Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2013., 11:17   #1
ovčica
Banned
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: rijeka/pula
Postovi: 166
HDD ima bad sector?

poštovanje ekipo

eto jedno pitanje pa da čujem i vaše razmišljanje
popravljam susjedu laptop svaki put kada uđe u windowse (ima 7 gore) za pet minuta slika se raspadne pojavi se na trenutak plavi ekran(nisam uspio vidjeti šta piše jer traje sekundu) i resetira se i tako u krug.
kada se uđe u SAFE MOD radi sve bez resetiranja i naravno pomislio sam da je VIRUS
scenirao sam ga sa kaspersy-jem preko nekog bootabilnog kaspersky rescue dvd-a ali nije niš našao i opet ista stvar sa resetiranjem
krenuo sam onda na novo staviti windowse 7 i obrisao oba dvije particije tako da je Hdd bio prazan.
i opet ista priča resetira se kada se uđe normalno , kada se uđe u safe mod radi OK i kada se pokrene linux sa live cd-a radi sve normalno
pokrenuo sam Hirens boot dvd za Rescue Hdd- radi već 12h te je došao do pola procesa i našao za sada jedan BAD SECTOR

pa me zanima da li je moguće da taj jedan BAD SECTOR stvara toliko problema za windowse kada se uđe normalno ili je poslijedi nešto drugo ??
kako se nebi zalijetao i rekao susjedu da kupi novi hard pa da opet ima problema sa resetiranjem

hvala svima na odgovorima

Mod: Ubuduce, pokusaj naslov teme staviti kako treba
Citiraj:
Naslov teme ne smije biti ništa poput "(Imam) problem", "Trebam (hitno) pomoć", jer time činite forum nepreglednim i monotonim. Pokušajte biti što precizniji u određivanju opisnog naslova teme kako bi se unaprijed znalo o kojem se problemu radi, npr: "Memorija "XYZ" ne radi kako treba na "XYZ" ploči".

Zadnje izmijenjeno od: nino. 19.11.2013. u 11:28.
ovčica je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2013., 11:21   #2
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ako ima bed sektor disk se mora mijenjati bez obzira kaj uzrokuje bsod pa tek onda možeš dalje.

dizejblaj automatski restart na win error i onda ćeš vidjet šta ti bsod kaže.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2013., 11:29   #3
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
mislim da ovdje nije problem sa tim jednim BS već sa grafikom, čim uđe u win sa driverima ruši se a u SM bez drivera radi, ono, 99% grafika. Koji je to točno laptop?
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2013., 11:43   #4
ovčica
Banned
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: rijeka/pula
Postovi: 166
točan naziv ću da napišem kada dođem doma jer ovo pišem sa posla pa neznam napamet koja je serija
znam da se radi o TOSHIBA -SATELITE (zna da to ne znači previše , kao da sam rekao da je bijele boje hehe)
ako je grafika u pitanju kao što je kolega MMI naveo , šta bi mogao napraviti da to popravim da se ne dešava taj CRASH ??
ovčica je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2013., 11:46   #5
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
reflow, reball ili ako je externa onda zamjena iste ili popravak.
vidim da si iz pule/rijeke, Alvina potraži ovdje na PCE pa nek ti to riješi onako pošteno
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2013., 11:50   #6
ovčica
Banned
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: rijeka/pula
Postovi: 166
u redu budem vidio to sa grafikom, u svakom slučaju hvala na odgovorima ekipa
ovčica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na