Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2015., 12:18   #541
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Nesto ti ne stima. Kad VoIP uredno radi, nema razlike u usporedbi sa klasicnom analognom telefonijom.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2015., 18:59   #542
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nesto ti ne stima. Kad VoIP uredno radi, nema razlike u usporedbi sa klasicnom analognom telefonijom.
Ista stvar i kod mene, imam VOIP vise od pola godine.
Nikad nisam imao problema, samo kad se prvi put spajao VOIP, nije mi prikazivao broj pozivatelja, no to se lako rijesilo restartom baze telefona.
dinos3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2015., 11:33   #543
pizzonia
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: PŽ
Postovi: 41
Pozdrav, bliži mi se uskoro prelazak na IMS jer mi lampica VOIP na ruteru već dugo svijetli. Zanima me da li adsl splitter ostaje i iz njega iskopčavam telefon te ga spajam u modem ili se adsl splitter više uopće ne koristi?
pizzonia je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2015., 11:53   #544
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Telefon spajaš u ruter direktno. Splitter ti više ne treba.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2015., 11:56   #545
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Pitanje. Ako dijelim paricu, kabel sa susjedom koji jos nema router vec samo analogni tel, je li bolje za mene da susjed ostane na analognoj ili da dobije router-voip?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2015., 15:23   #546
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Nemozes ti paricu djelit s nikim? Osim oni pcm uredjaji itd, al mislio sam da to vise ne postoji. Jos pogotovo analogna linija? WTH.

I definitivno je bolje da se ne mijesa analog/digital i da je sve fino digitalno.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2015., 10:51   #547
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Ima PCMa, i to jos poprilicno (nazalost), najcesce kada nema slobodnih segmenata parice prema korisniku (spojevi od "šahte do šahte"). U svakom slučaju susjed MORA ostati na analogiji jer PCM uređaj ne podržava (onemogućuje) bilo kakav oblik digitale, bar u ovom obliku kakav je sad.
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 17:54   #548
netcc
Registered User
Moj komp
 
netcc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: ....
Postovi: 18
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Telefon spajaš u ruter direktno. Splitter ti više ne treba.
Evo vidiš to nije istina. Ja koji se "bavim" time bi to kao trebao znati.

Npr. kod mene u kući imaš 3 telefona na 3 udaljene lokacije u kući, svuda su telefonske utičnice.

Znači, ja sam zvao i pitao još davne 2013. godine, rekoh imam 3 telefona i neda mi se provlačiti sve od početka. Oni odgovorili "gospodine, za sada ne morate preći, ali u bližoj budućnosti morate", nakon toga ja pitao opet, a oni kažu "ne morate preći, analogni će još biti aktivan" tako sam ja to odgađao sve do neki dan.

Zove mene čovjek, kao za pola sata stiže, ja rekoh, ali ako mi to napravite ja onda nemam telefona na katu, kaže on ja to moram napraviti.

Došao on i kaže jelda vam telefon sada ne radi, ja rekoh radi, a on kako, migracija je pokrenuta... Rekoh uđite pa se uvjerite da radi.

Ugl. kaže on splitter mora dolje, ja rekoh dobro, ali onda nemam telefona gore, onda je nešto mumljao na telefon jer sam ja rekao da ću prekinuti ugovor na štetu T-coma bla, bla....da bi se on sjetio da stavi kabl iz routera "Phone1" nazad u utičnicu i onda svi telefoni u kući rade na VOIP.

A da na nisam 100000000 puta pitao sve žive jel može tako jer sam već to probao i radilo je, a svi kažu splitter mora dolje, ali sam sam si kriv kad ne mislim.

Napomena!!! To funkcionira samo ako imate povučenu direktnu liniju "odozgo", znači kod mene je "line" na splitteru direktno spojen i onda dsl ide u dsl na routeru, a "Phone1" iz routera ide nazad u utičnicu. Baš sam mulac.

Zadnje izmijenjeno od: netcc. 07.04.2015. u 18:14.
netcc je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 13:34   #549
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Telefon spajaš u ruter direktno. Splitter ti više ne treba.
Od danas kažu starci ne radi telefon. Kaže čiča (glas automat) samo iz splittera u phone1, ali ne radi.

