Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2015., 14:45   #211
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
najbolje bi bilo i5, al opet zavisi od igre do igre. Recimo ima igara u kojima je i i5 usko grlo, ali to su uglavnom losi portovi tipa watch dogs ili recimo FC4 ima dijelova gdje gpu usage opada iako nemam 60 fpsa a cpu ne ide preko 70-75%, ali u vecini igara i5 je dovoljan.
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 20:25   #212
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
a najbolje bi bilo prebacit se na intel. Čak ukoliko je problem u financijama, uzet onaj dvojezgreni pentium otkljucani. Na FC3 dao je iste fps kao i7 4790... samo naravno, cpu je bio clockan na frekvenciju od tog i7. Ali pošto je otključan, dobro se clocka, a hlađenje nije problem pošto ima samo dvije jezgre...

To je recimo trenutno rješenje za gaming, uz pripreljen teritorij za upgrade...
zwer54 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2015., 08:57   #213
RiSbO
Premium
Moj komp
 
RiSbO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 253
Pitanje za vlasnike r9 280x oc od gigabyta.

Pod opterećenjem se ventilatori dosta glasno čuju..vrte se na 3300 a temp na oko 65C pa me zanima ako je to normalno jer se ipak radi o oc verziji..

Prije nje sam imao 7870 oc isto od gigabyta koja nije tako glasna..
RiSbO je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2015., 09:05   #214
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
S čime brišete ostatke starih drivera..
DDU probaj..definitivno od svih koje sam probao ovaj se (bar meni) pokazao najbolji..samo u safemod uđi i u dva klika odradiš sve...
__________________


CPU: Amd Ryzen 5 5600 cooled by CM Hyper 212 EVO
MBO: Gigabyte Aorus B550 Elite V2
RAM: 2x16gb ddr4 G Skill F4-3200C16-16GVK
VGA: Gainward Rtx GeForce 2060 Super 8gb
HDD: Nvme Kingston KC 3000 1TB+Cruical SSD BX500 1TB+1000Gb WD10EZEX-22MFCA0
PSU: SeaSonic G-Series (Gold) Modular 550 W
Case: Ms Falcon Blue Led Fans Pro Gaming Case
Mause: Logitech G403 Hero
Monitor: Asus Tuf Gaming VG249 24"
OS: Win 10 X64 Pro
Sound: SB X-FI Xtreme Audio
Wizzard je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2015., 09:22   #215
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor RiSbO Pregled postova
Pitanje za vlasnike r9 280x oc od gigabyta.

Pod opterećenjem se ventilatori dosta glasno čuju..vrte se na 3300 a temp na oko 65C pa me zanima ako je to normalno jer se ipak radi o oc verziji..

Prije nje sam imao 7870 oc isto od gigabyta koja nije tako glasna..
Windforce? 3 ventilatora?
moja je tiha, temp su na cca 66C
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 00:31   #216
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
Grafa: Sapphire Radeon R9 280x Vapor-X ( GPU-Z slika )
Drajveri: trenutno su gore 14.9, ali se isto javljalo i na 14.12 (presao sam na 14.9 da vidim hoce li isti error bit)

Igrao sam BF3, cijelu mapu odigram normalno i na sljedecoj mi se crasha igra, te mi javi:
Citiraj:
DirectX function "GetDeviceRemovedReason" failed with DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG: Device hung due to badly formed commands.. GPU: "AMD Radeon R9 200 Series", Driver: 14.9 (14.301.1001-140915a-176154C)
Zatim su mi se poceli artefakti pojavljivat po ekranu (iskacu mi neke crne kockice po ekranu kad sam u Chromeu, a u igri mi se nebo/trava razvlace po cijelom ekranu, valjda su to artefakti?). Slika crnih kockica
Restartao sam komp i rijesio sam se tih artefakata.

Nakon restarta sam isao vidjeti da li ce mi u CS:GO-u isto biti.
Nakon pune minute igre crashala se igra i javila mi je error desno dolje da se display driver crashao i evo opet mi iskacu artefakti

Imao sam window mode u CS:GOu i pratio sam ponasanje grafe, temperatura nije presla 47 stupnjeva, a crashali su se drajveri na 44 stupnja. Slika GPU-Z tijekom CS:GO testiranja

Ima itko ikakav prijedlog sta da probam napraviti? Planirao sam prijeci na win8, reinstalirati drivere (i s ovim crashom i bez njega).
Da li da ju jednostavno samo odnesem na reklamaciju ili da pokusam nekako sam sredit? Ne mora nuzno biti da je do grafe problem?

