Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2010., 19:44   #1
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
EPSON SX115 ne prepoznaje zamjenske boje

Epson mi je potrošio originalne boje pa sam kupio ORINK zamjenske boje i sad ih čudo ne želi prepoznati. Pomagajte da ga ne bacim kroz prozor.

EDIT: Inače, crnu mi je potrošio prije mjesec dana i stavio sam također od ORINK-a i normalno je radilo.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!

Zadnje izmijenjeno od: Matt. 29.09.2010. u 20:19.
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 13:12   #2
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Epson mi je potrošio originalne boje pa sam kupio ORINK zamjenske boje i sad ih čudo ne želi prepoznati. Pomagajte da ga ne bacim kroz prozor.

EDIT: Inače, crnu mi je potrošio prije mjesec dana i stavio sam također od ORINK-a i normalno je radilo.
Evo svježeg priloga na tu temu.

Prekjučer došla jedna ženska u naš servis sa Epsonom SX 105. Ista priča. Ne prepoznaje zamjenske boje. I stvarno ne prepoznaje kazete. Useli sa skladišta jedan Epson SX 100 u kojem su bile Colibri COMBO kazete + CISS koje provjereno rade na SX100 i stvarno ne rade u ovom Sx 105. Zatim stavili njene Zamjenske kazete u SX 100 i ovaj ne prepoznaje ove zamjenske boje. Uzeli nove Colibri zamjenske i stavili u SC 105. Ne prepoznaje ih. Stavili te iste nove Colibri zamjenske u SX 100. Sve prepoznaje osim Magente. Uzeli jednu drugu novu Colibri Magentu. Naš Sx 100 sa servis ne prepoznaje ni ti Magentu. Vratili utzaj isti SX 100 Colibri COMBO CISS i sve je OK. Vratili ponovo u njega (SX 100) novi set Colibri zamjenskih. Opet ne prepoznaje Magentu.

ZATIM IZVADILI TU COLIBRI MAGENTU I UMJESTO NJE STRAVILI COLIBRI YELLOW. I SAD JE SVE OK. Ovaj SX 100 radi bez problema najnormalnije radi sa dvije yellow tinte.

Inače SX 105 od one djevojke bio u nekom oficijelonom servisu, i veratili joj ga kao ispravnog.

Znači poučak glasi ili koristite Colibri zamjenske ili u oficijelnom srveisu obavezno zahtjevajte da pred vama pokažu da je vaš printer ispravan. Jer kao što vidite iz ovog primjera sve opcije su moguče. I da ne radi i da radi sa dvije Yellow tinte.

Zadnje izmijenjeno od: Adriatix. 30.09.2010. u 13:20.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2010., 13:33   #3
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Super, jučer sam se poslije pisanja opet vratio za stol i hebao printeru sve po spisku i natjerao ga da primi plavu i crnu i magentu al žutu ne želi da ga na štap nabiješ. Boje koje sam stavio su također zamjenske al sa ebaya. Crna prolazi bez problema, magenta također, plava također, al žuta nikako. Nego kad sam stavio ORINK plavu javio je da nije kompatibilna. Izvadio sam je van i nije se čulo nikakvo mučkanje al je bila dosta teža od ostatka catridgea. Jel se možda boja zasušila u njemu???
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 00:42   #4
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Riješio sam problem, barem za sad

Maknuo sam stare drajvere koji su BTW bile Up To Date i skinuo opet drivere i instalirao. Isto tako sam kupio novu žutu boju jer me danas zahebavao da je ipak žutu potrebno zamijeniti makar je prošla bila čitava. No dobro, sad opet mogu printati. Samo da potraje.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 09:35   #5
winter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
blago tebi, ja ne znam šta da više radim...
Isti ovaj printer radio je sa original tintama, i prvih tjedan dana sa nekim tintama sa ebay-a.
Tada više nije printao crnu boju kako spada, već ima hrpu linija i nešto malo crne.
I pretpostavio sam da je crna otišla, opsovao ebay i kupio neke zamjenske u dućanu. Promijenio SVE za svaki slučaj- i ponovo ista priča!! Crna ne radi, već printa uz hrpu bijelih linija kroz tekst.
Nozzle check daje sve boje normalno, a crnu samo u tragovima. nakon 5 head cleaninga ništa se ne mijenja, a realignment je katastrofa- jer mi također printa bijele poprečne linije kroz crna polja... ne znam više što da radim osim da ga bacim kroz prozor
winter je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 11:13   #6
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor winter Pregled postova
blago tebi, ja ne znam šta da više radim...
Isti ovaj printer radio je sa original tintama, i prvih tjedan dana sa nekim tintama sa ebay-a.
Tada više nije printao crnu boju kako spada, već ima hrpu linija i nešto malo crne.
I pretpostavio sam da je crna otišla, opsovao ebay i kupio neke zamjenske u dućanu. Promijenio SVE za svaki slučaj- i ponovo ista priča!! Crna ne radi, već printa uz hrpu bijelih linija kroz tekst.
Nozzle check daje sve boje normalno, a crnu samo u tragovima. nakon 5 head cleaninga ništa se ne mijenja, a realignment je katastrofa- jer mi također printa bijele poprečne linije kroz crna polja... ne znam više što da radim osim da ga bacim kroz prozor
Ne bacaj kroz prozor. Možeš za njega dobiti 30 - 40 kn.

