Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.06.2018., 14:57   #2521
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa ne znam sta bih ti rekao , to je ako bas nemas para , mislim na te jeftinije klime , znaci ako bude radila kako treba tj ne bude se kvarila , radice posao , odradice svaka 12-ka 35m2 .. Ako uzimas takve klime gledaj samo sto duzu garanciju , jos ako je bezuslovna jos bolje .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 21:22   #2522
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Imam neku staru Korel klimu i sad sam išao promijeniti smjer puhanja klime (pomaknuti one usmjerivače) i kako je bio mrak, prstima sma uhvatio te usmjerivače i po prstu me opalilo nešto poput ventilatora (iako ne vidim gdje bi taj ventilator mogao biti) i nakon toga klima više ne radi te izbacuje grešku E6, zrak više ne puše... Što bi to moglo biti?

EDIT: evo uspio sam vidjeti, pukla su dva krilca od ventilatora i zapela su u ventilator, uspio sam ih izvaditi i sad klima fino radi. Nego da pitam, vidim da su krilca ventilatora dosta prljava. Kad čistim klimu onda operem filtere i našpricam hladnjak sa sredstvom za dezinfekciju, vidim da bi bilo dobro i taj ventilator, samo ne znam kako je to izvedivo? Kad platite serviseru da je očisti, jel ju on detaljno otvara ili samo malo našprica hladnjake?

Zadnje izmijenjeno od: Buger. 04.06.2018. u 21:29.
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 22:57   #2523
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Da bi se turbina i izmenjivac dobro oprali mora se rasturiti unutrasnja jedinica , ko ima malo veste ruke to moze odraditi i sam pomocu snimaka sa YT . Naprska se dobro sa Axel Sgrasso i ostavis da odstoji nekoliko minuta , zatim se sa vodom dobro ispere , naprska dezinfekcionim sredstvom i to je to . Naravno klima mora biti ugasena i elektronika zasticena od vlage . Nije tesko ali ako nisi siguran onda pozoves servis i trazis da je rasture i kompletno operu , tek tada ces znati koliko je prljava unutrasnja jedinica .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 09:12   #2524
fabricio1
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: zagreb
Postovi: 0
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Pa ne znam sta bih ti rekao , to je ako bas nemas para , mislim na te jeftinije klime , znaci ako bude radila kako treba tj ne bude se kvarila , radice posao , odradice svaka 12-ka 35m2 .. Ako uzimas takve klime gledaj samo sto duzu garanciju , jos ako je bezuslovna jos bolje .
Samo još jedno pitanje. Grijanje s ovom Daikin klimom radi dobro (u slučaju da će biti potrebno). Vanjska jedinica bi bila na balkonu a balkon je zatvoren.??
Hvala ti.
fabricio1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 09:18   #2525
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor fabricio1 Pregled postova
Samo još jedno pitanje. Grijanje s ovom Daikin klimom radi dobro (u slučaju da će biti potrebno). Vanjska jedinica bi bila na balkonu a balkon je zatvoren.??
Hvala ti.
Kako zatvoren?
Cijeli?
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 09:40   #2526
fabricio1
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: zagreb
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Kako zatvoren?
Cijeli?
Od balkona je napravljena jedna zatvorena prostorija tj stavljena je PVC stolarija...ali se mogu otvorit prozori - cijeli ili na kip.
fabricio1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 14:49   #2527
Svastalica
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: Osijek
Postovi: 0
Svastalica je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 15:01   #2528
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor fabricio1 Pregled postova
Od balkona je napravljena jedna zatvorena prostorija tj stavljena je PVC stolarija...ali se mogu otvorit prozori - cijeli ili na kip.
Klima mora imat nesmetanu cirkulaciju zraka
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 15:02   #2529
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Svastalica Pregled postova
Onu prvu zaobidji jer to nije Fuji nego generički srot.

Ove druge su neka srednja klasa.

2700kn a u nabavi je nekih sto dolara,ako i toliko
I onda još stave "akcijaaaaa"
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 15:10   #2530
Svastalica
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: Osijek
Postovi: 0
sve jasno, ali mi obicni smrtnici moramo kupiti nesto pa smo osudeni pokusati izbirati manje zlo, za manje para, a da ne bude totalni srot


znam da su srednja klasa, ali sam u tom cjenovnom razredu..


ako imate drugi prijedlog bila bi zahvalna, a ovako samo odabir manjeg zla bi bilo super
Svastalica je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 15:17   #2531
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Svastalica Pregled postova
sve jasno, ali mi obicni smrtnici moramo kupiti nesto pa smo osudeni pokusati izbirati manje zlo, za manje para, a da ne bude totalni srot


znam da su srednja klasa, ali sam u tom cjenovnom razredu..


ako imate drugi prijedlog bila bi zahvalna, a ovako samo odabir manjeg zla bi bilo super
Koliko vidim Samsung traži skoro 4000 kn, a Midea nevjerojatnih 4200kn

Za te pare ili nešto više se mogu dobit i Daikin i Mitsubishi koji su superiorni u svakom pogledu
Daikin RX35J3 košta nekih 4200 kn.
Vjerojatno je i Mitsubishi tu nekud.

To su entry modeli,ali modeli glavnih igrača u klimatizaciji
Amd_Shill je offline   Reply With Quote