Ostatak kompa:
AsRock h81m-hds
i5-4460
Patriot Sig. DDR3 1600Mhz, 4GB, HS
Napajanje: OCZ 500 XSX
HDD: Seagate Barracuda 7200.10 , 250GB

Znam da napajanje nije bas sjajno, ali valjda bi se komp srusio da je problem do njega, a ne drajveri i directx bacali error?
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 00:51   #217
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Crne kockice i artefakte sam ja imao i pomoglo je dizanje napon sa 1144 na 1175 mv preko sapphire trixxa,mozes i preko msi afterburnera,meni nije htjelo preko msi-ja...

Koliko sam shvatio,grafa krepaje,ja uzimam novu xfx pa bolje na reklamaciju,sumnjam da bi napajanje probleme pravilo
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 08:43   #218
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor DariX Pregled postova
..Da li da ju jednostavno samo odnesem na reklamaciju ili da pokusam nekako sam sredit? Ne mora nuzno biti da je do grafe problem?...
S ovakvim opisom grafa je zrela za reklamaciju - pošalji im prvo mail (dućanu di je kupljena) sa svim ovim opisom i slikama.

Moja R9 280X apsoštrunfno nema nikakvih problema s nikakvim driverima i igrama (Kriza 3, Far Cry 4, DA: Inquisition, Van Helsing II), a temp. variraju od 60-70C (ovisno o naslovu).
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 11:03   #219
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Crne kockice i artefakte sam ja imao i pomoglo je dizanje napon sa 1144 na 1175 mv
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
S ovakvim opisom grafa je zrela za reklamaciju
Slažem se...nemoj gubiti vrijeme.

Na stock frekvencijama grafa ne smije imati apsolutno nikakve artefakte!

Jedino još možeš probati grafu kod nekog drugog ili reinstalirati Windowse da budeš 100% siguran!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 18:29   #220
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Windforce? 3 ventilatora?
moja je tiha, temp su na cca 66C
Moja je dosta glasna u loadu, u idleu necujna. Temp oko 68-69 plafon (zatvoreno mATX kuciste)

@DariX

Moja je imala slicne probleme s artefaktima i crnim kvadratima (doduse gigabyte windforce oc verzija i samo u 3d aplikacijama, a nestalo bi cim bi napravio alttab i alttab nazad u igru)

nakon sate i sate googlanja - ispostavlja se da je to "normalno" za r9 280x - jako puno r9 280x kartica ima ovaj problem out of the box

Uglavnom ja sam to rijesio smanjivanjem GPU frekve na 1050mhz i VRAM na 1450mhz, uz sve to otvorio sam kuciste jer je mozda bio problem u temperaturi - od tada mi se to nije pojavljivalo

Neki kazu da je povecanje napona i/ili promjena biosa pomoglo - to nisam probao

Meni se nikad nije crashalo i nisam jos imao bsod zbog toga (kuc u drvo)

U svakom slucaju, i tvoja i moja su zrele za reklamaciju jer na defaultu ne rade ono sto bi trebale kako bi trebale - jedini problem ovdje je kaj su dosta velike sanse da ce ti se to dogadjati i sa novom r9 280x karticom koju dobijes (al bar ces "refreshat" jamstvo )

Zadnje izmijenjeno od: bigAdvance. 07.01.2015. u 18:39.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2015., 15:37   #221
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
Evo dva dana pokusavam skuziti zato se to uopce dogada. Uspijem igrati sat vremena BF3 bez problema, na high settingsima bez ikakvog trzaja i onda odjednom nakon loada sljedece mape crashaju drajveri i ode sve u qrac. Igram ja pola sata tako tu mapu s uzasno odvratnim artefaktima (da, jako sam uporan ) i nakon loada sljedece mape opet je sve normalno
Zatim ta jedna mapa dobro izgleda i na sljedecoj opet dobijem artefakte duplo gore nego prije 2 mape Temperatura nije presla 60 stupnjeva.

