Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.07.2008., 22:16   #1
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,669
Mikronis.hr (informacije i iskustva)

Imam 1 pitanje u vezi tih dučana... Sutra idem po monitor pa ne želim da me dočekaju zatvorena vrata kao u Diskontu24...

Moje pitanje je dal su to dućani otvorenog tipa kao Ve-mi i Hgspot ili su kao diskont 24...tj prvo uplati onda dođi po robu?
Hitno je...
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 25.10.2017. u 20:36.
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2008., 22:38   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Nisu, klasična maloprodaja.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.07.2008., 22:47   #3
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,669
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Nisu, klasična maloprodaja.
Znači može se slobodno ući kao u ve-mil , ako sam dobro shvatio?
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2008., 22:50   #4
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Da dobro si shvatio, jedino pazi na radno vrijeme i napomene na webu pročitaj jer je sezona godišnjih da se nebi zehebao...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2008., 22:50   #5
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,669
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Da dobro si shvatio, jedino pazi na radno vrijeme i napomene na webu pročitaj jer je sezona godišnjih da se nebi zehebao...
ok, hvala dečki....
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2008., 00:01   #6
Cro=RocK=U=
Premium
Moj komp
 
Cro=RocK=U='s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: HRV. Zagorje
Postovi: 141
kaj nije lakše nazvati i pitati nego postati na forumu i cjeli dan čekati odgovor?!
Cro=RocK=U= je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2008., 00:24   #7
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ovdje mu je manje sramota. No i dalje vrijedi ona "tko pita, ne skita"!
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2008., 02:30   #8
Cro=RocK=U=
Premium
Moj komp
 
Cro=RocK=U='s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: HRV. Zagorje
Postovi: 141
ja se opekao par puta na fleksibilno radno vrijeme....od tad zovem obavezno prije odlaska u bilo koji "čudan" dućan
Cro=RocK=U= je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2008., 04:10   #9
Func
Premium
Moj komp
 
Func's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 483
Mikronis je OK. Kod njih sam kupio Della 24". Istina nisu ga odam imali, preuzeo sam ga slijedeći dan. Ali jedino u Zagrebu sam kod njih našao. To je bilo ono vrijeme kad je u Kini izgorila Dellova tvornica.

Nazvao sam i pitao da li imaju monitor. Nisu mi znali odma reći, ostavio sam im broj mobitela. Nazvali me za 30min i rekli da ga mogu nabaviti za sutra. Ostavio sam im 1000kn pologa i slijedeći dan platio ostatak, te preozeo monitor.

Skros su ljubazni i korektni. Lik mi je čak stavio monitor u gepek. Što se danas rijetko viđa.

Oni su više nastrojeni za poslovne korisnike. Nisu ko Ve-mill ili HG-Spot koji meni više liče na šoping centar nego na PC-shop. Zato prodaju samo BrandName računala i imaju Help Desk službu za korisnike. Svakako bih preporučio.
__________________
Some say that he's Mac compatible, and that he once punched a horse to the floor. All we know is, he's called The ...
Func je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2009., 14:25   #10
inkognito
Registered User
 
inkognito's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: zg
Postovi: 1
Func slažem se s tobom.Ja sam isto tako zadovoljan sa Mikronisom. Prije sam neke stvari kupovao gdje sam stigao, a onda mi je frend preporučio mikronis. Već kupujem kod njih duže vrijeme, neke sitnice i tako i nemam baš nikakvih problema
inkognito je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.07.2009., 01:07   #11
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Imam 1 pitanje u vezi tih dučana... Sutra idem po monitor pa ne želim da me dočekaju zatvorena vrata kao u Diskontu24... Moje pitanje je dal su to dućani otvorenog tipa kao Ve-mi i Hgspot ili su kao diskont 24...tj prvo uplati onda dođi po robu?
Hitno je...
Hm'da, ova me tema navela da promrljam koju.

Da si pitao prije 5 godina, Gama bi za monitore ali i za sve ostalo, neupito za lovu slovila kao broj jedan ducan u gradu. Mrzili su ih cak i najbolji haustor dileri jer jednostavno nisu im mogli nikako ravnati cijenom. Uvozi i "uvozi" , kojekakvi "uredski" artikli iz DE po rusilackim cijenama. Sjecam se da su te godine imali 600 kn (!) bolju cijenu po top modelu procesora od bilo koje firme u ZG-u. Jednostavno danas nezamisliv kontrast kad usporedjujemo ponudu.

Gledam bas neki dan i ne mogu prepoznati njihovu ponudu Prodaju po komponentama izgleda da su kompletno ukinuli a upravo im je to bila specijalnost. Samo nekakve konfiguracije. Cudno, sa vezama koje su imali iz DE, stvarno losa promjena konkuretnog djelovanja. Upravo slucaja radi, pogledam Mikronis ponudu i ekvivalent HP Renew ponude 1:1 i vidim da su cijene skoro identicne? Dobro, nisam usporedjivao puno modela, ali da je nelogicno...

No ako iole imaju klikera i odlicne veze koje su imali, svakako provjeri na licu mjesta sto stvarno imaju od monitora. Kategorija novih/uvezenih je uvijek imala posebno znacenje ali i priliku u Gami.


>>> Zlo postaje jos jasnije! <<<
________________________________
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2009., 21:10   #12
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Hm'da, ova me tema navela da promrljam koju.

Da si pitao prije 5 godina, Gama bi za monitore ali i za sve ostalo, neupito za lovu slovila kao broj jedan ducan u gradu. Mrzili su ih cak i najbolji haustor dileri jer jednostavno nisu im mogli nikako ravnati cijenom. Uvozi i "uvozi" , kojekakvi "uredski" artikli iz DE po rusilackim cijenama. Sjecam se da su te godine imali 600 kn (!) bolju cijenu po top modelu procesora od bilo koje firme u ZG-u. Jednostavno danas nezamisliv kontrast kad usporedjujemo ponudu.

Gledam bas neki dan i ne mogu prepoznati njihovu ponudu Prodaju po komponentama izgleda da su kompletno ukinuli a upravo im je to bila specijalnost. Samo nekakve konfiguracije. Cudno, sa vezama koje su imali iz DE, stvarno losa promjena konkuretnog djelovanja. Upravo slucaja radi, pogledam Mikronis ponudu i ekvivalent HP Renew ponude 1:1 i vidim da su cijene skoro identicne? Dobro, nisam usporedjivao puno modela, ali da je nelogicno...

No ako iole imaju klikera i odlicne veze koje su imali, svakako provjeri na licu mjesta sto stvarno imaju od monitora. Kategorija novih/uvezenih je uvijek imala posebno znacenje ali i priliku u Gami.
________________________________
je da... bili su najjeftiniji jer im je polovicu asortimana cinila roba vracena sa RMA i roba koje su se velike strane kompanije rjesavale kao otpada...
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 21:12   #13
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
je da... bili su najjeftiniji jer im je polovicu asortimana cinila roba vracena sa RMA i roba koje su se velike strane kompanije rjesavale kao otpada...
Ne cudi me ljutnja Okarm,

Mnogi su bili ljuti, posebno dileri. Ne znam s koje si strane dozivio nezgodu kao kupac ili konkurent. Ali ako si imao neko poznanstvo u servisu, onda si kao na burzi jako dobro profitirao te dvije IT unosne godine. Kutije su dolazile sa kucnom DE adresom i preskakale ... hm granicne "gnjavaze" ako me shvacas. Sve sto sam dojavom saznao i narucio je bilo tvornicki zapakirano jer sam znao sto narucujem. Tako da tu problematicnu robu nisam dobio. Zbog cijena koje nisu tad mogli dodirnuti, mnogi su i malo frizirali tu pricu povremeno. Jer kad sam god nekom dileru spomenuo Gamu, odma je postao nervozan

No voz je prosao i sad jedva da ih mogu prepoznati.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2009., 13:36   #14
greško
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 3
pozz ljudi,jel mi može neko u kratko objasnit kako doći do tog Mikronisa..recimo od trga jelačića,kojim tramvajem ić,gdje se skinut najbliže.. help
greško je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2009., 13:57   #15
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Citiraj:
Autor greško Pregled postova
pozz ljudi,jel mi može neko u kratko objasnit kako doći do tog Mikronisa..recimo od trga jelačića,kojim tramvajem ić,gdje se skinut najbliže.. help
sjednes na tramvaj 17/14 i izadjes kod vjesnika, vratis se sa te desne strane 50m prije raskrizja u skrenes iz savske u zagrebacku aveniju i nakon 50-100m s desne strane ces vidjeti MIKRONIS.

