Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2011., 18:54   #1
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Question Problemi sa instalacijom Win 7

Pozz!

Nedavno (jučer) kupio novi komp (Asrock H61M-VS / i5 2500 / 2x4GB Transcend 1333 / WD Blue 750 GB / WD Green 1TB / Thermaltake TR2 RX 450W / Palit GT440 1GB) i krenuo sav sretan snimat Win 7 (snimam sa USB pržilice, ako to ima kakve veze).

Instalacija krenula normalno, odabrao Win 7 Ultimate x64, otpakiralo sve, snimilo, tra la la...pitao za ime, password, datume podesio, i čekam da se logira. Pojavio se desktop, ikonice, taman da ću isprobat - odmah iskočilo "Logging Off" i onda se komp krenuo resetirat, samo bi vidio prvi ekran od BIOS-a/matične i to bi bilo to.

Mislio sam da sam nešto fulao, pa krenuo opet instalirat, provjerio da je u BIOS-u disk u AHCI modu, pokrenuo manual instalaciju, formatirao disk, stavio particiju od 50 GB za Windowse, opet se sve završilo za 10 minuta, opet podešavanje imena, šifre, datuma, logiranje, desktop - logging off i loop u reset.

Također nešto šta sam primjetio - ne znam dali ima ili nema veze - ali grafička nije nikad davala sliku, bila spojena na DVI ili D-Sub. Probao sam spojit D-Sub izlaz na laptopu na moj monitor - radi. Sad kad sam instalirao Win 7, monitor je bio uštekan u D-Sub od matične.

Jel to moguće da grafička zeza, nova je?

I da li netko može pretpostavit u čemu može bit kvar? Hvala
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2011., 19:36   #2
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Ako stoji na EFI screenu izvadi sve USBove. Instaliraj s AHCIem i preko grafike spoji jer MBO nema DVI.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2011., 08:09   #3
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Evo update ako će nekom pomoć da meni pomogne

Dakle, iznerviran do boga sa ponašanjem kompa, izvuko sam od nekud XP SP2 i reko ajde probat ću to.

Otvorio sam komp, izvukao jedan keks memorije od 4, i iskopčao drugi disk, tako da je u kompu na napajanju ostalo samo procesor, disk i grafička.

Krenuo instalirat XP, instalacija prođe, probao CPU-Z program i onaj sestrinski za temperaturu CPU, sve normalno, oko 30 C. Probao neku igricu, radi. Resetirao par puta, ugasio, upalio, boota u XP i ništa čudnog za prijavit.

Dakle, valja.

Onda sam htio ukopčat sve to na karticu, na DVI. Čim sam upalio komp, monitor mi javio no signal.

Pomislio sam možda grafička nešto zeza i onda sam;

- izvadio grafičku iz matične van
- vratio drugi keks od 4 gb
- ponovo spojio disk broj 2

U onom UEFI-ju vratio AHCI mod, provjerio da su diskovi lijepo SATA 0 i SATA 1 i krenuo instalirat Windowse 7.

I opet...instalira instalira, dođe onaj "Preparing Your Desktop" ekran...tamo stoji kojih 10 sekundi i onda

"Logging Off" .... "Shutting Down" ... pa opet "Logging Off"

I krene u rebootanje.

Ali samo da napomenem, čim sam sklopio komp, ukopčao sam ga u DVI naravno. I od prvog paljenja nije bilo slike, out of signal na DVI-u. Dakle dok su diskovi bili tvornički prazni. Probao sam i na D-Sub od grafičke - ništa.

Jedino je bilo slike na D-Sub od matične.

Eto toliko o avanturama sa kištrom
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 08:20   #4
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Zaboravio sam napomenuti - kad su se instalirali Win XP, u Device Prop nije bilo Palit GT440, samo Intel ona integrirana. Kad bi stavio CD od grafčike, prvi put sam to u životu vidio - CD javi da nije pronašao odgovarajući hardware u kompu.

U HW monitoru, prikazivala se temparatura matične, i5 graphics ili tako nešto, MBO, CPU i to je to, uglavnom nije ni tamo bila temp grafičke.