Pokusao sam forsati da skuzim zasto se to dogada, koji je razlog crashanja drivera, ali svaki put se dogodi u drugacije vrijeme... Nekad se dogodi odmah nakon sto se mapa loada, nekad usred gamea.
Skuzio sam da kad recimo gledam u pod ili ciljam sa sniperom, gdje je manje zahtjevna grafika, da skoro ni nema artefakata.

Zanima me da li je ovo normalno? Kupio sam OVAJ RAM, a CPU-z mi pokazuje da je 800MHz. Sta ne bi trebalo biti 1600? oO Edit: skuzio sam ovo, dual chanell je RAM i pokazuje 800, ali je ustvari 1600
Isto tako na EVERESTu kad odem pod senzor, senzor maticne za temperaturu mi je pod zescim drogama. U kuci mi je ujutro solidnih 20 stupnjeva, a ja kad upalim komp i odem pogledat tamo temperature, on mi javlja da je temperatura maticne 30 stupnjeva, pa nakon 2 sekunde skoci na 110, pa padne na 75 i tako se majstor baca po 40 stupnjeva gore i dolje da bi nakon 10 minuta dosao sebi i pokazao 30 konstantno oO
Da mi mozda nije maticna raz*ebana ili RAM? Pokusavam skuziti sto vise o tome, kupim novi komp, a ne izgleda mi bas da radi kao da je novi


Edit:
EVEREST stress test i Prime95 su mi javili errore kad sam stress testao proc Imao sam samo neku 2 godine staru CoolerMaster termalnu pastu kada sam sklapao komp, pa ju nisam stavio nego sam stavio stock cooler na proc direktno (posto je po defaultu imao neku pastu na sebi). Da li da odem kupiti novu pastu i zamijenim ju ili sta da radim sad s procesorom? Mozda je on problem zasto mi crasha? (Objasnjava zasto se dogodi nakon loada mape).
Zanimljivo kako ti programi jave da ima problem, ali ne kazu tocno koji je Takoder mi nigdje ne javlja temperaturu procesora sto mi nikako nije jasno. Zar ne bi negdje trebao biti neki senzor da mi ispise to?

Znam da je ovo tema za grafu, ali povezujem problem i dalje s grafom dok se ne ustanovi da jadna nije kriva Artefakti i crni kvadratici su valjda njezinih ruku djelo, sad kolike povezanosti s time imaju ovi errori koje mi EVEREST i Prime95 javljaju nemam bas pojma
Budem si sutra piknuo win8.1 pro, pa cemo vidjet da li je mozda u softwareu problem

Zadnje izmijenjeno od: DariX. 13.01.2015. u 00:58.
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 17:06   #222
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ekipa,igra li tko mozda Far Cry 4 ?

Koliki vam je fps na 1680x1050 ili ako vec igrate na full HD koliki vam se onda prosjecno krece ?

Meni je oko 40-50 fps,Ultra na 1680x1050,jel to maksimum graficke,onda bi mi na fHD bio ispod 30

Mozda procesor ne daje dovoljno "soka" pa ne graficka se muci ?

@bigAdvance nije bas normalno,mislim graficke su dolazile takve,ali da je prihvatljivo-nije,otkud da ja kao average user moram flashati bios ili dizati voltazu graficke da bi normalno radila ?

Ja sam problem rijesio dizanjem voltaze,ali strah me koliko ce to dugo trajati,pa cim dodem u zg reklamiram svoju safirku dual fan
blava je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 22:31   #223
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Zato sam stavio "normalno" pod navodnike - nije prihvatljivo ali je ucestao problem

I apsolutno da je za reklamiranje - medjutim nije 100% da ces dobiti novi primjerak koji radi kako treba - i opet ces morati reklamirati, i tako dok te ne pogodi (ili promasi, ovisi s koje strane gledas)

Ja cu svoju takodjer reklamirati - ali trenutno nemam strpljenja cekati 2tjedna+ na zamjenu, a svakako imam dovoljne performanse u igrama koje igram i sa ovako spustenim frekvencijama
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 22:47   #224
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020