Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2014., 22:02   #1
eyeballl
Premium
Moj komp
 
eyeballl's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 132
Projekt: Small District 9 "Wannabe"

Dugo već nisam pokušavao sa nekim modingom ... ima par godina još od prošlog nedovršenog projekta objavljenog i ovdje na forumu.
Naime već dugo vrtim po glavi pokušaj repliciranja District 9 case moda čije se slike mogu naći na netu. Moja ideja je bila da što manje potrošim novaca i koristim se dostupnim materijalima...
Mod sam započeo i izradio ručku i prednju stranu od laminata te pokitao i prefarbao špric kitom i bijelom akrilnom. Rezultati mi se nisu svidjeli pošto je laminat pod utjecajem vlage pretpostavljam "radio" i pojavile su se pukotinice u kitu i boji. Pukotine su najizraženije sa strane gdje je rezano.
Ništa malo sam se razočarao i ostavio sve par mjeseci sa strane dok nisam na poslu iskopao ploču forexa i od njega napravio slične konstrukcije kao od laminata. Uzeo ljepilo za plastiku i bisonov kit te polako opet počeo sastavljati stvari.
Za sada je lagani napredak vidljiv.... valjda ću ovaj projekt uspijeti završiti i privesti kraju za razliku od prošlog.
Evo par slikica da vidite to sadašnje ruglo od moda koje ću pokušati uljepšati kroz vrijeme ... nažalost brzao sam pri izradi i nisam imao strpljenja poslikati sve faze nastanka moda

Originalno kučište.

Izrada ručki od laminata.

Rastavljeno i izrezane rupe za ventove.

Prilagodba za napajanje.

Pogled na gornju masku kako bi trebala izgledati.

Pofarbano i sastavljeno kučište.



Sveukupno je izgledalo čisto OK ali je s vremenom na laminatu ispucala boja ....
Sve laminatne djelove sam poskidao skinuo ljepilo i stavio forex, malo sam i dizajn promjenio....
Ovako izgleda za sada.
Ako ima tko voljan za prijedloge kako riješiti ručku, zadnji poklopac ventilatora i srednji dio ispod ručke.
Ručku neznam da li bi stavio na prijelaz između prednje kosine i ravnog dijela ili pak do samog uzdignutog covera za vent?
Poklopac venta sam mislio prekriti nečim poput ovih pipaka na prvoj pušci?
U srednji dio bi stavio valjkaste pipke kao na drugoj pušci raspoređene u V ili pak jedan veći okrugli spremnik da viri na pola iz kučišta?
Poklopac venta i ručke? Gdje bi bilo bolje poprečnu ručku staviti skroz iza ili po sredini?

Prednja maska sa otvorima za napajanje, dvd i Card reader. U planu je dodati još jedan layer od pleksija par cm širi od ostavljenih rupa da zamaskira malo prijelaze, možda i kakvu diodu ispod pleksija.

Sastavljeno kučište.

Proba kako će izgledati sve zajedno?

Ovakve pipke ko što su ovi crni na pušci bi probao napraviti preko zadnjeg gornjeg venta da idu prema gore i lijevo-desno?


Ovakve bi stvarčice okrugle pokušao na srednji dio dodati ili umjesto njih jedan veći spremnik?

EDIT 1:
Malo sam razmišljao i neznam, da li bi pasala ručka napravljena od okruglog spremnika kao onog stražnjeg sa prve puške?
Da li spemnik postaviti horizontalno ili mu podignuti zadnju stranu da bude pod kutem?
Možda da probam skicirati par opcija pa da vidim što bi bolje pasalo ili da mi netko da nekakav prijedlog ako ima volje i ako razumije što mislim...
na vrhu gdje je rupa mislio sam izvesti upravljačku konzolu za ventove, power, reset i usb dock .... kao podloga mislim da bi pasao neki stari PCB. Što mislite?

EDIT 2:
Probao sam sa jednom običnom sprej-limenkom i komadom bužira improvizirati ručku i čini mi se dosta ok?
Trebao bi nosače izvesti nekako od lima da bolje fiksiram kanticu.
Spustio sam zadnji dio jer mi je izgledao glomazno a ovako i kanticu mogu maknuti više iza...