Ventilator vrti, znam da to ne mora ništa značit ali eto, sve mi nešto na tu grafičku...premda ni kad ju izvadim ne mogu instalirat Win7x64
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 13:16   #5
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Je li imaš koji drugi komp za probat grafiku? Jesi u BIOSu isključio ono switchanje grafike?
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 13:38   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nevidim dobro na slikama proizvođača, jel ta grafa ima dodatno napajanje i ako ga ima jesi ga uštekao ?
Svakako isprobat grafu u drugom kompu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 13:57   #7
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Ja sam isto poludio kad sam vidio na napajanju PCI-EX kabel...ali nema na grafičkoj ubod za napajanje, ako ima ja sam totalno lud i ćorav.

Sad otvorio drugi komp, Lenovo kutija.

U Lenovu G31T-LM matična, neko Delta Electronics DPS-280 FB napajanje, 2 GB rama i Intel Core 2 Quad 2.4 Ubodem grafičku, spojim odma na DVI (onaj D-Sub priključak se može maknut, pa sam ga jučer u žaru borbe maknuo) i - radi.

Komp je na XP-u. Eto pa sad da budem pametan.

U UEFI biosu ima samo opcija da odaberem primary display adapter, biranje između PCI Express i Onboard. Nebi radilo kad bi bio PCI Express odabran i spojeno na DVI.

Pa šta može bit da je napajanje loše? Iskreno, za moju konfu šta to napajanje nije dovoljno dobro - koje onda je dovoljno dobro? Ja sam prvi put u životu dao toliko para na napajanje i da je neki brend, prije sam uvijek kupovao no name i nikad problema. Dodatno potvrđuje onu "kad fušaš oko neke tehnike ona se uvrijedi pa radi, a kad picajzliš onda te krene namjerno zajebavat"
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 14:45   #8
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Jesi updatea BIOS na ploči?
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 15:18   #9
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Nisam, to mi preostaje probat.
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 15:27   #10
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Gledam na stranici od matične listu podržane memorije.

Nema Transcend modula od 4GB. Jel to onda to, jel ta lista toliko stroga da matična nikako ne može radit sa Transcendom od 4?
Mylo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2011., 15:30   #11
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mylo Pregled postova
Gledam na stranici od matične listu podržane memorije.

Nema Transcend modula od 4GB. Jel to onda to, jel ta lista toliko stroga da matična nikako ne može radit sa Transcendom od 4?
Meni radi s 2x4GB Corsair. Samo upočetku je zezela zbog updatea. Sada radi ka urica...

Uglavnom isključeni su mi oni onbard featurei, samo AHCI je uključen.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 15:44   #12
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Znači update BIOS-a rješava problem? Koji update da skinem, ima ih puno...
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 16:04   #13
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mylo Pregled postova
Znači update BIOS-a rješava problem? Koji update da skinem, ima ih puno...
Da EFIa/BIOS ili kako se već zove... Uglavnom koju reviziju imaš običnu ili R2.0 ploče? Prema tome skineš zadnji update i staviš.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 16:36   #14
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Ispravite me ako griješim...sve revizije - isti bios, nije to Gigabyte ploča.
http://www.asrock.com/mb/download.as...H61M-VS&o=BIOS
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 16:46   #15
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Ispravite me ako griješim...sve revizije - isti bios, nije to Gigabyte ploča.
http://www.asrock.com/mb/download.as...H61M-VS&o=BIOS
Neman pojma izgleda da R2.0 ima već BIOS 1.03 gori, ali nebitno nebi tio da sjebe ploču... Ima san dosta dugo Gigabyte pa san navika gledat te revizije.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2011., 08:03   #16
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Evo update...nabavio sam drugu verziju instalacijskog diska...odabrao W7 Enterprise x64, i sve je od prve radilo. Niti jedan znak štucanja ni ničega abnormalnog.

Onda sam probao spojit monitor na grafičku, ne na onboard VGA. No signal. U Device Properties nema ni traga grafičke. Jedino pod unknown device ima neki PCI Simple Communication device.

Skinuo sam nakon toga update za BIOS, napravili su da instalacija bude maksimalno bezbolna. Instalirao sam verziju 1.5, ali od grafičke opet ni traga ni glasa, makar sam tamo odabrao PCI Express kao primary video driver.

Eto. Šta sad?
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2011., 09:18   #17
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Otvori Device manager za taj PCI Simple Communication device i pogledaj koji je Hardware ID, bez drajvera je moguće da je TO tvoja grafa.
Ako je ovo točno, instaliraj drajvere.

