Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.09.2018., 13:52   #4411
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
jao kakvu bateriju ima Mi A2 Lite 😂čudo jedno....
46% baterije ostalo, 4,37h uključenog ekrana i to sam većinom igrao.a još baterija nije ni formirana,odrađeno tek jedno punjenje....🤭
locks je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2018., 14:19   #4412
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Vidim da se tu pred par stranica netko žalio na bateriju i signal...
Mi5. Počeo zajebavati sa signalom i brže trošiti bateriju na zadnjim MIUI 9 global stable ROMovima, ništa dirano, nije bio otključan niti rootan. Factory reset, isto, downgrade unatrag malo pomalo do MIUI 7.5.2 (stariji ROM nisam našao), isto na svakom.
Redmi 3 jedan doma slična priča.
Pa jbt jel timer imaju negdje da moraju krepati nakon toliko i toliko vremena
Ili su im baterije oslabile.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2018., 17:20   #4413
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Baš danas pričao s kolegicom koja ima 2 god. star Redmi 3S, nikakvih signal problema, tj. kaže da joj jedino baterija slabije drži nego prije, a ženin Redmi 4 nakon godinu i pol dana apsolutno nikakvih problema s njim, čak i baterija dobro još drži...

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2018., 18:05   #4414
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Mene problemi s mrežom proganjaju oduvijek... S4/5 Samsunzi, Note 4 od Samsunga, sad na ovom. Prije bio VIP pa bonbon... Samo u jednom trenu sam nedostupan i poslje dođe poruka ako je netko zvao. Možda je do mikrolokacije.
Xiaomi bar pokaže da je mreza down, kod Samsunga nikakva oznaka a nedostupan.

Još jedna stvar koja me nervira - očito bt za razgovore koristi istu antenu kao WiFi. Kad pričam sa bt "slušalicama" net se vuče kao krepana kokos. 0.1 Mbps. Neki dan mi nije htio raditi video call preko Messengera (video call nikad ni ne koristim, ali eto) i riješenje je bilo jedino uključiti podatkovne. Pas mater. Ode giga prometa uzalud....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2018., 18:10   #4415
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Mi 4...3 godine.. sve ok sa signalom..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tutom je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2018., 20:21   #4416
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
To su priče iz birtije. 2.5 godine star S7 punim 5-100. Koliko puta ostavim na punjaču preko noći.
Batka je na 79% healtha i dan i dalje izdrži bez pol jebe kao i vikend sa wifijem.

Da sam punio 20-80%, sad bi imao koliko healtha, 82% ?

Ionako ne budete mobitele imali 4 godine i nećete reći tada "e sad mi fali mjesec dana jer sam punio ko Brko od 5 do 100, a ne 20-80 kako su rekli u Tehnokliku na Tportalu"

Mislim da bateriju može sjebat samo temperatura i ako je duže vremena prazna ili ako se često uređaj ne koristi. Ovo o režimima punjenja ne vjerujem.

Sent from Usreo Mobara
Nisu price iz birtije, pražnjenjem do kraja i filanjem na full se postepeno povecava unutarnji otpor baterije i ona slabi, koliko se to izrazi zavisi od baterije do baterije... Kolko se "uspara" baterije, e jbg, trebalo bi probat hahhahaha
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2018., 20:29   #4417
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Teorecki se otpor povećava i teorecki ona slabi. U praksi, eto ti moj primjer. AccuBatery je izračunao da mi je na 79% tj da je kapacitet na 2340mAh (3000mAh je oriđiđi), a od prvog dana punim od 5% ili manje, nekad i od 1-2%. Tu i tamo metnem na punjač sa 20-30% ako nekam idem. I uglavnom uvijek do 100% tj dok ledica ne pozeleni

Onako odokativnom metodom po korištenju, oslabila je nešto ali jako jako malo. To se osjeti kad sam u području lošijeg 4G signala na 2 crtice (od 4), onda ide brže nego prije. Na wifi doma mogu od subote do poneđeljka. Al opet, ja nemam facebook i bilo kakav drugi sličan app osim vibera i wa pa mi ne žere niš u pozadini. Da to imam, možda bi se osjetio pad i jače, no tako je od prvog dana zato velim da se i ne primjeti drastično ta degradacija.


Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2018., 20:49   #4418
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Mene problemi s mrežom proganjaju oduvijek... S4/5 Samsunzi, Note 4 od Samsunga, sad na ovom. Prije bio VIP pa bonbon... Samo u jednom trenu sam nedostupan i poslje dođe poruka ako je netko zvao. Možda je do mikrolokacije.
Xiaomi bar pokaže da je mreza down, kod Samsunga nikakva oznaka a nedostupan.

Još jedna stvar koja me nervira - očito bt za razgovore koristi istu antenu kao WiFi. Kad pričam sa bt "slušalicama" net se vuče kao krepana kokos. 0.1 Mbps. Neki dan mi nije htio raditi video call preko Messengera (video call nikad ni ne koristim, ali eto) i riješenje je bilo jedino uključiti podatkovne. Pas mater. Ode giga prometa uzalud....
Da, kod Xiaomija u posljednje vrijeme često viđam "no service" i "emergency calls only" poruke. Huawei Mate 10 mi na istim mjestima ima stabilan signal, 3-4 crtice na 4G, hm...

I taj drugi problem je opće poznat, na dosta uređaja se BT i WiFi pokolju. Meni na dva prethodna laptopa to dvoje u paru nikako nije radilo. Na Xiaomi Mi 2S isto, spojim ga na TV, spojim BT tipkovnicu i ne možeš surfati preko WiFi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2018., 21:25   #4419
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Teorecki se otpor povećava i teorecki ona slabi. U praksi, eto ti moj primjer. AccuBatery je izračunao da mi je na 79% tj da je kapacitet na 2340mAh (3000mAh je oriđiđi), a od prvog dana punim od 5% ili manje, nekad i od 1-2%. Tu i tamo metnem na punjač sa 20-30% ako nekam idem. I uglavnom uvijek do 100% tj dok ledica ne pozeleni

Onako odokativnom metodom po korištenju, oslabila je nešto ali jako jako malo. To se osjeti kad sam u području lošijeg 4G signala na 2 crtice (od 4), onda ide brže nego prije. Na wifi doma mogu od subote do poneđeljka. Al opet, ja nemam facebook i bilo kakav drugi sličan app osim vibera i wa pa mi ne žere niš u pozadini. Da to imam, možda bi se osjetio pad i jače, no tako je od prvog dana zato velim da se i ne primjeti drastično ta degradacija.


Sent from Usreo Mobara

Ma tak sam i ja mislil, al ono, ujutro se ustanem s 15-30% batke, odem s*at, brijat se i zube resit, vratim se. on na 75-85% pun, eto taman za dan da dodem doma i ziher sam iznad 20%...
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2018., 21:33   #4420
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Vidim da se tu pred par stranica netko žalio na bateriju i signal...
Mi5. Počeo zajebavati sa signalom i brže trošiti bateriju na zadnjim MIUI 9 global stable ROMovima, ništa dirano, nije bio otključan niti rootan. Factory reset, isto, downgrade unatrag malo pomalo do MIUI 7.5.2 (stariji ROM nisam našao), isto na svakom.
Redmi 3 jedan doma slična priča.
Pa jbt jel timer imaju negdje da moraju krepati nakon toliko i toliko vremena
Ili su im baterije oslabile.

Ja dobio OTA update na MIUI10 sa Androidom 8.0, puno bolje radi u odnosu na prethodne inacice, za bateriju ne mogu biti objektivan jer koristim 2 SIM kartice, uglavnom preporuka za Mi5.
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2018., 22:04   #4421
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Da, kod Xiaomija u posljednje vrijeme često viđam "no service" i "emergency calls only" poruke. Huawei Mate 10 mi na istim mjestima ima stabilan signal, 3-4 crtice na 4G, hm...

