Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2019., 09:42   #1021
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
evo samo pocjetnik za one koji će naručivat za friday, nikolu,božić a kad HP dostavlja:

u ponedjeljak naručen i plaćen item na e-kupi. kao paket preuzet u utrorak ujutro od strane HP i još nije stigo k meni...

da se ne iznenadite što vam dostava nije stigla u nekom razumnom roku.
__________________
...and fly...

Zadnje izmijenjeno od: quazar912. 08.11.2019. u 09:58.
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2019., 09:51   #1022
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Živio internet i mobilni telefoni s kamerama!
I narod, živio narod!
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2019., 10:27   #1023
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
evo samo pocjetnik za one koji će naručivat za friday, nikolu,božić a kad HP dostavlja:

u ponedjeljak naručen i plaćen item na e-kupi. kao paket preuzet u utrorak ujutro od strane HP i još nije stigo k meni...

da se ne iznenadite što vam dostava nije stigla u nekom razumnom roku.

Desilo mi se brdo sličnih situacija.
U čemu je konkretno problem - pojma nemam.
Ajd da nam je država ogromna, ono, stotine tisuća kilometara s jednog kraja na drugi,
pa je to 100-dnevna odiseja ..
međutim, nije.
A vole se podičiti kako su firma svjetskog ranga.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder



Zadnje izmijenjeno od: fler. 08.11.2019. u 11:04.
fler je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2019., 13:43   #1024
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Ja isto čekam od eKupi paket koji je predan u utorak pošti.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 15:56   #1025
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Baš sam došao pohvaliti tipa iz HPEkpressa i vidim ovaj video kako bacaju pakete u kombi

Uglavnom, svejedno pohvale HPEkspressu. prvi put da sam dobio paket neoštećen. Plus, bez previše filozofije mi je donesen u ured.

Ured mi je na takvoj poziciji da nemam parking ispred zgrade i treba prošetati 200m i popeti se na 1.kat. UPS, DPD i Overseas me najčešće zovu tipa "E stari, jao, gužva, ako se samo možeš spustiti do ceste" - a ja naručio konfiguraciju i monitor - 3 kutije!?
GLS i HP ekspres donose bez previše filozofije s time da GLS paketi izgledaju kao da su prošli kroz borbeno polje.

Danas lik donio All1on (srednje velika kutija) u stanju da izgleda kao da sam ga ja donio iz dućana... bez crtice.

__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 19:11   #1026
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Zadnja 2 mjeseca imam polovičnu dostavu, doslovno. Dobijem svaki drugi paket. 31.08 sam dobio jedan paket, mada su došla dva. Došao sam 03.09. provjeriti jer nisam dobio papirić, jedan paket dobijem drugog nema, kao da nije kod njih, nije ... 05.09. piše vraćeno nisam podigao. Sada opet ista stvar paket prvi poslan 21.10., stigao 30.10., drugi poslan 29.10., podigao ga 05.11., onog od 21.10. koji je stigao i čuči od 30.10. za koji piše stigao do vašeg operatera u RH ni bu ni mu ... nema paketa, nema papirića .. žena u pošti sorry evo ti broj šefa pa ga zovi i vidi kaj se zbiva jer zna da dolazim i da ne izmišljam ... aj imam broj, ko da će to što promjeniti ali možda nariba mog veseleog polovičnog nedostavljača paketa.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 21:00   #1027
svenzy
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: osijek
Postovi: 61
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Prigovor poslan e-mailom funkcionira sasvim normalno, to je zakonsko sredstvo slanja prigovora i sama Pošta navodi da se može poslati e-mail.
https://www.posta.hr/unutarnji-promet/1355

Nema potrebe slati nikakva pisma i gubiti vrijeme na odlazak u poštu.

Inače, postupak je opisan na stranici HAKOM-a:
https://www.hakom.hr/default.aspx?id=2634
Da li je netko preko email-a slao prigovor u zadnje vrijeme? Koliko im treba da odgovore?
svenzy je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2019., 17:54   #1028
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Ja sam slao u kolovozu, dobio odgovor u rujnu.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2019., 18:56   #1029
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ja sam slao u kolovozu, dobio odgovor u rujnu.
Ovisno o datumima... to može biti od 1 do 60 dana
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2019., 19:05   #1030
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Ova posta od kad se preselila u V. Goricu ozbiljno fusa.

Znaci nas tri frenda u razmaku mjesec dana smo ostali bez 4 paketa, dva iz UK, jedan iz DE i jedan iz CH.

Pratis tracking number, paket stigne u HR i zametne mu se trag, nema ga, ne mogu ga naci i kazu da se javimo prodavacu

Sve me strah naruciti ista, jer je 50/50 da cu dobiti paket na kucnu adresu ako je krajni dostavljac HR posta.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2019., 19:16   #1031
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Ovisno o datumima... to može biti od 1 do 60 dana
Touche. 30 i par dana je bilo
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 11:51   #1032
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Naručim paket iz Israela, posiljatelj mi posalje potvrdu slanja na kojem je moje ime i adresa, te tracking number.


