Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2018., 22:59   #4171
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa ukucaj meni je prošao key od Windows 7 pro koji sam dobio pred 8+ godina dok sam se još vodio kao student, i to sad pred koji dan
Ili će ga prihvatiti ili reći žutim slovima da ga ne prima vjerojatno će odbiti jer je aktiviran, ali probaj, niš te ne košta. Eventualno novi key sa ebaya od 20tak kn.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2018., 23:02   #4172
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 270
da, uzeo bi novi key za tih 20tak kuna i ukucao...nista idem probati.
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2018., 10:08   #4173
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
Citiraj:
Autor Kuzo Pregled postova
ima li tko slican slucaj?
nakon updejta na 1809 nemogu ugasiti komp "normalnim putem" aka kliknuti na start shut down. ode u proceduru- odlogira usera ali umjesto da se ugasi pojavi se logon screen.

workaround mi je da u cmd lupam shudown -s ali postaje mi zamorno.
treba onaj fast startup disajblat.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Capture.JPG‎
Views:	206
Size:	83.9 kB
ID:	20540  
marek45 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 19:22   #4174
Kuzo
Premium
Moj komp
 
Kuzo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg,sk
Postovi: 126
yes! to je to! shut downa sad normalno. hvala!
a postoji razlog što su mjenjali sa 1803 na 1809 da sad fast boot radi probleme?
bum proguglao
Kuzo je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 20:29   #4175
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,705
Imam problem s buđenjem kompa iz hibernacije, već dosta dugo se s tim hebem, točnije s Maintenance Activatorom. Trebalo je neko vrijeme da dodjem do ovoga, pa pišem što sam sve radio. Komp se do danas i dalje budi. Zadnja točka je jedna izmjena u registryju pa ćemo vidjeti. Ako netko ima neki drugi savjet, slušam!


"powercfg -waketimers" kaže:
Citiraj:
Timer set by [SERVICE] \Device\HarddiskVolume4\Windows\System32\svchost.exe (SystemEventsBroker) expires at 17:44:42 on 6.12.2018..
Reason: Windows will execute 'Maintenance Activator' scheduled task that requested waking the computer.
Nadalje, ovo sam napravio:
Citiraj:
Control Panel > System and Security > Security and Maintenance > expand Maintenance section > click on Change maintenance settings. Uncheck the option that allows the PC to wake up.
Ako se u istim tim postavkama igram s vremenom kada da obavlja maintenance onda se to isto vrijeme mijenja ako izvršim "powercfg -waketimers" upit. Na ovaj način sam spriječio da mi se PC pali usred noći, barem nešto.

Deaktivirao sam wake timere u advanced power settingsima:
Citiraj:
PowerOptions > Advanced Settings > Sleep > Allow Wake Timers > Setting: Disabled
Dodao sam i key u registry za gašenje Maintenancea, ali đaba:
Citiraj:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\Maintenance. If this doesn't exist, create it. Create a 32 bit DWORD value named MaintenanceDisabled, if it is not already there. Set it to 1. Then reboot your computer. This will disable the automatic maintenance.
U Event Vieweru filtriram system log i tražim samo "Power-Troubleshooter" pod event source - nalazi uvijek isti event, uvijek u različito vrijeme (valjda buđenje kompa s moje strane) i uzrok je uvijek unknown tako da mi to ne govori mnogo.

Zadnje što sam probao je u Task Scheduleru (run as admin):
Citiraj:
Open the "Task Scheduler" and go into the tree as follows: Microsoft\Windows\UpdateOrchestrator\Reboot. Right click -> Properties -> Conditions -> Uncheck "Wake the computer to run this task"
Problem je što navedenu izmjenu ne mogu sejvati, nakon klika na OK izbaci mi onaj malo popup za unos usera i passworda.