10.03.2014. Update

Konačno odvojio par sati za modanje... naime počelo je proljetno sunčano vrijeme i sve više obaveza na poslu i oko kuće tako da mi ostane malo slobodnog vremena.
Uglavnom uspio sam pošmirglati ranije pokitani gornji dio sve i zalijepio za kučište.
složio nosač kantice (ručku) od aluminijskog lima 2mm, dodao sam i podlošku da malo ukrutim mjesto gdje dolazi ručka kako se nebi toliko savijao lim ispod nje.
Odmah napravio test sa de-em sprejom protiv smrada nogu :rofl:
Ručku sam učvrstio M5 imbus vijcima (nekako su mi bolje pristajali od običnih.
Napravio sam i sistem učvrščivanja prednje maske (isto imbus M5 ali malo duži 25mm)
Ostalo je još pun kufer stvari za napraviti (ovako odokativno):
srediti maskice od pleksija za pokriti dvd i donju rupu
izrezbariti logo na doljnjoj masci
pokitati i ošmirglati rubove na gornjoj i stražnjoj strani
pokitati i ošmirglati rubove i čoškove na ručki
složiti stranice u dva layera
napraviti prozor na desnoj stranici
pofarbati sve prrastic primer, špric kit, bijela
dodati narančasti i crni layer
napraviti efekte (hrđa i izlizanost)
srediti gornji control panel i elektroniku za njega (3PWM kanala za ventove sa finim podešavanjem + ON/OF + status diode + power button i reset + audio + usb-ovi)
napraviti nekakvu rasvjetu?
mod napajanja ...
Uglavnom kad ovako pogledam ima stvarno puuuuno sitnica
Skoro zaboravih slikice ako nekoga zanima ... evo:













11.03.2014 Update

Volio bih ako mi možete pomoći i dati konstruktivno mišljenje o shemi bojanja...
Složio sam nekakvu sličnu po uzoru na orginal kućište od kojega je ideja i krenula.
Pokušao sam u Wordu složiti shemu bojanja preko postojećih slika kako bih pokazao kako mislim bojati...
Narančasti i bijeli dijelovi bi bili istaknuti dodatno alu limom od 2mm da se dobije reljef.
Neznam da li bi bilo dobro da istaknem prijelaze nekim sistemom poput umjetnih zakovica ili malim imbus vijcima (m3 ili m4 poput originala)?
Malo bih promijenio izgled bočnog prozora i okrenuo bih lijevo desno strane (prozor s desna) jer mi je takva konfiguracija stola i kučišta pa da se vidi kad je u pogonu.
Neznam što da izmislim što se tiče rasvjete? imam doma crvenkaste neonke i plave ledice .... svakako bi probao izvesti dimmer i on of ... jer mi se čini da bi noću za svakodnevnu upotrebu brzo dosadilo.
Evo i prijedloga bojanja složenog na brzinu s obje strane:



__________________




CPU: Intel Core 2 Duo E5400 @ 3.7GHz / Sonic Tower

MBO: Asus P5N-E SLI

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax @ 900MHz

GPU: Gigabyte GeForce 9800GT OC / Acellero S2

HDD: 2 X Western Digital 320GB Blue, Raid

OPT: DVD-ROM

PSU: Corsair VX 450W

CASE: Moded

OS: Windows 7 Ultimate 64bit



CPU: Intel Core 2 Duo E1200 @ 1.6GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Nvidia GeForce 7100 Onboard

HDD: Maxtor 80GB PATA + Seagate 160GB SATA

OPT: Optiarc DVD-ROM

PSU: Corsair VX 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit


CPU: Intel Core 2 Duo E1400 @ 2.0GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 1GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Gigabyte GeForce 8500GT / Acellero S2

HDD: Western Digital 250GB

OPT: DVD-ROM

PSU: Chieftec 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit



CPU:

MBO:

RAM:

GPU:

HDD:

OPT:

PSU:

CASE:

OS:



U nabavi mrežnog servera....
D-link 8 Portni Switch
Siemens Router C-010-I ISDN



Zadnje izmijenjeno od: eyeballl. 11.03.2014. u 22:59. Razlog: Dodan drugi update
eyeballl je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2014., 08:28   #2
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Fora, sigurno će imati wow efekt dok završiš. Šteta eventualno što se nisi odlučio za neko bolje kućište za "bazu".