Zanimljivo susjedima sam baš išao rješavati to prije mjesec-dva, isto se prebaci kabel telefona u ruter, međutim onda sam i neki broj trebao zvati da se to kao "aktivira" (tj. dobili su neke upute s računom) i onda kao nakon 20 min. radi. Međutim i dalje im net nije radio pa sam zvao službu za korisnike, onda mi je čiča tamo rekao da to neki browseri kao nešto ne prebace pa je on nešto morao "naštimati" tamo pa im je net radio.

Šta sad ja moram raditi na kraju? Net radi, telefon ne. Skinem neke upute na t-comu, kao napravite slijedeća 2 koraka, a u pdf-u ima samo jedan korak (prebacivanje kabela)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 13:50   #550
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Kako je tebi spojeno sada na kraju?
Trebalo bi biti, utičnica u zidu-ulaz u router a telefon spojen u TEL1 na routeru.
Recimo Iskon i drugi operateri samo tako rade.
Splitter i bilo što drugo više ne koristiš.

Iako u praksi još brojni korisnici ne koriste IMS, imaju splittere a u ormarićima ima i PCM-a.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2015., 14:36   #551
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
T-com. U splitteru je line kabel (zid-splitter), DSL kabel (splitter - router) i sad po novom telefon više kao ne treba u splitter nego u phone1 u routeru. (tako je i automat rekao samo da to zamjenim). Međutim ne radi (telefon samo bip-bip-bip). Probao sam i telefon u zid (kao što je nešto netcc gore spominjao - međutim ništa, baš nikakav zvuk).

Mislim da mi fali taj jedan "korak". Kod susjeda sam bio zvao neki broj za aktivaciju.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 14:47   #552
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Resetiraj router na tvorničke postavke da povuče podatke sa servera. Možda na routeru nije konfiguriran voip račun.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 15:00   #553
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
T-com. U splitteru je line kabel (zid-splitter), DSL kabel (splitter - router) i sad po novom telefon više kao ne treba u splitter nego u phone1 u routeru. (tako je i automat rekao samo da to zamjenim). Međutim ne radi (telefon samo bip-bip-bip). Probao sam i telefon u zid (kao što je nešto netcc gore spominjao - međutim ništa, baš nikakav zvuk).

Mislim da mi fali taj jedan "korak". Kod susjeda sam bio zvao neki broj za aktivaciju.
Izbaci "splitter" spoji direktno DSL priključak na router-u s utičnicom na zidu i telefon uštekaj u phone1 i to je to.
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 16:56   #554
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Resetirao sam router i ništa, samo sam ponovo mrežu morao uspostavljat

Ne vrijedi ni ovo DSL u zid i router. Ma pitat ću t-com
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 17:53   #555
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma komplikacije neke, zvao ih tamo, barem pola sata je trajao razgovor, neke šeme je isprobavao pa nije radilo, i net je prestao raditi, pa je neki novi profil pravio, uglavnom sad radi i telefon.

Rekao je da se net mora vratiti u roku 15min, a telefon dok me "u centrali" ne prebace (nešto je do petka spominjao), ali proradilo je brzo. U početku je radilo "li-la" nekog mogu zvat (sebe mob), staru ne mogu i sl. AL to je bilo prvih par minuta
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 18:52   #556
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Klasični biseri, pošalju opremu, za nagradu platiš šta si sam spojio,
ako već nisu unapred postavili (kao u tvom slučaju) onda moraš proći seansu na szk da daljinski postave šta su trebali ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 20:50   #557
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 468
Svi koji su na voip moraju skopčat slijedeće. Sa parice koja dolazi na ruter -modem morate skinuti sve paralelne instalacije. Za kućnu tel. mrežu glavna utičnica je phone 1 na ruteru-modemu. Tu se kopčaju svi telefoni...paralelno, kao i na starom sistemu.
I spliter nije potreban. I sve će proraditi bez problema...
__________________
he,he
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 00:20   #558
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Je vraga

