Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.05.2019., 21:07   #331
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Jeli to ona priča: ... i onda su uši pale ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 22:55   #332
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ja pak imam problema i dalje. E sad, jel to SSDa ili do Laptopa, pitanje je...

Naime, SSD kao da trokira, to sam primjetio i kod instalacija, tipa: 3-4 sekunde leti, i onda zastane, leti, zastane...

Kad učitam audio sample, tu i tamo zatrokira, a što je funny/ružno, a ukoliko u pozadini kopiram recimo 100GB, radi ko beba.

Primijetio sam i probleme s latencijom, tipa latencija na Samsungu mi je non-stop između 0.1-0.2ms dok učitam jedan sample i sviram (piano), na Intelu non stop skače od 0-6ms.

Idem probat video snimit..
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.05.2019., 22:57   #333
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Ja pak imam problema i dalje. E sad, jel to SSDa ili do Laptopa, pitanje je...

Naime, SSD kao da trokira, to sam primjetio i kod instalacija, tipa: 3-4 sekunde leti, i onda zastane, leti, zastane...

Kad učitam audio sample, tu i tamo zatrokira, a što je funny/ružno, a ukoliko u pozadini kopiram recimo 100GB, radi ko beba.

Primijetio sam i probleme s latencijom, tipa latencija na Samsungu mi je non-stop između 0.1-0.2ms dok učitam jedan sample i sviram (piano), na Intelu non stop skače od 0-6ms.

Idem probat video snimit..
Imaš li kakav tool za praćenje temperature, probaj pogledati kako se kreće u radu
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2019., 23:15   #334
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Evo test:
Kopiranje 200GB sa NVME na SATA SSD (bez greške - transfer stoji ko vaser vaga)


Kopiranje 200GB sa SATA SSDa na NVME (evo Zeke!)
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 17.05.2019. u 00:20.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 00:19   #335
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Evo video kako izgleda kopiranje sa SATA na NVME:
https://streamable.com/pq84a

- Katastrofa, običan HDD bi bolji posao odradio, WTF?!

Saznao sam TEMP: 69C dok kopira... Zapisuje...
Sad kad je završio, odma je pala na 50-55C. Kasnije padne i na 30C.

Video kopiranja:


Video učitavanja i sviranja sa SATA SSDa:


Video učitavanja i sviranja sa NVME SSDa:



Nekaj definitivno ne štima, umoran sam trenutno da razmišljam što...
Zanimljivo da mi je učitavanje na SATA i NVME isto!!!
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 17.05.2019. u 00:35.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 00:24   #336
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Smontiraj nekako, može a je to varijanta, vent da piri po tom NVMe,
69 je malo previše, lako moguće da trotla zbog temp.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 00:28   #337
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ma nije to, evo tu šteka i na 40C


A možda se fokusiram na Windows tool koji nije baš pouzdan.
No, ne diraju mene ti brojevi, koliko:

a) ja fakat vidim da kod kopiranja i setup zna zaštekat (može bit temperature, iako mi je sad brzina pala na 150MBps, temp 50C, aktivnost 100%)
b) kod sviranja, audio zatrokira, iako mi software ne pokazuje da je HDD, CPU ili RAM. (Hoću reći, kad stavim običan HDD i on ne može prožvakati IOPS, software mi odmah javi - osim kaj evidentno čujem krckanje, pucanje, zvuka itd...)
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 17.05.2019. u 00:34.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 05:37   #338
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Tvoja situacija mi zvuči slično zaključku sa Anadtecha:


Citiraj:
When the 660p isn't very full and the SLC cache is still quite large, it provides significant boosts to write performance. Read performance is usually very competitive with other low-end NVMe SSDs and well out of reach of SATA SSDs.
The only exception seems to be that the 660p is not very good at suspending write operations in favor of completing a quicker read operation, so during mixed workloads or when the drive is still working on background processing to flush the SLC cache the read latency can be significantly elevated.

