Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.10.2015., 19:45   #1
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
problem sa gmail-om

dali mi neka dobra dusa moze reci dali se ikako te ljude moze kontaktirati i pokusati objasniti situaciju.
naime svako toliko mi onemogucuju logiranje na meil jer kao detektiraju neke probleme bla bla, a radi se o tome da se ulogiravam redovito sa nekoliko lokacija i nekoliko ip adresa u ovisnosti gdje se nalazim (kod kuce preko outlook-a; u tranzitu preko moba-a; u uredu preko web-a).
danas me pak docekala poruka koju do sad nisam vidao i neznam kako se izvuci iz toga:

"Nažalost, trenutačno ne možemo obraditi vaš zahtjev Iz sigurnosnih razloga Google ponekad može odbiti prijave u slučajevima kada smatramo da bi zaporka računa mogla biti ukradena. Da biste ponovno dobili pristup svojem računu, pokušajte se prijaviti s nekog drugog računala. Ako to ne uspije, možete poništiti zaporku ili saznati više."


koji vrag im to znaci vise. tesko da mi je neko uletio u racun jer zaporka mi je ful duga i komplicirana, zahvaljujuci proslim prcanjem od strane njih.


iskreno maknuo bi taj prokleti gmail, ali cjela hrpa foruma i sajtova mi salje na taj meil, a nemam ni vremena ni zivaca to sve ici mjenjati.


neki savjet, nesto...


geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2015., 19:51   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
koji vrag im to znaci vise. tesko da mi je neko uletio u racun jer zaporka mi je ful duga i komplicirana, zahvaljujuci proslim prcanjem od strane njih.
Imas IP history log koji pamti zadnjih 10ak ili koliko vec loginova pa pogledaj ima li nesto sumnjivo tamo.

Takodjer, keyloggeri su ti agnosticni na kompleksnost zaporke.

Citiraj:
iskreno maknuo bi taj prokleti gmail, ali cjela hrpa foruma i sajtova mi salje na taj meil, a nemam ni vremena ni zivaca to sve ici mjenjati.
Pa barem redirect radi bez problema, ne moras se vise nikada logirati na Gmail kada ga slozis.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2015., 19:51   #3
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
probo sam onaj recovery password-a i nemogu bilivat kakve gluposti oni tamo pitaju. pa to nema veze sa mozgom. ono koji i mjesec i godinu sam napravio gmail account???
pa imam ga valjda preko 10g. kako bi to itko trebo znat.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2015., 19:54   #4
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
kompovi su mi cisti 100%, nije to do toga. koristim eset paket + keyscrambler.
ma nema nista sumnjivo 100% nego sam danas zurio pa sam se nekoliko puta u par minuta ulogiravo sa laptopa i sa kompa u firmi i kroz outlook i web pa im valjda tamo nesto iskoci.
nemogu nista napravit ocito i mogu se pozdravit sa acc jer nemam pojma odgovore na pola onih prokletih pitanja koja postavljaju.
nemogu vjerovat u sta su se pretvorili...

edit: najvise ga nisam jos maknuo zbog moba jer tamo zelim koristit gmail aplikaciju, i ne zelim ukucavat nikakve "prave" meil accounte koji su mi bitni.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2015., 19:54   #5
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
probo sam onaj recovery password-a i nemogu bilivat kakve gluposti oni tamo pitaju. pa to nema veze sa mozgom. ono koji i mjesec i godinu sam napravio gmail account???
pa imam ga valjda preko 10g. kako bi to itko trebo znat.
Ko ti kriv kada nisi aktivirao recovery mail ili broj telefona.

Ocito negdje postoji problem, buduci da imam 5-6 Google Apps accountova na koje se spajam preko tableta, mobitela, racunal (web), racunala (klijenata) i sve radi kako treba (osim sporadicnog "New login detected" ili sto vec dodje na mail).

Pokusaj se otprilike sjetiti odgovora na pitanja i nakon toga definiraj sve potrebne recovery opcije, jelte...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2015., 20:03   #6
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
imam recovery meil, al njima to ocito nije dosta.
mobitel nisam htio dati.
jel zna netko jel postoji neki normalni nacin kontakta da im posaljem neku poruku ikli ne jer one upitnike mi nema smisla prolaziti uopce jer necu nikad proc.

ha ha. a pazi smjeha. idem provjerit gmail acc na mobu na koji mi se ovaj glavni (koji sad ne radi) prosljeduje i tamo nadem meil od gmaila da su detektirali da mi se neko ulogirava, bla bla, u toliko sati sa te adrese and guess what, to sam ja sa posla.
meilovi su jos uvjek forwardani, ali nemogu na acc.

nesto je tu jako cudno. uspio sam preko moba uletit nekako u acc i namjestit prokleti mob da mi salju kod. i sad mi radi preko weba meil, ali nece preko mailwashera i outlooka (pass je promjenjen svugdje).
pop3 mi je enabled pod settingsima na accountu.
ne kuzim sta se desava.
drugi acc koji imam bez problema prolazi i mailwasher i outlook.