Zato je meni i susjedu proradilo tek nakon što su u szk nešto pročačkali, a sve sam probao
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 13:13   #559
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Je vraga

Zato je meni i susjedu proradilo tek nakon što su u szk nešto pročačkali, a sve sam probao
Tu baš SZK nema što "čačkati". U pravilu je samo prebacivanje izlaza za telefoniju sa splittera na router.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 13:28   #560
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Imaju čačkat preko remote (ako već nisu - najčešće nisu), preko remote spustit odg. konfig na port Dslam - a i routera,
tek kada to odrade ima šanse da stvar proradi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 13:41   #561
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Imaju čačkat preko remote (ako već nisu - najčešće nisu), preko remote spustit odg. konfig na port Dslam - a i routera,
tek kada to odrade ima šanse da stvar proradi.
Moram priznat' da još nisam vidio da nisu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2015., 09:06   #562
netcc
Registered User
Moj komp
 
netcc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: ....
Postovi: 18
Meni je bezobrazno što T-com na takav način "tjera" korisnike da se prebacuju na VOIP, a nisu u stanju pružiti kvalitetu usluge koja je bila do sada, a bome nisu ni pošteno obavijestili korisnike jer su dovedeni u zabludu s pojedinim stvarima koje su naveli i navode još uvijek.

Koliko sam ja shvatio od kolege iz T-coma još postoje kombinirane kartice koje omogućuju analog-digital, a trenutačno s prelaskom na VOIP samo prebace s centrale na kućni router.

Ovo sa splitterom i spajanjem mi isto nije jasno, zašto nisu naveli da postoji mogućnost za ljude koji imaju više telefonskih utičnica i telefona te da onda ne moraju provlačiti kablove itd.

Nažalost alternative nema ako nisi u ZG, T-com čak i Optimom upravlja pa kad kažeš da ideš kod drugog ISP u stvarnosti opet ideš kod njih.
netcc je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2015., 09:15   #563
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Meni je bezobrazno što T-com na takav način "tjera" korisnike da se prebacuju na VOIP, a nisu u stanju pružiti kvalitetu usluge koja je bila do sada, a bome nisu ni pošteno obavijestili korisnike jer su dovedeni u zabludu s pojedinim stvarima koje su naveli i navode još uvijek.

Koliko sam ja shvatio od kolege iz T-coma još postoje kombinirane kartice koje omogućuju analog-digital, a trenutačno s prelaskom na VOIP samo prebace s centrale na kućni router.

Ovo sa splitterom i spajanjem mi isto nije jasno, zašto nisu naveli da postoji mogućnost za ljude koji imaju više telefonskih utičnica i telefona te da onda ne moraju provlačiti kablove itd.

Nažalost alternative nema ako nisi u ZG, T-com čak i Optimom upravlja pa kad kažeš da ideš kod drugog ISP u stvarnosti opet ideš kod njih.
Prvo, alternative VOIP-u nema kod nijednog drugog providera, jednostavno dosadašnja telefonija odlazi u povijest.
Što se dodatnih uređaja tiče, to će biti davano samo rijetkim korisnicima sa specijalnim zahtjevima.
Niti jedan ISP ne može rješavati probleme razvoda kod ljudi doma - neka se prilagode ili plate.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2015., 10:07   #564
netcc
Registered User
Moj komp
 
netcc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: ....
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Prvo, alternative VOIP-u nema kod nijednog drugog providera, jednostavno dosadašnja telefonija odlazi u povijest.
Što se dodatnih uređaja tiče, to će biti davano samo rijetkim korisnicima sa specijalnim zahtjevima.
Niti jedan ISP ne može rješavati probleme razvoda kod ljudi doma - neka se prilagode ili plate.
Alternative VOIP-u ima, inače ne bi imao telefon do prelaska da nema. Svjestan sam toga da drugi provideri imaju samo VOIP i to nije problem, problem je kad ti plaćaš tu uslugu skuplje od drugih providera i nakon prelaska na "bolju i kvalitetniju" gubiš tu uslugu koju plaćaš ili gubiš novac ako se prilagođavaš njima.

