Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 30.04.2012., 03:12   #781
ZeljaOs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 189
je napravio sam tvornicki reset na kraju, i za sada sve radi kako spada, drzim fige da se problem ne vrati, inace osim toga nadam se rjesenoga problema nikakve zamjerke prema evu
ZeljaOs je offline  
Staro 30.04.2012., 11:53   #782
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
@BojanZD, puni li ti na USB portu računala? Iz iskustva znam da ti kineski jeftinjaci ne daju više od 300mA.
Puni uredno preko računala...

Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
HTC ti ima (ili je imao, ne znam da li je još) zaštitu prema kojoj prepoznaje original punjač i kopiju. Ako je original puni 1000mah, ako nije pada na 500mah.

Ovo vrijedi za autopunjače, ne znam da li je isto i sa zidnim.
Zato sam si i riješio original HTC autopunjač i radi bez problema.
Radi se o punjenju preko USB-a, tak da nebi trebalo imati nikakve veze s punjačima, bilo original ili ne.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Što se tiče punjača, sve sa 500mA i više mora puniti mobitel. Sam sklop u mobitelu određuje struju punjenja tak da nemaš brige dokle god je napon 5V
Što znači da ovo kinesko govno ne daju ni 500mA, a kamoli 700 ili 1000 kao deklarirano

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Probaj drugi USB kabel. Lako moguće da nije problem u punjaču jer sam imao sličnih iskustava s kineskim produžnim kablovima.
Ako isti kabel uredno puni preko kompa, znači da je ispravan-a koristim ovaj od HTC-a i jedan od Nokie, tak da nisu šrotex kablovi.

Ma mora da je adapter neispravan...
BojanZD je offline  
Staro 02.05.2012., 16:32   #783
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,350
Ja više ništa ne kontam taj HTC. Ne znam jesu li ozbiljni ili za***vaju korisnike/buduće kupce. One X je postao fail za failom ili dobri stari epic fail.
Dakle, napravljeni su usporedbi testovi internacionalne i AT&T verzije One X. Unatoč činjenici da internacionalna verzija ima quad core proc, a AT&T dvojezgreni (usporedba), u masu testova je AT&T brži.
Da konfuzija bude potpuna, izgleda da će i AT&T verzija na internacionalno tržište pod imenom One XL.
http://www.anandtech.com/show/5779/h...r-att-review/1
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 02.05.2012., 16:47   #784
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
coconut sve je jasno kao dobar dan. Americki One X je identican (hardverski) europskom One S.. Ista maticna, procesor, rami i graficka u oklopu od One X, a sve to jer Tegra 3 ne podrzava LTE mrezu.. LTE je ocito vec postao standard u SADu.. I dalje tvrdim da je ONE S highend mob u verziji dual core, a ONE X highend u quad coru.. One X ce eventualno imati konkurenciju u S3, ali One S nece imati konkurencije po pitanju brzine..
__________________
dean225 je offline  
Staro 02.05.2012., 17:23   #785
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
Ma treba pričekati One XL jer po prvim reviewima sa kraitom mu puno duže traje baterija.
__________________

.
mbed je offline  
Staro 02.05.2012., 19:51   #786
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,350
Da nastavim gornju priču o failovima. Prije par tjedana One X je dobio update. Sada dobija još jedan. Nije loše za mobitel koji je na tržištu manje od mjesec dana.
http://androidandme.com/2012/05/smar...squashes-bugs/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 02.05.2012., 19:56   #787
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Krait je savršen proc, ultra brz i štedljiv.. pogođen do kraja..teško da ce XL biti stedljiviji i bolji od S, s obzirom da S ima manji ekran u amoledu.. ja važem između X i S3. Čekam S3 pa krećem u kupnju. X je vrhunski mob, iako je krait moćniji od tegre, tegra ce mišiće pokazat u grafičkim zadacima.. Kao minus mu uzimam što ne podržava LTE (ok, pokrivenost u hrv oko 2% uz brutalno skupe tarife ali svejedno.), što je na usb2.0 portu koji bi mogao biti kočnica kod prebacivanja velikih fileova (s obzirom da mob moze potegnuti čitanje i preko 60mb/s i pisanje preko 35mb, mob će biti"ukocen")i baterija.. ali s baterijom ce svi imati problema. Baterija jednostavno nije dovoljno dobra..
Ovo su MENI minusi, ostalo je jednostavno genijalno. Dizajn,ekran, kamera, sense.. ocjena 5!!