I taj drugi problem je opće poznat, na dosta uređaja se BT i WiFi pokolju. Meni na dva prethodna laptopa to dvoje u paru nikako nije radilo. Na Xiaomi Mi 2S isto, spojim ga na TV, spojim BT tipkovnicu i ne možeš surfati preko WiFi.
E vidiš Samsung note 4 bi uredno pokazivao crtice.. a pozivi propušteni, osoba nedostupna. Pitanje je da li Xiaomi mozda prikaže a Samsung ne takve situacije?
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2018., 22:26   #4422
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Citiraj:
Autor Srky Pregled postova
Ja dobio OTA update na MIUI10 sa Androidom 8.0, puno bolje radi u odnosu na prethodne inacice, za bateriju ne mogu biti objektivan jer koristim 2 SIM kartice, uglavnom preporuka za Mi5.
Jel i miui 10 zbugiran kao i 9tka da se dvije jače jezgre ugase nakon nekog vremena i nakon toga pale samo kod jako zahtjevnog loada?
Meni se npr. vidno usporio prikaz fotki u quickpicu. Povratkom na stare romove di rade cijelo vrijeme sve 4 jezgre radi opet brzo, a potrošnja baterije nije se bitno izmijenila.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 08:49   #4423
chillout23
Your God is in your mind.
 
chillout23's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 601
Citiraj:
Autor frulex Pregled postova
Baš danas pričao s kolegicom koja ima 2 god. star Redmi 3S, nikakvih signal problema, tj. kaže da joj jedino baterija slabije drži nego prije, a ženin Redmi 4 nakon godinu i pol dana apsolutno nikakvih problema s njim, čak i baterija dobro još drži...

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk

Potvrđujem istu stvar za Redmi 3 star preko 2 i pol godine. I baterija je u fantastičnom stanju i dalje.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 17:42   #4424
Zaggy111
Premium
 
Zaggy111's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Ima netko informaciju da li Xiaomi kupljen preko EU Amazona (znači francuski, njemački itd.), ali ne direktno od amazona, nekog nekog sellera na Amazonu (dobre recenzije) ima EU garanciju.
Zaggy111 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 17:52   #4425
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Zaggy111 Pregled postova
ima EU garanciju.
A šta je to EU garancija?
Imaš garanciju kod tog sellera po njegovim uvjetima.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 18:36   #4426
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Npr servis u splitu, mr servis radi sa eu garancijom
Kupis mob npr u austriji i mozes ga servisirat kod njih
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 18:45   #4427
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Ne možeš kupiti bilo koji mobitel, to ovisi o proizvođaču i njegovoj politici.
Xiaomi sigurno nema nikakvo EU jamstvo niti ćeš ga ovdje servisirati na osnovu toga, šalješ tamo gdjes si kupio.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 18:52   #4428
Zaggy111
Premium
 
Zaggy111's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Ne možeš kupiti bilo koji mobitel, to ovisi o proizvođaču i njegovoj politici.
Xiaomi sigurno nema nikakvo EU jamstvo niti ćeš ga ovdje servisirati na osnovu toga, šalješ tamo gdjes si kupio.
Ne, prema nekom zakonu od prije par godina ako kupiš mobitel bilo gdje u EU imaš garanciju u bilo kojem ovlaštenom servisu u EU. Kupiš Xiaomi u Švedskoj i možeš ga u Hrvatskoj dati na popravak u ovlašteni servis.

Ovo vrijedi i za mobitele kupljene na europskim Amazonima, još sam nazvao Samsung i provjerio (kupio nekidan S8). Samo nisam 100% siguran ako se radi o 3rd party selleru na europskom Amazonu i to je bilo moje pitanje.
Zaggy111 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 18:57   #4429
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Zaggy111 Pregled postova
Ne, prema nekom zakonu od prije par godina ako kupiš mobitel bilo gdje u EU imaš garanciju u bilo kojem ovlaštenom servisu u EU. Kupiš Xiaomi u Švedskoj i možeš ga u Hrvatskoj dati na popravak u ovlašteni servis.