Neću spominjati kako to ni nije njihovo pravo, sve nakon DP je moja odgovornost tj. kako ću ja biti spojen na njihovu infrastrukturu, a oni ulaze u kuće stranke i skidaju splittere što ni nemaju pravo.

Svega toga ne bi bilo da T-com nije prodan kako je prodan, a inače zanimljiv paradoks je da se drugi provideri bune kako je T-com prejeftin pa oni onda nemaju "mjesta" gdje zaraditi.

Ugl. to je jedna duga i tužna priča, ali i naša svakodnevica.
netcc je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2015., 10:15   #565
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Alternative VOIP-u ima, inače ne bi imao telefon do prelaska da nema. Svjestan sam toga da drugi provideri imaju samo VOIP i to nije problem, problem je kad ti plaćaš tu uslugu skuplje od drugih providera i nakon prelaska na "bolju i kvalitetniju" gubiš tu uslugu koju plaćaš ili gubiš novac ako se prilagođavaš njima.

Neću spominjati kako to ni nije njihovo pravo, sve nakon DP je moja odgovornost tj. kako ću ja biti spojen na njihovu infrastrukturu, a oni ulaze u kuće stranke i skidaju splittere što ni nemaju pravo.

Svega toga ne bi bilo da T-com nije prodan kako je prodan, a inače zanimljiv paradoks je da se drugi provideri bune kako je T-com prejeftin pa oni onda nemaju "mjesta" gdje zaraditi.

Ugl. to je jedna duga i tužna priča, ali i naša svakodnevica.
Mislim da ne shvaćaš osnovnu stvar - centrale kakve ih većina ljudi shvaća odlaze u povijest. Tu je osnovna ideja prelaska na VOIP.

Na stranu što država ne da HT-u da skine cijene (upravo zato da ne bi uništio konkurenciju), no da ti oni ulaze i kuću i skidaju splittere je poprilična glupost. Niti imaju tu mogućnost niti mogu ako im ne daš.

To nema veze ni s vlasništvom HT-a ni s vlasništvom drugih.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2015., 10:42   #566
netcc
Registered User
Moj komp
 
netcc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: ....
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Mislim da ne shvaćaš osnovnu stvar - centrale kakve ih većina ljudi shvaća odlaze u povijest. Tu je osnovna ideja prelaska na VOIP.

Na stranu što država ne da HT-u da skine cijene (upravo zato da ne bi uništio konkurenciju), no da ti oni ulaze i kuću i skidaju splittere je poprilična glupost. Niti imaju tu mogućnost niti mogu ako im ne daš.

To nema veze ni s vlasništvom HT-a ni s vlasništvom drugih.
Shvaćam, ali kad su mi rekli da ne mogu i neće gasiti "centrale" u potpunosti, a par dana poslije dođe tehničar i kaže "ja to moram napraviti jer sam dobio nalog i ako mi to ne dopustite isključit ćemo vam telefon" (to su bile njegove riječi), što onda napraviti?

Sve je to povezano, njima manji trošak, a cijene iste. Da nije takva situacija onda bi mi rekli pređite na VOIP i dobit ćete veću brzinu i popust na net 6 mjeseci, a ne ovako sve na štetu stranke.
netcc je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2015., 10:53   #567
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Shvaćam, ali kad su mi rekli da ne mogu i neće gasiti "centrale" u potpunosti, a par dana poslije dođe tehničar i kaže "ja to moram napraviti jer sam dobio nalog i ako mi to ne dopustite isključit ćemo vam telefon" (to su bile njegove riječi), što onda napraviti?
Prekinuti uslugu na njihov trošak i prijeći negdje drugdje.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Sve je to povezano, njima manji trošak, a cijene iste. Da nije takva situacija onda bi mi rekli pređite na VOIP i dobit ćete veću brzinu i popust na net 6 mjeseci, a ne ovako sve na štetu stranke.
Kakvu štetu?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2015., 11:05   #568
netcc
Registered User
Moj komp
 
netcc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: ....
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Prekinuti uslugu na njihov trošak i prijeći negdje drugdje.



