Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2019., 12:13   #271
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
Evo najnoviji updejt. Proveli optiku ne još jednom dijelu Donje Dubrave, stali s kabelom na 200 m od mene. Tako blizu a opet tako daleko . Dobra stvar je što na stupovima ima viška kabla pa će vjerojatno "uskoro" produžit do mene (bar se nadam). Također su ažurirane stranice HAKOM-a s jedno 3 tjedna zakašnjenja
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 14:00   #272
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Sa frajerom na telefonu jucer pricao jucer to mi je reko da vise u ponudi nema ovo sta ja imam trenutno i da ne mogu produzit vise s tim paketom, nego sa gore navedenim koje sam reko. I naravno prelazak na pasivnu optiku sta je meni uzas, al nemamo bas izbor neki ili tcom ili a1 oboje imaju pasivnu od do sranje.
A1 optiku imamo (bivsi Amis) a T-com optike u nasem naselju nema i veliko je pitanje dali ce i kad ce doci, tako da nemas bas neki veliki izbor, ili ostati na A1 optici ili se vratiti na bakar (t-com ili iskon) ili se vratiti - preci na kabel (b.net).
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 14:13   #273
COD-fan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Od svih sranja treba izabrati najmanje.
COD-fan je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 17:00   #274
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
A najmanje je ono da ostanes na postojecoj usluzi bar imas onda aktivnih 100/100 na fiksnoj IP (makar mi kazu da ce mi sve ostati isto, ne vjerujem, bace te na pasivnu optiku i ko te sisa), placas malo vise (ako bi potpisao na 2 godine placao bi manje 20 kn) i ostajes slobodnjak ako ti se ukaze neka povoljna ponuda lako predjes, nemas ugovornu obvezu.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 08:27   #275
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
gledam malo gradove po moslavini i slavoniji.. zasto nude optiku do 70Mbit? nigdje opcije za vece brzine.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 10:48   #276
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
I kod mene isto po gradu spajaju do 75Mbps pa mislim da neću ni prelaziti na A1 jer ionako bez obzira što sam blizu centrale nisu provukli optiku do ulaza jer treba prokopati nekih 20m ( u ulazu su ima već godinu dana njihove kanalice do stanova).
Brzine su tako male vjerovatno jer centrala im nije na njihovoj optici pa smanjuju kapacitet .....
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 10:53   #277
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Pa imas opciju 500 Mbit/s:


Link: "Želiš ubrzati svoj A1 internet?"


Download od 350 Mbit/s do 500 Mbit/s

Upload od 84 Mbit/s do 120 Mbit/s

50 kn/mj.
25 kn/mj.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 11:26   #278
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
gledam malo gradove po moslavini i slavoniji.. zasto nude optiku do 70Mbit? nigdje opcije za vece brzine.
Nesto krivo citas:

https://www.a1.hr/privatni/internet/kucni-internet

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 04.02.2019. u 11:33.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 16:42   #279
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
upisivanjem adrese dostupnosti izbaci optika do 70Mbit


Slika

Zadnje izmijenjeno od: BlackDwarf. 04.02.2019. u 16:53.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 18:20   #280
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
A kad pitas sluzbu za korisnike 0800 091091 da bi povecao brzinu na 150 Mbps ili 500 Mbps sta kazu.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2019., 00:28   #281
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
upisivanjem adrese dostupnosti izbaci optika do 70Mbit


Slika
To pise svima jer je osnovna brzina 70mbit.Mozes imat 500 bez frke i to ti je +25 kn mjesecno vise. Tak ja imam

Sent from my H8266 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2019., 12:16   #282
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Širi se optika i dalje po Dubravi. Na HAKOM-ovim stranicam ni a ni b o namjeri gradnje, ali po banderi se postavlja. Nije da se bunimo, jel..

https://imgur.com/opcv4ct
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2019., 17:54   #283
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Pozdrav, ističe mi ugovor koji sam ugovorio još sa ex.amis-a za manje od mjesec dana, ponudili su mi znači 150 download upload mi nisu znali reći(kvaliteta prodaje njihove), ali vidim da je onak 15mbps što je katastrofa, ali vidim na njihovima sajtovima da nude 500/120 za 25kn više.
Pa me zanima kakva su iskustva ako je netko imao takvu situaciju, pitao sam da li router i tv boxevi ostaju isti rekli su mi da ostaju, samo naravno cijena više neće biti ova koju sad imam ustvari bit će par kuna veća, šta mi ne predstavlja problem ako je stvarno ok ovih 500/120, da nema padova itd. jer vidim da je to pasivna optika pa me zanimaju iskustva drugih kakva je stabilnost, ping itd.

Također mi je čudno da mi sad nude ovu opciju, a kad sam prije jedno cca godinu dana pitao da li se mogu premjestit na tu tarifu 500/120 uz potpisivanje novog ugovora su mi rekli da ne mogu jer to je skroz druga infrastruktura, sad mi na kraju nije ništa jasno jer mi njihov čovjek iz prodaje na telefonu kaže da mi se neće ni router mijenjat ni ništa, sumnjam da ovaj eltek uz megabitni SFP može potegnut 500/120 malo mi je to sve sumnjivo.