I ovo sam napravio za slučaj da se štogod promjeni, to ću tek testirati ovih dana:
Citiraj:
edit the registry Key hkey_local_machine\software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\WinLogon and modify PowerdownAfterShutdown and change it to 1
Imam filing da sam to već radio nekad prije, nisam siguran.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 20:30   #4176
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
powercfg -h off

I batali hibernaciju

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2018., 21:16   #4177
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,705
Nisam napomenuo, hibernacija je must have opcija dok ne izmisle neku bolju "restore workspace after boot" opciju, sori
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2018., 07:42   #4178
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,016
Frend instalirao itunes i nakon toga je trebao restartat laptop i nakon tog više nemre ući u windowse. Vraćanje sustava nije uspjelo pa sam krenuo instalirat nove windowse, ali kad pozovem boot menu i odaberem usb, pojavi se windows logo i nakon toga greška s porukom "For more information search for MEMORY_MANAGEMENT".

Ako je do sustava nije mi jasno zakaj mi to javlja i kad hoću instalirat nove windowse. Jel moguće da je hardverska greška? Laptop (Asus K556U) je star mjesec-dva.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2018., 00:14   #4179
gorkix
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: -
Postovi: 115
pitanje oko trake stanja kod windows explorera .......kad recimo u mapi imate razne video datoteke ...kod win 10 kad se klikne jedna datoteka na dnu ima traka stanja i onda na njoj bude podatak o veličini (mb).....međutim na win 7 je osim podatka o veličini bio i podatak o rezoluciji,o vremenu (dužini) datoteke itd...


može se to kako namjestiti da bude kao na win 7? ili neki dodatak instalirati i slično..usput rečeno to se može dobiti preko okna na desnoj strani,ali to je malo nezgrapno,zauzme 1/4 ekrana itd..
gorkix je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 22:54   #4180
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Skida mi 1809 update, je većina vas prebačena?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2018., 22:56   #4181
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Je. Nemaš greške.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 00:58   #4182
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Meni je 1809 update stiga prije 3-4 dana. Nekoliko zanimljivih mogucnosti donosi, trikova... Zasad sve radi dobro, tj. sve osim jedne stvari. Nakon updatea action center mi nije prikazan kako triba.
Gornja strana kao da je razvucena van ekrana... Primjer: dodje mi 2-3 notifikacije, broj se uredno pojavi na ikoni u taskbaru, otvorim action center kad ono nema nista. Kao da su notifikacije povucene prema gore
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 08:20   #4183
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Meni također došao update i sada mi daljinski i control center od Z Cinema zvučnika ne radi nikako, gj microsoft. Ne mogu ni glasnoću promijeniti. Vidim da nisam jedini na njihovom supportu koji se na to požalio.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 18:46   #4184
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Kako na ovom smecu da promijenim sa public na private network?
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 19:12   #4185
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 19:32   #4186
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Kako na ovom smecu da promijenim sa public na private network?
Klik na mrežu i onda ti se otvore opcije. Ako ti je UAC namješten na always notify, onda ti je izbor mrežnog profila sakriven pa UAC spusti za jedan korak.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2018., 17:52   #4187
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Evo dobio od MS da mi gase acc na One Disk a ja ga nisam ni otvorio ni koristio. Još nek mi ugase X-Box , Cortanu , Win Store itd. nitko sretniji
...kad već nisu u stanju srediti da sami ugasimo sve što želimo.
(...i to baš danas kad sam nakon duuugo vremena povirio na svoj Dropbox i zatekao ga praznog).
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	One Drive.jpg‎
Views:	205
Size:	62.9 kB
ID:	20635  
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 20:11   #4188
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Ja nisam ništa dobio iako smo u istom gradu :-)

Nakon 6 mjeseci vratio sam se iz bolnice i našao kantu u dobrom stanju iako su je koristili oni koji se baš i ne razumiju tako da je defender bio isključen, update nije napravljen...

