oličenje kvalitede ni da ga netko drugi uspije proizvesti/ prodavati za te novce.

Za 250 eura mi ništa pemetnog ne pada na pamet osim SH kupovine.
Iako su projektori usrana roba za kupovinu preko oglasa te daleko od jednostavnog za nekog kome to nije njegov teren , iz principa ne želim savjetovati 'kupi tv'

Kad bi imao 250 eura za projektor , sebi bi uzeo infokus SP 4805 te novu lampu za isti. Tu i tamo naleti nekakav na njuškalu i uz malo cjenkanja to dvoje upadne u buđet. Nije LED niti HD a bome nije ni novijeg datuma ...ali meni osobno nebi smetalo.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 09:12   #7
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
taj infokus ima samo 750 Lumens i 854x480
na njuškalu se mogu nači projektori za 1000 kn
kao ovaj optoma
http://www.njuskalo.hr/projektori/op...oglas-12344634
ali opet mislim da se može naći i nešta dobro od kineza sa dobrim spec.
valjda ne muljaju svi kinezi sa spec.
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 09:44   #8
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
taj infokus ima samo 750 Lumens i 854x480
A uz to ima i Faroudja DCDi , 4x kotačič , DC2 , te se može spojit HDMI preko adaptora...

Shvačam da te brine rezolucija ali vjeruj mi da te nebi trebali brinuti....ukoliko nemaš potrebu da se nabijaš na ekran veče dijagonale.
A ako imaš tu potrebu , iako ti veča rezolucija to omogučuje , LED kao izvor svjetlosti ti ne omogučava, pa si na istom...

Imaš planove za koliku dijagonalu?

btw, ako sam dobro zapamtio sodom puca svoj ACER na 92" pa bi trebalo pitat njega koliko je zadovoljan s svjetlinom ...




Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
na njuškalu se mogu nači projektori za 1000 kn
Ima i ispod.
Kineski LED projektor.

Kao i obično , zadovoljstvo ovisi o očekivanjima.
Ako ne tražiš puno , bit češ zadovoljan s malo. LOL filozofije.



Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
valjda ne muljaju svi kinezi sa spec.
To misliš na ove ibej kineze ? Ma gdje bi oni 'muljali'
To su ti oni LED-86 upali u oko švrljajuči po ibeju?

EDIT: najeftiniji LED koji sam iskopao je LG za malo ispod 3k i sudeči po ovih par slikica mislim da uz adekvatne uvijete gledanja svjetlina nebi bila problem
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 08.11.2014. u 10:45.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 12:15   #9
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
btw, ako sam dobro zapamtio sodom puca svoj ACER na 92" pa bi trebalo pitat njega koliko je zadovoljan s svjetlinom ...
)
Je, dobro si zapamtio. Što se svjetline tiče mišljenja sam da svaki projektor, neovisno kaj piše na kutiji/reklami za njega zaslužuje prostoriju sa potpunim mrakom, pa u takvim uvjetima i ja gledam. Sa malim Acerom sam po pitanju svjetline zadovoljan, čak je i crna sasvim solidna i držim ga u ECO modu. Jedino što sam primjetio (na većini tih malih LED projektora) da fokus nije izbalansiran na svim djelovima slike, zna biti iznimno iritantno. Često i dealbraker po meni. Treba bit oprezan.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Shvačam da te brine rezolucija ali vjeruj mi da te nebi trebali brinuti....
@mbuljuba

ovo što Imagine kaže je potpuno točno i vjerojatno teško razumljivo nekome tko nije u "projektorima". Pogotovo danas kada imamo mobitele sa FullHD reolucijom na 5" i cjela ova pompa a 4K telke su već na policama dučana. Moj prvi projektor je bio 800x600 (4:3) a itekako sam uživao u filmovima. Ok , to je već ekstremno sa današnje perspektive no 854x480 rezolucija je ozbiljan iskorak od toga i u to vrijeme bi dao bubreg za takav golemi upgrade i nativni 16:9 omjer.

Zadnje izmijenjeno od: sodom. 08.11.2014. u 12:32.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 13:49   #10
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Jedino što sam primjetio (na većini tih malih LED projektora) da fokus nije izbalansiran na svim djelovima slike, zna biti iznimno iritantno. Često i dealbraker po meni. Treba bit oprezan.
Mislim da sam negdje na nekoj tvojoj fotki vidio neki Casio 'hibrid'?
Iako su leče vrlo slične po dimenzijama , vjerujem da je Casio tražio bar duplo više novaca nego Acer pa možeš potegnuti neku paralelu imeđu to dvoje ...ili između nečeg drugog što si vidio? čisto za nekakvu potvrdu da su fokus problemi isključivo zbog "jeftino"

btw, čiosto me zanima ...koliko si nalupao sati na Casiu prije nego si ga zamjenio? Ljudi večinom zamjene cijeli projektor prije nego slika postane negledljiva pa smatram da ih previše opterečuje to trajanje lampe.

U slučaju ovih spomenutih kineza smatram da LED kao izvor svijetlosti potpuna blesarija jer nema šanse da LCD matrica izdrži 30k sati a da to bude gledljivo.



