Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2017., 21:06   #9571
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Vise bi volio da sam za te novce kupio novu plasmu npr 42st60
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 21:12   #9572
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Vise bi volio da sam za te novce kupio novu plasmu npr 42st60
Slazem se. Nazalost "ubijene" su sve cjenovno prihvatljive tehnologije televizora sa odlicnom slikom(CRT i plazma) a ostavljen je samo skupi OLED. Ja bih sada bio spreman izdvojiti i malo veci novac za neku plazmu iako trosi puno vise struje ali nazalost ne proizvode se vise a OLED mi je fakat preskup.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2017., 21:20   #9573
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Da, pored svih mana kojih nije malo, plasma i dalje. Sada ostaje jedino mogucnost kupnja polovne sto je prilicno rdjava rabota. Kupnja polovne plasme je problematicna ne samo zbog burn-in-a. Nedavno sam imao prilike vidjeti plasma tv panasonic 42gt30. Ekran za čudo nije imao burn in niti u tragovima. Medjutim, ono sto me zaprepastilo je svjetlina slike koja je jako degradirala, doslovno na pola od recimo novog primjerka sto je jako lose. Odradjenih 18000 sati tj toliko pise u servisnom meniju da ima
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 21:28   #9574
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Ima plasma mane ali su opet minorne kada uzmemo dvije ogromne mane koje imaju LED televizori. Pod te dvije mane mislim na los kut gledanja kod VA panela i los kontrast i crnu boju kod IPS panela. Polovnu plazmu ne bih smio kupiti bas iz razloga koje ti navodis, ako nema burn-ina imace pad osvjetljenja koje ce sve vise degradirati kako bude vrijeme prolazilo a nije iskljuceno da ima i burn-in i pad svjetline. Jedino ako se moze naci plazma koja nije puno radila ali to je tesko jer je vec proslo 3-4 godine od zadnje proizvedene plazme a niko sebi ne kupuje TV da mu bude uvijek ugasen.

Zadnje izmijenjeno od: Vade_Darther. 12.11.2017. u 21:36.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 22:12   #9575
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Nije mi jasno kako. Jer do nedavno sam posjedovao 42g30 sa 15500 radnih sati i tv je i dalje imao izvrsnu svjetlinu. Mozda je ta gt-jka u stvarnosti imala puno vise sati rada koji nisu pisali u servisnom ili je bitna stavka kod svega toga na kojim vrijednostima kontrasta se tv vozi u godinama eksplatacije.
Pored nesto burn in-a na mjestu gdje je inace prijevod nasih tv postaja te naravno u kutovima gdje stoje logotipi (navedeni burn in se u svakodnevnom radu mogao uociti tesko ili nikako)+malo zujanja kod svijetlijih scena-to je i dalje bio odlican tv. Sad mi je stvarno zao sto sam ga zbog vlastite sitnicavosti prodao za male novce.(1100kn)

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 13.11.2017. u 13:32.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2017., 22:45   #9576
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Mislim da je itekako bitno na kojim postavkama kontrasta i svjetline je bila podesena plazma osim broja radnih sati. Ove nedostatke koje si nabrojao kod svoje plazme razvije vecina plazmi vec nakon dvije godine rada i mozda si je mogao koristiti jos par godina ali opet ne znam sta su za tebe mali novci odnosno za koliko si je prodao.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 08:23   #9577
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
I ja svoju gt50 ne mislim mjenjati do 2020 kada budem primoran radi dvb-t2 ali i onda ću već nešto smisliti, crna odlična ima lagani burn in radi titlova ali se u 90 posto slučaja niti ne vidi.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 08:59   #9578
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
Pa izgleda da si se vec odlucio kaj ne?
Btw jel to onaj 55” za 3599 kn?
Skoro.
Ne, 3999 kN. A gle, hoću imati najvećeg u selu, tak da manje ne dolazi u obzir
Al koji je onda bolji za tih spomenutih 100tinjak ojra a da nema Ei Niš ili RIZ komponente?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 12:56   #9579
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 13:16   #9580
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 826
Slična stvar kao i sa plazma tv-ima.Imao nekoliko različitih modela, niti na jednoj nisam vidio burn in.