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Da nastavim gornju priču o failovima. Prije par tjedana One X je dobio update. Sada dobija još jedan. Nije loše za mobitel koji je na tržištu manje od mjesec dana.
http://androidandme.com/2012/05/smar...squashes-bugs/
Što reci osim traljavost htc dev teama.. Ali dobro je što relativno brzo ispravljaju svoje greške, što prije nije bio slučaj..

EDIT:

Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
daj reci neki mobitel koji je trenutno bolji od one x?

kakvi failovi molim te..
Ajde vise da se ti i ja slazemo oko necega!!
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dean225. 02.05.2012. u 22:32.
dean225 je offline  
Staro 02.05.2012., 22:23   #788
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Da nastavim gornju priču o failovima. Prije par tjedana One X je dobio update. Sada dobija još jedan. Nije loše za mobitel koji je na tržištu manje od mjesec dana.
http://androidandme.com/2012/05/smar...squashes-bugs/
daj reci neki mobitel koji je trenutno bolji od one x?

kakvi failovi molim te..
Ordem je offline  
Staro 03.05.2012., 15:23   #789
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
daj reci neki mobitel koji je trenutno bolji od one x?
A ima ih koliko hoćeš pošto pojam 'bolji' nema smisla i subjektivan je, meni je recimo Nokia E6 bolja od tog htc-a.
Možeš reći da je One X trenutno hardverski najjači, ali ne i da je općenito najbolji, pogotovo pošto pati od dječjih bolesti.

Na kraju krajeva, kupci će reći zadnju riječ, a ja tvrdim da nema šanse da One X ostvari ni četvrtinu uspjeha kao što su imali i još uvijek imaju SGSII i iPhone4 koji su i dan danas kraljevi, kako po prodaji tako i po popularnosti među ljudima, a onda logično i kvalitetom.

Dok s druge strane, ne čini mi se da se radi neki ogroman hype oko tog HTC-a One X, ni po forumima ni po ezineovima, više se piše o samsungu koji tek treba izaći.

Vrijeme će pokazati, a ne bi se začudio da One S bude puno popularniji.
W.Digital je offline  
Staro 03.05.2012., 15:43   #790
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Nokia naspram bilo kojeg novijeg htc moze samo vikati "Wooooooww"".. Toliko o nokiji.. HTC One X je i hardverski i opcenito najbolji mob trenutno na trzistu, a nebi me zacudilo da tako ostane i nakon S3..
__________________
dean225 je offline  
Staro 03.05.2012., 15:59   #791
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Pa dobro, tvoji postovi su izjave jednog htc fana, samim time su 100% subjektivne i nemaju veze sa činjenicama.
Možemo otvorit ovdje poseban topic za HTC One X, neće se naći ni 5 vlasnika tog telefona čak ni za godinu dana.

To je jednostavno mobitel koji služi kao nekakav benchmark da se vidi dokle je došao današnji razvoj mobitela i da htc pokaže što može natrpati u jedan smartphone.
Ali to nije ni približno dosta da se ugroze veliki igrači.
Jedino mu je sretna okolnost što je izašao prije ove dvojice pa će upecati nešto sitno korisnika.

Do jučer sam bio uvjeren da nitko ne može ni prići ajfonu, ali samsung je pokazao da se sa odlično ispoliranim telefonom itekako može skinuti skalp i njima.
HTC nažalost nema takav mobitel niti ima tako jako ime za koje će neko iskeširat 4000 kn.

One S je druga priča, ako tu ne pretjeraju s cijenom onda imaju velike šanse uzeti dio tržišta.
W.Digital je offline  
Staro 03.05.2012., 16:06   #792
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
digital HTC je itekako veliko ime u mobilnom svijetu.. A jednako tako kako nitko nece kupiti htc one x jer ne valja i ne vrijedi te novce, tako nitko nece otvorit ovamo ni temu o nokiji E6.. pa gdje si nasao to uspoređivat s one X?? Za dobrim konjem se prasina dize.. I nisam neki veliki fan htc, ali bio sam nokijin fan.. poslije N95 nisu napravili posten mob. Ajde, svidja mi se i Lumia 700, ostalo 0..