Samo naprijed, pratim temu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2014., 13:19   #3
eyeballl
Premium
Moj komp
 
eyeballl's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 132
Nadam se da ću uspijeti prenijeti barem dio svojih zamisli...
Imam naime još puno raznih ideja i mogućnosti samo vrijeme mi je ograničenje ... (npr. dodavanje Arduino micro + FT800 baziran LCD sa mogućnosti prikaza i nadzora sistemskih parametara ... naponi i temperature)
Kučište sam imao kod kuće pa sam ga krenuo gnjaviti .. bolje bi bilo sve ovo izvoditi na nekom modernijem alu-based kučištu ali onda mi je to trošak u startu pa me malo odbija...
Više me privlače ideje kad od otpadaka ili "ničega" uspijem izvuči maksimum

Usput zna li netko gdje u HR (ili još bolje Puli) se može nabaviti rhinestonove od 3,4 ili 5 mm kao ove na slici?
http://www.ebay.com/itm/Nail-Art-Acr...item27d1bf38e0
__________________




CPU: Intel Core 2 Duo E5400 @ 3.7GHz / Sonic Tower

MBO: Asus P5N-E SLI

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax @ 900MHz

GPU: Gigabyte GeForce 9800GT OC / Acellero S2

HDD: 2 X Western Digital 320GB Blue, Raid

OPT: DVD-ROM

PSU: Corsair VX 450W

CASE: Moded

OS: Windows 7 Ultimate 64bit



CPU: Intel Core 2 Duo E1200 @ 1.6GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Nvidia GeForce 7100 Onboard

HDD: Maxtor 80GB PATA + Seagate 160GB SATA

OPT: Optiarc DVD-ROM

PSU: Corsair VX 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit


CPU: Intel Core 2 Duo E1400 @ 2.0GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 1GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Gigabyte GeForce 8500GT / Acellero S2

HDD: Western Digital 250GB

OPT: DVD-ROM

PSU: Chieftec 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit



CPU:

MBO:

RAM:

GPU:

HDD:

OPT:

PSU:

CASE:

OS:



U nabavi mrežnog servera....
D-link 8 Portni Switch
Siemens Router C-010-I ISDN


eyeballl je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2014., 19:59   #4
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Svaka cast, super izgleda i ima dosta potencijala.
Koje ce komponente ic unutra ?

Par osobnih misljenja koje nemoras uzet u obzir:
1.da stavis sarafe( rdjave po mogucnosti ) umijesto zakovica na "pojacanjima" na stranicma
2.da nebude prevec boja( za osvjetljenje ) ja bi iso na narandjastu (crvenu ) ili bijelu obavezno prekidac stavi, dimmer nezz jel ce radit na neonkama, treba vidit na kolko V se pale.
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2014., 21:14   #5
eyeballl
Premium
Moj komp
 
eyeballl's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 132
1. Mislio sam imbus vijke male staviti (M3 ili M4). Alternativa tome ili kombinacija sa time je kao na prošlom nedovršenom modu - finta zakovice. Ovako nekako kao na slici:



2. Narančasto bijela kombinacija ide (iznutra bijelo) poneki detalj crnom, ne bih više od toga stavljao boja. Dimmer sam probao već iz prijašnjeg eksperimentiranja. Složio sam bio 6-kanalni baziran na LM317 uglavnom počinje se neon paliti na određenom naponu samo s jedne strane, onda nekako linearno pomicanjem potenciometra se povečava dužina upaljene neonke da bi naposlijetku kad se cijela upali ostalo još malo lufta na potenciometru koji onda pojača intenzitet svijetlosti pa jače sjaji.
Ovako izgleda taj 6 kanalni i njegova izrada čak sam mu i kučište složio da ulazi u dupli CD slot ali nije doživio konkretnu primjenu:







Što se tiče izbora komponenti nisam siguran imam dvije opcije obje mATX i po mogućnosti male potrošnje energije. Za početak bi izglednija bila ova prva ili ako padne koja lovica sa strane onda dodje u izbor i ova druga.
a: matx s775 ploča/ E8400/ 4BG RAM/ GT9800/ 32Gb IDE SSD/ SATA 500Gb/ SATA DVD
b: nisam puno proučavao novije komponente, ali bi uzeo nešto bazirano na novijim štedljivijim verzijama celeron/pentium/i3 proca uz pripadajuću mbo i memoriju, 120Gb ssd, green disk 2TB, nekakvu štedljivu moderniju grafiku, ...
Što se tiče opcije b slobodno predložite neku kombinaciju jer sam ispao iz štosa pomalo (naravno unutar matx okvira i za manje novaca poželjno)...


P.S.
Svaka čast i tebi na na tvojim modovima i trudu uloženom u njihov izgled...

17.03.2014. Update:


Evo konačno uhvatio frenda za alu-lim. Dao mi je od 3mm mislio sam da cu dobiti od 2mm ali nismo htjeli rezati iz cijele nove ploče pa sam uzeo 1/2 m2 3mm od ostataka.
Ubodnom pilom sam malo izrezao po nacrtima i posložio da vidim kako ce sve skupa izgledati.
Brusilicom sam izrezao i postojeću stranicu za dobiti otvor gdje će doći plexi. Sutra cu u izvidnicu za imbus vijke i plexi pa da polako posložim bokove.

Ovako izgleda proba sa alu limovima:





18.03.2014. Update:

U iščekivanju pleksija zamolio bi za kakav savjet/prijedlog u svezi sa vijcima.
Pokušao sam X označiti gdje sam mislio staviti M5 vijke crnom točkicom sam obilježio gdje bi trebali doći M3 vijci za pleksi.
Na prvoj slici su prikazane veličine vijaka M3 i M5. Nadam se da M5 nije preglomazan?



Raspored kako sam zamislio postavljanje vijaka ... možda previše vijaka?





Sutra bi trebao dobiti pleksi od frenda pa krečem na bušenje i učvrščivanje. Nakon toga lagano šmirglanje ... pa špric kit, i onda boja (moram i za gornju stranu definitivno odlučiti kako ću prijelaze narančasto/crno/bijelo izvesti?
Nekakvo matiranje pleksija dolazi u obzir? Pokušao bi izvesti nešto ovakvo ako budem u mogućnosti ali naprimjer da viri polovično sa prednje strane prozora? Čime najlakše izvesti slikicu?

__________________




CPU: Intel Core 2 Duo E5400 @ 3.7GHz / Sonic Tower

MBO: Asus P5N-E SLI

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax @ 900MHz

GPU: Gigabyte GeForce 9800GT OC / Acellero S2

HDD: 2 X Western Digital 320GB Blue, Raid

OPT: DVD-ROM

PSU: Corsair VX 450W

CASE: Moded

OS: Windows 7 Ultimate 64bit



CPU: Intel Core 2 Duo E1200 @ 1.6GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Nvidia GeForce 7100 Onboard

HDD: Maxtor 80GB PATA + Seagate 160GB SATA

OPT: Optiarc DVD-ROM

PSU: Corsair VX 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit


CPU: Intel Core 2 Duo E1400 @ 2.0GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 1GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Gigabyte GeForce 8500GT / Acellero S2

HDD: Western Digital 250GB

OPT: DVD-ROM

PSU: Chieftec 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit



CPU:

MBO:

RAM:

GPU:

HDD:

OPT:

PSU:

CASE:

OS:



U nabavi mrežnog servera....
D-link 8 Portni Switch
Siemens Router C-010-I ISDN



Zadnje izmijenjeno od: eyeballl. 18.03.2014. u 22:29.
eyeballl je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 21:56   #6
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Super napreduje,
jel ce na lijevoj ( tam di nije prozor ) ostat rupe za zrak ili ces ih sakrit/odrezat ?
Vijka je po meni mrvicu prevec al opet to je nes osobno kaj mozda tebi pase.