LCD marketing

LG 55EG910. Sin zna na PS4 ostaviti statičnu sliku nekoliko sati, pa burn in-a niti u tragovima
tascam je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2017., 13:46   #9581
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
"Ne razumijem burn in" = "ne postoji".
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 15:06   #9582
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
O yebote led, ovo je fakat lose , pa cemu onda premium cijena za TV-ove i mobove sa tim displayom ak je to inferiorne kvalitete.
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 15:19   #9583
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,467
ma to je wallpaper
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 16:21   #9584
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Skoro.
Ne, 3999 kN. A gle, hoću imati najvećeg u selu, tak da manje ne dolazi u obzir
Al koji je onda bolji za tih spomenutih 100tinjak ojra a da nema Ei Niš ili RIZ komponente?
Ja sam napisao 100-200 eura vise a kad vec hoces evo ti jedan koji kosta 120 eura vise, puno je bolji od tog Grundiga a ima i 5 godina jamstva:
https://www.sancta-domenica.hr/led-t...u6172-uhd.aspx
Ukucas promo kod "TV10" i dobijes ga za 4860kn.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 16:54   #9585
Oldie
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 90
Ima li netko iskustva sa kalibracijom slike na Sony XE7005, kod mene je svjetlina spuštena na 20 i boja na 40, kontrast na max., temperatura boje-stručnjak 1, a razina crnr boje snižena na 40 i postignuta bolja crna ?
Inače u Sancta domenice na dobroj akciji, 4229 kn za 43" + 5 godina garancije.
Čita FLAC zbog čega sam i donio konačnu odluku, ali onda veliki šok, ne čita .flv sa harda, moram konvertirati sva videa u tom formatu, da sam to znao, preskočio bih je.
A opet, tih 5 godina garancije za Sony je velika stvar.
Oldie je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 17:31   #9586
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Oldie Pregled postova
Ima li netko iskustva sa kalibracijom slike na Sony XE7005, kod mene je svjetlina spuštena na 20 i boja na 40, kontrast na max., temperatura boje-stručnjak 1, a razina crnr boje snižena na 40 i postignuta bolja crna ?
Inače u Sancta domenice na dobroj akciji, 4229 kn za 43" + 5 godina garancije.
Čita FLAC zbog čega sam i donio konačnu odluku, ali onda veliki šok, ne čita .flv sa harda, moram konvertirati sva videa u tom formatu, da sam to znao, preskočio bih je.
A opet, tih 5 godina garancije za Sony je velika stvar.
Navedeni TV ima IPS panel kojeg odlikuje dobar kut gledanja ali los kontrast i losa crna boja te je nemoguce bilo kakvom kalibracijom dobiti zadovoljavajucu crnu boju nego ce ona uvijek biti sivkasta sto je posebno vidljivo u mračnom ambijentu.
Sto se tice .flv ekstenzije valjda imas neki racunar, laptop ili box za povezati na TV jer navedeni televizor zaista nema mogucnosti citanja flash video formata.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 17:45   #9587
gjokic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Pag
Postovi: 59
Dečki kupljena LG OLED55B7V televizija danas stigla u Ronis ali zbog bure i ovih sranja od vremena
nece stici do menu u Pag do četvrtka
bas me zanima da li ce biti dostojna zamjena mojoj staroj Panasonic plazmi 50GT30

Nakon par dana mala recenzija
gjokic je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 17:48   #9588
Oldie
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 90
Meni je potreban dobar kut gledanja, zato sam i tražio isključivo IPS, nikada nisam točno ispred TV-a. Kada obitelj gleda film ne mogu svi sjediti na istoj stolici u centru, što bi tražila VA.
Znam da ne mogu postići duboku crnu, ali tražim iskustvo naprednog vlasnika ovog modela koji je nešto postigao sa smanjenjem tamno sive, plus dali i kada uključiti motionflow i u kojem režimu od ponuđenih.
Inače u stanu imam i plazmu Panasonic 50" od prije 5 godina, malo korištena, kao nova i ne prodajem je nikada.
Oldie je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 18:02   #9589
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,162
A sad malo o bias lightu. Kupio sam onaj Antec kit od 150kn u Linksa i koristim ga stalno. Uštekan je u USB port od TV-a i palim ga na prekidač.