Kakvu štetu?
Hahaha, yeah good luck with that. Shvaćam što želiš reći, ali to u praksi i ne ide tako. Npr. T-com je nudio neki mobitel na bonove za 500 kn, dođem u T-centar i kažem htio bih taj mobitel, a žena mi odgovori tih mobitela više nema, a pokraj mene čovjek uzimao ADSL i dobio taj isti mobitel gratis jer su ih djelili u toj nekoj akciji. Pitam ja tu ženu zašto je onda taj gospodin dobio taj mobitel ako ih više "nema", a ja ne mogu. Kaže ona ja neću s vama raspravljati o politici naše tvrtke.



Znači, ako ćeš uzeti ADSL mobitela ima, ako ga hoćeš kupiti onda ga nema.

Šteta stranci je da nemaš telefona u kući tamo gdje si ga do sada imao, a ako hoćeš imati telefon u kući onda provedi sve kablove o svojem trošku. To je kao da ti ja prodam auto s 3 kotača, dobio si auto, ali ako hoćeš voziti kupi si kotač.

Zadnje izmijenjeno od: netcc. 10.04.2015. u 11:12.
netcc je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2015., 11:32   #569
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Hahaha, yeah good luck with that. Shvaćam što želiš reći, ali to u praksi i ne ide tako. Npr. T-com je nudio neki mobitel na bonove za 500 kn, dođem u T-centar i kažem htio bih taj mobitel, a žena mi odgovori tih mobitela više nema, a pokraj mene čovjek uzimao ADSL i dobio taj isti mobitel gratis jer su ih djelili u toj nekoj akciji. Pitam ja tu ženu zašto je onda taj gospodin dobio taj mobitel ako ih više "nema", a ja ne mogu. Kaže ona ja neću s vama raspravljati o politici naše tvrtke.



Znači, ako ćeš uzeti ADSL mobitela ima, ako ga hoćeš kupiti onda ga nema.
Točno. Prodajne akcije i modeli su različiti o vrsti usluga, načinu kupnje i slično. Brkaš kruške i jabuke.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Šteta stranci je da nemaš telefona u kući tamo gdje si ga do sada imao, a ako hoćeš imati telefon u kući onda provedi sve kablove o svojem trošku. To je kao da ti ja prodam auto s 3 kotača, dobio si auto, ali ako hoćeš voziti kupi si kotač.
Ne, kad kupuješ vozilo kupuješ cjelinu. No nikog ne interesira što ti je garaža sad premala. Treba ti prodavač priširiti garažu?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2015., 15:37   #570
netcc
Registered User
Moj komp
 
netcc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: ....
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Točno. Prodajne akcije i modeli su različiti o vrsti usluga, načinu kupnje i slično. Brkaš kruške i jabuke.



Ne, kad kupuješ vozilo kupuješ cjelinu. No nikog ne interesira što ti je garaža sad premala. Treba ti prodavač priširiti garažu?
Onda lijepo kažeš da taj mobitel više u toj akciji nije dostupan, a ne da govoriš kako ga uopće nema jer na taj način praviš budale od ljudi. Inače, ja sam bio tamo za vrijeme dok je ta akcija trajala i htio sam ga kupiti za gotovinu tako da ne vidim kako mijenjam kruške i jabuke, ali dobro.

Ako smo već zapeli na nekim metaforama s autom onda ću ti objasniti da razumiješ. Znači, ja sam već kupio auto koji je pod garancijom, a ne valja, međutim vi ga želite zamijeniti za auto koji meni ne odgovara i kojeg ja nisam kupio, a to meni ne odgovara.

Mislim, da me se ne shvati krivo, ja sam uvijek za novije tehnologije, efikasnije itd. ali ne na silu i preko leđa potrošača već onoga koji zarađuje na tim potrošačima. Ista stvar će se opet dogoditi s DVBT receveirima jer se neki konj namjerio staviti DVBT2 "zbog EU", a sve se to znalo i kad se uvodio DVBT.

Inače, vidim da netko radi u T-com-u ili ima nekakve veze s njima stoga je ova rasprava postala bespredmetna.
netcc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na