Što se tiče rezolucije ...prošli tjedan sam šetao malo po trgovinama jer sam se raspitivao za PJ pa sam pogledao malo po TVima i...
moram priznat da sam ostao impresioniran s demo matrijalom i 4K. Bar kad sam metar ispred. Kad se udalljim na 3 ipo -4 metra gdje bi mi bio kauč onda mi svejedno

U jednoj trgovini stojimo draga i ja ispred jednog večeg LCDa...
Evo ti prodavaca da naglasi kako je to smart TV s zakrivljenim ekranom kao da bi me to trebalo nešto impresionirat. LOL.
Inače ne shvačam poantu zakljivljenog ukoliko nisu u igri anamorfik leče i dijagonale od 130"+ ili gejmanje pa mi zakrivljenost nije ostavila ništa osim WTF dojma. A na Smart Tv nisam htio ispast glup pa sam rekao ahaa...Očito ne toliko dobro jer me prodavač pročitao da nemam blage veze o čemu govori pa mi objasnio da unutra ima dosta procesorske tehnologije pa se Tv može spojit na internet!
Meni nagonski palo na pamet da se ta televizorska pamet mogla i bolje iskoristiti. Mislim , pa obični Lumagen mini 3d dođe nekih 1500 funti i mome novčaniku bi bilo draže da je ta procesorska tehnologija iskorištena za nekakve mogučnosti automatik kalibracije ,za napredne mogučnosti procesuiranja te skaliranja slike ,a ne da mogu preko TVa gledat usrani jutub ili večernji? Kupiš Lumagen , kupiš kalibratir i softver , kupiš darbi i eto te na min 20k kuna. 20k za što ... za par tiskanih pločica i malo softvera.

Evo me opet meljem...Imagine over and out...
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 08.11.2014. u 13:56.
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2014., 14:58   #11
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
da li bi mi mogli iskomentirati konkretno ovaj projektor

http://www.ebay.de/itm/JP506HD-3000-...item3a8e73b0b6

meni treba za gledanje filmova 100˝ sa 3-5 m po noći
nisam pre zahtjevan , ne treba mi slika kao na tv-u ,
ali ni preblijeda
kaže da ima 3000 lumena , 1280x800 , lampa 160 wat
košta 1900kn , iz italije
2000 kn mi je nekakav maximum za potrošiti
znam da ne volite kineze , kao ni ja , ali su spec. inpresivne
možda nebi bila loša kupnja


mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 15:32   #12
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Mislim da sam negdje na nekoj tvojoj fotki vidio neki Casio 'hibrid'?
ponovo, dobra memorija bio je to XJ-A245V...vrlo zanimljiv uređaj, moto-zoom, lagan, prenosiv samo ne idealan za HT.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Iako su leče vrlo slične po dimenzijama , vjerujem da je Casio tražio bar duplo više novaca nego Acer pa možeš potegnuti neku paralelu imeđu to dvoje ...ili između nečeg drugog što si vidio? čisto za nekakvu potvrdu da su fokus problemi isključivo zbog "jeftino"
Potvrdno, problem neujednačene isfokusiranosti je redovno problem optike jeftinih modela - barem svih onih koje sam ja gledao. Casio ga naravno nije imao ali kolko se sječam bio je preko 10k tada. U biti je taj problem najizraženiji u onoj pico klasi.Neznam jesi kad gledao te male stvarčice kaj stanu u džep. Ali treba biti oprezan i u ovoj "skupljoj klasi" di su Aceri, Optoma...naravno iznimka Optoma HD91 () kojeg sam gledao na AV showu. Al kak to ide ni taj nije lišen nekih drugih "problema".

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
btw, čiosto me zanima ...koliko si nalupao sati na Casiu prije nego si ga zamjenio? Ljudi večinom zamjene cijeli projektor prije nego slika postane negledljiva pa smatram da ih previše opterečuje to trajanje lampe.
Casio nije bio moj, samo kod mene neko vrijeme, na njemu sam skurio nekih 100tinajk sati.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
U slučaju ovih spomenutih kineza smatram da LED kao izvor svijetlosti potpuna blesarija jer nema šanse da LCD matrica izdrži 30k sati a da to bude gledljivo.
Ne mora nužno značit ali vjerojatno,da. Ja sam na K330 prešo 1000 sati i nema pada intenziteta osvjetljenja, po tom pitanju je LED odličan. Na Panasonicu odma nakon 100 sati lagani pad, pa na 500 opet lagani.

Ali mogu ti reči da sam zadovoljan sa kineskom lampom koju sam uzeo za Panasonica. 500 kn lampa sa "housing-om" (uz dostavu na vrata) i drži za sada 550 sati i ide dalje. Nisam imao neka očekivanja pa sam ugodno iznenađen. Tko zna možda i pretekne originalnu.



Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Što se tiče rezolucije ...prošli tjedan sam šetao malo po trgovinama jer sam se raspitivao za PJ pa sam pogledao malo po TVima i...
moram priznat da sam ostao impresioniran s demo matrijalom i 4K. Bar kad sam metar ispred.
Nemoj to gledat da ne završiš u dilemama kao ja, kidding. samjl.

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
da li bi mi mogli iskomentirati konkretno ovaj projektor]
Kako ne, evo komentara.

Ovo je vjerojatno najbolji primjer uređaja koji ne bi smio kupiti, specifikacije su impresivne jer su izmišljenje a projektor je jeftin jer ne valja niš.

Sorry ali nema boljeg načina da se sažme sve to od - preskoči i traži dalje, drži se "brandova"!
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 16:02   #13
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT