Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2012., 22:43   #61
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
kao što rekoh, ja NE ŽELIM i NEĆU prijeći na to.
mislim da nema izbora
meni je taj tehnicar rekao da prvo prebacuju ljude koji vec imaju telefon+net (router)
a na kraju ce obicne korisnike koji imaju samo telefon

i da se analogne centrale gase
tako da oni koji zele ostati na starom ce uskoro ostati bez signala
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 22:47   #62
weaponx
Premium
Moj komp
 
weaponx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Skyrim
Postovi: 329
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Ak ti guši 50% brzine onda ti nevalja spliter, meni guši oko 100kb/s.
Udaljen sam od centrale više od 4 km pa je maksimalna brzina (bez splittera) oko 130 KB/s.
Sa splitterom je to 60-70 KB/s. Promjenio sam ih više, različitih proizvođača, razlike gotovo da nema.
__________________
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.
weaponx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2012., 23:15   #63
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor weaponx Pregled postova
Udaljen sam od centrale više od 4 km pa je maksimalna brzina (bez splittera) oko 130 KB/s.
Sa splitterom je to 60-70 KB/s. Promjenio sam ih više, različitih proizvođača, razlike gotovo da nema.
to je jako loše!

Moj frend je na 9 km od centrale pa ima točno 130 KB/sec.
Jel i susjedima tako?
Jesi provjerio svoje kućne instalacije?
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 23:29   #64
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pa to sam rekao čim su krenuli na prisilni prelazak. Drugi i važniji blem šta se ljudi ne znaju / ne žele organizirat i pobuniti.
I vrapci znaju da je VoIp za operatera x puta jeftiniji.
Samo izmišljanje imena "usluge" IMS je namjerno kako ljudi nebi skužili da se radi o klasičnom VoIp - u.

E pa gospodo kad na IMS - u stavite isto toliko x puta manje cijene onda će situacija biti značajno drugačija.
upravo tako. kad t-com smanji cijene onda možda i razmislimo o IMS-u

Citiraj:
Autor HumWeed Pregled postova
mislim da nema izbora
meni je taj tehnicar rekao da prvo prebacuju ljude koji vec imaju telefon+net (router)
a na kraju ce obicne korisnike koji imaju samo telefon

i da se analogne centrale gase
tako da oni koji zele ostati na starom ce uskoro ostati bez signala
tehničari tako govore jer dobivaju novce za svakog kog oni spoje na IMS.
ja imam od t-coma mail gdje mi je rečeno da neću biti prisilno prebacivan

Citiraj:
Autor weaponx Pregled postova
Ako se ne varam, ovo izbacuje potrebu za splitterom (mojim mrskim neprijateljem) koji mi guši oko 50% brzine ove traljave konekcije koju imam. Tako da mislim da se neću previše bunit.
Citiraj:
Autor weaponx Pregled postova
Udaljen sam od centrale više od 4 km pa je maksimalna brzina (bez splittera) oko 130 KB/s.
Sa splitterom je to 60-70 KB/s. Promjenio sam ih više, različitih proizvođača, razlike gotovo da nema.
da, ali dok dobiješ IMS, i telefon će koristiti jedan određeni bandwidth, tako da prebacivanje neće donijeti ništ pozitivnog.
a osim toga sigurno se dam kladit da za tih 130 KB/s plaćaš punu cijenu od 79,64 kn + paket podataka.
to nam dovoljno govori o HT-u.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 08:41   #65
weaponx
Premium
Moj komp
 
weaponx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Skyrim
Postovi: 329
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Jel i susjedima tako?
Je, ista situacija cijelom susjedstvu. Kablovi između centrale i mene su dosta loši. Pokušavali smo sa drugim paricama, ali uvijek je bilo isto.
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
a osim toga sigurno se dam kladit da za tih 130 KB/s plaćaš punu cijenu od 79,64 kn + paket podataka.
to nam dovoljno govori o HT-u.
Naravno da plaćam, alternativa je bila raskid ugovora, a onda sam pak bez ikakvog neta.
__________________
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.
weaponx je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 11:18   #66
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
kao što rekoh, ja NE ŽELIM i NEĆU prijeći na to.
Necu ni i ja trenutno, ali ti oni nece dati mira...
Ja sam jedno prije 2 mjeseca dobio to pismo, zvao ih da necu jos neko vrijeme tu uslugu i da mi odgode sto i jesu napravili. Da bi me za 2 tjedna zvali da predem na IMS i rekao sam da jos necu i da bi me opet negdje za tjedan dana zvali i opet me "prisiljavali" da ukljucim tu uslugu. Ovaj put je zenska bila ljubaznija, a ja sam rekao da budem uskoro i nek mi ne salju tehnicara.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 12:33   #67
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Necu ni i ja trenutno, ali ti oni nece dati mira...
Ja sam jedno prije 2 mjeseca dobio to pismo, zvao ih da necu jos neko vrijeme tu uslugu i da mi odgode sto i jesu napravili. Da bi me za 2 tjedna zvali da predem na IMS i rekao sam da jos necu i da bi me opet negdje za tjedan dana zvali i opet me "prisiljavali" da ukljucim tu uslugu. Ovaj put je zenska bila ljubaznija, a ja sam rekao da budem uskoro i nek mi ne salju tehnicara.
Ja sam dobio pismo ali nisu još bili i nisu mi dosađivali sva sreća.Ali motali su se jedno vrijeme susjedima vjerojatno zbog toga.
Šta se tiče VOIP-a odnosno IMS,instalacija se svodi na promjenu dvije žice i izbacivanje spllitera?
Jer ukoliko mi dođu onda ću im odgovorit da to mogu i sam,osim ako ima još nekog posla

Prema ovoj skici trebat će mi jako dugačak ovaj kabel koji sam označio jer oni nisu jednaki na svojim krajevima,morat ću precvikat i spojit ili kupit dugačkog ako uopće ima
Na slici je Thomson modem,a ja imam Siemens

sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 13:04   #68
LogitechExpert
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Bjelovarsko-Bilogorska
Postovi: 36
Mene vise nisu zvali otkako sam ih odbrusio prije nekoliko mjeseci, ali jos uvijek se trude uvalit mi maxTv, barem jednom mjesecno.
__________________
__________________
3.14159265
LogitechExpert je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 13:20   #69
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
@sapunko_HR
Sa Routerom si dobio sve potrebne kabele sa tim "širim" konektorom na jednom kraju.
Ako je kratak samo ga produži bilo "štukanjem", bilo preko spojnice / adaptera pa drugim kabelom dalje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2012., 13:55   #70
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
evo ja sam upravo razgovarao sa čovjekom u HAKOM-u.
HT ne smije mene bez moje prethodne suglasnosti prebaciti.
kako se to može izbjeći?
nakon dobitka onog njihovog pisma, jednostavno nazovete službu za korisnike i kažete im da naprave STORNO zahtjeva (dakle tu ste na jedan način izričito rekli NE ims tehnologiji)
u slučaju da vas HT-ovi poltroni vrebaju, samo treba dalje odbijati, a ukoliko budu toliko drski da vas stave pred gotov čin i ubiti isključe analognu tehnologiju, imate pravo telefonski nazvati HAKOM i dogovoriti daljnje korake (žalba ne ide standardnim putem korisnik->operater->komisija>-hakom nego direktno hakom-u)
u tom slučaju će HT vjerojatno biti prisiljen u kratkom roku vratiti vas na tehnologiju bez IMS-a.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2012., 14:33   #71
sapunko_HR
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: _
Postovi: 277
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@sapunko_HR
Sa Routerom si dobio sve potrebne kabele sa tim "širim" konektorom na jednom kraju.
Ako je kratak samo ga produži bilo "štukanjem", bilo preko spojnice / adaptera pa drugim kabelom dalje.
Hvala,meni ustvari treba onda ovaj adapter
za spojit kabele sa užim konektorima,jer ovaj postojeći ima široki konektor koji ide u router a drugi kraj(ovaj manji konektor) ide u splitter
sapunko_HR je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 15:48   #72
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
sad nakon svih prica ovdje da se to moglo/moze odbiti
zivo me zanima sta je istina

