Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2011., 10:42   #1
Bingo
Premium
Moj komp
 
Bingo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 59
Računalo nema slike

Konfa je:
MBO: Gigabyte GA-EP45-DS3L
CPU: ??? ne znam više točno, E6750 ???
GPU: nVidia GS 8800
RAM: neki KingMax 800
PS: BlueStorm II 500W

Uglavnom, konfa je radila do prije pola godine bez problema. Onda se kolega selio i nije palio računalo do neki dan. Sada mu opet treba za posao.

Problem je sljedeći:
Nema slike. Isprobao sam sve što sam tada mogao. Izvadio sam grafu i napajanje i stavio i jedno i drugo novo i sve je proradilo.
Dakle, zaključak je da je greška ili do napajanja ili do grafičke.
Ne bih rekao da je grafička jer se vent uredno vrti (što naravno nije nikakav garant) a i BlueStorm II serija navodno nije nešto pouzdana, možda je do 3V ili 12V konektora (kaže kolega s posla).
Nisam uspio testirati grafu i napajanje, to ću tek za koji dan biti u stanju, kada se vratim s mora.

Eto i pitanja:
Da li zna netko da li se isplati popravak napajanja i da li to uopće netko radi?

Hvala vam unaprijed svima!!
Bingo je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2011., 14:56   #2
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Moja preporuka ; napajanje se ne popravlja!
Ovo iz više razloga: Nestručnim popravkom možeš oštetiti računar, a cijena novog nije velika.
Iznimka je ako poznaješ elektroniku, imaš neispravo skuplje napajanje, kvar nije težak (npr. probijen blok kondenzator za filtar+osigurač ili napuhan neki elko i sl.
Drugi razlog popravke je ako imaš previše vremena (kao ja ) pa napajanje možeš koristiti u druge svrhe (razni izvori napajanja ili punjač akumulatora 5-20A uz male prepravke).

Zadnje izmijenjeno od: begi. 21.06.2011. u 15:22.
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2011., 09:16   #3
Dr43eN
Premium
Moj komp
 
Dr43eN's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: požega
Postovi: 82
Kad pokušavaš riješiti takav problem onda mijenjaj komponente jednu po jednu..Npr najprije zamijeniš grafičku s drugom koja provjereno radi.. Ako to šljaka onda mijenjaš dalje..
Ako zamijeniš dvije-tri stvari odjednom opet ne znaš u čemu je problem.. Sumnjaš li na napajanje zamijeni samo njega...
Dr43eN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na