Nakon što sam napravio update počeli su mi se pojavljivati problemi koji opako liče na greške u sistemu pa kada uključim kompjuter nekada se sistem digne u redu, a nekada nakon 20 minuta čekanja. Jednostavno se pojavi welcome slika s mojim imenom vrti jedno 20 sec i onda nestane, a na ekranu se pojavi kursor kojeg mogu micati dok se sama pripadna slika i ikone pojave za otprilike 20 minuta. Ili kliknem na Chrome i treba mu minutu da ga otvori (isto i IE), neku txt datoteku od par kb s desktopa prebacuje u zadani folder minutu i tako me navlači pa ako ima neki "sretnik" koji je imao takve probleme ili netko tko više zna od mene.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2019., 22:15   #4189
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
@hombre
ja bi reko da se tebi desio klasični defekt bad sektori na disku
provjeri disk sa hdd sentinel
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 14:01   #4190
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Izgleda da su ipak bad sectori. Imam 30tak godina iskustva s tim problemom jer sam još 91. održavao desetak računala s kojima su skoro igrali nogomet dok su diskovi radili ali me ovo kod mene baš začudilo pošto ni Ashampo ni hd tune nisu pokazali ništa. Pametan čovjek dobro razmotri svačiji savjet pogotovo ako i njemu smrdi na isto ili slično pa sam, nakon tvog posta sve polako provjerio kojim redom sam napravio provjere i na listu papira piše chkdsk, Ashampoo, hd tune...
Naravno da nisam upisao chkdsk /F jer je bolnica ostavila svoje i jutros sam to ponovio dodavši /F pa je disk usporavao i prekidao brojenje tako da sam, nakon što je dovršio izašao i ne pogledavši što je napravio ali sistem se uredno diže, nema polusatnih čekanja kod dizanja programa, Win Defender stane s brojanjem ali odradi posao što nije čudno kod Win programa da rade ali zaborave pokazati dokle su došli.
Uglavnom danas ću staviti Macrium na DVDu i clone na drugi disk jer ih imam preko nekoliko komada

Iako bih i ja sam sve ponovio svakako hvala jer nisam dalje ništa tražio nego odmah pogledao papir, uočio nedostatak /f i to odradio.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 19:27   #4191
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Repetitio mater studiorum est
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 19:38   #4192
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Repetitio mater studiorum est
I pametan piše, a budala pamti.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2019., 23:35   #4193
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Gdje bi bili kada bi sve pisali

Kao što napisah bio bih ja za par dana sve ponovio ali red je zahvaliti čovjeku koji me ponukao da odmah sve provjerim pogotovo što ja imam problema sa svojim CPU koji se nažalost još ne može promijeniti u neki mlađi, bolji... tako da sam zaglavio u bolnici malo duže, a u psihijatrijskim bolnicama u pravilu ni mobitel ne možeš imati uz sebe 24 sata dnevno dok se laptop ni ne trudim nositi.
Na papir sam napisao što sve imam i kojim redom ću ali pošto chkdsk /f znam i u snu napisao sam samo chkdsk pa pošto se greške događaju i boljima od mene ide ona "neka baci kamen onaj koji nije zgriješio".

Večeras sam iz ladice uzeo jedan disk istog kapaciteta da se ne mučim s rastezanjem druge particije pošto je na njemu i D: particija, krehnuo Clone, a kada je završilo otvorio kantu izvadi onaj s bad sectorima stavio ovaj na koji sam napravio clone, uključio i čekao. Poslije takvih zahvata uvijek se sistem sporije diže, svaki program treba duže ali se poslije reseta sve potpuno stabiliziralo i jedino moram ponovo ukucavati passworde jer to ne pokupi prilikom backupa, a ni poslije kloniranja.
Uglavnom sve radi
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 13:02   #4194
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,705
Ovo je prevršilo svaku mjeru, nabijem i mikromekanog i njegove windowse i pun mjesec. Kao i svaku večer hiberniram pc i odem u krpe.

U ponoć se pc probudio. Odem pišat, opet ga hiberniram, glasno opsujem, cura me stera u klinac, zašutim.

Oko 2h ujutro opet se upalio, vidno živčan odem pogledat koji k. Na ekranu stoji popup da su neki updejtovi spremni i da restartam pc ili odgodim akciju. Odgađam reboot, šaljem pc u hibernaciju (power off nije opcija jer nudi power off+update, a ne želim da zapne u nekom loopu cijelu noć). Kasno sam se sjetio nakon hibernacije iskopčati dovod struje kompu.

Komp se OPET probudio nemampojmakada, cura me budi "neki kurac se dešava s kompom" ali ovaj put sam i njega i nju izignorirao i ujutro gledam što se zbiva - komp se ekšli rebootao, updejtao i dignuo nanovo. Znači rebootao mi je workspace i sad se ti Jovo jebi i farbaj nanovo.