Paket dodej u HR i podigne ga Pero Perić, odem u postu u kojoj je paket podignut i stvarno, paket je naslovljen na Peru Perića i on je podigao paket, dao osobnu i potpisao se. Tracking number je moj, odnosno onaj isti kojeg mi je posiljatelj dao.


Bit ce da su sjebali nesto u sortirnici i da je moj paket sa mojim imenom i prezimenom, te adresom i tracking numberom dobio novog primatelja, otisao mu i on ga podignuo.


Jel mogu napravit nesto oosim pianja prigovora i kako njega najbolje odradit?


Bio sam u toj poslovnici gdje je paket preuzet, pregledali dostavne liste, sve je čisto, tj na dostavnoj listi pise Pero Perić umjesto moje ime.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 12:09   #1033
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Predlazem da se javis Peri Pericu, moglo bi biti lakse.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 12:19   #1034
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
To je neki random čovjek koji je podigao paket i nemam njegov kontakt
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 12:20   #1035
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Ako ti je paket jako vazan vjerujem da ces saznati Oib i kontakte.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 15:29   #1036
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Probaš preko fejsa??? Ono tražiti ga u oglasnicima tipa tražim Peru Perića,podignup tada i zada moj paket tu i tu...možda se javi netko...

Inače,nedavno supruga imala slican problem...samo se čovjek sam javio.

Naručila sa Aliexpresa masku za mob,maska dostavljena nekom tipu u Đakovo,a adresa na paketu Strizivojna. Nikakve veze ni s čim,niti imenom,potpuno drugo mjesto...čudno
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 17:23   #1037
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Po meni ne treba odbaciti mogućnost da te pošiljatej prevario. Znalo je bit da ljudi dobiju tracking broj koji stvarno vodi na neku pošiljku koja dolazi u tvoj kraj, ali na tuđe ime.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 17:38   #1038
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Po meni ne treba odbaciti mogućnost da te pošiljatej prevario. Znalo je bit da ljudi dobiju tracking broj koji stvarno vodi na neku pošiljku koja dolazi u tvoj kraj, ali na tuđe ime.
To sam baš htio reći. Otvori case jer nećeš nikad ništa drugačije postići

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 19:30   #1039
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Bit ce da su sjebali nesto u sortirnici i da je moj paket sa mojim imenom i prezimenom, te adresom i tracking numberom dobio novog primatelja, otisao mu i on ga podignuo.
Kako uvijek uspijete okrenuti na krivicu pošte.
Nisu ništa zeznuli u sortirnici jer ne radi tamo starija gospođa koja naknadno ručno upisuje tvoje ime, to rade roboti i kompjuteri.

Prodavači vas varaju sve u šesnaest, prvo su davali totalno nepostojeće trackinge (i dalje to rade), a u zadnje vrijeme su počeli s malverzijacima da jedan te isti tracking dijele puno puta.

Dakle, ne može nikakav pero perić podići tvoj paket, pero perić može podići samo paket na kojem piše - pero perić i on je uredno podignuo svoj paket, a ti imaš njegov tracking.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 20:32   #1040
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Evo gore primjer da može... Supruga kupila masku za mobu,njeno ime,njena adresa,broj moba na paketu... i gle čuda isporučen u Đakovu nekom tipu... nema veze sa vezom... čovjek ju nazvao,njoj bilo čudbo malo,otišla i gle čuda paket uredno adresiran,a isporucen u drugo mjesto,nekome random...po kojoj logici pitaj Boga.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 20:45   #1041
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
To je obična greška poštara koji je to mogao nehotice pokupiti i ubaciti u krivi sandučić.
Možda je bilo sljepljeno s nečim drugim i tako završilo gdje ne treba.

Ono što je srale gore napisao nema nikakve veze s tvojim slučajem, taj "njegov" paket ima tracking broj i na njemu piše ime osobe koja je i podignula paket sa osobnom iskaznicom, dakle, sve po pravilu.
Tu nema nikakve greške osim što je njemu proslijeđen tracking koji nema veze s njime.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 20:53   #1042
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Shvaćam ja što ti kažeš i što misliš... ali i ovaj paket je morao proci sortirnicu...isporučen je u drugo mjesto u poštu,Đakovo umjesto Strizivojne,drugo ime mjesta,drugi poštanski broj,tamo u pošti je to opet morao netko razvrstati za poštara i poštar ga ubacio nekome u sandučić...ono,sortirnica,pošta i poštar... tri su stvari zakazale,napravile pogrešku.

Na to sam mislio.
Točnije replicirao sam na ovo - "Kako uvijek uspijete okrenuti na krivicu pošte.
Nisu ništa zeznuli u sortirnici jer ne radi tamo starija gospođa koja naknadno ručno upisuje tvoje ime, to rade roboti i kompjuteri."


Jasno je meni ako na paketu pise Marko Marković da ga ne može tek tako podići iz poslovnice Pero Perić..