Ovo vrijedi i za mobitele kupljene na europskim Amazonima, još sam nazvao Samsung i provjerio (kupio nekidan S8). Samo nisam 100% siguran ako se radi o 3rd party selleru na europskom Amazonu i to je bilo moje pitanje.
Pričaš o nečemu što ne razumiješ, a o čemu je više puta pričano ovdje na forumu u temi o zakonima i jamstvu.
Ne postoji "neki zakon", zakon ili znaš ili ne znaš.
Europsko jamstvo od 2 godine je kod nas materijalni nedostatak, traje 2 godine i teretiš SAMO trgovca koji ti je prodao artikl.
Prvih 6 mjeseci je jednostavno, poslije toga ti plaćaš vještačenje ako se želiš sporiti s trgovcem.

Dakle, zaboravi ovlaštene servise jer oni nisu obvezni po tom zakonu ništa raditi, ovlašteni servis će ti uzeti telefon na popravak iz druge države samo onda ako ih je proizvođač ovlastio.
To prolazi kod Samsunga i još nekih jačih igrača, kod drugih ne.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 19:12   #4430
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
kaj se bojite te garancije ko da ja kužna. ja u životu nisam imao sjeban mob da bi ga slao negdje. svi su radili bez obzira di sam ih kupio, a bome niti ne znam nikoga tko je morao slati mobitel u tom roku.
a oni koji jesu i ima ih ovdje slali su u agram ili gdje već pa su čekali 20 ili 30 dana. jebo me pas, za toliko ti dođe da ga šalješ na mjesec. ko da je važno gdje ga šalješ ak je u kucu i bez njega si.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 19:50   #4431
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Ti si imao sreće.

Od novih mobova koje sam kupovao - 2 su bila DOA (od kojih je jedan Xiaomi koji je slan u Kinu), a jedan je riknuo nakon 2 tjedna.

Sa rabljenima kupljenim ovdje na forumu - 0 problema.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 20:57   #4432
Zaggy111
Premium
 
Zaggy111's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Pričaš o nečemu što ne razumiješ, a o čemu je više puta pričano ovdje na forumu u temi o zakonima i jamstvu.
Ne postoji "neki zakon", zakon ili znaš ili ne znaš.
Europsko jamstvo od 2 godine je kod nas materijalni nedostatak, traje 2 godine i teretiš SAMO trgovca koji ti je prodao artikl.
Prvih 6 mjeseci je jednostavno, poslije toga ti plaćaš vještačenje ako se želiš sporiti s trgovcem.

Dakle, zaboravi ovlaštene servise jer oni nisu obvezni po tom zakonu ništa raditi, ovlašteni servis će ti uzeti telefon na popravak iz druge države samo onda ako ih je proizvođač ovlastio.
To prolazi kod Samsunga i još nekih jačih igrača, kod drugih ne.
Kupio AOC monitor s Alze, nazvao jedini ovlašteni servis kod nas za AOC, kažu nema problema s garancijom. Kupio Remington brijač s njemačkog amazona, odnjeo u servis, kaže model se službeno ne prodaje kod nas, pošaljite mail predstavniku u RH i poslati će vam zamjenski uređaj.

Zasad iskustva s tom EU garancijom su mi ok, ali vjerujem ti da ak me neki servis odjebe im ne mogu ništa napraviti.

Sad pitanje dal se isplati dat 250kn za garanciju našu (1.100 je mob s Amazona, 1.350 kod nas)
Zaggy111 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 22:42   #4433
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Nakon 2,5 godina korištenja Redmija Not3 3 Pro, valjda, moralo se i to dogoditi. Koliko god da čovijek pazi, dogodi se.

https://i.imgur.com/Q4gw1UW.jpg
https://i.imgur.com/4r2m4tc.jpg

1. na YT DIY izgleda jednostavno. Je li netko to već radio.
2. Je li ovo ono što meni treba: https://www.aliexpress.com/wholesale...=1d9bpx7bzv7uu

