Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.08.2023., 11:24   #3901
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
ima koga da je izbacio kompletno prerađenu hranu? to bi značilo da se može jesti samo voće povrće i orašasti plodovi.
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
nisam se isao prepirati s tobom nego kako generaliziras, nemoj to raditi.
/cut

kao što sam i napisao prvotno, da li je itko izbacio PRERAĐENU hranu.. uhvatili smo se mesa jer je to očito najbolniji dio prehrane - biljojedi, vrijeđanja, VEGANKA INFLUENCERICA članak, umr't ćeš itd itd itd

kao prvo, ne pijem kavu više, ne jedem tijesto, ne jedem pečena jaja, ne pijem mlijeko više (a pio sam ga kao vodu)

znači, prvo shvati da govorim o prerađenosti hrane - kuhanje i pečenje i što se dešava s mineralima, vitaminima nakon što ih pržiš u rerni na 250 stepeni, a netko je napisao da s time ubijamo bakterije kao.. isto kao kemoterapija, ubije rak ali i štošta drugo.

to je cijela bit, a u prerađenu hranu nažalost spada i meso..

tako da ne generaliziram uopće, nego ste se vi uhvatili mesa jer je bolna tema.. nitko se ne "duri" što ne jedem ribu

zadnji komad mesa mi je bio biftek iz kafulanda oni zapakirani komadi u plastičnom omotu što kila košta 180kn a na pakiranju piše da živina nije starija od 8mjeseci, znači meso meHko ko duša.. napravljen filet mignon, par minuta sa svake strane, bilo je vrh! ali više neću


"reci da smo mi jednozderi i da nikako ne mozes funkcionirati na odredjeni nacin nego moras jesti samo onako kako odredjena osoba kaze je zadrto i nazadno. "

di sam ja to rekao? mesožderi skočili, tj propeli se na zadnje noge a nitko nije poantu shvatio - prerađenost, nego se samo mesa uhvatili.. kako da ja vas shvatim ozbiljno kad ne znate ni kako bjelančevine nastaju

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 09.08.2023. u 11:29.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 11:32   #3902
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Pa i plastični omoti su možda gori od prerađene hrane.
Tako da, osim ako ne jedeš svoje, da znaš od kud je, što god to bilo, ne spada u zdravu prehranu.
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 11:34   #3903
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
pa jesu brate, zato i govorim o prerađenosti i svemu što ide uz to.. šta misliš zašto sam napisao da je bilo u plastičnom omotu, pa kontamo se.. namjerno sam napisao PLASTIKA

i ja bi jeo prirodno voće, ali jbg nema, nalazim po OPG ovima najprirodnije što mogu, sa sela.. ništa kaufland i to.. šta ćeš, umrt ćemo od mikroplastike, ko da ne znamo..
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 11:39   #3904
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Lock teme na vidiku.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 11:42   #3905
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
zašto pobogu? napiši nešto pametno s argumentima

naručena klupa za bench s decathlona a oni su mi poslali ovo



preporuka za bench klupu do 200ojra?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 11:50   #3906
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Lock teme na vidiku.
I red bi bio.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 11:54   #3907
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
zašto pobogu? napiši nešto pametno s argumentima

naručena klupa za bench s decathlona a oni su mi poslali ovo



preporuka za bench klupu do 200ojra?
Ma nemam kaj napisati, mogu dati svoje osobno mišljenje, koje je uopće nevažno za sve ostale.



Nisam stručnjak, nemam diplomu u toj branši, ne znam kako organizam funkcionira i što je dobro za individuu.

Znam što meni odgovara/ne odgovara i toga se držim.

Imam frenda koji ide redovno u crkvu i govori mi da ne znam što propuštam i da nisam dovoljno dobar čovjek jer ja ne idem, niti sam bio već 25 godina.
Isti taj frend ne sluša mene kada mu ja govorim da on ne zna što propušta jer sluša te gluposti.
Sve sličnosti s ovom temom su slučajne!

Rapravljate vi samo, mene ne smeta, ali dokazivanje/pokušavanje objasniti nekome nešto što je toliko individualno nema smisla. Pogotovo kada sam rezultat nije crno na bijelo neki cilj.
Psiha je jebena stvar.

Ponavljam, ako funkcionira za tebe, drži se toga, na kraju dana ti ćeš se bolje osjećati, biti zdraviji, bolje izgledati i biti u glavi jači (što je jako važno).