Da li recimo mogu otići u A1 centar i tamo produžit ugovor, a ne ovako telefonski jer iskreno ne vjerujem ovim studošima šta rade tamo i to šta će poklikat jer ja bi baš htio crno na bijelo imat. Imam dosta ljudi koji su se žalili na ovo produljenje ugovora telefonski jer su im svašta znali stavljat, pa onda se natežu s njima mejlovima, telefonski izgubiš vremena itd.
Samo da dojavim, riješio sam stvar, neki glupi studoš prvi puta šta mi se javio mi je pokušao uvaljat njihovo sranje od pasivne optike i koaksijalnog kejbla pa sam danas opet zvao i najnormalnije produljenje ugovora 3u1 + dodatni risiver i neki paket još televizijski šta imam i flat telefon bez uspostave sad 218kn na 24 mjeseca ugovora. Kaže ovaj danas agent kad sam mu ispričao šta mi je njegov kolega studoš očito neki prije par dana ponudio, kaže to su gluposti nema smisla da vas degradiraju na lošije.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2019., 20:40   #284
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Samo da dojavim, riješio sam stvar, neki glupi studoš prvi puta šta mi se javio mi je pokušao uvaljat njihovo sranje od pasivne optike i koaksijalnog kejbla pa sam danas opet zvao i najnormalnije produljenje ugovora 3u1 + dodatni risiver i neki paket još televizijski šta imam i flat telefon bez uspostave sad 218kn na 24 mjeseca ugovora. Kaže ovaj danas agent kad sam mu ispričao šta mi je njegov kolega studoš očito neki prije par dana ponudio, kaže to su gluposti nema smisla da vas degradiraju na lošije.
Jel ti ostala ista brzina 100/100 Mbps - aktivna.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2019., 20:58   #285
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Jel ti ostala ista brzina 100/100 Mbps - aktivna.
Sve, samo su mi zdampali još cijenu sa 300njka na 200njak kn i telefon je flat sad kompletno bez uspostave poziva i na fiksne i na mobilne. Mislim još da neki paket sam dobio ekstra za tv, to moram vidit šta će bit u ponudi moraju mi poslat.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2019., 21:22   #286
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Tocno nemas vise 20 lipa za uspostavu poziva, nemas vise onih 1500 minuta telefoniranja i izgubio si besplatne pozive prema EU.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 20:32   #287
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Gledam stan u Sigetu i na tražilicama operatera po adresi ispada da nitko tamo ne nudi optiku.
Amis je još 2013. ugradio optiku u Sigetu i kad gledam na HAKOM karti- više operatera na toj zgradi nudi >100Mbit.
U zgradi sam vidio ovu kutiju:


Još budem pitao predstavnika ili nekog susjeda (ne živim trenutno tamo), ali ima li tko iskustva s tim?
Ne znam kako je to sa zgradama i optikom.
Je li to fora da postoji optika uvedena u zgradu, ali do stana treba platiti?
georgy je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2019., 22:46   #288
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor georgy Pregled postova
Gledam stan u Sigetu i na tražilicama operatera po adresi ispada da nitko tamo ne nudi optiku.
Amis je još 2013. ugradio optiku u Sigetu i kad gledam na HAKOM karti- više operatera na toj zgradi nudi >100Mbit.
U zgradi sam vidio ovu kutiju:


Još budem pitao predstavnika ili nekog susjeda (ne živim trenutno tamo), ali ima li tko iskustva s tim?
Ne znam kako je to sa zgradama i optikom.
Je li to fora da postoji optika uvedena u zgradu, ali do stana treba platiti?
Tocno to je opticki ormaric od Amisa sadasnji A1, ako se sa A1 uspijes dogovorito i ugovoriti na 24 mjeseca neku od usluga Jedan, Duo ili Trio paket, oni ce od tog ormarica dovuci opticko vlakno po kanalicama po stubistu ravno k tebi u stan gdje ti odredis da ce ti biti opticki router, besplatno.
Brzina interneta koju na tome mozes dobiti ti je 100/100 Mbps.
Zovi prodaju A1 i pitaj za postavljanje optickog kabela-niti od optickog ormarica do stana za tu adresu u Sigetu.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 07:12   #289
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Super, puno hvala na pomoći
georgy je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 07:15   #290
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor georgy Pregled postova
Super, puno hvala na pomoći
Baš javi šta su ti rekli i zanima me da li još provode tu ex. amis optiku do korisnika ako zatraži i ako je dostupno u ulazu.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 10:52   #291
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor georgy Pregled postova
Super, puno hvala na pomoći
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Baš javi šta su ti rekli i zanima me da li još provode tu ex. amis optiku do korisnika ako zatraži i ako je dostupno u ulazu.
Bas i mene zanima, jer navodno to vise ne nude za tu postojecu Amis optiku (A1), a ako mu uopce ponude tu Amisovu (A1) optiku mislim da ce biti brzina interneta, Download od 49 Mbit/s do 70 Mbit/s, a Upload od 7 Mbit/s do 10 Mbit/s.
Ako ipak dobije brzinu 100/100 Mbps, gladi bradu.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 12:20   #292
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
A1: "prema provjeri informacija s nadležnim odjelom, dostupna je isključivo HFC tehnologija."