daklem ak se nekome desi slicna situacija. neznam zasto ali sa moba sam uspio uletit nekak i onda ukucat mob da mi posalju kod da se mogu ulogirat.
outlook mi nije radio sve dok nisam otisao u neke zakopane opcije na "google opcije" (daklem ne one pod meilom) gdje se kao device enabla. totalna nebuloza.
obzirom da se IP mjenja svaki dan i da ja brisem cookiese nakon gasenja firefox-a ovakve nebuloze se mogu sad ocekivat svakodnevno.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 23.10.2015. u 10:35.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2015., 22:47   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Ma idioti rade pometnju, kao brinu se da ti netko ne upadne, yea rajt,
mislim da prate "samo" iz koje zemlje se pristupa,

slično sam imao sa yahoo kad sam svoj mail otvorio u jednoj EU državi (da sad ne pišem kojoj), jer očito prati odakle se standardno / "svakodnevno" otvara,
srećom po mene relativno lako sam se iz toga izvukao, davno bilo pa se ne sjećam detalja ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2015., 10:26   #8
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
slično sam imao sa yahoo kad sam svoj mail otvorio u jednoj EU državi (da sad ne pišem kojoj)
Ajde pa nije bruka, svi smo bar jednom poklekli pred kurvama na Temišvarskom vašaru, xexe...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2015., 10:32   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Hehe, na žalost nije, pogađaj dalje
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2015., 20:41   #10
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
outlook mi nije radio sve dok nisam otisao u neke zakopane opcije na "google opcije" (daklem ne one pod meilom) gdje se kao device enabla. totalna nebuloza.
obzirom da se IP mjenja svaki dan i da ja brisem cookiese nakon gasenja firefox-a ovakve nebuloze se mogu sad ocekivat svakodnevno.
Hm, ja imam onaj two step authentication, da mi svaki put salje kod kad se pokusam ulogirat. Mozes namjestit "trusted" device, za kojeg te ne pita kod. A za aplikacije tipa hangout, mail app i sl, generiras jednom sifru i tu te vise ne trazi. Isto tako mozes si pripremit npr. desetak kodova (jednokratnih) za slucaj kad nemas mobitel. Bilo koji od onih trajnih kodova (npr za gtalk) mozes deaktivirat iz postavki racuna. Do sad nisam imao problema s tim.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.10.2015., 20:47   #11
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
napravio sam to, ali sam skuzio da mi ne radi meil u outlooku (pop3) pa sam iskljucio.
sto se tice trusted device, napravio sam to sinoc, medutim kako oni to kuze? po meni ili iz IP adrese ili cookies-a. IP adresa nam se resetira svakih 24h, a sav cookies i history mi se brisu kad zatvorim stranicu ili gasim firefox prema tome to je manje vise neupotrebljivo.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2015., 08:31   #12
merlin10
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 8
Ukratko, prijatelju, ako želiš da ti to radi bez problema morao bi se odreći nekih svojih navika. Dakle ne brisati cookies i slične stvari.osim toga sve to lijepo piše u uvjetima koristenja koje smo svi mi prihvatili prilikom otvaranja Gmail accounta.
Što se tiče Outlooka, probaj koristiti IMAP umjesto POP protokola, možda pomogne.
merlin10 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2015., 09:02   #13
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
nema te sile koja ce me natjerati ne koristiti maksimalno add-onove za zastitu i brisanje cookies-a.
IMAP ne korsitim jer je prespor, a i preferiram pop.
uglavnom sad sve radi ok, do sljedece prilike. al supci su izvukli napokon mob od mene pa sad nece ni bit problema vjerovatno. proklete spije.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2015., 11:13   #14
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Nisam shvatio, zašto ne napraviš forward gmaila na drugi i kraj priče.
Napravio to prije 1,5 godinu, na privatni email. Sada mi je gmail koji sam skoro 10 godina koristio kao primarni email, samo servis za android telefon i eventualno koji zalutali email.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2015., 11:27   #15
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
imam 3 acc od gmail-a. 2 koristim na kompovima, ili preko web-a ili preko mail washer+outlooka (ovisi na kojem sam kompu), a treci mi je za android mob.
ove prve 2 adrese se forwardaju na ovu 3. od moba tako da na mobu isto citam sve meilove kad sam u pokretu (ali je u settingsima prve 2 adrese namjesteno da ostane meil na serveru tako kad upalim komp mi dode i tamo). IMAP je svugdje iskljucen i samo pop3 koristim jer to preferiram.
osim toga imam i "pravi" meil kojeg placam godisnje, al na njega ne zelim forwardat nikakve gmail acc i slicna spijunska go*na i spajat to. gmail acc su mi za gluposti i za sve notifikacije sa foruma i sl. koje dosta koristim i to je primarno i razlog zasto imam gmail accounte uz "pravi" meil.
valjda je sad jasnije.
poz
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2015., 13:34   #16
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Osobno sam forward napravio kao i neki ovdje. I ne koristim gmail vec 4-5 godina. Previse informacija google o meni zeli znati, pa sve do broja mobitela. Nisam za alu foliju preko glave, ali ovi ga pretjeruju. Na veliko. Trenutacno sam u fazi da mogu cak i taj forward maknuti, ali mi gmail treba radi androida i playstorea pa sam ga ostavio. Za sad.

