Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2013., 10:53   #1
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
a disk read error occurred

Press ctrl+alt+del to restart,to mi se pojavi na loadingu,jel disk otišao,sve je bilo u redu do sad,disk je primarni intel ssd 320 120gb,drugi je hdd wd blue 500gb,unaprijed hvala na pomoći

stavio sam na sata3-6,prije je bio na sata2-0 i sad radi,znači da se greška pojavila na sata 2 priključku na matičnoj?

Zadnje izmijenjeno od: esc. 05.11.2013. u 11:18.
esc je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 11:49   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Može biti port ali prije će biti spojevi i kabel, već i vrapci znaju da je cijeli taj nazovi sata standard (mislim na fizičku izvedbu konektora), kratko i jasno drek.
Ako sada nemaš probaj nabaviti sata kabele sa Sata3 specifikacijom i sa onom zakačkom (štipalicom) na oba kraja.
Na taj način će čvršće stajati u konektoru.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2013., 12:20   #3
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Može biti port ali prije će biti spojevi i kabel, već i vrapci znaju da je cijeli taj nazovi sata standard (mislim na fizičku izvedbu konektora), kratko i jasno drek.
Ako sada nemaš probaj nabaviti sata kabele sa Sata3 specifikacijom i sa onom zakačkom (štipalicom) na oba kraja.
Na taj način će čvršće stajati u konektoru.
neznam jel sata3 specifikacije ali sada radi kad sam ga prebacio,uglavnom je crvene boje i ima onaj limić kaj zakvači
esc je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2013., 12:37   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2013., 18:39   #5
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 355
Jel bi to mogao biti i moj problem ti kablovi, jednostavno mi se desi da se komp zblokira pa mi nakon restarta ne čita hard disk pa ga preštekam u drugi port i proradi uz popravak windowsa.
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2013., 07:27   #6
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Izvrti si alat za testiranje diska, po mogućnosti proizvođačev. To se događa i kad je HDD dao svoje, mada bi te na idućem paljenju prozori trebali upozoriti na stanje diska.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2013., 08:47   #7
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Izvrti si alat za testiranje diska, po mogućnosti proizvođačev. To se događa i kad je HDD dao svoje, mada bi te na idućem paljenju prozori trebali upozoriti na stanje diska.
evo kad pomislim da je sve ok opet se pojavi problem sa loading windowsa,isto na onom mjestu loading..........disk eror,onda opet ponovno spojim sata kabel ili promijenim(imam više onih žutih) i onda opet radi,isto mi se pojavljuje i na sata 2 i sata 3 konektorima
ssd je intel 320 120gb,ima već mislim 2godine,možda i više,i dalje je 100% prema intel ssd toolboxu,ništa mu se nije smanjio health i vijek trajanja
esc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na