Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2011., 22:06   #1
sonyevac
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Problem s Notification Areom (Područjem obavijesti)

Imam jedan mali problem koji mi sve više smeta a tiče se Notification Area-e (Područja obavijesti) u Windowsima 7 64-bitnim.

Naime, prilikom podizanja Windowsa dešava mi se da se neki programi ne podignu zajedno s Windowsima iako bi trebali - ikone tih programa se ne pojave u Notification Area-i. Kada pokrenem msconfig.exe, u prozoru System Configuration, tab Startup ti su programi uredno označeni kao enablani, tj. morali bi se podizati zajedno s Windowsima, ali se ne podižu! Inetresantno mi je i to da se to dešava kod različitih programa - npr. nekad mi se ne podigne CloneCD tray, drugi put program PrintScreen i sl. dok se npr. antivirus (Avira), TuneUp Utilities 2012, AnyDVD uvijek podignu s Windowsima.

Isto se dešava - ponekad se podignu, tj. učitaju, a ponekad ne - bez obzira da li ja u prozoru System Configuration, tab Startup odaberem da se ti programi podižu s Windowsima ili ne (enable-disable). Isto biva i ako u tabu General odaberem Normal startup ili Selective startup!

Da li je moguće i kako ručnim uređivanjem postavki u registryju popraviti taj problem ili postoji kakav programčić koji bi korigirao greške i omogućio da se uvijek, a ne samo ponekad učitaju svi programi koje želim?

Zahvaljujem na odgovoru.
sonyevac je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2011., 22:16   #2
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Postoji mogucnost da ti se samo ikone ne loadaju a programi jesu medju aktivnim procesima i digli su se kroz start-up, to je onda klasicni win bug, jos uvijek ne rijesen kolko ja znam.

Ako niti medju aktivnim procesima nema tih programa a po msconfig-u su se morali start-up-ati, onda ti nesto ozbiljnije kolje sistem i treba detaljnije debugirati kaj se dogadja, di zapne.
Overclock je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na