Takve iste printere nakon što ih servisiramo i ugradimo Colibri tintu rade savršeno.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 11:41   #7
winter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
A kako ih točno servisirati?
winter je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 11:48   #8
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Plati pa ćeš vidjeti

Samo nisam siguran da ćeš biti zadovoljan rezultatom ako ćeš dobiti umjesto magente dvije žute Prc, prc.

Jučer kad sam se zezao s printerom uzeo sam novu žutu boju od šogora. On ima SX105 ili koji već raniji model. Proradilo je bez problema. Boja je također došla s ebaya isti proizvođač i isto pakovanje. Mislim sad ko je tu lud ja neznam, al meni je jučer radilo. Baš me zanima kako će raditi kad ću doći doma.

Uglavnom, probaj više puta zamjeniti lagano pritisnuti i možda čudo prokleto popusti.
Isto tako ORINK catridge plavi sam kupio u WestGatu i nisam čuo baš da se tinta preljeva kad sam promućkao. Moguće da mi je i on neš krivo javio i zblokao printer.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 13:10   #9
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Plati pa ćeš vidjeti

Samo nisam siguran da ćeš biti zadovoljan rezultatom ako ćeš dobiti umjesto magente dvije žute Prc, prc.
zblokao printer.
Na pariru je normalan otisak. Mora da taj SX 100 ima ugrađen nakav poseban seacret kemijski konvertor da iz dvije Yellow može napraviti i magentu.

Zanimljivo.

Ili možda ipak nešto drugo u pitanju.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 23:36   #10
ilazic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 6
Rješenje za Epson i zamjenske boje

Pozdrav svima!

Vidio sam da je dosta ljudi imalo problema sa zamjenskim bojama (uključujući i mene), a rješenje kako da vaš printer normalno funkcionira sa zamjenskim bojama je taj da prilikom zamjene boje printer ne smije bit spojen USB-om na računalo.
Razlog je taj što Epsonovi driveri odma kopaju po internetu i gledaju da li ste vi kupili original boju ili zamjensku. To im omogućava onaj čip na boji.

Ja sam isto kao i ostali kupio Epson sx115 po povoljnoj cijeni i sve je super radilo dok nisam morao zamijeniti crnu boju. Kada sam ju zamijenio, pisač je bio spojen na komp, a komp na internet i nije mi prihvatilo zamjensku boju (ORINK T0891/T7011) nego mi je samo svijetlilo narandjasto svijetlo na printeru, ali sada su mi i ostale original Epson boje bile ponistene kao da su i one potrošene. Vidio sam da su ljudi na netu kupovali i neke resetere i takve stvari. Potpuno nepotrebno.

Jedino sto se treba napraviti je to da vam pisač ne smije biti spojen sa računalom kada stavljate novu zamjensku boju.

Nadam se da će pomoći...

Pozdrav!
ilazic je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 18.10.2010., 09:04   #11
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
A kako potvrditi zamjenu na sučelju ako ne možeš pristupiti printeru?
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 23:27   #12
ilazic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 6
To napravis kasnije. Kada umetnes zamjenske boje i to sve napravis i printer obavi svoj dio posla (glava printera ide lijevo-desno), lampica na printeru promijeni iz narandjaste u zelenu, sto je znak da je sve proslo uredu.

Tako sam ja napravio i priner me je kasnije pitao koju sam boju zamijenio, rekao sam crnu i dalje je sve štimalo.

Poslije toga sam ponovo spojio komp na net i bez problema printao sa zamjenskom unutra.