3. Koja je danas dostojna zamjena za Redmi Note 3 Pro? Redmi Note 5 Pro?
Gledam ovdje, ako dobro kužim, RN3 Pro ima bolji chipset, CPU i GPU od RN5 Pro?
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 22:52   #4434
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Zaggy111 Pregled postova
Sad pitanje dal se isplati dat 250kn za garanciju našu (1.100 je mob s Amazona, 1.350 kod nas)
Po meni se isplati, uvijek je bolje dati malo više para pa biti miran ako šta bude, a ne se natezati s nekom trgovinom u inozemstvu.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 23:46   #4435
hprodigy
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: split
Postovi: 9
pozdrav,
Stari lgg2 mi je na izdisaju, pa sam krenuo u nabavku novog moba..
Potrebna mi je nekakva pomoc pri odabiru..
U kimovilu sam odabrao neke postavke znaci:
ne stariji od 12mj
4gb plus
dual sim
bateria 4000mA plus

b20 frek..
cijena do 300e iako nebi ni toliko potrosio ..

E sad izabrao sam velicinu moba 15,5 cm jer mi se cigle bas ne sviđaju..


do 15,5 mi je izbacilo:
-šajomi mi a2 lite
a na 16cm:
-hajuvi enjoy 8 plus
-ulefon armor 5
-asus zenfone max pro m1
-šajomi redmi note 5
-šajomi redmi note 6 pro


svi mobteli su ono global 4gb 64gb slicno sve..
neznam sto da odaberem iako mi se cini da cu odabrati izmedju ova 3 šajomia ..
https://www.kimovil.com/en/compare/x...ote-6-pro-64gb


mobiteli su poprilicno isti , a2 je centimetar manji, neznam kakvu protekciju imaju gorila glas ?? nepise, znam da ovaj a2 lite ima android 1, ova dva nemaju, a2 ima stariji proc 625, ova dva 636, m2 lite ce duze trajat baterija radi toga em ima manji ekran, ova dva imaju bolju selfi kameru 5ica ima 13mpx a 6pro ima 20mpx, dok a2 lite ima tek 5, glavna kamera kod 5ice i 6ice je ista samsung, dok je kod m2 lite sony, neznam kolika je tu razlika pogotovo slika u pokretu i slabijim svjetlom..?,
Uglavnom nabrojao sam tu more toga, ako sam u necemu u krivu, molim da me se ispravi, i ako tko ima pametan savjet..
hvala
hprodigy je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 23:58   #4436
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Nakon 2,5 godina korištenja Redmija Not3 3 Pro, valjda, moralo se i to dogoditi. Koliko god da čovijek pazi, dogodi se.

https://i.imgur.com/Q4gw1UW.jpg
https://i.imgur.com/4r2m4tc.jpg

1. na YT DIY izgleda jednostavno. Je li netko to već radio.
2. Je li ovo ono što meni treba: https://www.aliexpress.com/wholesale...=1d9bpx7bzv7uu
Nije teško ako uzmeš ovog koji već ima zalijepljen ekran na kućište. Onda samo prebaciš komponente koje nedostaju sa starog u novi.
Naručiš alat za otvaranje mobitela uz to (par dolara) i ljepljivu traku ako ti zatreba.

Obavezno isprobaj ekran prije kompletnog sastavljanja da se možeš žaliti.
Računaj na shitty kvalitetu, meni je recimo na mojem asus otišao takav ekran nakon kojih mjesec dana...

Ili ako ti se neda zezati, odnesi nekamo u servis, mislim da bi te okvirno koštalo kojih 300-400kn s poslom.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2018., 09:43   #4437
Zaggy111
Premium
 
Zaggy111's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor hprodigy Pregled postova
pozdrav,
Stari lgg2 mi je na izdisaju, pa sam krenuo u nabavku novog moba..
Potrebna mi je nekakva pomoc pri odabiru..
U kimovilu sam odabrao neke postavke znaci:
ne stariji od 12mj
4gb plus
dual sim
bateria 4000mA plus

b20 frek..
cijena do 300e iako nebi ni toliko potrosio ..