EDIT: ako je netko realan u usporedbi mobova onda sam to ja.. I tako necu uopce usporedjivat ONE X sa S2, niti cu uspordjivati ONE S sa Nokiom E6, nema smisla.. Treba usporedjivati iste arhitekture, dual core=dual core, quad=quad, mob sa tipkovnicom=mob sa tipkovnicom i to je najrealnije i najpravednije..
Ispricavam ti se, nisam najbolje vidio sto si napisao..
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dean225. 03.05.2012. u 16:22.
dean225 je offline  
Staro 03.05.2012., 16:18   #793
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Malo pažljivije čitaj, ne uspoređujem E6 sa One X nego kažem kako ne postoji univerzalno najbolji mobitel i svatko zna što njemu paše, besmisleno je uopće govorit za jedan mobitel da je najbolji, svaki ima mana i prednosti.
4 jezgre i velika rezolucija nisu dovoljni da bi se reklo da je to nešto najbolje, masa stvari tu još igra ulogu.
W.Digital je offline  
Staro 03.05.2012., 17:38   #794
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor W.Digital Pregled postova
Malo pažljivije čitaj, ne uspoređujem E6 sa One X nego kažem kako ne postoji univerzalno najbolji mobitel i svatko zna što njemu paše, besmisleno je uopće govorit za jedan mobitel da je najbolji, svaki ima mana i prednosti.
4 jezgre i velika rezolucija nisu dovoljni da bi se reklo da je to nešto najbolje, masa stvari tu još igra ulogu.
po vecini hardverskih parametara One X je trenutno najbolji mobitel na trzistu (bar jos nekoliko sati dok ne izadje S3)
a i kvaliteta izrade je oke

to sam mislio kad sam rekao da se trenutno ne proizvodi bolji mobitel .

sve ove ostale usporedbe tipa "nokia e6 mi je bolja/ljepsa/lezi mi bolje u ruci" su beskorisne.
Ordem je offline  
Staro 03.05.2012., 18:52   #795
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,832
Mah, One X i četiri jezgre su se očigledno pokazale kao overkill za Android jer ga OS ili ne može iskoristiti kako treba ili čip jednostavno ne daje ništa bolje performanse od Kraita. Vjerujem da je u pitanju samo optimizacija. Testovi su rekli svoje. Šteta što u startu nisu napravili worldwide mob na Kraitu, a ne razbijati proizvodne procese i raditi 2 (a šuška se i o trećem, XL) modela. Treba to na kraju netko i platiti.

One X i dalje ima najbolji ekran u galaksiji, ali One S je možda najbolje uravnotežen mob kada zbrojimo prednosti i mane i ignoriramo cijenu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 03.05.2012., 19:15   #796
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Dobro govoriš. Iako ce se X maksimalno iskoristit sa custom romovima i sa novijim androidima.. ja sam vrlo sretan što htc ima 2 moba za borbu za tron ove godine. Pokazalo se da je S zmaj u benchmarcima, vjerovatno to nitko nije očekivao..
Kada ce biti objavljen S3??
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dean225. 03.05.2012. u 19:22.
dean225 je offline  
Staro 03.05.2012., 20:01   #797
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Mah, One X i četiri jezgre su se očigledno pokazale kao overkill za Android jer ga OS ili ne može iskoristiti kako treba ili čip jednostavno ne daje ništa bolje performanse od Kraita.
vjerojatno ce to biti puno bolje iskoristeno u sljedecem androidu "jelly beans" (izlazi ove godine) koji ce omogucavati dual boot sa chrome OSom

chrome OS je vec malo ozbiljniji OS i trebat ce mu sav taj horsepower posto vjerujem da omogucuje puno vise stvari nego obican android


btw mislim da je nvidia usrala sa tegrom 3 i da zato nije brza od najbrzeg dual core cpua na trzistu

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
One X i dalje ima najbolji ekran u galaksiji, ali One S je možda najbolje uravnotežen mob kada zbrojimo prednosti i mane i ignoriramo cijenu.
kako moze biti najbolje uravnotezen mob ako kosta kao high end mob? ne mozes zanemariti cijenu.
Ordem je offline  
Staro 03.05.2012., 22:06   #798
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,832
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
btw mislim da je nvidia usrala sa tegrom 3 i da zato nije brza od najbrzeg dual core cpua na trzistu
Nadam se da je u pitanju samo uštimavanje "drivera" od strane nVidije i pitanje updatea kada će performanse doći na svoje, ne želim vjerovati kako je Tegra slab čip. A negdje je već rečeno da ICS ne radi dobro s toliko jezgri ili?


Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
kako moze biti najbolje uravnotezen mob ako kosta kao high end mob? ne mozes zanemariti cijenu.
A ni One X onda nije zlatan po pitanju cijene
Govorim samo s aspekta performasni jednog komada aluminija. Cijenom je cijela One serija daleko preskupa počevši s V modelom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 03.05.2012., 22:12   #799
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Dobivat ce mob na brzini sa updateovima od nvidie.. Ali mogao bi bljesnut tek sa iducim androidom.. Uglavnom ne sumnjam da ce doci na svoje.. Cijela nova serija je skupa, pogotovo kod nas.. Kod nas su cijene specijalne, vani i nije tako.. Ali mobiteli su skoro pa i bez konkurencije..
__________________
dean225 je offline  
Staro 04.05.2012., 16:44   #800
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Leakala je RC2 4.0.3 beta za cdma evo 3d...mogli bi uskoro onda očekivati i neku našu verziju
raliSHA je offline  
Staro 04.05.2012., 17:59   #801
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,367
Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
Leakala je RC2 4.0.3 beta za cdma evo 3d...mogli bi uskoro onda očekivati i neku našu verziju
Kako bi rekao Michael Franti, Oh my, oh my God

I za GSM je leakano
http://rootzwiki.com/topic/21225-evo...-htc-sense-36/
Based on RUU 3.08.401.1 HTC Evo 3D GSM X515m (SHOOTER_U)

ROMovi već stižu
Juice je offline  
Staro 04.05.2012., 19:55   #802
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
zas nema kod nas u ponudi One S? jel smrdi ili sta?

tmobile i vip nude one x (i one v kod t-mobilea)..
Ordem je offline  
Staro 04.05.2012., 19:59   #803
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,367
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
zas nema kod nas u ponudi One S? jel smrdi ili sta?

tmobile i vip nude one x (i one v kod t-mobilea)..
Zato što je najavljeno da će doć u srpnju kod operatera
Juice je offline  
Staro 05.05.2012., 12:41   #804
z33
Premium
Moj komp
 
z33's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Kako bi rekao Michael Franti, Oh my, oh my God

I za GSM je leakano
http://rootzwiki.com/topic/21225-evo...-htc-sense-36/
Based on RUU 3.08.401.1 HTC Evo 3D GSM X515m (SHOOTER_U)

ROMovi već stižu
napokon ics na kojem sve radi
z33 je offline  
Staro 05.05.2012., 20:33   #805
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,350
Evo još malo potencijalno loših vijesti za vlasnike One X - AT&T aka One XL ima zaključan bootloader
http://www.theverge.com/2012/5/4/300...fficial-unlock
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 05.05.2012., 20:50   #806
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Nije naš problem, ionako ga nitko neće kupit.
A i uvijek postoji alternativa, ako ga neće htc otkljucat, netko drugi hoće..
__________________
dean225 je offline  
Staro 05.05.2012., 21:04   #807
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,314
Jel se zna kad će službeni ICS doći na Evo 3D?
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline  
Staro 05.05.2012., 21:12   #808
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Evo još malo potencijalno loših vijesti za vlasnike One X - AT&T aka One XL ima zaključan bootloader
http://www.theverge.com/2012/5/4/300...fficial-unlock
ne znam da ijedan mobitel osim nexus linije dolazi sa otkljucanim bootloaderom

uostalom, ocekujem da ce izaci tool koji ce ga otkljucati u roku od nekoliko mjeseci (kao sto je bio slucaj sa desireom)

a i ne vidim neku korist od otkljucanog bootloadera osim sto onda mozes imati ad-free mobitel (tj maknuti reklame iz aplikacija)
Ordem je offline  
Staro 05.05.2012., 21:43   #809
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,367
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Jel se zna kad će službeni ICS doći na Evo 3D?
Ne zna se.
Leak je vani.

Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
ne znam da ijedan mobitel osim nexus linije dolazi sa otkljucanim bootloaderom
Do prije nekog vremena svi HTCi su dolazi s otključanim bootloaderom.
Juice je offline  
Staro 05.05.2012., 21:47   #810
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Do prije nekog vremena svi HTCi su dolazi otključani.
mislim da mjesas S-OFF (otkljucan bootloader) i root

zvuci mi nevjerojatno da je svaki HTC dolazio S-OFF (posto je moj HTC Desire po defaultu imao zakljucan bootloader)..
Ordem je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na