Pošto sam crnim bojama već jako zadovoljan na novom Sony 55xe9005, nisam osjetio poboljšanje u tom smislu. Najveća je prednost u manjem umoru oka u tamnom prostoru. Čim sam ga upalio prvi put, kao da se digla neka napetost za koju do tada nisam znao da je tamo... Definitivno preporučam u tamnim prostorima, a osobito sa tv-ima koji imaju IPS panel (Kao moja prošla Sony 55xe8096 kojoj je to jedini stvarni nedostatak. Nažalost, nisam ga imao kad je ona bila kući, ali siguran sam da je benefit još veći).

Evo slika (autofokus sa galaxy s7):


Apropo OS-a, nemam većih zamjerki na Android na ova dva spomenuta TV-a. Zaštuca ako puno mijenjam aplikacije ili odmah po paljenju (koje instant iz standby, btw), ali se brzo smiri.
Smeta me samo jedna minorna stvar. Kad pretražujem youtube pomoću voice searcha preko daljinskog (a odlična je stvar, pogađa moj naglasak bez greške i znatno ubrzava traženje), onda izađe iz youtube aplikacije kad stisnem gumb na daljinskom, pa se vraća u nju i ponovno me logira u nju. To se moglo brže izvesti bez izlaska odnosno bez ponovnog logiranja, ubrzalo bi stvar za koju sekundu.
I youtube aplikacija kao da je ranije davala mogućnost biranja kvalitete, sad više nemam tu opciju. Kad ga kontroliram preko moba, nemam tu opciju i ne znam zašto su to tako izveli.

Oldie, probaj Kodi umjesto ugrađenog playera, sučelje mu je idealno i čita .flv, baš sam probao. Ja ću ovih dana probati konfigurirati svoj da automatski skida titlove sa opensubtitlesa, ima vodiča po netu.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 18:10   #9590
Oldie
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 90
Blago tebi, ali moja ima Smart TV, nisam ga još ni koristio, ali koliko znam, Kodi igra samo na Androidu.
Ali odlična informacija za taj Antec kit, baš ću pogledat o čemu se radi.
Oldie je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 18:13   #9591
Oldie
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 90
XE8005 ima Android, moja ima Smart TV, ali je skuplja za cijenu i5 polovnog laptopa koji se može spojit i zamjenit sve trzajuće smartove.
Oldie je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 18:19   #9592
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,162
Da, zaboravio sam to... I dalje je to super kupnja, .flv više ni ne postoji, pa je to jednokratna gnjavaža dok konvertiraš što imaš.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 18:39   #9593
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Oldie tebi bi bias light bas godio i imao bi utisak da zaista postoji crna boja na IPS panelu u mraku. Sto se tice motionflowa nijedan ozbiljan kalibrator ne preporucuje ukljucivanje istog ali ako bas volis efekat sapunice mozes ga ukljuciti.
Odinarius ja sam cuo da bias light na VA panelu moze uzrokovati utisak kao da postoji black crush jer je kod VA panela ionako veoma dobra crna boja pa mozes li prenijeti svoje utiske glede toga?