No ako ovako nastave, prestat cu koristiti i Android. Da su sve to malo pretjerano zakomplicirali - jesu. No ja sam najvise zivaca izgubio sa G+ kad su ga besramno gurali na sva zvona, pa cak i na mjestima gdje G+ jednostavno nema sta raditi.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2015., 13:42   #17
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
al cekaj to je ono sto je meni cudno. vi svi forwardate na neke vase email acc i mislite da ste time rjesili problem "spije".
IMO niste, jer cim ti forwardas gmail opet zna sve o tebi, tvom novom meilu bla bla bla. koja je poata u tome... ja ne zelim ni u kojem trenutku da oni znaju moje ostale meilove/sadrzaj...
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2015., 14:49   #18
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Ne služi forward zato da nastavim koristiti gmail nego zbog ponekog servisa koji sam zaboravio ili kontakta s kojim se nisam čuo od tko zna kada.

Ako se takav pojavi, preusmjerim na novi email ili alias. Više skoro uopće ne dobivam nikakvu poštu na gmail.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2015., 15:56   #19
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
ok. to je nesto drugo onda. meni dolaze stotine meilova na gmail (notifikacije od foruma).
poz
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2015., 10:23   #20
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
I ja imam sličan problem.... odnosno moj sin

Kad sam mu kupio smartphone otvorili smo mu gmail zbog play storea i on je polako i počeo taj gmail i koristiti. Kako sam radio van mjesta gdje živim povremeno smo znali preko tog emaila izmjenjivati nekakve attachmente tu i tamo neku porukicu.

Uglavnom on se na taj gmail počeo logirati i na našem desktop PCiju i na laptopu. A ja sam nešto počeo paranoirati oko cookija (brisati ih pomoću postavki browsera prilikom izlaska iz browsera). I na njegovom accountu se desilo da mu gmail na smartphoneu uredno radi, a preko browsera se više nigdje nemože logirati i dobije poruku da mu je password promijenjen prije 5 mjeseci?

Uglavnom što sad? možemo li nekako promijeniti gmail (zapravo google) password preko androida na smartphoneu?
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 08:55   #21
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Ovaj gmail mi je već naporan postao... a moguće da je i pšroblem u meni

Bilo mi je čekirano polje "ostani prijavljen" prilikom prijave na gmail preko web stranice. Kako to poništiti? i drugi ljudi se tu prijavljuju i čekiraju svoj email? je li dovoljno da ručno pobrišem cookije?

EDIT: da još sam i lijen proguglati kako spada.... riješio sam tako što sam restartao FF a cookiji mi se tada izbrišu.

Zadnje izmijenjeno od: pogi. 16.12.2015. u 09:26.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 10:20   #22
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Ili, pazi ovo, odeš na "Odjavi se".
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 10:23   #23
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Ili, pazi ovo, odeš na "Odjavi se".
jesi baš 100% siguran u to?

jer kad se odlogiraš a imao si čekirano "ostani prijavljen" nemožeš se više prijaviti sa drugim loginom. Samo te pita password za ponovnu prijavu u isti login...

U tome je problem.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 10:34   #24
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
neznam o kojem browseru se radi, ali ako je FF koji ja koristim odes na tools/options/privacy/show cookies i brisi tu sve.
problem solved.
ili namjesti da kod zatvaranja browsera brise sve cookiese sto bi IMHO trebalo bit default stanje na bilo kakvim javnim racunalima koje koristi vise ljudi.
poz
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 10:36   #25
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
ili namjesti da kod zatvaranja browsera brise sve cookiese sto bi IMHO trebalo bit default stanje
da. pa i napisao sam da sam tako riješio "problem"
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 10:37   #26
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Zar nije dovoljno u firefoxu obrisati password u Tools/Options?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 13:05   #27
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
jesi baš 100% siguran u to?

jer kad se odlogiraš a imao si čekirano "ostani prijavljen" nemožeš se više prijaviti sa drugim loginom. Samo te pita password za ponovnu prijavu u isti login...

U tome je problem.
Imaš ispod polja za lozinku link "Prijavite se s drugim računom".
Ili kao što si rekao, zatvoriš FF ako ti je naređeno da briše kolačiće prilikom zatvaranja.
Ili instaliraš dodatak "Self destructing cookies" koji uništava kolačiće nakon 10 sekundi od zatvaranje prozora (nije potrebno zatvoriti FF).
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 23:10   #28
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
a jel tko zna reć zašto mi već danima google izbacuje pruku "provjera autentičnosti za google talk nije uspjela" te sad nemrem ništa ksnuti sa trg.play???
mailovi na mob uredno stižu, mogu se logirati preko kompa i tableta...samo nemre niš skinuti...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 23:13   #29
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ak je na mobitelu pobriši sve vezane datoteke tj. Cache od trgovine play i ponovno ju pokreni. Pitat će te za ponovno prihvaćanje licenci i mozda login.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 23:26   #30
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
ma jesam već (to sam našo i na netu kao "rješenje") al nije pomoglo...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na