Tako je bilo u mom slučaju...
ilazic je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 12:42   #13
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Evo sam postao na još jednu temu ali probat ću pitat i ovdje, nemojte zamjerit:
Majstori, da vas nešto pitam..
Nedavno sam kao grlom u jagode uzeo HP psc 2050 (hvaljen je, jeftin je, HP je ) jer mi je nakon 6-7 godina crkao HP psc 1215..
Ovako, boje su za 2050 uzasno skupe jer je novi model pa nema zamjenske za sad a kako meni treba printer, jer imam dosta skripti, šalića i bla bla, uzeo sam za 100kn polovan EPSON D78, boje su mu pune osim crne koje ima jos nekih 25%..
Nadalje, već sam uzeo zamjensku od odlicnog proizvodjača JetTec (13ml)..
Ovo me interesira:
Kod HP-a kad se otvori poklopac od boja, one se odmah namjeste (pomaknu) i budu spremne za vađenje, dok kod Epson-a to očito nije tako jer ja otvorim poklopac od boja ali kazete i dalje stoje u kutu printera i nemogu ih izvadit, naravno..
Želim da mi potvrdite sljedeće:
Dal je istina da tek kad lampica od boja svijetli, da se tek onda kazete "pojave" odnosno pomaku iz kuta printera i budu spremne za izmjenu?
Hvala
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 14:06   #14
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Trebaš kod epsonovog izbornika (u windowsima) odabrati zamjenu boja iliti karticu colormanagement ili neš slično. E, tek nakon toga će ti pomaknuti glave.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2011., 12:59   #15
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Bok
Evo da i ja pomognem.


1.Upalite printer sx115 epson
2.Izvadite usb iz racunala
3.Podignite printer za izmjenu boja
4.Stisnite button / stop 2x cartridge sa bojom ce doci na pola kako bi mogli zamjenit boju
5.Izvadite potrosenu i unesite zamjensku boju
6.Spustite poklopac printera
7.Pritisnite OFF pa onda On , pricekajte 2min
8.Uštekajte usb nazad u racunalo

ta-da

sve radi
boja kosta 19kn 7ml ili 35kn 13ml, zamjenska marke ORINK

Pozdrav!
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2011., 22:41   #16
pc2005
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 1
Zamjenske tinte za epson sx115

Na stranicama www.infotim.hr imate tintu za epson i rade bez ikakovih problema. Tinte sam platio 23 kn kom a za komplet sve četiri boje 80kn. Što je najvažnije, RADE.
pc2005 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2011., 00:15   #17
Joksim
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1
Ko bi rekao, imam i ja problem s tim nehumanim i nepredvidljivim čudovištem od Epsona.

Prije cirka 2 mjeseca je riknuo ispis plave i na mjestima gdje bi trebala bit plava se uvijek isprinta crvena.Otad više ne printam u boji.
Da mi muke ne bi bile prejednostavne, pred par dana je popizdio i mehanizam za pomak papira- pomak je prevelik, kad isprinta jedan dio stranice, pomakne se za cirka 3 mm previše i slike ili rečenice su mi odrezane. Jel ima ko ideju za DIY popravak?
Unaprijed hvala!
Joksim je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2011., 18:59   #18
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Koliko plaćaš boje za SX115?
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 07.02.2011., 10:16   #19
sajko
Premium
Moj komp
 
sajko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 102
2 ilazic
2 crocro25
Hvala obojici. Probat ću, a napsovao sam se za 13 ispovjedi.
Evo jučer ponovno me pola dana klao, jednostabno odbija zamjensku boju, da bi popodne proradio iz čista mira.

Zadnje izmijenjeno od: sajko. 17.03.2011. u 13:26.
sajko je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 14:30   #20
dragaANA
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 1
bok....
imam isto problem sa printerom sx115...kupila sam ga prije godinu dana i prije par mjeseci sam stavila zamjenske boje i od tad loše printa kad se nekaj direktrno s kompa printa(npr. iz worda...) slova mi poslanu siva, a kad kopiram jako mi dobro to isprinta..već sam čistila glavu i sve al opet isto...kupujem tinte od maxnavie po 19,90. isto sam probala orink i nije mi htio printat s tom bojom, nije ju prepoznavao...ak neko ima isti problem nek se javi hitno..znači loše mi ostavlja ispis kad printam s kompa, siva su slova.

hvala.

puno hvala baš ću probat to pa javim jel uspjelo....