Za sliku zemes dremel i ak imas onaj nastavak za graviranje( produzetak zice ) + sto manji borer ili siljak koji se dobije uz dremel.
Nes slicno sam ja graviro i ovak je ispalo trebas imat sliku i nesto precizno s cime mozes gravirat i dosta zivaca
http://www.pohrani.com/?1A/11Y/44yfiiXV/1/img3523.jpg
http://www.pohrani.com/?1y/B8/B2dbouo/1/img3530.jpg

Hvala na pohvalama ( ak je to meni islo ), nazalost zadnji projekt je propo ali bit ce nesto opet valjda.
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2014., 00:17   #7
eyeballl
Premium
Moj komp
 
eyeballl's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 132
Lagani problemi sa uploadom...
Neki tikvan presjekao tel kablove u blizini moje kuce pa vec par dana nemam neta osim na mobu.
Preskupo i prenezgodno mi je ovako podizati slike
Neki napredak je vidljiv napravljene su maske za prednji dio od plexija i stavljeni su svi vijci na stranice
Polako ali sigurno se primice i farbanje :-D

EDIT:
Nesto se radilo...
Posmirglane stranice i ofarbane spric kitom cekaju spremne boju
Posmirglano kuciste i pofarbani plasticni dijelovi primerom za plastiku
Sutra ide spric kit i na prednju i gornju masku
Malo se dvoumim oko izbora boja
1. Postivati standardnu shemu sa bijelo/narancastom kombinacijom
2. Iznutra cisto bijela izvana poput spric kita (nekakva svijetlo zuta blijeda poput boje pijeska ) i narancasta
Cak mislim da bi i nekakva kamuflazna (tipa desert storm) jako lijepo odgovarala
Budem probao slike nekako postaviti jer jos nemam neta osim na mobitelu

UPDATE 25.03.2014:



UPDATE: 26.03.2014.



Evo sinoć malo farbao... u konačnici sam zadovojan nekih 8/10 ... na nekim mjestima mi je procurilo malo i malo je prašine palo na boju mjestimično ali sve u svemu više nego ok (pogotovo kakvo je prije kučište bilo )
Kučište je pređeno špric-kitom i onda bijelom.
Stranice su pofarbane u bijelo narančastu kombinaciju.
Prednja strana i stražnji kraj ručke je također narančast.
U nedoumici sam dali možda gornju stranu (prednji dio ne kompletan nego samo da prati shemu sa bočnih strana pa da se povežu narančasti i bijeli dijelovi...) pofarbati isto u narančastu neznam da li bi izgledalo OK?
Probati cu poslikati pa napraviti montažu da vidim kako bi izgledalo?
Zna netko di pronači nekakav konusni čep sa odrezanim vrhom promjera 30-40mm u bazi (oblik stožca) od kakvog parfema, spreja ili slično?

UPDATE 28.03.2014:

Dodan mali dio na zadnju stranu ručke.
Prvi sloj crnog layera...

__________________




CPU: Intel Core 2 Duo E5400 @ 3.7GHz / Sonic Tower

MBO: Asus P5N-E SLI

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax @ 900MHz

GPU: Gigabyte GeForce 9800GT OC / Acellero S2

HDD: 2 X Western Digital 320GB Blue, Raid

OPT: DVD-ROM

PSU: Corsair VX 450W

CASE: Moded

OS: Windows 7 Ultimate 64bit



CPU: Intel Core 2 Duo E1200 @ 1.6GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Nvidia GeForce 7100 Onboard

HDD: Maxtor 80GB PATA + Seagate 160GB SATA

OPT: Optiarc DVD-ROM

PSU: Corsair VX 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit


CPU: Intel Core 2 Duo E1400 @ 2.0GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 1GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Gigabyte GeForce 8500GT / Acellero S2

HDD: Western Digital 250GB

OPT: DVD-ROM

PSU: Chieftec 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit



CPU:

MBO:

RAM:

GPU:

HDD:

OPT:

PSU:

CASE:

OS:



U nabavi mrežnog servera....
D-link 8 Portni Switch
Siemens Router C-010-I ISDN



Zadnje izmijenjeno od: eyeballl. 28.03.2014. u 09:03. Razlog: Dodane slike
eyeballl je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2014., 09:27   #8
eyeballl
Premium
Moj komp
 
eyeballl's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 132
Evo zbog kroničnog pomanjkanja vremena i raznih obaveza malo prikočilo. Slike budu večeras ... nešto se malo i radilo
Za sada sam uspio: izrezati i fiksirati bočni prozor, izrezati prednju zaštitu za dvd, složiti priču sa gornjim control panelom i nabaviti potrebno za izvedbu (power, reset, potenciometri, usb-ovi), napraviti nožice na kojima će sve stajati, dovršiti crni layer

Usput par pitanja ili ako neko može pomoći savjetom:
  • dali prednje djelove oko dvd-a i fangrill ostaviti u prozirnom plexiju ili ih matirati šmirglom?
  • prijedlog nekakvog loga za bočni prozor (išao bi na matiranje loga ostalo prozirno) ili kao kod orginala imitacija rupa od metaka, možda nekakva naljepnica?
  • Kako, gdje i koliko košta za napraviti fangrill iz pleksija (sa nekakvim likom poput onoga sa orginalnog kučišta?) lokacija - Pula? Može li se u kučnoj radinosti izvesti? Pleksi je nekih 5-6mm. Do sada sam probao dva komada napraviti, ali mi je najveći problem što puca pleksi na manjim detaljima od alu lima bi bilo lakše ali mi se ne uklapa vizualno
  • Bi li bilo ok da prednju gornju stranu do crnog layera pofarbam u narančasto isto?
  • Ako bi dodavao naljepnice sa sitnim natpisima koja bi bila najbolja metoda? Možda print na samoljepljivu foliju? Postoji prozirna samoljepljiva folija za inkjet? Ili možda bolje odnijeti u neki studio pa da mi naprave print u boji na prozirnu samoljepljivu foliju kako treba?
  • Trebao bi polako početi i komponente skupljati za case nešto što bi mi zamijenilo prastari e8400/P35/4GBRAM/gt9800/ nešto u stilu ivy bridge neznam ni sam , nisam već duže pratio i uspoređivao situaciju na tržištu... Volio bih složiti neku matx kombinaciju po mogučnosti niske potrošnje, ane slabiju od gore navedene. Imate kakav prijedlog?
UPDATE:
Slike:


UPDATE 23.04.2014
Evo ovako bi trebao izgledati control-panel
__________________




CPU: Intel Core 2 Duo E5400 @ 3.7GHz / Sonic Tower

MBO: Asus P5N-E SLI

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax @ 900MHz

GPU: Gigabyte GeForce 9800GT OC / Acellero S2

HDD: 2 X Western Digital 320GB Blue, Raid

OPT: DVD-ROM

PSU: Corsair VX 450W

CASE: Moded

OS: Windows 7 Ultimate 64bit



CPU: Intel Core 2 Duo E1200 @ 1.6GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 2GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Nvidia GeForce 7100 Onboard

HDD: Maxtor 80GB PATA + Seagate 160GB SATA

OPT: Optiarc DVD-ROM

PSU: Corsair VX 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit


CPU: Intel Core 2 Duo E1400 @ 2.0GHz / Stock

MBO: Gigabyte

RAM: 2 x 1GB DDR2 800MHz Kingmax

GPU: Gigabyte GeForce 8500GT / Acellero S2

HDD: Western Digital 250GB

OPT: DVD-ROM

PSU: Chieftec 400W

CASE: Old School

OS: Windows 7 Ultimate 32bit



CPU:

MBO:

RAM:

GPU:

HDD:

OPT:

PSU:

CASE:

OS:



U nabavi mrežnog servera....
D-link 8 Portni Switch
Siemens Router C-010-I ISDN



Zadnje izmijenjeno od: eyeballl. 23.04.2014. u 13:55. Razlog: Dodane slike
eyeballl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na