Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2013., 12:37   #1
metalac666
Premium
Moj komp
 
metalac666's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 81
Instalacija Windows 7 na RAID0

Pozdrav,

imam jedan problem oko instalacije Win7 na RAID0 polje. Radi se o ploči Sabertooth 990FX R2.0 i dva ssd A-Date XPG900 od 64GB. Diskovi su spojeni na sata kontrolere kojima chipseta upravlja. Kreiram polje, inicijaliziram ga i krenem sa istalacijom Windowsa. Kada on svoje iskopira i sada treba restirat racunalo izbaci gresku da nemoze pokrenuti drugu fazi instalacije i da krenem ponovno sa instalacijom(tocan error cu kasnije napisati na poslu sam trenutacno). Ovo goro navedeno polje je napravljeno sa rom-om od raid kontrolera. Kada prebacim da UEFI upravlja raidom, i pokrenem instalaciju uredno napravit GPT particiju krene instalacija i izbaci nekakav error code u hex obliku (tocan error code cu napisati kada dodem kuci). Meni se sve nešto cini da su ssd-ovi ne ispravni ili jedan od njih. S.M.A.R.T. kaze da je sve ok. Jel imam kakva live alatka za testiranje ssd-ov? Svaka pomoc i savijet je dobrodosao.

BTW sto se tice Windowsa oni su legalni da nebi bilo....

LP Ivan
metalac666 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 13:41   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Ah, AMD 990FX/SB950 chipset
Jel koristiš sata / raid drajver sa install dvd ili od proizvođača (AMD RAID Driver V3.3.1540.35 for Windows 7 32bit & 64bit.(WHQL))?
stavi ga na usb stick i preko opcije odaberi da njega koristi / instalira.
http://uk.asus.com/Motherboards/AMD_..._R20/#download
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2013., 14:21   #3
metalac666
Premium
Moj komp
 
metalac666's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ah, AMD 990FX/SB950 chipset
Jel koristiš sata / raid drajver sa install dvd ili od proizvođača (AMD RAID Driver V3.3.1540.35 for Windows 7 32bit & 64bit.(WHQL))?
stavi ga na usb stick i preko opcije odaberi da njega koristi / instalira.
http://uk.asus.com/Motherboards/AMD_..._R20/#download
Naravno da da. Probani su sa cd-a sto su dosli sa mbo i zadnji sa sluzbene support stranice doticne ploce.
metalac666 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 15:10   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Nedavno sam stavljao RAID1 polje na jednoj AMD konfi sa Asrock pločom. Trebalo je prvo u BIOS-u prebaciti SATA Mode na RAID, onda me tokom instalacije W7 pitao za RAID drivere. Srećom pa sam imao drugi komp da ih sa cd-a prebacim na stick. Kad ih je učitao sa sticka, nastavio je dalje sa instalacijom W7 do kraja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 15:33   #5
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ja sam problem riješio dodatnim diskom. Uštekao ga, instalirao sve na njega, napravio raid polje, driveri se sami instalirali, napravio image, maknuo dodatni disk, vratio image na polje, prebacio boot redosljed u biosu i gotova stvar. Potrošio sam dodatnih 10 minuta za sve te peripetije.
Više bi vremena izgubio sređivanjem drivera i stavljanjem na stick .
Radio sam na taj način jer sam želio imati u ladici sistemski disk spreman za rad, na koji sam periodično radio backup polja. Raid0 nije za zezanciju.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 15:58   #6
metalac666
Premium
Moj komp
 
metalac666's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 81
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ja sam problem riješio dodatnim diskom. Uštekao ga, instalirao sve na njega, napravio raid polje, driveri se sami instalirali, napravio image, maknuo dodatni disk, vratio image na polje, prebacio boot redosljed u biosu i gotova stvar. Potrošio sam dodatnih 10 minuta za sve te peripetije.
Više bi vremena izgubio sređivanjem drivera i stavljanjem na stick .
Radio sam na taj način jer sam želio imati u ladici sistemski disk spreman za rad, na koji sam periodično radio backup polja. Raid0 nije za zezanciju.
I takva solucija mi je palana pamet, al bi prije svega jos testirao te ssd-ove da budem siguran da su ok. Ako imate nekakvu super hiper mega turbo ultra apikaciju za preporuciti pa da se oproba.
metalac666 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 16:45   #7
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Imao sam identičan problem...napravio sam raid polje sa dva solida 60gb ali nije htjelo dovršiti instalaciju...izbacivao mi je bs pri samom završetku. Prvo sam pomislio da je jedan od diskova neispravan...swapao sam ih na tvorničke postavke i instalacija je prošla od prve. Izgleda da je ostalo nešto na disku od prethodne instalacije...probaj sa hirensom to odraditi...meni je uspjelo bez ikakvih raid drivera. Naravno...u biosu moraš postaviti na raid,a ne na ahci mode.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 17:00   #8
metalac666
Premium
Moj komp
 
metalac666's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 81
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Imao sam identičan problem...napravio sam raid polje sa dva solida 60gb ali nije htjelo dovršiti instalaciju...izbacivao mi je bs pri samom završetku. Prvo sam pomislio da je jedan od diskova neispravan...swapao sam ih na tvorničke postavke i instalacija je prošla od prve. Izgleda da je ostalo nešto na disku od prethodne instalacije...probaj sa hirensom to odraditi...meni je uspjelo bez ikakvih raid drivera. Naravno...u biosu moraš postaviti na raid,a ne na ahci mode.
Jel mi mozes reci sto si mislio sa "swapao sam ih na tvornicke postavke"? Mislis na low level format mozda?

BTW ovu poruku dobijem na samom kraju instalacije "Windows could not prepare the computer to boot into the next phase of installation. To install Windows, restart the installation."
metalac666 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 17:38   #9
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Meni je izbacio blue screen pa tamo negdje na 3/4 instalacije. Swap ti je format diska i to sam radio sa hirens boot cd-om...i to sa acronisom. Nisam siguran,ali mislim da je low level format ista stvar. Pokušaj to napravit jer je meni dalje instalacija prošla bez problema. Nakon toga sam još jednom stavljao svježe win7...također bez problema.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 20:45   #10
metalac666
Premium
Moj komp
 
metalac666's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 81
Evo dosao kuci pa da se pozabavim sa problematikom. Kontrolero su stavljeni u raid za raid rom je izabran legacy rom. Kreiram raid 0 dodam diskove i krenem sa instalacijom. Dodam driver za raid kontroler uredno prepozna raid i sve ukupan kapacitet i nastavim sa instalacijom. Kada dode do finalizacije instalacije prije prvog retart izbaci "Windows could not prepare the computer to boot into the next phase of installation. To install Windows, restart the installation." Ako za rom izaberem uefi driven nemam gdje kreirati polje, dodam driver za raid on prepozna obadva diska zasebno.
metalac666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2013., 21:25   #11
metalac666
Premium
Moj komp
 
metalac666's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 81
Evo ima napretka. Dakle sa starijim raid driverima i defaultnim postavkama u raid rom-u sve prodje ok.

Stripe block: 64
Read policy: Reade Aheade
Sector size: 512 B
Write policy: Write back

Jel to ok il se moze izvuc jos performansi radi se o dva adata xpg sx900 od 64gb
metalac666 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 22:59   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Napravi kakav read / write test pa ćeš (ćemo) viditi kakve su perfomanse.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na