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 09.08.2023. u 11:59.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 11:59   #3908
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
fulao si temu skroz s crkvom, te znanosti i činjenicama, studijama itd, ali makar si svjestan da je mišljenje kao šupak, svatko ga ima
još jednom, nikoga ne tjeram na ništa
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 12:02   #3909
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Nisam fulao, samo ti nisi shvatio što sam htio reći!

Ali nema veze, raspravljate vi i dalje, ali:

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Lock teme na vidiku.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 12:12   #3910
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
kako nisi fulao, pitaš koji je rezultat te da nije crno-bijelo cilj? kako nije, kad je rezultat micanje bolesti? koliko si je ljudi ovdje sjebalo organizam sa suplementima ili nečim drugim vodeći se istom logikom kao ti?
bubrezi su ovdje nekom otišli, netko je štitnjaču spomenio, koji je uzrok toga?
hrana, suplementi, tablete

a sad prepruka za bench klupu? tebi sam rekao da napišeš nešto pametno, to još nisam dobio
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 12:22   #3911
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Neka si ti meni rekao Roki...

Idem zurit u sunce malo, inače bi pisao.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 12:23   #3912
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
ima koga da je izbacio kompletno prerađenu hranu? to bi značilo da se može jesti samo voće povrće i orašasti plodovi.

nakon mjesec dana izgubio sam 10kg, ne pijem kavu više.. ne znam za glad jer je voće uvijek pri ruci, ili neki bademi ovo ono.. zasad skroz dobro, preporodio sam se
veoma zabavna prehrana, yey
dok ne umres kao ona zenska nedavno
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 12:24   #3913
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Meni je dobra benč klupa iz decathlona, jeftina i drži. Dižem u benchu max 120-130kg, serije po 90-100 već godinu, možda i dvije. Klupa drži ko nova. Ne bi ju dao za dve gajbe velebitske, nema šanse.

Općenito sam ekstra zadovoljan s gym opremom u Decathlonu, imam više manje sve njihovo (šipke, kavez, klupu, stopere, gume). Šipka tek sad pokazuje neke tendencije iskrivljavanja, a za tih par sto kuna je super izdržala (nije olympic).


e da, moram nekaj napisati kaj se hrane tiče: život je kratak, ali skroz kratak. Niste ni svjesni koliko. Samo to imajte na umu, poruka se izvuče sama.
Svoju prehranu temeljim na ćušpajzima, u njima se najčešće nalazi povrće, ponekad meso (češće piletina, iznimno ali vrlo iznimno i rijetko svinja/govedo). Za moje godine i nekakav bang for buck je to najbolji izbor (za mene). Izbacio sam zobene whey kreatin crveno meso ribu (da, ribu) i živim kao bubreg u loju. S nešto manje funkcionalnim bubrezima istina bog. Smatram da ne postoji food superiority, svatko jede što mu odgovara. Bitno je naći svoj zen, a mislim da smo svi dovoljno ozbiljni da to možemo postići.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard

Zadnje izmijenjeno od: Guls. 09.08.2023. u 12:30.
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 12:27   #3914
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
daleko je to od eksperimentiranja.. zapravo kad pogledam, evo ti meni reci što točno fulam ako ne jedem meso.. šta to ima u mesu da baš njega trebam jesti? i to prvo termički obrađeno naravno, jer inače bi se usro ko grlica

već si na početku zasrljao "a kako unosiš bjelnačevine"? meso nije jedini izvor, tijelo će samo pravit bjelančevine ako unosiš potrebne aminokiseline.. ono što ti unosiš su životinjske bjelančevine koje tijelo treba prvo razgradit da bi sastavilo aminokiseline koje tebi pašu.. zato kad se najedeš nejdljenog ručka, odeš spavat a ne budeš pun energije.. pojedeš breskvu i da vidiš.. baš su fine ove godine

a ova linkana veganka infulencerica ima gadnih životnih problema čim je inluencer, tako da ju ne uzimam kao relevantnu
1. sta si tu napisao? tijelo ce samo napraviti bjelancevine? wtf
2 ne mozes usporedivati organizam covjeka i neke zivotinje... i svinje jedu napoj, zasto ga ti ne jedes?
3. zivotinjski izvori proteina su superiorniji, ali da li mozes na biljnim? naravno da da, vjerojatno u tom slucaju moras unijeti nesto vise, ili nadoknaditi s nekim proteinskim praskom
4. breskva je voce, ne mozes je svrstati u obrok
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 12:29   #3915
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Citiraj:
Autor kenti Pregled postova
jaja i riba su više nadopuna mesu.
Odakle ti to o 60% UH? Masti imaju više energije. S toliko UH počet ćeš jako brzo stvarati masnoće nakon skladištenja glikogena.