Even though our synthetic tests are designed to give drives a reasonable amount of idle time to flush their SLC write caches, the 660p keeps most of the data as SLC until the capacity of QLC becomes necessary. This means that when the SLC cache does eventually fill up, there's a large backlog of work to be done migrating data in to QLC blocks.

We haven't yet quantified how quickly the 660p can fold the data from the SLC cache into QLC during idle times, but it clearly isn't enough to keep pace with our current test configurations. It also appears that most or all of the tests that were run after filling the drive up to 100% did not give the 660p enough idle time after the fill operation to complete its background cleanup work, so even some of the read performance measurements for the full-drive test runs suffer the consequences of filling up the SLC write cache.
In the real world, it is very rare for a consumer drive to need to accept tens or hundreds of GB of writes without interruption. Even the installation of a very large video game can mostly fit within the SLC cache of the 1TB 660p when the drive is not too full, and the steady-state write performance is pretty close to the highest rate data can be streamed into a computer over gigabit Ethernet.

When copying huge amounts of data off of another SSD or sufficiently fast hard drive(s) it is possible to approach the worst-case performance our benchmarks have revealed, but those kind of jobs already last long enough that the user will take a coffee break while waiting.
Ukratko, ti diskovi ne vole jako velike fajlove, te im opadaju (write) performanse srazmjerno popunjenosti ukupnog kapaciteta.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 10:52   #339
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Hvala ti od srca za trud, bio sam preumoran da istražujem.

Već 5 godina govorim da Intel jeftini SSDovi su teška smeća, eto mi ga sad na.
Gledao sam razne benčeve za 1TB i sve je to lijepo izgledalo, ali upravo ono što govorimo ovdje, nije sintetika sve, nego real life situations i namjena istog kod pojedinca

Eh sad, dileme:
Držim u ruci zapakiran Samsung 970 EVO Plus 1TB - 1800 kn (ista cijena ko Intel 2TB 660)

Da li ga otpakirati i isprobati? Ubija me što je 1TB, a 2TB košta 4500 kn, ono WTF, ne!
Ili uzeti za nekih 2.500 kn Samsung SATA 2.5" 860 EVO 2TB i donekle mir!? Ako uzemem 2TB 2.5" onda moram izbaciti jedan 1TB HDD, ovaj od 5400 koji još nisam ni ugradio, te napraviti preraspodjelu. Nije da mi nešto treba dodatni disk od 1TB, ali bilo je više, kad ga već imam, nek ima svrhu.

Fak! Dileme...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 11:41   #340
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
je mogu ocekivat i od intela 545s ovakva s*anja jer sam namjeravo uzet 2 komada za novi komp?
na kraju opet ispada ne gledaj nis drugo do zambunga :-(
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2019., 12:26   #341
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
545s ima dobre sustained write performanse, koliko može imatei za SATA disk. Imam ga u x240 i jako sam zadovoljan.

660p od 1TB imam kao storage disk u desktopu, ima foru da se QLC memorija ponaša kao SLC određeni kapacitet. Mislim da je računica slobodan prostor podijeljeno sa 4. Nakon toga performanse padaju dosta, tipa write speed je onda nekih 90-ak megabajta u sekundi.

Meni kao storage disk, i disk na kojem zapisujem relativno rijetko i relativno malo podataka istovremeno, je 660p savršen. Read brzine su mi bitnije, a to mi je preko gigabajta u sekundi kaj je za igre super
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 13:05   #342
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Hvala ti od srca za trud, bio sam preumoran da istražujem.

Već 5 godina govorim da Intel jeftini SSDovi su teška smeća, eto mi ga sad na.
Gledao sam razne benčeve za 1TB i sve je to lijepo izgledalo, ali upravo ono što govorimo ovdje, nije sintetika sve, nego real life situations i namjena istog kod pojedinca

Eh sad, dileme:
Držim u ruci zapakiran Samsung 970 EVO Plus 1TB - 1800 kn (ista cijena ko Intel 2TB 660)

Da li ga otpakirati i isprobati? Ubija me što je 1TB, a 2TB košta 4500 kn, ono WTF, ne!
Ili uzeti za nekih 2.500 kn Samsung SATA 2.5" 860 EVO 2TB i donekle mir!? Ako uzemem 2TB 2.5" onda moram izbaciti jedan 1TB HDD, ovaj od 5400 koji još nisam ni ugradio, te napraviti preraspodjelu. Nije da mi nešto treba dodatni disk od 1TB, ali bilo je više, kad ga već imam, nek ima svrhu.

