Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.11.2008., 11:03   #361
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Mortal Pregled postova
Tko ima financijske snage dugoročnije čekat, neka čeka, mislim da će se isplatiti. Svi oni koji su dublje proučili vrijednost HT dionice znaju da je oko 400kn
HT ce probit 400kn kad ce 400kn vrjedit ko gajba pive, to je propala firma ciji su zlatni dani monopola i pljacke zavrseni.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2008., 12:40   #362
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
HT će imati monopol kod nas još slijedeće 3 godine sigurno. Još smo dovoljno zaostali za europom da takve mrcine mogu imat monopol.
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.11.2008., 16:55   #363
robertino
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Pazin
Postovi: 28
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Krivo si skonto. To su govorili neki analiticari a ne ja, a takve treba
opet te pitam,na osnovi cega mislis da su pogrijesili? Valjda je i sljepom jasno zasto su danas dionice na takvoj razini kakvoj jesu. HT je zlatna dionica,ako imalo pratis financijske izvjestaje doticne firme,znat ces i zasto.

Citiraj:
Autor giga Pregled postova
Sve je to lijepo i krasno tebi i meni,ali tesko je ljudima koji su izgubili novac na HT-u vratiti povjerenje. Sto tome da se vrate fondovi sto dionica sto drugim financijskim instrumentima na trzistu, kojih ima jako puno. U HT-e je na reklamu potrosen golem novaac,a nije napravljena ni jedna emisija o edukaciji o dionicama i tome slicno.
Ja se slazem s tobom,ali mislim da mnogi nece...bas iz razloga sto je povjerenje izmaglilo.
povjerenje izmaglilo,kome? jedino onima koji nemaju pojma o burzi,i ulozili su u HT jer su ocekivali da ce im pare past iz vedrog neba. To ti je isto ko da susjed Jure kaze "ajd otvorit cu ja firmu o kompjuterima,cujem da je to dobar biznis,nema veze sto ne znam upalit komp..." Shvacas poantu? Nema lake love...tj. ima,ali moras potrefit trenutak. Zbog svijetske financijske krize,ovo je bio definitivno kriv trenutak.

Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
HT ce probit 400kn kad ce 400kn vrjedit ko gajba pive, to je propala firma ciji su zlatni dani monopola i pljacke zavrseni.
citas ti uopce financijske izvjestaje???? Propala firma s 5milijardi kn na kontu,i stalnim povecanjem dobiti i sad u vremenima financijske krize,LOL,LOL,LOL
robertino je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2008., 18:41   #364
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
HT je propala firma. I vrijednost mu je pala prije ove "krize", tako ono opet se ponavlja prica o "dobroj podcijenjenoj dionici" koju svi ponavljaju ko mantru a nemaju pojma sta pricaju.

Pogle malo stanje DT u njemackoj pa ce ti biti neke stvari jasne.

HT je proslo svrseno vrijeme i firma koja odumire.
Izgubio je brend i kad to izgubis prici je kraj.
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2008., 20:35   #365
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor giga Pregled postova
Sve je to lijepo i krasno tebi i meni,ali tesko je ljudima koji su izgubili novac na HT-u vratiti povjerenje. Sto tome da se vrate fondovi sto dionica sto drugim financijskim instrumentima na trzistu, kojih ima jako puno. U HT-e je na reklamu potrosen golem novaac,a nije napravljena ni jedna emisija o edukaciji o dionicama i tome slicno.
Nije tocno, uredno su se vrtili edukacijski spotovi na televiziji i to poprilicne duzine.

Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
HT je proslo svrseno vrijeme i firma koja odumire.
Izgubio je brend i kad to izgubis prici je kraj.
Zasto?
morph je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 00:13   #366
robertino
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Pazin
Postovi: 28
Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
HT je propala firma. I vrijednost mu je pala prije ove "krize", tako ono opet se ponavlja prica o "dobroj podcijenjenoj dionici" koju svi ponavljaju ko mantru a nemaju pojma sta pricaju.

Pogle malo stanje DT u njemackoj pa ce ti biti neke stvari jasne.