Bolje je da su UH do 10% dnevnih kalorija jer se glukoza, a time i glikogen može dobiti razgradnjom masti i proteina. Mozak i srce preferiraju ketone.
Probao obje varijante, daleko mi je bolja niski UH.

1. mast je puno kaloricnija i tako je puno lakse unijeti visak masti, koji ce te prije udebljati nego UH
2. nece nista stvarati, visak UH se ne skladisti u mast na taj nacin na koji ti mislis, sve ovisi o ukupnom kalorijskom unosu, ne mozes stvoriti nesto iz niceg, ako si u kcal deficitu, ne? nebitno koliko uh jedes

3. mit
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 12:34   #3916
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
U ovoj temi je toliko nebuloza napisano da to dugo nisam vidio.

Da probam maks skratiti.

Ako netko zeli biti vegan, neka bude, pozdravljam odluku, ali neka vodi racuna o tome koji mu mikronutrijenti fale.

@John Creasey, super sto si ti smrsavio, ali kvalitetno mrsavljenje nije samo manja brojka na vagi.
Kad gubis masno tkivo, potreban ti je visok unos proteina i trening s opterecenjem kako bi tijelo zadrzalo misicnu masu.
Zasto ti treba misicna masa? Da nakon dijete ne izgledas kao ispuhana vreca govana, zato sto nakon 30. gubis 3-8% misicne mase po desetljecu sam po sebi, a manja kolicina misicne mase je povezana sa vecom smrtnoscu u starijoj dobi itd... itd...

Ne baratas ni osnovnim pojmovima niti znanjem kako svijet funkcionira, a zelis pametovati drugima.
Preradjena hrana i termicki obradjena hrana nisu isto, osim u tvojoj glavi.
Steak je termicki obradjena hrana, hrenovke su preradjena hrana.

Stalno zelis da ti netko objasni otkud bjelancevine i ostalo kenj srac truc. Nece nitko, to si trebao nauciti u osnovnoj skoli, a i ti tvrdis nesto protiv vecine, dakle breme dokazivanja je na tebi.
"Meni je to super" nije dokaz.

Za tebe imam preporuku nekog osnovnoskolskog udzbenika biologije i npr. Yuval Noah Harari, Sapiens: A Brief History of Humankind

Da ti bacim citat jer vjerujem da cijelu knjigu neces citati

“The advent of cooking enabled humans to eat more kinds of food, to devote less time to eating, and to make do with smaller teeth and shorter intestines. Some scholars believe there is a direct link between the advent of cooking, the shortening of the human intestinal track, and the growth of the human brain. Since long intestines and large brains are both massive energy consumers, it’s hard to have both. By shortening the intestines and decreasing their energy consumption, cooking inadvertently opened the way to the jumbo brains of Neanderthals and Sapiens.”
― Yuval Noah Harari, Sapiens: A Brief History of Humankind

@kenti

Carbohydrate–insulin model je debunkan, sad znamo da je kljuc u energetskom balansu.
Nitko ne kaze da hormoni nisu vazni za ljudsko tijelo, ali neces se magicno debljati od hormona ako si zdrav.

Vidis, ja actually citam studije i pratim polje jer mi je to zanimanje i to sto tvrdis je jednostavno krivo.
Svaki kreten moze napisati knjigu i u njoj sto god zeli, knjiga nije znanstveni dokaz.

Ljudi nisu debeli od inzulina vec od toga sto jedu previse.
Inzulin je samo dio price.

@stitrek

Visok unos proteina ne ostecuje bubrege ako su ti bubrezi zdravi i nije ti dovoljno 1g po kg tezine dnevno ako treniras. Npr. https://www.sciencedirect.com/scienc...454?via%3Dihub
1g preporuka je po lbs mase, a ne kg, moguce da si tu informaciju ulovio.





Nekoliko kljucnih aktera samo pisu ja, ja, ja i iznose svoja anegdotalna iskustva i pokusavaju svoje ideje i stavove nametnuti drugima, to bas i ne ide tako.