Slijedeći korak bi bio da negdje posudiš drugu grafu (po mogučnosti druga serija nVidie ili ATI) i probaš sa njom, time ćeš ispitat funkcionalnost PCI Express slota.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2011., 13:31   #18
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Dakle ovako;

Jučer sam svoju Palit grafičku probao na kompjuteru B. Tamo je radila iz prve. Danas sam grafičku iz kompa B (bila je neka Asus) stavio u svoj komp. Nema signala.

Onda sam vratio svoju Palit grafičku u svoj komp, i naravno ništa...ali evo screenshotova fantomskog PCI Simple Comm Controllera iz Device managera.



What now?
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2011., 14:59   #19
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Od svih slija nisi stavio šta te se pitalo, vidi Device ID ili Hardware ID.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2011., 19:50   #20
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
sori sori evo



Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2011., 20:08   #21
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Pa yebemu, desni klik i copy je tesko?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2011., 23:07   #22
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
S pravom se kolega nino ljuti. To je Intel Managment Engine Interface.
Na supportu imaš "Intel Management Engine ver:7.0.4.1197" > dl. > instaliraj.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2011., 18:21   #23
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Upravo se vratio sa servisa (Ventex Rijeka).

Katastrofa su, pa da ih ovako javno pohvalim, premda znam da takvu ekipu to ništa ne tangira, al svejedno...nek se nađe.

Uzeo sam slobodan dan, provozao se 100 km, došao rano ujutro kako su mi dan prije rekli (ako želim komp isti dan gotov) i dao komp. Rekao sam kako je komp nov, kupljen pred neki dan, i da grafička jednostavno ne radi na tom kompu, ali da sam ju spojio u drugi PC i da tamo radi. Onda me serviser odmah pitao zašto nema onog limenog djela na grafičkoj. Rekao sam da sam to maknuo jer je sa tim limom bi kućište previše napinjalo grafičku, pa sam ja to skinuo jer se grafička u biti nije ni mogla izvadit sa tom limicom, morao sam cijelu matičnu popustit da oslobodim grafičku. Tu sam već skužio da će igrat na to, i sad će neko reć da imaju pravo, šta je ajmo reć teoretski točno, ali ono…nemojte me j...

Uglavnom, objasnio sam serviseru jednostavnu matematiku: moja grafička Palit ne radi u mom kompu, ali radi u drugom kompu. Grafička iz tog drugog kompa ne radi u mom. Pustio sam broj i oni su rekli da će mi to isti dan riješit.

Nakon cijelog dana, oko 4 sata popodne (oni rade do 5) sam ih nazvao, da vidim oće li šta bit od toga, jer me cijeli dan nitko nije zvao. Čovjek mi rekao da je nalog gotov. Hvala, baš ste super šta sam morao nazvat da mi to kažete. Dođem tamo, pitam za komp, lik kaže "samo malo da vidim dali je nalog gotov"....Ja kažem da je gotov jer smo se sad čuli. On na to "pa onda vas je netko morao zvat"

Ja kažem nije me nitko zvao da je komp gotov, došao sam zbog toga u Rijeku i čekam na telefonu praktički cijeli dan samo vaš poziv, nije bilo poziva.

On kaže "nemoguće" i krene nešto provjeravat nalog...i pročita "krivim rukovanjem i skidanjem limice korisnik je spalio grafičku karticu. Testna grafička radi"

U redu - skurijo sam grafičku skidanjem limice jer se šatro onda grafička nakrivila pa spalila. Možda bi ta priča imala prođu da pred neki dan nisam uzeo tu grafičku bez limice, stavio ju u Lenovo komp, spojio na DVI i - gledao sliku na monitoru.

Eto tako. Serviseri mi tvrde da "ako kupim novu grafičku da će radi". Pitao sam mogu mi oni to pokazat, da ubodu neku njihovu X grafičku u moj komp da vidim jel radi, pa su mi rekli da je radno vrijeme gotovo pa nema serisera.

Na kraju mi je lik rekao da "mi neće ništa naplatit". A ja pitam "šta naplatit, pred 6 danas sam kupio ovaj komp kod vas gore na katu, šta nema garancije?"

Lik na to kaže "aha….pa tu vidim na nalogu ne spominju nikakvu garanciju."