Fak! Dileme...
Ako ti treba prostor odgovor se nameće sam po sebi

S druge strane, taj 970 je zvijer, samo je pitanje koliko često koristiš te fajlove tj. da li ti treba tolika brzina za fajl koji npr. relativno rijetko kopiraš/prebacuješ/otvaraš. Realno gledajući, koliko često ćeš prebacivati tako velike fajlove sa diska na disk, da ti treba ogromna (GB/s) sekvencijalna brzina.

Dodatno, spomenuo si da je laptop starije generacije, što znači da njegovi kontroleri/sabirnice/matična neće moći iskoristiti toliku brzinu. A povrh svega M.2 diskovi znaju imati probleme sa instalacijom/driverima/OS-om, što si i sam imao prilike vidjeti ... pogotovo kada se instalira na starije generacije laptopa, kojima je upitna podrška za M.2 sučelje.


dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 13:13   #343
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Jel pitao neko ekipu iz Linksa zašto je kod njih taj disk (660p) 60% skuplji nego po drugim trgovinama?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 13:22   #344
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Ako ti treba prostor odgovor se nameće sam po sebi

S druge strane, taj 970 je zvijer, samo je pitanje koliko često koristiš te fajlove tj. da li ti treba tolika brzina za fajl koji npr. relativno rijetko kopiraš/prebacuješ/otvaraš. Realno gledajući, koliko često ćeš prebacivati tako velike fajlove sa diska na disk, da ti treba ogromna (GB/s) sekvencijalna brzina.

Dodatno, spomenuo si da je laptop starije generacije, što znači da njegovi kontroleri/sabirnice/matična neće moći iskoristiti toliku brzinu. A povrh svega M.2 diskovi znaju imati probleme sa instalacijom/driverima/OS-om, što si i sam imao prilike vidjeti ... pogotovo kada se instalira na starije generacije laptopa, kojima je upitna podrška za M.2 sučelje.


Ma ne palim se ja na benčeve 1.5kMB/s ili 3.5kMB/s. Mislim, bilo bi to divno da to tako stvarno i radi, no to je seq performance.

Ja ne prebacujem fajlove često, jednom prebacim 1-1.5TB na SSD i miran sam. Oni se dalje samo učitavaju. Tu ti tamo izmjenim samplove, izbrišem par stotina GB i s mreže prebacim druge. Ali to inako ide prek mreže pa niti prijenos nije brz, stoga, popim kavu, pojedem, pogledam seriju dok se kopiranje ne završi.

Tako je, laptop je 4.5g star, morao sam modati BIOS da bi NVME bio bootabilan. SSD radi na PCIe2.0 x4, znači max seq brzine cca 1615MB/s.

Upravo sam OS instalirao na svoj 2.5" Samsung 850 PRO, vratio originalan BIOS i probat ću vidjeti kako stvari stoje kada 2TB SSD koristim samo za samplove i igre. U OSu sam na Windows 10 driveru, i bojim se instalirat Intelov NVME driver. Instalirao sam CSGO, i imam neki čudan frame drop, 150-200fps, pa padne na 50 i zatrokira. I dalje vidim i osjetim da to ne radi kako bi ja htio ili kako bi trebalo. Nekako mi se samo nudi kao riješenje, radi mira i stabilnosti, uzet 2TB 2.5" SSD. Tako blizu, a tako daleko
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 13:33   #345
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Hvala ti od srca za trud, bio sam preumoran da istražujem.