Toliko od mene, ako netko zeli dalje diskutirati, moze platiti konzultacije.
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 12:37   #3917
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
Toliko od mene, ako netko zeli dalje diskutirati, moze platiti konzultacije.
Ja bi diskutirao s tobom o tome kad ćeš se više zaputiti biciklom na breg kod mene, taman mi je jedna 15 metarna bukva pala u šumi, trebalo bi to malo obraditi
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 12:46   #3918
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova

Za tebe imam preporuku nekog osnovnoskolskog udzbenika biologije i npr. Yuval Noah Harari, Sapiens: A Brief History of Humankind

Da ti bacim citat jer vjerujem da cijelu knjigu neces citati

“The advent of cooking enabled humans to eat more kinds of food, to devote less time to eating, and to make do with smaller teeth and shorter intestines. Some scholars believe there is a direct link between the advent of cooking, the shortening of the human intestinal track, and the growth of the human brain. Since long intestines and large brains are both massive energy consumers, it’s hard to have both. By shortening the intestines and decreasing their energy consumption, cooking inadvertently opened the way to the jumbo brains of Neanderthals and Sapiens.”
― Yuval Noah Harari, Sapiens: A Brief History of Humankind


pozdrav, hvala na citatu. sam citat kaže da učenjaci VJERUJU, a nije dokazano.. vjeruje se u svašta..


Protein synthesis is the process of creating protein molecules. In biological systems, it involves amino acid synthesis, transcription, translation, and post-translational events. In amino acid synthesis, there is a set of biochemical processes that produce amino acids from carbon sources like glucose.

glukoza i ostali sastavni dijelovi se nalaze u raznolikom voću povrću i orašastim plodovima

molim popis makronutrijenata koji će mi faliti da se mogu suplementirati

hvala
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 12:49   #3919
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Klasicni teorija-urote-dunning-kruger efekt gdje ni nakon sta ti "profesionalac" pojasni i dalje tupis svoje jer ti si SHVATIO.
Onda jos taj bezobrazni stav "molim popis makronutrijenata..." i "objasnite vi meni KAKO OVO" je katastrofa sam po sebi.

Ok brate, tebi pase jest travu i orasaste plodove/bit vega/bit peskaterijanac/sta god, go for it al ne znaci da si pobijedio znanost i nemoj smarat svih sa tom pricom.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 12:50   #3920
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
ja bi zamolio da se ne stavlja citat u kojem piše da učenjaci VJERUJU, jel to problem?


ninja, ja nikog nisam uvrijedio, pitam ako sam glup da mi se objasni jer ja argumentiram trenutno, ti iznosiš VJEROVANJA

https://www.the-sun.com/sport/812359...nt-based-diet/

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 09.08.2023. u 12:59.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 13:05   #3921
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Ja bi diskutirao s tobom o tome kad ćeš se više zaputiti biciklom na breg kod mene, taman mi je jedna 15 metarna bukva pala u šumi, trebalo bi to malo obraditi

Ooof, ja i bajk smo na Vi presli


Prije cca godinu i pol, mozda i 2, sam si slozio tubeless sav nadobudan.
Mlijeko u tim gumama sad izgleda kao Nacisti na kraju prvog Indiane Jonesa jer prakticki nisam sjeo na bajk od onda.
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 13:15   #3922
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
/cut

dosad me stvarno bolila ona stvar tko šta kaže, ali nakon što si mi ti ovako odreagirao (osnovna škola, pametovanje, samo u mojoj glavi) a prvi zajeb ti je iznošenje nečijeg VJEROVANJA, pitam se gdje još griješiš a da nisi ni svjestan


Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Meni je dobra benč klupa iz decathlona, jeftina i drži. Dižem u benchu max 120-130kg, serije po 90-100 već godinu, možda i dvije. Klupa drži ko nova. Ne bi ju dao za dve gajbe velebitske, nema šanse.

Općenito sam ekstra zadovoljan s gym opremom u Decathlonu, imam više manje sve njihovo (šipke, kavez, klupu, stopere, gume). Šipka tek sad pokazuje neke tendencije iskrivljavanja, a za tih par sto kuna je super izdržala (nije olympic).
ispričavam se, previdio sam jedini pametan odgovor
ovu sam naručio prvo, na nju misliš?

https://www.decathlon.hr/p/330475-11...njaka-500.html


idealno, nisam ni vidio ovo, hvala ti brate, evo odgovor na sve

Citiraj:
Autor exer1212 Pregled postova
1. sta si tu napisao? tijelo ce samo napraviti bjelancevine? wtf

da, bjelančevine nastaju od aminokiselina, ti tijelu daš sastojke ono će sve samo srediti - voće, povrće i orašasti plodovi - ne trebaju tijelu gotovi suplementi nego sastojci

2 ne mozes usporedivati organizam covjeka i neke zivotinje... i svinje jedu napoj, zasto ga ti ne jedes?