dali oni zaista gase stare centrale ili je ovo neka urota :P
i sta time postizu :P
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 17:40   #73
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
Istina je ko obično negdje u sredini, kratki rezime (nadopunite ako sam šta preskočio):
- gase stare centrale = ušteda, jeftinije poslovanje a nama lupaju cijene kao da se ništa nije promjenilo
- urota = zvuči tako, vidiš da pametuju kada treba preći "nazad" na klasiku i drugog operatera, namjerno zavlačenje
- . . .
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 00:04   #74
ssanjich
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: ...tamo gdje dunav ljubi nebo...
Postovi: 33
Citiraj:
Autor HumWeed Pregled postova
sad nakon svih prica ovdje da se to moglo/moze odbiti
zivo me zanima sta je istina

dali oni zaista gase stare centrale ili je ovo neka urota :P
i sta time postizu :P
možeš ti odbiti to....ali ćeš kasnije, ako želiš telefon, platiti priključenje na mrežu 500kn + pdv, pa ti odbijaj sada dok je besplatno...

to je ništa drugo nego klasičan prelazak na digitalni signal...kao što je bili i sa tv-om
ssanjich je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 02:30   #75
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
pričaš totalne gluposti.
nikakvo priključenje na mrežu od 500 kuna se neće naplaćivati i to je laž od tehničara koji ju izmišljaju i tebe koji ju širiš po internetu.
zakonska je situacija takva da ti možeš ODBITI prijelazak na ims uslugu.
stajalište hakoma je, da je ims tehnološki korak naprijed.
pošto nije još to rašireno toliko, i područje koje nije posebno regulirano, korisnik može odlučiti na čemu želi biti. moguće je da će se u budućnosti mijenjati zakonski i podzakonski akti koji će omogućiti uvjetovanje daljnjeg korištenja govornih usluga prelaskom na IMS (pošto tu na neki način postoji šteta za korisnika, koji je pod ugovora, a mora prijeći na IMS, on će ugovor moći raskinuti besplatno)
dakle, da ponovimo, ht nema nikakve osnove za naplaćivanje neke fiktivne naknade, jer ti je po ugovoru dužan omogućiti uslugu.
a ovu foru s 500 kuna priključenja očito popuše samo ovakvi poput tebe.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 02:32   #76
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
Citiraj:
Autor HumWeed Pregled postova
sad nakon svih prica ovdje da se to moglo/moze odbiti
zivo me zanima sta je istina

dali oni zaista gase stare centrale ili je ovo neka urota :P
i sta time postizu :P
istina je ovo što sam ja rekao.
možeš i ti nazvati hakom (01/4896-000) i tamo će te spojiti dalje i reći ti isto što je meni rečeno.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 09:14   #77
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Citiraj:
Autor weaponx Pregled postova
Udaljen sam od centrale više od 4 km pa je maksimalna brzina (bez splittera) oko 130 KB/s.
Sa splitterom je to 60-70 KB/s. Promjenio sam ih više, različitih proizvođača, razlike gotovo da nema.
meni ista stvar s službenim splitterima, ali meni je susjed dao neki stari pohabani splitter s kojim se modem spaja na istu brzinu ko i bez njega! tak da probaj sa starijim spliterima
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 11:43   #78
ssanjich
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: ...tamo gdje dunav ljubi nebo...
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
pričaš totalne gluposti.
nikakvo priključenje na mrežu od 500 kuna se neće naplaćivati i to je laž od tehničara koji ju izmišljaju i tebe koji ju širiš po internetu.
zakonska je situacija takva da ti možeš ODBITI prijelazak na ims uslugu.
stajalište hakoma je, da je ims tehnološki korak naprijed.
gle...radim u SZK...i znam šta pričam....a ti vjeruj, ili nemoj.... tvoja stvar... već je nekim kroisnicima greškom to naplaćeno.... a kada završi ovo besplatno razdoblje, oni koji su sada odbili, morat će platiti. A ti i dalje pričaj što hoćeš.