Već 5 godina govorim da Intel jeftini SSDovi su teška smeća, eto mi ga sad na.
Gledao sam razne benčeve za 1TB i sve je to lijepo izgledalo, ali upravo ono što govorimo ovdje, nije sintetika sve, nego real life situations i namjena istog kod pojedinca

Eh sad, dileme:
Držim u ruci zapakiran Samsung 970 EVO Plus 1TB - 1800 kn (ista cijena ko Intel 2TB 660)

Da li ga otpakirati i isprobati? Ubija me što je 1TB, a 2TB košta 4500 kn, ono WTF, ne!
Ili uzeti za nekih 2.500 kn Samsung SATA 2.5" 860 EVO 2TB i donekle mir!? Ako uzemem 2TB 2.5" onda moram izbaciti jedan 1TB HDD, ovaj od 5400 koji još nisam ni ugradio, te napraviti preraspodjelu. Nije da mi nešto treba dodatni disk od 1TB, ali bilo je više, kad ga već imam, nek ima svrhu.

Fak! Dileme...

Otpakiraj to, uzmi si sa ekwb-a mali hladnjak i to je to. Meni radi super 500 gb verzija i sa hladnjakom ne dosežeš 80 c..... jer se fanjski grije ako ga upregneš.
Samo mi žao što nisam uzeo 1 tb, ali dobro, uz njega imam sata 860 evo 1 tb u kompu i to je to.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 15:19   #346
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Otpakirao, puknul u laptop, ajme što dela fino... Doduše, grije se jako baš kao što si rekao.

Niš, bum se sad poigral njime

Koji hladnjak točno? Ovaj: https://www.amazon.com/EKWB-EK-M-2-N.../dp/B073RHHYCM
Bojim se da to neće ići u moj laptop. Jer između 2.5" SSDa i poklopca laptopa ima jedva milimetar
Eventualno neka velika žvaka, termo...
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 17.05.2019. u 15:24.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 15:21   #347
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
moj je od 42-46 stupnjeva, neznam jel to puno

a još nije ni ljeto vani
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 16:51   #348
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
@Sa_Stilom
Pa vidiš, nisi ti samo za dvi noge ...
Termo žvaka bi mogla igrati ako poklopac nije pvc nego komadić metala / aluminija.
Računaj da bi to moglo fino zapeći pa ako bude trebalo otvarati moglo bi biti frke.

@mamutarka
Tih 42-46 stupnjeva je još ok, mantra je šta manje to bolje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 16:59   #349
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Koliko ima smisla mijenjati default allocation block size?

@Nikky, poklopac je s vanjske strane plastika, al nutra je neki aluminij / metal, vidi:
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 17:58   #350
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Ovi iz krim zavoda bi guštali s tobom, otisaka koliko hoćeš
Više mi liči da su to stavili kao EMI zaštitu, a sad bili pomoglo da se rasprši temp. i time lakše hladi ... nisam pametan ... možeš jedino probati ...

Nego, kako su tu sfušali / složili ?
Šta M.2 drži na mjestu, poklopac ??
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 19:18   #351
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ma ide to čudo na 80 ako ga benchas ili opteretis. Ništa strašno, Samsung kaže normalno pa malo trothla ali ne šteka.
Hladnjak bi možda malo i pomogao jer bi se vukao temo dok se i on ne zagrije, ali ako imaš neke duge operacije i on bi dosegnuo temp jer nema airflowa. No nebitno, vjerujem da i sa thritlingom će ti raditi puno bolje nego bilo koji drugi m2/sata.

On nije ni zamišljen da ga se hladi hladnjakom..
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 20:36   #352
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nego, kako su tu sfušali / složili ?
Šta M.2 drži na mjestu, poklopac ??
Jesu, laptop je proizveden u to doba s podrškom za M.2, ali nisu napravili držač.
Prvi nekoliko mjeseci je ekipa radila 3D ispisom cage - držač

Krenule su rasprave ovdje o tome
https://rog.asus.com/forum/showthrea...bracket-needed

Zatim ako se dobro sjećam, ovo je bio neki finalan proizvod:
https://rog.asus.com/forum/attachmen...440136&thumb=1