pa upravo to, gym bro, sve si sam rekao.. unosiš životinjske bjelančevine, znači gotove, koje tvoje tijelo mora rastvoriti na sebi prihvatljive, gubiš energiju pri tome, i imaš rizik od bolesti jer unosiš tuđu dnk - autoimune bolesti i ostale slične boleštine.. voće ti daje glukozu, pokretačku energiju, raznolik izbor žive biljne hrane ti daje sve sastojke za tijelo, nije ti tijelo retardirano, zna šta treba

3. zivotinjski izvori proteina su superiorniji, ali da li mozes na biljnim? naravno da da, vjerojatno u tom slucaju moras unijeti nesto vise, ili nadoknaditi s nekim proteinskim praskom

to je mit gym bro, kako mogu biti superiorniji kad su tuđi? jedeš biljojeda koji jede živu biljnu hranu.. odakle tom biljojedu glukoza i ostalo za tijelo? sam sebe si pobio

4. breskva je voce, ne mozes je svrstati u obrok
mogu itekako, sezona je dinje lubenice, samo prati sezonu žive biljne hrane i bit ćeš ok




gledaš na hranu kao zabavu, ono si što jedeš, 33 godine mi je trebalo da to shvatim

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 09.08.2023. u 14:36.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 14:42   #3923
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
Ooof, ja i bajk smo na Vi presli


Prije cca godinu i pol, mozda i 2, sam si slozio tubeless sav nadobudan.
Mlijeko u tim gumama sad izgleda kao Nacisti na kraju prvog Indiane Jonesa jer prakticki nisam sjeo na bajk od onda.
Kiselo mlijeko/vrhnje*
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 15:08   #3924
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
Ooof, ja i bajk smo na Vi presli


Prije cca godinu i pol, mozda i 2, sam si slozio tubeless sav nadobudan.
Mlijeko u tim gumama sad izgleda kao Nacisti na kraju prvog Indiane Jonesa jer prakticki nisam sjeo na bajk od onda.
Doniraj ako nisi zainteresiran za daljnju vožnju, ja imam ovog brdskog, a vozim dijete po cesti što i ne ide skupa

Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
ispričavam se, previdio sam jedini pametan odgovor ovu sam naručio prvo, na nju misliš?

https://www.decathlon.hr/p/330475-11...njaka-500.html
Ja ti imam ovu 900
https://www.decathlon.hr/p/342936-24...s-nagibom.html

Samo nije baš toliko puno koštala prije dvije godine... ili sam ja u nekoj paralelnoj stvarnosti.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 15:10   #3925
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Nisi, Dechatlon je poskupio dosta zadnjih godinu dana cca.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 15:12   #3926
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Bome su dosta poskupili. Imam negdje račun, 2100kn sam platio rack za zgib i čučanj, ovu klupu, šipku i mislim 4 ploče od 10kg, da. Inflacija buraz.
Slikao bi setup al me sramota, tu imam stol za peglanje i jedno 3 škafa veša, gaća čarapa i sl.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 15:17   #3927
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Doniraj ako nisi zainteresiran za daljnju vožnju, ja imam ovog brdskog, a vozim dijete po cesti što i ne ide skupa



Je, ovo je totalni cestovnjak


Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 15:22   #3928
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Bome su dosta poskupili. Imam negdje račun, 2100kn sam platio rack za zgib i čučanj, ovu klupu, šipku i mislim 4 ploče od 10kg, da. Inflacija buraz.
Slikao bi setup al me sramota, tu imam stol za peglanje i jedno 3 škafa veša, gaća čarapa i sl.
Evo, frend prodao 3 godine stare specijalke iz dechatlona za 50EUR više nego ih je platio nove, otišli rekordno brzo, dva komada. Vožene oko 1000km, ne servisirane.

Mislim da ih je platio 3000kn nove, sad su 4200kn, on ih je uvalio za 450EUR.

Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
Je, ovo je totalni cestovnjak


[IMG]/cut[/IMG]
Ma ja bi to donirao. :P
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 15:37   #3929
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Kako li sam ja umislio da je to cestovnjak…. Pur pjena mi izbila mozak.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 16:18   #3930
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
Je, ovo je totalni cestovnjak


profesionalac koji kači citate nečijih vjerovanja je najgora vrsta profesionalca..
propitkivanje i zapitkivanje je znak inteligencije, pa te kao profesionalca koji je okačio nečije VJEROVANJE, dokažeš da je išta od onog što sam rekao krivo

i pazi, ja te prvi nisam uvrijedio, ti mene jesi, i to na osnovu svojih VJEROVANJA
John Creasy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na