DA, sada možeš odbiti...to se lako stornira...al pitat ću te ja za godinu...dvije
ssanjich je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 11:56   #79
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
Ajde mi taj detalj od 500 kn priključenja nađi u službenom cjeniku Hrvatskog Telekoma!
Nećeš naći, jer te stavke nema.
I ako se HT možda zaista usudi naplaćivati naknadu koju bih ja nazvao "naknadu za nastavak pruženja usluga za koje je HT ugovorom obavezan pružati" to će sigurno pasti na HAKOMU i dobit će po prstima.
A to šta ti radiš u SZK i šta čitaš nekakve šprancirane infomacije od kojih vjerojatno ne odstupaš niti milimetra, meni ništa ne znači.
Nek meni HT naplati, al ja neću platit!
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 11:58   #80
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
Pa da, treba raju po 10. put ponovo šišat za istu stvar. Da su kod nas neke stavari normalne (a nažalost nisu), drugačiju pjesmu bi pjevali svi telekom operateri. Primjera radi na onakve prijetnje gospode vezano za porez država im je trebala za kaznu udrit duplo a ako vam ne paše marš iz Hrv. Izvjesni gosp. (kojeg namjerno neću imenovat) je davno trebao biti u bajboku na duži period a ne da se prijeti. Zna se zašto je ugovor o "privatizaciji" HT tajniji od ko zna čega u Hrv.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 12:12   #81
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Hoće ova "nova" tehnologija zahvatit i ljude koji su još bez adsl-a ili samo one koji koriste isti?

Nisam baš pratio sve, pa da pitam jel uopće ima neke koristi od prelaska, osim toga da telefon neće radit dok nema struje i sl.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 12:21   #82
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
Skoro da si pogodio najvažnije, plaćat ćeš isto a možeš ostat bez usluge zbog puno više razloga u usporedbi prema klasičnom tel.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 12:54   #83
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999







ima 3 točke za od kojih su prva i druga iste samo rečene na različit način, a treća neznači nikom ništa. I onda sljede 4 točke protiv(koje su isto u prednostima :S ) zbog kojih ti dođe da se zapitaš zašto ti to treba.


Jasno je meni da ćemo svi kad tad morat preći na to, kao što je bilo i sa tv signalom, al zašto forsiraju i lažu ljude, pogotovo ako još usluga nije ispolirana.
-->
Gledam sad malo na njihovim stranicama, onak sekcija "prednosti"








ima 3 točke za od kojih su prva i druga iste samo rečene na različit način, a treća neznači nikom ništa. I onda sljede 4 točke protiv(koje su isto u prednostima :S ) zbog kojih ti dođe da se zapitaš zašto ti to treba.


Jasno je meni da ćemo svi kad tad morat preći na to, kao što je bilo i sa tv signalom, al zašto forsiraju i lažu ljude, pogotovo ako još usluga nije ispolirana.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 16:09   #84
ssanjich
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: ...tamo gdje dunav ljubi nebo...
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Hoće ova "nova" tehnologija zahvatit i ljude koji su još bez adsl-a ili samo one koji koriste isti.
ako tvoje područje prelazi na ims, a ti nemaš internet...dobit ćeš modem na korištenje... preko kojeg nećeš moći na net dok ti se ne omogući usluga...

evo i ovdje imaš malo više informacija

http://t-com.hr/mfaq/index.asp?a=fin...wfind&CatID=64

Zadnje izmijenjeno od: ssanjich. 31.01.2012. u 16:36.
ssanjich je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 16:28   #85
ssanjich
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: ...tamo gdje dunav ljubi nebo...
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
Ajde mi taj detalj od 500 kn priključenja nađi u službenom cjeniku Hrvatskog Telekoma!
Nećeš naći, jer te stavke nema.
I ako se HT možda zaista usudi naplaćivati naknadu koju bih ja nazvao "naknadu za nastavak pruženja usluga za koje je HT ugovorom obavezan pružati" to će sigurno pasti na HAKOMU i dobit će po prstima.
A to šta ti radiš u SZK i šta čitaš nekakve šprancirane infomacije od kojih vjerojatno ne odstupaš niti milimetra, meni ništa ne znači.
Nek meni HT naplati, al ja neću platit!
je...je...slušam takve svaki dan...