Ali iz mog primjera je vidljivo da pošta griješi i to ajme...unatoč sto to ne upisuje neka baba vec rade kompjuteri i roboti.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 23:31   #1043
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Taj slučaj maskice meni jedino ima smisla ako su se dvije pošiljke zalijepile jedna za drugu. Inače mi stvarno nije jasno kako bi se mogao dogoditi takav niz pogrešaka.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 09:26   #1044
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Pozdrav, šaljem mobitel pouzećem. Je li kod slanja potrebno posebno naznačiti nekako da primatelj može otvoriti pošiljku prije plaćanja ili je to njegovo pravo?
Hvala.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 09:27   #1045
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
ja na shvaćam da se ime primatelja naknadno lijepi na paket u pošti ili carini ili bilo gdje drugdje osim kod pakiranja od strane prodavatelja.

pa stoga ne vidim potrebu za okrivljavanjem pošte/DHLa,western-juniona,fedexa ili bilo kod drugog.

@ezel - nema te opcije. dobra volja poštara kod dostave oći li imat toliko vremena da se paket otvori i pregleda pa onda plati. obično ovi u petrinji su u tolikoj žurbi da ispišu žuti papirić prije nego ja dođem do vrata da vidim ko zvoni.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 10:00   #1046
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Taj slučaj maskice meni jedino ima smisla ako su se dvije pošiljke zalijepile jedna za drugu. Inače mi stvarno nije jasno kako bi se mogao dogoditi takav niz pogrešaka.
Ni meni uopce nije jasno...nimalo...

Ime,adresa,poštanski broj,mjesto sve potpuno čitko...

Ime mjesta nije ni slično,poštanski broj razlika u jednoj znamenci,ali ime ulice i ime primatelja potpuno različito i tip kaže da je samo to bilo u sandučiću...meni nema nikakve logike..

I ne moze biti ničija druga pogreška nego poština,ako je uredno adresirano.

I evo imam isto slučaj u DE,prošli tjedan,kupio set noževa za kolinje preko Ebay-a,DHL me nije nasao kod kuce,odnio vozač u poslovnicu...subota bila...u pon odem tamo nema paketa,odem u utorak isto paketa nema,odem u srijedu ista stvar,odem u petak isto...u subotu isto...u pon ponovo...ista stvar...
4 puta kontaktirao DHL,uvijek otiđite sutra,poslali smo potražnicu,bit ce paket tamo. Kontaktirao prodavača,on isto kontaktirao DHL...

Jucer dobijem poruku od prodavača paket mu se vratio njemu,na paketu uredna naljepnica iz poslovnice u kojoj "nije" bio...i čija je to krivnja? Moja?? Prodavačeva??
Usprkos umreženom sustavu,silnim sortirnicama i svemu vidljivo je da griješe...svugdje...
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 13:45   #1047
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Pozdrav, šaljem mobitel pouzećem. Je li kod slanja potrebno posebno naznačiti nekako da primatelj može otvoriti pošiljku prije plaćanja ili je to njegovo pravo?
Hvala.
Jedna napomena vezano za primanje i pregled:

Što se tiče pošte, paket da se može pregledavat (makar kod preuzimanja u pošti) međutim taj pregled je samo površan. Recimo, naručiš mobitel, na paketu deklarirano mobitel, ti otvoriš da pregledaš i ako je unuta neki drugi model mobitela ili je to taj koji si naručio ali oštećen ili štogod, to njih ne zanima. Ako naručiš mobitel a dobiješ ciglu onda ti vrate novac. Ako naručiš mobitel i dobiješ nešto što njima liči na mobitel, transakcija je što se njih tiče dovršena.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 16:45   #1048
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
To nije bas točno. Platis,u prisustvu njihovog zaposlenika otvoris...u paketu je npr Nokia 3310,a ti kupio S9,kažeš nije to to,potpises izjavu,ti ostvaruješ pravo na povrat novca,a paket ide nazad pošaljitelju.

Iz iskustva...doduše nije se radilo o prevari već o pogrešci trgovine,pomiješali su narudžbe...radilo se o retrovizoru za auto,pogrešna boja.

A imaš i na njihovim stranicama lijepo objašnjeno.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 16:48   #1049
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
To nije bas točno. Platis,u prisustvu njihovog zaposlenika otvoris...u paketu je npr Nokia 3310,a ti kupio S9,kažeš nije to to,potpises izjavu,ti ostvaruješ pravo na povrat novca,a paket ide nazad pošaljitelju.

Iz iskustva...doduše nije se radilo o prevari već o pogrešci trgovine,pomiješali su narudžbe...radilo se o retrovizoru za auto,pogrešna boja.

A imaš i na njihovim stranicama lijepo objašnjeno.
Tocno!
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2019., 19:03   #1050
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
A imaš i na njihovim stranicama lijepo objašnjeno.
Zvao sam informacije i gospođa s druge strane mi je tako objasnila. To je bilo pred nešto više od dvije godine.
mkey je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na