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 18.04.2011. u 15:19. Razlog: dupli...
dragaANA je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 16:02   #21
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor dragaANA Pregled postova
bok....
imam isto problem sa printerom sx115...kupila sam ga prije godinu dana i prije par mjeseci sam stavila zamjenske boje i od tad loše printa kad se nekaj direktrno s kompa printa(npr. iz worda...) slova mi poslanu siva, a kad kopiram jako mi dobro to isprinta..već sam čistila glavu i sve al opet isto...kupujem tinte od maxnavie po 19,90. isto sam probala orink i nije mi htio printat s tom bojom, nije ju prepoznavao...ak neko ima isti problem nek se javi hitno..znači loše mi ostavlja ispis kad printam s kompa, siva su slova.

hvala.

puno hvala baš ću probat to pa javim jel uspjelo....
Crne sapnice su ti zaštopane.

Imaš jako malo gratis opcija na raspolaganju.

Progbaj pokrenuti rutinu za čišćenje glave u draiveru. I ukoliko to ne pomogne jedino rješenje je novi printer ili ga odnjeti u neki servis na čišćenje.

Nije jeftino ali se isplati. Jer novi printeri troše iste takve kazete 50% manjeg kapaciteta.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 18:38   #22
Krvavy
Dva puta tata... :)
Moj komp
 
Krvavy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 52
Fora s svim pisačima koji koriste tinte s čipovima (ink & laser)...

Čip ne regulira samo koliko ima tinte... već ima i hrpu drugih funkcija.

Npr, region code (ako kupujete tinte preko ebaya - možda ne rade jer su za drugu regiju: Europe, America, Asia, Pacific itd...), ident code, activation code, serial number, kill code... fora je u tome da neki proizvođači na čipove stavljaju i update firmware-a za pisač (tako si ispravljaju greške s pisačima a da korisnik to i nezna, greške kojih ne bi trebalo ni biti).

Noviji firmware update za Lexmark, Samsung, Dell i IBM laserske pisače u potpunosti onemogućuje korištenje bilo kakvih zamjenskih čipova...

Tako da je čip puno više od onoga što mi mislimo... a i pisači znaju biti za druge regije (nisam jednom našao pisač iz Asia regije kod nas - Euro regija... naravno da 99% zamjenskih nije radilo na njemu).

Ako ima interesenata za originalne i zamjenske tinte i tonere, molim na pm...
Krvavy je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 18:00   #23
nigrica
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: kaj te briga
Postovi: 1
ej!
regala sam se samo da možda pomognem nekome tko će imati isti problem ko i ja pa da ne radi gluposti ko i ja.
isto tak se nadam će što više dobrih duša napraviti slično

dakle. ovako:
koristila sam zamjenske boje orink za epson sx115. samo jednom sam zamjenila orginal zamjenskim. zadnje sam zamijenila žutu. i nije dobro ispritalo žutu. neke crte su išle.
pokrenula sam zamjenu boju-rekoh možda ako ponovno stavim isti refil možda će biti bolje.
moš misliti
više nije preopoznalo crnu boju. nakon ponovnog mijenjanja boje nije prepoznalo ni plavu
onda sam čitala forume i ni jedan postupak mi nije pomogao-zamjena dok printer nije prikopčan na komp. reinstalacija..ništa.
ko manijak sam provodila mijenjanje boje i uvijek ista priča-ne prepoznaje crnu i plavu.

uzela sam u obzir tuđa iskustva: kažu da kod mijenjanja boje ne smijete biti spojeni na internet(ili komp). nikad ne pokrećite mijenjanje boje ako ju imate jer će vam se dogoditi što i meni.
i toga ću se držati kod sljedeće zamjene.
a ja sam problem riješila jednostavnom kupnjom novih zamjenskih boja!
i to druge firme. jer ako nije prepoznalo čipove možda neće ni nove.a iskreno, nisam htjela riskirati 50 kn.
napravila sam zamjenu,a printer mi nije bio prikopčan na komp.
samo sam si napravila sranje dok sam bezbroj puta pokušala zamijeniti boje pa da mi učita plavi i crnu. jer cijeli printer je bio zabojan i potrošila mi se skoro sve ostale boje(crvena i žuta). isto tako sam pronašla da dok svakog ponovog vađenja boje i stavljanje iste padne razina boje iako boja nije potrošena. tako da ću morati uskoro mijenjati i te dvije boje.
printer sam očistila tako da sam izvadila onu crnu spužvicu iz printera jer se tijekom bezbroj mijenjanja boje sva natopila, oprala ju i vratila natrag. nakon toga se i glava mogla počistiti.