HT je proslo svrseno vrijeme i firma koja odumire.
Izgubio je brend i kad to izgubis prici je kraj.
ajd ti to malo potkrijepi financijskim pokazateljima,uz Google,naci ces sve sta ti treba u 5 minuta
robertino je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 00:58   #367
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pala je cijena HT-ovoj dionici prije ovih financijskih poremećaja na tržištu...

isto tako je T-comova dionica kroz povijest zapravo loše prošla... i samo pada...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 11:13   #368
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Ajde ovako, pitaj sebe i svojih 5 prijatelja koji su na T-comu, dali bi presli na alternativu kad bi im bila dostupna?

Financije ne pokazuju bas nista, ENRON je isto bio mega firma vrijedna par milijardi dolara, pa znamo kako je zavrsila.
Pogle stanje DT u njemackoj, pa se pitaj di ce zavrsit taj visak novca iz T-HT kad njima gore zagusti....
Ako neznas, pitaj jednog ekonomista, Brojevi u izvjescima uvijek pokazuju ono sta onaj ko ih je pisao zeli prikazat, a ne stvarno stanje.
Odnosno to se kaze "Citanje sa razumijevanjem".

Brojevi po nasem vrlom premijeru isto tako kazu da je HR Svicarska u malom, a mislim da je jasno u kakvom smo stanju.

Prihodi HT ce pasti ubuduce, nece rasti jer nemogu oni prikljucit vise korisnika, osima ako ne vjerujes u Penetraciju od 150% na Trzistu.

Firma koja je uspjesna ne otpusta radnika.

Jer kad otpustis 500 radnika i das im godisnje place, onda onaj dio koji bi dao Drzavi za porez, zdravstvo i penzije kroz normalnu isplatu placa, povuces nazad i prikazes ga kao profit....

Mislim ono, ljudi koliko vas puta moraju osisat da biste shvatili da vas "Šišaju ko Ovce"
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 11:36   #369
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
Ajde ovako, pitaj sebe i svojih 5 prijatelja koji su na T-comu, dali bi presli na alternativu kad bi im bila dostupna?

Financije ne pokazuju bas nista, ENRON je isto bio mega firma vrijedna par milijardi dolara, pa znamo kako je zavrsila.
Pogle stanje DT u njemackoj, pa se pitaj di ce zavrsit taj visak novca iz T-HT kad njima gore zagusti....
Ako neznas, pitaj jednog ekonomista, Brojevi u izvjescima uvijek pokazuju ono sta onaj ko ih je pisao zeli prikazat, a ne stvarno stanje.
Odnosno to se kaze "Citanje sa razumijevanjem".

Brojevi po nasem vrlom premijeru isto tako kazu da je HR Svicarska u malom, a mislim da je jasno u kakvom smo stanju.

Prihodi HT ce pasti ubuduce, nece rasti jer nemogu oni prikljucit vise korisnika, osima ako ne vjerujes u Penetraciju od 150% na Trzistu.

Firma koja je uspjesna ne otpusta radnika.

Jer kad otpustis 500 radnika i das im godisnje place, onda onaj dio koji bi dao Drzavi za porez, zdravstvo i penzije kroz normalnu isplatu placa, povuces nazad i prikazes ga kao profit....

Mislim ono, ljudi koliko vas puta moraju osisat da biste shvatili da vas "Šišaju ko Ovce"
Slazem se da fin. izvjestaji nisu sto posto vjerodostojni, odnosno moze se isto financijsko stanje napisati na vise nacina.
Ali ipak HT-e je za nase prilike ogromna firma,koja "proizvodi" miljarde kuna.
Imaju monopol i tako ce ostati jos sigurno 5 godina,to sto otpustaju radnike to nema nikave veze, sve nekadasnje drzavne firme imaju taj problem, pocevsi od zeljeznica do HEP-a i tako dalje. To je za ocekivati. Ali time ROA/ROE ce biti bolji.
Dividenda je boli glava, i vjerojatno ce biti nesto manja ali neka bude i 20kn,mislim da je to opet odlcno. Te ce ti se ulaganje isplatiti za 10ak godina. Na danasnju cijenu to je 10% dividenda.
Za koju dionicu/firmu mislis da na ZSE kotira puno bolje od HT-a?

BTW OStavio sam simbolicnu kolicinu HT-a, jer mislim da je bolja prilika za zaradu u nekim drugim dionicama,ali ipak dio protfelja je u HT-eu.
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 11:45