Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.09.2011., 10:51   #151
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Link je u redu.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 12:31   #152
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Šta kaže nino, link na AHCI_A75.zip je uredu. Kako smo naveli taj je drajver nešto noviji od onog iz #146 posta.
Ako si ispravno napravio install cd sa nLite tebe vjerojatno muči boot raspored pa u BIOS - u promjeni default raspored da je CD/DVD prije HDD ili koristi boot menu F10 (F11, kako na kojem BIOS - u).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 15:02   #153
davor1984
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: osijek
Postovi: 9
Uspjesno sam napravio Cd, gresku sam napravio sa samim przenjem bio, ali kad sam nasao u neri opciju koju trebam sad je sve ok.
Namjestio i u laptopu da ocitava s cd-a, i krene dobro, ali zapne mi na sljedecem "The file ahcix64.sys is corrupted. Press any key to continue"
Probao sam resetirati i opet, ali opet izbacuje istu gresku? U cemu je kvaka?
davor1984 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 19:09   #154
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Znači da opet nisi dobro napravio cd, spomenuti file je baš sata drajver kojeg si dodavao.
U nekim situacijama pomaže da sve fajlove iz XP foldera prije integriranja preimenuješ u slovo isto ali sa velikim slovima.
Pri prženju cd - a koristi max 8X brzinu ili manje. Šta na Sticky - ju, šta na str. od nLite sve je objašnjeno korak po korak.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 23:21   #155
Zero_X
Registered User
 
Zero_X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Raccoon City
Postovi: 12
Citiraj:
Autor davor1984 Pregled postova
Uspjesno sam napravio Cd, gresku sam napravio sa samim przenjem bio, ali kad sam nasao u neri opciju koju trebam sad je sve ok.
Namjestio i u laptopu da ocitava s cd-a, i krene dobro, ali zapne mi na sljedecem "The file ahcix64.sys is corrupted. Press any key to continue"
Probao sam resetirati i opet, ali opet izbacuje istu gresku? U cemu je kvaka?
ahcix64.sys je samo za 64 bitnu verziju Windows XP zato ti javlja grešku. Za 32 bitnu verziju Win XP ubacit smiješ samo drivere sa oznakom x86 tj. ahcix86.sys dakle samo drivere iz foldera XP ako si koristio drivere sa linka koje sam posto. Drivere sa oznakom x64 i slično treba ignorirati i ne ubacivati u instalacijski cd.

Dakle moraš novi friški cd praviti, za utjehu ni meni nije upalilo od prve dok nisam pogodio prave drivere i sve napravio kako spada...
Zero_X je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 16:38   #156
davor1984
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: osijek
Postovi: 9
Veliko hvala svima na pomoci. Uspio sam instalirati windowse.
Ovo zadnje sam grijesio, ubacivao sam 64 umjesto 86, i sa zadnjim praznim cd-om koji sam imao kod kuce uspio.
Win. instalirani, sad jos samo programe.
Ali sad primjetih da mi scrooll ne radi? Drivere sam instalirao s hp-ove stranice?

Zadnje izmijenjeno od: davor1984. 29.09.2011. u 17:02.
davor1984 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2011., 04:27   #157
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Imam jedno pitanjce,mozda netko pomogne.
Imam oem xp pro x32 na sticku,koji je ubacen pomocu multiboot 12 aplikacije. Posto je na tom sticku original OEM pro sp3,nema nikakvih drivera u njemu. Mene zanima kako integrirati AHCI drivere od intela za z68 plocu od GB-a a da ne ostetim instalacijske fajlove na sticku. Treba mi ahci driver posto prelazim na smart response,a imam dual boot xp/win7 u IDE modu.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2011., 09:11   #158
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Mogao si biti još malo detaljniji (mobo), mada obično drajveri odgovaraju za cijelu seriju,
za primjer sam odabrao GA-Z68P-DS3 pa na supportu za XP x32 imaš Intel SATA Preinstall driver (V 10.6.0.1002 0,36Mb 22/06/2011),
to raspakiraš (može i preko WinRar), tebi treba sadržaj zadnjeg foldera (f6flpy-x86) bez txt fajla,
prvo negdje na komp kopiraj install cd, slijedeći korak je sa nLite integrirat ove drajvere ("pokažeš" mu folder a kasnije odabereš sve varijante ICHxx),
kad odradi to je source za multiboot 12, dakle treba s njim ponovo napravit USB stick.

Ako te strah da nešto neće ispast kako treba, prije svega možeš napravit image stick - a (npr. TrueImage ili sl.) da se možeš "vratit" korak nazad.
Inaće se nema tu šta "oštetit", napiši šta si mislio pod "da ne ostetim instalacijske fajlove na sticku".
Gornja procedura je potrebna jer nije samo C/P fajlova nego još par bitnih detalja a da ih sad ne nabrajam.

That's all
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2011., 05:03   #159
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Hvala na objasnjenju. Mislio sam na postojeci instalacijski stick integrirati drivere,a da se ne zezam s nlite-om ali nema mi druge nego sve ponovo s nliteom pa opet napraviti stick.
spawn je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na