E sad izabrao sam velicinu moba 15,5 cm jer mi se cigle bas ne sviđaju..


do 15,5 mi je izbacilo:
-šajomi mi a2 lite
a na 16cm:
-hajuvi enjoy 8 plus
-ulefon armor 5
-asus zenfone max pro m1
-šajomi redmi note 5
-šajomi redmi note 6 pro


svi mobteli su ono global 4gb 64gb slicno sve..
neznam sto da odaberem iako mi se cini da cu odabrati izmedju ova 3 šajomia ..
https://www.kimovil.com/en/compare/x...ote-6-pro-64gb


mobiteli su poprilicno isti , a2 je centimetar manji, neznam kakvu protekciju imaju gorila glas ?? nepise, znam da ovaj a2 lite ima android 1, ova dva nemaju, a2 ima stariji proc 625, ova dva 636, m2 lite ce duze trajat baterija radi toga em ima manji ekran, ova dva imaju bolju selfi kameru 5ica ima 13mpx a 6pro ima 20mpx, dok a2 lite ima tek 5, glavna kamera kod 5ice i 6ice je ista samsung, dok je kod m2 lite sony, neznam kolika je tu razlika pogotovo slika u pokretu i slabijim svjetlom..?,
Uglavnom nabrojao sam tu more toga, ako sam u necemu u krivu, molim da me se ispravi, i ako tko ima pametan savjet..
hvala
Prvo biraš veličinu, A2 lite je po svemu malo lošiji od ova Note 5/6, ali veličine ti je kao LG g2, znači komotno se može korisiti jednom rukom. Sad je pitanje što je tebi važnije, +30% brzine + 30% bolje slike (bubam brojke). Ili jednostavnost rukovanja mobom.

A razlike između Note 5 i 6 su minimalne, malo bolja kamera kod 6. Petica je sad jeftinija i ima veću potporu develpera itd. petici je danas snižena cijena na Tajvanu, trabala bi biti i na ostalim tržištima, možda će se moći kupiti s Goldway i za 1.000kn. šestica je milimetar šira od petice, što mi je glupo. Puno ljudi nevoli notch i po komentarima petica je puno popularniji nego što će šestica biti.

Ja bi sebi uzeo MI a2 lite, a ako ideš na veće Note 5.

Zadnje izmijenjeno od: Zaggy111. 30.09.2018. u 10:28.
Zaggy111 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2018., 22:06   #4438
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
U vezi "brzog punjenja". Na Redmi 4 Prime, QC 2.0 punjač "napuni" brže od običnog, ali mobitel laže s postocima. Napuni kao na 100%, ali nakon 10 min postotak pada na 80% ili na koliko je već realno napunjen. Ako ga ostavim dulje vrijeme "napunjenog", ali uključenog na punjač, onda se stvarno napuni i postotak pada realno. Kod prijatelja na Xiaomiju isto tako pa je to vjerojatno neki tipičan kineski feature.

Zadnje izmijenjeno od: redscro. 30.09.2018. u 22:11.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2018., 22:07   #4439
hprodigy
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: split
Postovi: 9
Pozz,
Vjerovatno cu se odlucit za 5 icu..
Gledam preko kimovila ovo sa strane, kao ponude sa cijenom ima za odabrat banggood najjeftiniji

Ima neki kupon za iskoristit, pa umanji cijenu
samo nerazumijem jel treba odabrat

Air Parcel Register (Free shipping & 7-35 business days)

ili
EMS Express Mail Service (24,40€ & 7-15 business days

da mi dodje bez carinjenja i dodatnih troskova

i dali treba odabrat
ovo -- Remove Banggood logo from the package

sveskupa sa ovom skupjom verzijom prevoza i s kuponom ispadne 185E

jedina caka je sto je osta samo ovaj zlatne boje.. hmm

Ima crni na Mi global store aliexpress, skupa sa nillkin case n glass i sa dhl 26 $
dodje sveskupa 233$

Ima i na Hong Kong Goldwayu aliexpress
skupa sa nillkin case n glass i sa dhl 26 $dodje sveskupa 244$

I na honorbuyu samo bez casea i glassa 210$ plus 26$

znaci 236$

Sad sto izabrati i zasto bas to ? pomoc..
hprodigy je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2018., 22:12   #4440
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Honorbuy uzmi dode ti za 2 radna dana, imas EU garanciju. Dok sa alia cekas duze i mobitel u kinu saljes ak ne valja.

Nemoj se zamarat drugim opcijama.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na