Još jednom, ako netko ima volje i želje, neka škicne moj dolje quotani post i baci kakav savjet kako ubiti to buđenje kompa. Nije toliko problem u kompu, ali imam spojene zvučnike gore i svaki put kad se komp kresne zvučnici naprave glasni POP i štogod da sam u tom trenu sanjao odjednom me netko upuca u glavu.

Hibernacija ili neki oblik sejvanja workspacea je must have. Zvučnike ne mogu ugasiti jer su ugrađeni u komodu.


Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Imam problem s buđenjem kompa iz hibernacije, već dosta dugo se s tim hebem, točnije s Maintenance Activatorom. Trebalo je neko vrijeme da dodjem do ovoga, pa pišem što sam sve radio. Komp se do danas i dalje budi. Zadnja točka je jedna izmjena u registryju pa ćemo vidjeti. Ako netko ima neki drugi savjet, slušam!

CUT
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 13:06   #4195
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
kriste isuse je sve sta mogu reci na ovo gore .
i onda me nek pita zast mrzim iz dna svoje duse taj spijunski poluproizvod zvan poneštra 10 .
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 14:10   #4196
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,751
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Još jednom, ako netko ima volje i želje, neka škicne moj dolje quotani post i baci kakav savjet kako ubiti to buđenje kompa.
Hibernacija ili neki oblik sejvanja workspacea je must have. Zvučnike ne mogu ugasiti jer su ugrađeni u komodu.
Kaj se zvuka tiče, isključi Windows sistemske zvukove ili bar one koji te živciraju.

Po pitanju vraćanja radne okoline, baci pogled na Sign-In Options screenshot, pa za probu uključi i to, ako već nemaš.

Naposljetku u Task Scheduleru pod Diagnosis (barem privremeno) isključi task vezan uz System Maintenance.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 21.01.2019. u 14:18.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 17:57   #4197
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Nema to veze sa sistemskim zvukovima nego zvučna kartica svaki puta napravi TUP čim se (de)aktiviraju driveri.

Treba ubiti taj task i u power options isključiti wake timers iako je meni samo to drugo isključeno i nikad mi se PC nije upalio radi updatea.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 19:04   #4198
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,705
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Kaj se zvuka tiče, isključi Windows sistemske zvukove ili bar one koji te živciraju.

Po pitanju vraćanja radne okoline, baci pogled na Sign-In Options screenshot, pa za probu uključi i to, ako već nemaš.

Naposljetku u Task Scheduleru pod Diagnosis (barem privremeno) isključi task vezan uz System Maintenance.
Zvukovi su odavno ugašeni, ali nisu oni problem, dobro Domy kaže.

Sign-in options je (bio) uključen.

Upravo isključio Diagnosis.


Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Treba ubiti taj task i u power options isključiti wake timers iako je meni samo to drugo isključeno i nikad mi se PC nije upalio radi updatea.
U power optionsima mi je ugašeno "allow wake timers".


Svejedno, nakon gornjih izmjena i dalje imam:
"powercfg -waketimers"
Timer set by [SERVICE] \Device\HarddiskVolume4\Windows\System32\svchost.exe (SystemEventsBroker) expires at 13:58:09 on 22.1.2019..
Reason: Windows will execute 'Maintenance Activator' scheduled task that requested waking the computer.

Znači sutra, kao i svaki dan, mogu očekivati da će se komp upaliti u gorenavedeno vrijeme. To vrijeme mogu podesiti u:
Control Panel > System and Security > Security and Maintenance > expand Maintenance section > click on Change maintenance settings.


Želim samo napomenuti kako ovaj "Maintenance Activator" vjerojatno nije isti task kao i onaj koji je sinoć triggerao komp. Nikada još nisam doživio da mi se komp usred noći digne i updejta. Jučer je updejtao u par navrata neke KB patcheve, to sam naknadno iskopao...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 19:54   #4199
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
More li blic pitanje? Postoji li još efikasnije riješenje osim gašenja servisa (services.msc) i prčkanja po group policy da bi na W10 utrnuo windows update totalno. Hvala.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 20:15   #4200
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
U Windows Firewallu zabraniš svchostu da ide van na portove 80 i 443.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na