Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2013., 21:23   #1
crni2222
Premium
Moj komp
 
crni2222's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 89
(Ne) Aktivni produžni USB kabel

Opet ja, krenulo me ovih dana Danas nešto prije 19h se zaletio do ADM-a po produžni usb kabel. Trebalo mi oko 3 metra, klasični m-ž, međutim nisu imali. Bilo samo m-m u ponudi. Na kraju mi uvaljaju aktivni kabel od 4.8m. Koliko ja znam aktivni ne bi trebao imat gubitak struje/napona na toj udaljenosti. Čak i na kutiji od kabela piše da je moguće ulančavanje do 25 metara. Međutim koji god uređaj probao ukopčat (miš, vanjski 2.5" hard, wireless usb...) nakon 2-3min rada se uređaj ugasi i ponovno upali i onda mi windows izbaci Usb device not recognized. U biosu nemam nikakvih podešenja vezano za napon, nemam onih jumpera na matičnoj za raisanje napona na usbu, nikakav power saving nije upaljen.. Inače prije sam imao tako spojena 2 kabela, svaki od 2.8m, znači ukupno skoro 6 metara i nije bilo nikakvih problema. Sad jesam lagano bacio 45kn niz vjetar ili je moguće da kabel ne radi kak spada?
crni2222 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2013., 23:05   #2
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ne znam kakav je to 'aktivni' ali jedina razlika gdje ja vidim na tim usb kablovima kod sebe je između oklopljenog i običnog. Imam jednog ili 2 oklopljena znači prozirni su pa vidim da unutra ima omotač o na tom nemam gubitaka i problema dok onim običnim (čak i malo tanjim) imam problema ako ulančavam. I naravno spajaj na plolu ne na front panel ....
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.09.2013., 00:05   #3
crni2222
Premium
Moj komp
 
crni2222's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 89
To ti je ovo, samo je moj A-B. Kuži se da je oklopljeni, dosta je deblji od ostalih kabela, skoro ko mrežni i dosta se teže svija. Ukopčan je baš na ploču. Koliko ja kužim, inače se ne preporuča obični usb dulji od 5 metara, pogotovo za neke "gladnije" uređaje baš zbog tog pada napona. I tu nastupa taj "aktivni". Nije mi jasno ko tu koga, na normalnom je radilo i sa tim mogućim padom napona, a na ovom aktivnom gdje ne bi trebalo bit tog pada napona me hebe u mozak Problema ne bi bilo da mi GA nisu zavaljali
crni2222 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2013., 02:27   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
A jesi li tom "aktivnom" dao / priključio vanjsko napajanje ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2013., 13:08   #5
crni2222
Premium
Moj komp
 
crni2222's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 89
nema vanjskog napajanja
crni2222 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na