Zadnje izmijenjeno od: Vade_Darther. 13.11.2017. u 18:46.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 18:46   #9594
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Vade_Darther Pregled postova
Ja sam napisao 100-200 eura vise a kad vec hoces evo ti jedan koji kosta 120 eura vise, puno je bolji od tog Grundiga a ima i 5 godina jamstva:
https://www.sancta-domenica.hr/led-t...u6172-uhd.aspx
Ukucas promo kod "TV10" i dobijes ga za 4860kn.
E to te ja pitam.
No navedeni uređaj nije raspoloživ
Ajmo dalje
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 19:00   #9595
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
E to te ja pitam.
No navedeni uređaj nije raspoloživ
Ajmo dalje
Malo losiji ali i malo jevtiniji, takodje 5 godina jamstva a i raspoloziv je. Cijena 4634kn.https://www.sancta-domenica.hr/led-t...ue55m5672.aspx
EDIT: Po mom misljenju je ovaj drugi TV i bolji iako je jedna serija nize jer prvi TV u 55-incnoj verziji ima IPS panel a ovaj drugi TV je isto 55 inca ali je VA panel.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 21:38   #9596
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 826
Citiraj:
Autor gjokic Pregled postova
Dečki kupljena LG OLED55B7V televizija danas stigla u Ronis ali zbog bure i ovih sranja od vremena
nece stici do menu u Pag do četvrtka
bas me zanima da li ce biti dostojna zamjena mojoj staroj Panasonic plazmi 50GT30

Nakon par dana mala recenzija
o da odlična kupnja

Biti ćeš prezadovoljan.Brzo ćeš zaboraviti plazmu, kao i ja st60
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 21:44   #9597
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,162
Dobro pitanje. Pošto sam bez bias lighta gledao na nula brightnessa u mraku, možda se osjeti malo. Mrvicu sam digao brightness nakon što sam ga uključio da izjednačim. Tako da u konačnici nema negativnog efekta, a imam još jako puno brightnessa u rezervi.

Citiraj:
Autor Vade_Darther Pregled postova
Oldie tebi bi bias light bas godio i imao bi utisak da zaista postoji crna boja na IPS panelu u mraku. Sto se tice motionflowa nijedan ozbiljan kalibrator ne preporucuje ukljucivanje istog ali ako bas volis efekat sapunice mozes ga ukljuciti.
Odinarius ja sam cuo da bias light na VA panelu moze uzrokovati utisak kao da postoji black crush jer je kod VA panela ionako veoma dobra crna boja pa mozes li prenijeti svoje utiske glede toga?
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 21:45   #9598
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Citiraj:
Autor gjokic Pregled postova
Dečki kupljena LG OLED55B7V televizija danas stigla u Ronis ali zbog bure i ovih sranja od vremena
nece stici do menu u Pag do četvrtka
bas me zanima da li ce biti dostojna zamjena mojoj staroj Panasonic plazmi 50GT30

Nakon par dana mala recenzija
cestitke na prinovi, telka je vjerujem bomba obavezno napisi dojmove nakon testinga svega i svacega

kolko love te je izasla ak nije tajna?

Sent from LG G2
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 21:54   #9599
scout
Registered User
 
scout's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Društvo pozdrav,
Molio bih za pomoć u dilemi sam. Prije dva tjedna nažalost napustila me moja panj plazma S30 i gledajući ove nove LCD-e imam nažalost osjećaj da idem sa konja na magarca. Nebih želio ulagati previše novaca u kupovinu novoga TV , jer se nadam da će za par godina izgleda njkvalitetniji izbor biti OLED uz prihvatljivu cijenu . Sada zbog visoke cijene mi i nije baš prihvatljiva opcija. Prije cca dvije godine kupio sam philipsa 32" klincina mislim da je 5551 sa androidom i nisam baš fasciniran sa istim (često se smrzne, daljinski loše reagira, komplicirani meni itd) . Žena gleda uglavnom tv program , vikendom se vrte filmovi u FHD kvaliteti. Na TV je spojen i pc koji glumi medija centar.
Uglavnom u uži izbor su mi zbog cijene i ponude ušla ova dva modela;
sony kd-49xe7077 i panasonic tx-50ex703e .
Molio bih za pomoć u dilemi sam.
scout je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 22:24   #9600
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Scout zavisi da li mislis gledati TV iz kuta ili ravno. Ako ces ga gledati iz kuta onda uzmi ovaj Sony jer je kod njega IPS panel koji ima dobar kut gledanja ali los kontrast i losu crnu boju a ako mislis gledati TV ravno onda uzmi taj Panasonic jer je kod njega VA panel koji ima dobar kontrast i crnu boju ali los kut gledanja. Opcenito mislim da je taj Panasonicov model bolji od konkretno tog Sonyjevog modela.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na