dakle, nakon mog podužeg posta. samo mirni živci. ako vam ne očita boju. ne paničarite-očitat će neku drugu zamjensku boju. i ne pokušavajte bezbroj puta vaditi i stavljati druge boje jer vam neće očitati i dalje. a ostale boje ćete potrošiti uzalud.
nigrica je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 21:25   #24
Flanker-B
Registered User
Moj komp
 
Flanker-B's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Biograd, Hrvatska
Postovi: 29
Ja sam nedavno uzeo u makromikro-a epson BX610FW, i imam isto problema s zamjenskim tintama.

on koristi T1001-1004 ili T0711-0714, kojih postoji bezbroj proizvođača, ali (koristio do sad printrite i printtech tinte T0711-14).
Moj printer prepozna novu zamjensku tintu, ali čim se tinta potroši oko 2/3 (preostane otprilike 1/3) printer više ne prepoznaje taj kartridge.

Onda sam pročitao na netu da postoje zamjenske tinte s originalnim čipovima, a ne kloniranim. Zanima me koji proizvođači, ako netko zna, proizvode takve tinte, i da li je među njima s-box. S-box ima u svom asortimanu i T1001-T1004 seriju tinti.

P.S: Chip reseteri?
Flanker-B je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 21:33   #25
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Koliko kontakata ima na chipu?!
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2011., 23:10   #26
Flanker-B
Registered User
Moj komp
 
Flanker-B's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Biograd, Hrvatska
Postovi: 29
originalna t1004 ima 9, printrite zamjenske također 9.
Flanker-B je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2011., 00:18   #27
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Flanker-B Pregled postova
Ja sam nedavno uzeo u makromikro-a epson BX610FW, i imam isto problema s zamjenskim tintama.

on koristi T1001-1004 ili T0711-0714, kojih postoji bezbroj proizvođača, ali (koristio do sad printrite i printtech tinte T0711-14).
Moj printer prepozna novu zamjensku tintu, ali čim se tinta potroši oko 2/3 (preostane otprilike 1/3) printer više ne prepoznaje taj kartridge.

Onda sam pročitao na netu da postoje zamjenske tinte s originalnim čipovima, a ne kloniranim. Zanima me koji proizvođači, ako netko zna, proizvode takve tinte, i da li je među njima s-box. S-box ima u svom asortimanu i T1001-T1004 seriju tinti.

P.S: Chip reseteri?
Pogledaj sutra pod Adritix.hr >>proizvodi>> refil kazete

Imaš mali milion različitih verzija T0711 koje provjereno rade.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2011., 14:04   #28
Flanker-B
Registered User
Moj komp
 
Flanker-B's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Biograd, Hrvatska
Postovi: 29
Citiraj:
Autor Adriatix Pregled postova
Pogledaj sutra pod Adritix.hr >>proizvodi>> refil kazete

Imaš mali milion različitih verzija T0711 koje provjereno rade.
Meni su sve, koje sam do sad koristio, radile kad bih ih tek ugradio, ali čim se potroše 2/3 pojedinog cartridgea, printer javi da ga ne prepoznaje.
Možda sam ipak trebao uzeti brother mfc-250 umjesto ovog epsona bx610fw.
Flanker-B je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2011., 15:26   #29
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Flanker-B Pregled postova
Meni su sve, koje sam do sad koristio, radile kad bih ih tek ugradio, ali čim se potroše 2/3 pojedinog cartridgea, printer javi da ga ne prepoznaje.
Možda sam ipak trebao uzeti brother mfc-250 umjesto ovog epsona bx610fw.
Da si uzeo Colibri zamjenske sa ugrađenim resetterom ne bi imao tih problema. Već bi mogao jednu te istu kazetu koristiti 2 puta. Znači platiš 30 kn a voziš se dva puta.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2011., 18:07   #30
Flanker-B
Registered User
Moj komp
 
Flanker-B's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Biograd, Hrvatska
Postovi: 29
jesu li to one spojene? Ako jesu onda su na slici
krivo spojene:

Trebale bi (za BX610FW) ići black magenta yellow cyan (a ne cyan yellow magenta black)
Čini mi se da su i u CISS-u u krivom redosljedu.

Zadnje izmijenjeno od: Flanker-B. 29.04.2011. u 18:29.
Flanker-B je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na