Iskon nudi samo VDSL na toj adresi, a A1 sam pitao koje su to brzine i cijene.
Koliko sam gledao po internetu, teoretski do 120Mbit.
Sjetio sam se da su u stan dovedeni neki koaksijalni kablovi, ali nisam znao da može internet preko toga.
georgy je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 13:05   #293
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor georgy Pregled postova
A1: "prema provjeri informacija s nadležnim odjelom, dostupna je isključivo HFC tehnologija."

Iskon nudi samo VDSL na toj adresi, a A1 sam pitao koje su to brzine i cijene.
Koliko sam gledao po internetu, teoretski do 120Mbit.
Sjetio sam se da su u stan dovedeni neki koaksijalni kablovi, ali nisam znao da može internet preko toga.

Znaci ipak ne nude tu optiku od bivseg Amisa (samo obnavljaju ugovore sa starim postojecim korisnicima koji su vec spojeni na tu bivsu Amis optiku), cudno ali valjda im je takva poslovna politika, u toj vasoj podrucnoj optickoj centrali u naselju sigurno ima mjesta za prikopcat jos korisnika.
Iskon (T-com) nemaju sprovedenu optiku u tvom naselju i pitanje je kad ce biti postavljena, pa tako samo nude usluge preko zice - parice.
Znaci preostaje ti jedino A1 kabelska preko koaksijalnog kabela i brzina preko kabela ide do 150 Mbps.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 13:10   #294
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Tako je, javili su mi da mogu dobiti 105/10,5 - 150/15 Mbit/s, tj. B.net Turbo internet koji ima na stranici.
Meni je to dosta pa se nadam da neće to ukinuti kroz koji mjesec kad se mislim spojiti
georgy je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2019., 23:19   #295
Feeno
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
....tesko pitanje......nedovoljno informirano.......

Zadnje izmijenjeno od: Feeno. 24.02.2019. u 17:52. Razlog: tesko pitanje.......smeta
Feeno je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 16:25   #296
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Širi se optika i dalje po Dubravi. Na HAKOM-ovim stranicam ni a ni b o namjeri gradnje, ali po banderi se postavlja. Nije da se bunimo, jel..

https://imgur.com/opcv4ct
Bok ljudi, ako netko radi za Tcom ili A1 i zna kako to ide u praksi, nakon postavljanja na stupove koliko dugo je jos cca potrebno čekati da bi optika postala dostupna?
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2019., 17:18   #297
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Ima li netko ovaj A1 trio za 230 kn prvih 6 mjeseci besplatno? Ima li nekih skrivenih troškova? Koji stb i router dolaze na A1? Hvala.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 11:04   #298
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Sa prodajom A1 dana 05.02.2019.god. telefonski dogovorio prelazak sa Amisovog paketa 2U1 optika (internet + telefon - bez ugovorne obveze) na paket A1 Duo optika (internet + telefon) sa zadrzavanje brzine 100/100 Mbps, uz potpis ugovora na 24 mjeseca, uz neki popust.


Dana 12.02.2019.god. usluga mi aktivirana (dobio SMS poruku na mobitel), ali novi ugovor koji sam dogovorio telefonski koji mi je po rijecima djelatnice u prodaji trebao doci postom, jos nisam dobio.


Kakva su vasa iskustva, jel to tako uobicajno, da zovem prodaju ili sluzbu za korisnike ili da jos cekam.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2019., 14:18   #299
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Meni su rekli na mail da ce mi doc, ali isto jos nista, s tim da je ugovoren prosli mjesec negdje oko 10og. Bas cu im poslat mail danas da jos nisam dobio nista.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 10:51   #300
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Nazvao prodaju A1 u ponedjeljak 04.03.2019.god. i pitao za moj primjerak ugovora za ugovorenu uslugu, od djelatnika dobio potvrdu da ce mi poslati sto prije.
Jutros 06.03., poruka od DPD na mobitel, paket br.xxxxx..., dostavljamo 07.03., kad ono za cca jedan sat poziv na mobitel DPD dostava paketa evo nas za 5 do 10 minuta, dobri su i vrlo tocni, cak dostavljaju unaprijed.


Dosao ugovor od A1, ali kao po obicaju mora biti i bisera, ugovor inace napisan na tri stranice, cetvrta stranica prazna, kad ono vidim ima i jos jedna stranica zaklamana, ja citam tu dodatnu stranicu i cudim se pise "Zahtjev za grupiranje", rekoh sta je sad to, citam dalje kad ono nije moje ime i prezime, nije moja adresa, nije moj OIB a nije ni moj broj mobitela, hehe a jeste ga prikacili.
Cilim je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na