To je to. Bukiram poraz, keep it moving nothing to see here.
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2011., 18:43   #24
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Nemoj popustit, sve mi je sumnjivo. Da si bliže Splitu ja bi to pogleda... Ovako te vuku za nos a komp nije ispravan od prvog dana.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2011., 11:42   #25
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Nemam riječi kako se ekipa iz Ventexa ponaša. Možda je problem u meni.

Bezobrazni voditelj servisa, kaže mi na telefon kako mu je moj slučaj poznat - da je to onaj "raskasapljeni PC, nestručno složen, sa odrezanom grafičkom"

Eto šta je nastalo od mog kompa koji je bio složen sa grafičkom bez one limice naprijed koju sam maknuo.

Ovako veli majstor;

- vi ste skinuli tu limicu na grafičkoj i spalili grafičku

Ja na to kažem "probao sam tu grafičku u druga 2 kompa i ona radi na oba 2 kompa.

- u zapisu od servisa piše da je grafička spaljena

Kako je onda moguće da radi?

- iskreno mi se nismo usudili tu vašu grafičku stavljati u naš komp da ga ne spalimo

Dakle niste ni probali dali moja grafa radi, a napisali ste da je spaljena?

- druga grafička u vašem PCu radi, to smo provjerili



Ja na to pitam - jel mogu ja doć i zamjenit moju matičnu za neku drugu pod cijenu, ili nadoplatiti, svejedno mi je.

A on na to kaže da ne, da sam trebao mislit prije nego sam kupio matičnu.

Ja na to pitam šta je sa zakonom o potrošačima i povratu robe u roku 15 dana...

A on na to "pozivate se na zakon? a dali ste vi pročitali taj zakon? jeste sigurni da ga znate? Ja ga čitam svaki dan, nemojte mi pokušat tu priču, ja znam zakon. Vi možete dobiti takav povrat isključivo na dobru volju trgovca, ako imate originalnu ambalažu i ako vam trgovac izađe u susret"

I reko je da dođem (opet) pa da mi oni pokažu kako druga grafička radi u mom kompu.


Eto tako to ide u Ventexu.
Mylo je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2011., 11:58   #26
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Palica mod

Znači nije isprobana a ne radi Brzo u servis, i bez ikakvih manira!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 14:51   #27
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Nije moje da ti trljam sol na ranu, ali jedina greška koju si napravio je ta što si u servis vratio bez limića. So obzirom da je računalo pod garancijom, morali bi ti to riješiti i gotovo, ovako si si sam otežao situaciju :/ žao mi je to čitati jer sam i ja imao problema sa specijalcima od trgovaca (čitaj feniks kompjutori zagreb) gdje sam ostao zakinut za 500€, a drižavni inspektor mi u službenom dopisu naveo neka ih tužim.

Ne da ti solim pamet, već ako će itko ovo čitati, ako nešto ne radi, a pod garancijom je, čemu razbijati glavu, odnesi gdje si kupio i neka daju novo/riješe reklamaciju.

Zadnje izmijenjeno od: Mihael. 04.11.2011. u 14:59. Razlog: gramatika mi nije jača strana :P
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 11:27   #28
freedado
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 67
Instalirao sam W7 ultimate na novi laptop i kod instalacije sam napravio dvije partijice, ali sam zabunom označio veću, na kojoj sam mislio pohraniti muziku, filmove i sl., i na nju mi je instaliran operativni sustav.
Sad sam želio nanovo formatirati sve, ali na bootabilnom disku nemam opcije repair.
Kako to napraviti
freedado je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 16:52   #29
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Install now - custom install - advanced - formatiraj particije - označi ispravnu - instaliraj
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2011., 19:40   #30
Mylo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: HR
Postovi: 180
Updejt

Evo već par puta mi usred rada blebne na ekran BSOD...pa sam probao sa WinDBG nešto vidit, ali mi konstantno javlja da nemam prave simbole...pa sam onda skinuo BlueScreenView

Svih 5 crasheva je prouzrokovano kako program (i WinDbg i BSV) kaže od ntoskrnl.exe

PS - sad gledam u Programs, datum instalacije Zone Alarm free se poklapa sa prvim BSOD dumpom...dakle...jel moguće da je to to?
Mylo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na