Naravno da ga nema u službenom cjeniku... kad je za sada besplatno...a ti pametuj koliko hoćeš...imuna sam na to

Ti si potpisao ugovor u kojem si pristao da T-com može svoju uslugu prepravljati kako god oni žele. Ako ti je problem, prijeđi kod drugog operatera pa očekuj isto za godinu-dvije.
ssanjich je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 17:21   #86
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
uvjetovanja na bilo koji način u telefoniji nema i neće ga biti.
HT i bilo koji drugi operater ne može uvjetovati korisniku nastavak korištenja usluge u zamjenu za plaćanje u iznosu od 500 kuna.
osim toga HT si takvu naknadu neće niti dopustiti, zato jer bi tim potezom gubio dosta korisnika.
inače u ovom topicu nismo detaljnije razmotrili aspekt da "modem mora biti stalno uključen u struju"
imajući u obzir da prosječni modem troši najmanje 10W, dolazimo do godišnjeg troška struje od 550 kuna samo na modem (pogon 24x7x365)
kako se to isplati ljudima koji zasad ne koriste internet? nikako
kako se to isplati t-comu? PUNO, jer ne moraju napajati više ništa drugo osim DSLAMA (računajte da na napajanju jedne parice uštede, pa na održavanju, pa to pomnožite s brojem njihovih korisnika)
da HT barem smanji mjesečnu naknadu u iznosu u kojem ću ja osjetiti poskupljenje, ili da izvede neko PoE rješenje, rado bih se opredjelio na ovu tehnologiju.
a ovako -> http://www.youtube.com/watch?v=DQJzK3QQl4k
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 17:29   #87
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor ssanjich Pregled postova
ako tvoje područje prelazi na ims, a ti nemaš internet...dobit ćeš modem na korištenje... preko kojeg nećeš moći na net dok ti se ne omogući usluga...

evo i ovdje imaš malo više informacija

http://t-com.hr/mfaq/index.asp?a=fin...wfind&CatID=64

Pa imam ja internet i sad, spajam se preko 56k modema. Zato sam i pitao za one koji nemaju adsl-a!
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 18:12   #88
ssanjich
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: ...tamo gdje dunav ljubi nebo...
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
uvjetovanja na bilo koji način u telefoniji nema i neće ga biti.
HT i bilo koji drugi operater ne može uvjetovati korisniku nastavak korištenja usluge u zamjenu za plaćanje u iznosu od 500 kuna.
osim toga HT si takvu naknadu neće niti dopustiti, zato jer bi tim potezom gubio dosta korisnika.
to ćeš još vidjeti...ja ti kažem da u sustavu već postoji stavka "Priključenje na mrežu 500kn+pdv" i samo se čeka kada će biti na računima... greškom je program jednom dijelu korisnika već povukao taj iznos...ali se nije moglo zaustaviti jer su računi već otišli... pa se naknadno tim korisnicima radio otpis tih iznosa.

Vrlo jednostavno...svi su dobili (ili će dobiti) priliku besplatno prijeći na IMS...tko odbije..kasnije će sam platiti i gotovo

a npr. iskon već sada ima telefon preko voipa
ssanjich je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 19:40   #89
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Mene je oblio hladan znoj kada sam slučajno naletjela na ovu temu i udubila se u čitanje iste. Prelazak na tu debilnu tehnologiju za mene predstavlja samo logističku noćnu moru, budući da su mi telefoni (imam dva telefona spojena na splitter pomoću onog "lopova" i svaki je teškom mukom postavljen na mjesto sa kojega ga ne mogu maknui samo tako) udaljeni od routera kao istok od zapada. A i router mi je na prilično nezahvalnom mjestu. I što sad, da sve demoliram i provlačim žice preko cijelog stana zato jer ovi pohlepni gangsteri u t-komi žele veći profit? To su, istina, samo moji problemi koji nikoga ne zanimaju, ali takva politika je svejedno običan nacizam jer cijela ta prisila ide na štetu malog korisnika. Nema struje ili je router neispravan = nema telefona, cijene i dalje ostaju šugave, nepotreban utrošak struje za one koji koriste samo telefon, prijetnje sa nekakvim kaznama od 500kn itd itd. Ali tako nam i treba kada smo ovce koje se ne znaju buniti, nego bleje na sve što im se servira.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 19:55   #90
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
Citiraj:
Autor ssanjich Pregled postova
a ti pametuj koliko hoćeš...imuna sam na to
e reci mi su te to tako učili na tečaju za SZK?
kad korisnik priča nešto u slušalicu ti si i dalje imuna na to i pričaš nešto svoje nepovezano kao i svi ostali "agentići"?





Sorry na OT.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na