Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2008., 15:29   #1
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Xp-Vista dual boot

Pomalo glupo pitanje, no dobro, drzat cu se one da nema glupih pitanja a i u prilog mi ide to da se jos uopce nisam susreo sa Vistom.
Dakle, disk podijeljen na C i D particiju, ako idem stavljat Vistu na D particiju da li ona automatski formatira tu particiju pri instalaciji ili se instalira i bez formatiranja, znaci cisto koristeci free space?
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2008., 21:19   #2
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Particija se u svakom slučaju mora formatirati. Te ako si podijelio disk na dvije particije, neki format je tu. U svakom slučaju, ta D particija mora biti formatirana u NTFS priči, Vistin zahtjev. Možeš formatirati prilikom instalacije.
Btw, free space je crna rupa, tu je a kao da nije gledajući sa strane operativnih sustava naravno.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2008., 22:02   #3
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
jasno mi je sto zelis reci, particija je formatirana jos prije, normalno pri instalaciji xp-a kad sam dijelio disk...
inace instalirao sam vistu na D particiju bez ikakvog njezinog formatiranja, dakle sve je ostalo, ali nemam mogucnost izbora os-a prilikom boota... prvo resetiranje nakon instaliranja Viste se pokrenula ona sama a drugi put nakon reseta Xp...
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2008., 01:45   #4
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Kaj si prvo instalirao? Jesu li obje particije NTFS? Inače, ak hoćeš imati minimalno problema, obje particije stavi na NTFS, instaliraj prvo XP, pa tek onda Vistu. Ak ni to ne pomaže, postoji program VistaBootPRO. Pretraži pliz na forumu, negdje sam dao link sa opisom točno ,al kasno mi je sad, radim ujutro...gud najt
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na