Ekipa danas zalijepi ducktape i vozi
Tak sam i ja, ako izvadim SATA SSD, drži ducktape, a kad stavim SATA SSD, onda drži poklopac

Btw, učitavanje istog sempla (26sec na SATA i na 660p), na samsungu 19 sec. 30% bolje vrijeme..
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 17.05.2019. u 22:56.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 22:31   #353
tino
Premium
Moj komp
 
tino's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 118
Zahvaljujem se na pomoći i savjetima.
Pošto često uzimam neke sitnice s Aliexpressa, naišao sam na ovaj ssd:


https://www.aliexpress.com/item/New-...f-80badcbb86c0

(ispričavam se moderatorima ako takvi linkovi nisu dozvoljeni)


Možda bi uzeo od 256GB,dali se isplati kupiti s obzirom da nije ni skup,cca 35 eura a sad dali valja neznam.. Vidim da mu je brzina čitanja,pisanja sasvim solidna,ne odskače od nekih boljih marki,modela..
tino je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 22:49   #354
2XO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 324
Imaš kod nas za cca 300-350kn sa garancijom. Za ovo sa alija će ti naplatiti carinu i ako krepa za mjesec-dva možeš ga baciti.
2XO je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2019., 22:56   #355
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Jel se isplati zahebavat sa potencijalnom reklamacijom u / iz čajna (+ potencijalni dodatni troškovi) ?
Ako hoćeš proći jeftinije radije iz neke eu trgovine.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2019., 00:19   #356
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Meni u kaslic ubace takve m2
Nikad na carinu. Izgleda ko da kinez salje malo deblju naljepnicu.
Kupio ih 3-4 koamda, razni proizvodjaci. Rade. GB per $ jos uvijek najbolji...

Kad crknu, crknu. Sigurno neces slat na "garanciju" dolje

Ja se volim kockat s takvim stvarima, reviewu su dobri, cijena mala, performanse ko samsungi i ini
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2019., 10:32   #357
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Hm... vratil sam 660p nakon što sam se zguštal s Samsungom, jer eto, fali mi ta Tera, i napravim prvi test (kopiranje 196GB), kad ono, dela uredno:



WTF?

Niš, stavljam kopirat dalje, pa ćemo vidit...
Dobit će još jednu šansu.

(Sad mi svašta pada na pamet, da nije ducktape bio problem, nema mi logike....?)
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2019., 11:57   #358
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Još ko fol rog super - duper serija, ccc,
znači, za utjehu i žuti imaju svoje "a je to"
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2019., 19:56   #359
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Znači, 660p radi odjednom bez greške, zašto, kako, nemam pojma.

Šta sam napravio između:
- Ponovo sam modao bios, ovaj put sam stavio NvmExpressDxe_4 driver umjesto NvmExpressDxe_3
- OS je instaliran na 2.5" SSD, ne na M.2
- M.2 ne drži ducktape, nego poklopac laptopa
- Igrao sam se s Samsungom između

Sad mi žao Samsunga, bio sam nekako uvjeren da će Intel na reklamaciju, a Samsung Evo Plus 1TB ostati, neko će dobit Samsunga sitno korišteno. Ako je netko zainteresiran, 1800 kn je cijena, možda i nešto malo manje... bit će meni savjest čistija.

Razlike u brzini između 850 PRO 512GB SATA i Intel 660p 2TB M2 nema, osim u benču.
Apsolutno jednako brzo se učitavaju semplovi, Samsung je pokazao 30% brža vremena.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2019., 23:17   #360
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
Nego, vrijedi li ovo ista za kucnu uporabu, kao zamjena za Samsung 850 EVO 500Gb?


https://www.links.hr/hr/ssd-1000-0-g...mb-s-051400601


Cijena je ok

Ili se znatno bolji 200 kn skuplji inte?

https://www.links.hr/hr/ssd-1000-0-g...mb-s-051400610

U biti, sada vidim da je intel bolesno skup u linksu, ali mora biti Links jer imam tamo neki povrat
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2

Zadnje izmijenjeno od: gunther. 18.05.2019. u 23:30.
gunther je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na