Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2011., 01:51   #1
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
Modd Super Power case

pozz
nakon duge stanke zapravo dosta projektiranja i moddinga prepravlajnja , dorade postojećeg projekta kojeg sam radio zapeo sam na jedno ne baš kvalitetno kučište zapravo srednja klasa. Case mi je došao sam nekom starijom konfom mislim da je bio neki AMD 1600+.Radi se o Super Power kučištu koje mi se činilo vrlo zgodno na prvi pogled za modding zapravo svidjela mi se prednja stana kučišta,htio sam tu prednju stranu tj. front panel napraviti u my retro stilu pa evo da krenemo od prvih slika kako uopće kučište izgleda prije moddinga.


bočne stranice su srebrene tj.cijelo kučište je tvornički srebreno osim iznutra iznutra je normalna siva boja lima.
jedini problem je gornji dio poklopca od case je za nitano sa pop nitnama , mada nije to neki problem za nastavak moddinga pa sam mislio staviti bakrene ili crne pop-nitne čim ove stare izbušim sa bušilicom.
nešto ovako:


ili u boji zakovice mislim da to jedna firma u samoboru prodaje neznam dal još toga ima.
evo da krenemo u modding počeo sam sa prednjom strano cijelu maskicu sam skinuo maknuo sam bočne sjajne lajsnice bum vidio što ću sa njima za sad stoji da kad bude front panel gotov da i vratim.Maknuo sam imbus šarafe i plastičnu prozirnu maskicu koja će biti zamjenjena sa Al pločom gdje će doći kontrolne lampice Power_on i HDD_led i naravno tipkala za Power_on i reset.Maknuta je cijela prednja strana sa prekidačima i ledicama.

kompletno sam morao rezati postojeća ležišta od standardnih tipkala jer smetaju za buduća i za kontrolne lampice koje su dosta dugačke:




-drugo sto sam napravio jest rezanje FDD floppy maskice koja će biti zamjenjena sa USB card Reader:

-Planiram ugraditi LCD display sa prednje strane bio bi s doljne desne strane odma do USB i 3,5mm utikača.LCD Display bi isto radio s DIY izvedbom model:AC 202 Ampire sa zelenim osvijetljenjem 2x20 več sam radio sa takvim displeyem ima čak jedna tema na forumu o tome.Pošto je display starije izvedbe tj. spaja se preko paralelnog sučelja(DB25) na matičnu ploču a danas novije matične više ni nemaju takvoga priključka jer običnim korisnicima je nepotreban , pa bi volio da li netko zna di se može povoljno kod nas nabaviti 2x20 LCDdisplaya ali da mu se spaja preko USB sučelja ili ako ima neka elektronička schema da se da napraviti da ima komunikaciju preko USB?
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje

Zadnje izmijenjeno od: lkw_pkw. 19.10.2011. u 13:39. Razlog: dopuna
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2011., 03:28   #2
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
lkw_pkw

Bacio sam se na posao prednje Al ploče gdje će biti postavljene kontrolne lampice power_on , HDD led i tipkala za power_on i reset .Prednju Al ploču sam iskoristio iz nekog rack-kučišta prastarog info sistema medela M-27 ako kome nekaj to znaći , na sredini ploče sam zacrtao kružnicu koja se podudara sa onom rupom koju sam napravio na prednjoj maskici slika gore.U kružnici su zacrtane rupe gdje će stajati buduća tipkala i kontrolne lampice.Aluminij je dosta dobar metal koji se da ručno i strojno obrađivati , svi koji su ikad radili sa aluminijem znaju da je ručno bušeneje bez nosača za bušilicu dosta neprecizan posao jer je aluminij mekan metal , pogotovo ako prilikom bušenja niste zacrtali sa nekim špicastim alatom npr. točkalom zaboravite da će te zbušiti rupu precizno kako ste zacrtali sa olovkom pogotovo dolazi do izražaja kod debljih Al ploča 3-4mm.Za tu svrhu je idealna stolna bušilica ili nosač za bušilicu tako možete dosta precizno zabušiti rupu.


-Dalje sam krenuo sa izradom kontrolnih lampica koristio sam kontrolne lampice iz nekog starog razvodnog ormarića koji je služio za kontrolu iz nekog postrojenja u bivšoj tvornici stočne hrane u Gospiću koja je nekad radila za vrijeme juge.
Pošto su te žauljice napona 24VDC koja je standarni napon za PLC tj. programljivi logički kontroleri industrijski napon.Zato sam te žaruljice zamjenio sa led diodama.


izvedba sa Led diodama:
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje

Zadnje izmijenjeno od: lkw_pkw. 19.10.2011. u 03:38.
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 19.10.2011., 03:50   #3
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
evo ovako bi još u izradi izgledala prednja maskica , Al ču ploču prešpricati u mat crnu boju Nadodao sam i drvene lajsnice koje će povečati malo tu robusnost prednej ploče.Ovov sve je još grubo formirana prednja ploča tako da tu ide još dotjerivanja bojanja


-prednja Aluminijska ploča neču ljepiti sa prednju plastičnu masku nego ču iskoristit orgibalne imbus šarafe na kojoj je nekoč bila zašarafljena prozina plastika.
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2011., 04:04   #4
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
Baci sam se na posao izrade nogica kučišta koje su tvornički dolazile standarno plastične kao i na svim casovima.Ako nekom treba standarne plastične nogice od case nek mi se javi imam ih ko pljeve
buduće nogice za case:


antivibracijske gumice koje sam ugradio u zbušene rupe kroz koje ide šaraf.



evo ovako bi to izgledalo:
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2011., 20:51   #5
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ajde samo naprijed! Šteta možda što nemaš neko kvalitetnije kućište za bazu, no i ovo će ti bit jako dobra praksa za neki budući posao s boljim kućištem.

Super što imaš alata i mjesta za radit jer mnogi nemaju.

Jedina zamjerka ide na ove noge koje mislim da će ipak prenosit neke vibracije bez obzira na gume što si stavio.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2011., 22:05   #6
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Ajde ajde, samo rokaj !
Svaka čast, alat je tu, sada samo ideju ostvari i super.

Što se vibracija tiče, složi nekakvu gumu na te "nogice" .
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 17:19   #7
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Dobro si krenuo

Sto se nogica i vibracija tice, nemoj pretegnuti sa gumicama, ostavi neka malo rade noge i nece biti vibracija.

Svida mi se koncept prednje maske, mozda da LCD stavis na sredinu?
__________________
TunaDesigns
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2011., 22:46   #8
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
nogice uopce ne dodiruju kučište ni iz nutra niti ni iz vana preko žarafa su navučene gumice znači za jednu nogicu dolazi po dvije silikonske gumice to su silikonske gumice koje su izvađene iz starih optičkih pogona , kojima je svrha da otklanjaju vibracije i udarce.
LCD display sam u prošlom projektu stavio da mi je u sredini meni nekak ljepše izgleda onak sa strane.
e kolega Mejzlik paš sam malo sleevao sa onim tvojim snakom ljepo izgleda trebat će mi još bumo se dogovorili
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na