[img=http://img687.imageshack.us/img687/7650/micronis.jpg]
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2009., 15:10   #16
greško
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 3
e sad je već puno jasnije..hvala puno!!
greško je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 00:05   #17
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
a kako autom do mirkonisa?
npr. vukovarskom.
kamo nakon prelaska savske?
može li se skrenuti direkt na novu cestu na kakvom raskrižju ili moram polukružno negdje?

dosta je hitno, treba mi za sutra ujutro
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 01:11   #18
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 998
Iz smjera Vukovarske nemožeš skrenuti direkt na Novu cestu, moraš napraviti krug oko parka. Ili skreni desno na prvom semaforu nakon što prođeš Savsku, pa onda lijevo, druga lijevo, ravno.
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 03:34   #19
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Citiraj:
Autor Demon Hunter Pregled postova
Iz smjera Vukovarske nemožeš skrenuti direkt na Novu cestu, moraš napraviti krug oko parka. Ili skreni desno na prvom semaforu nakon što prođeš Savsku, pa onda lijevo, druga lijevo, ravno.
zar nije prvi semafor tam poslije z. mede, kad skreces za cibonu?
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 11:43   #20
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 998
Moguće, neznam sada ovako iz glave
Ionako mu je prva ruta najjednostavnija.
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 10:20   #21
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor Demon Hunter Pregled postova
Iz smjera Vukovarske nemožeš skrenuti direkt na Novu cestu, moraš napraviti krug oko parka. Ili skreni desno na prvom semaforu nakon što prođeš Savsku, pa onda lijevo, druga lijevo, ravno.
ovako sam i napravio, ful jednostavno, iako je tramvajem puuuno jednostavnije.
Nogostup blokira direktan prilaz sa Vukovarske, bez obzira što "kuća" gleda baš prema njoj

EDIT: mali hint za druge, kad napravite prva desno sa Vukovarske, pa lijevo usporedno s Vukovarskom, kod skretanja na Novu cestu ne vidi se znak jer ga prekriva reklama od nekakvog dućana (ili one rolete, nemrem se sjetiti kako se zove, sr*** koja štite izlog od kiše i sl.) pa se tabla ne vidi...
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2012., 10:48   #22
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Evo i od mene pohvale za Mikronis, kupljen laptop koji stigao na kucnu adresu za 2 dana.Svakako preporucujem kupovinu.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2012., 12:52   #23
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Moram priznati da me je naslov teme zbunio, citajuci header email dojave.

Promaklo mi je pobratimljavanje poslova iz naslova. Gledam Gamin opis storije : O nama

preko 10 godina? Prije ce biti preko 20 godina buduci da su jedno od najstarijih IT imena u Agramiji. Ne sjecam se kad je netko sebi smanjivao deset i kusur godina u opisu postojanja? Slampavost ili nova ekipa ima neko vlastito poimanje nastanka firme? Pa tko se odrice deset godina u opisu djelovanja?

Da, anticipiram moguci odgovor, samo, onda stopite i nazive.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2012., 13:16   #24
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
preko 10 = preko 20 ako gledamo logički

al da su munjeni jesu.....
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2012., 13:24   #25
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Moram priznati da me je naslov teme zbunio, citajuci header email dojave.

Promaklo mi je pobratimljavanje poslova iz naslova. Gledam Gamin opis storije : O nama

preko 10 godina? Prije ce biti preko 20 godina buduci da su jedno od najstarijih IT imena u Agramiji. Ne sjecam se kad je netko sebi smanjivao deset i kusur godina u opisu postojanja? Slampavost ili nova ekipa ima neko vlastito poimanje nastanka firme? Pa tko se odrice deset godina u opisu djelovanja?

Da, anticipiram moguci odgovor, samo, onda stopite i nazive.
"Ona" Info gama (od '96. do 2002.) je ugasena (u Pociteljskoj), a od 2002. je otvorena "nova" Info gama, ona na Jarunu. Tako da su aman taman aktivni malo preko 10 godina, jel...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2012., 13:47   #26
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
"Ona" Info gama (od '96. do 2002.) je ugasena (u Pociteljskoj), a od 2002. je otvorena "nova" Info gama, ona na Jarunu. Tako da su aman taman aktivni malo preko 10 godina, jel...
Ma da, ocekivao da ga temelje preciznoscu preustroja, samo, ime je jedno od najstarijih, pa bi se mnogi samo radi postojanja imena slobodnije odredili u tumacenju trajanja. Morao bi u Mikro pogledati u stare oglase... onda su prije 96-te imali samo Gama u nazivu? Znam da je "info" dosao kasnije.

Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
preko 10 = preko 20 ako gledamo logički
al da su munjeni jesu.....
Potrosaci su skupina koja se rijetko povodi logikom, a barem firme vole zaokruzivati kad im je na slavu imena
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2012., 13:54   #27
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ma da, ocekivao da ga temelje preciznoscu preustroja, samo, ime je jedno od najstarijih, pa bi se mnogi samo radi postojanja imena slobodnije odredili u tumacenju trajanja. Morao bi u Mikro pogledati u stare oglase... onda su prije 96-te imali samo Gama u nazivu? Znam da je "info" dosao kasnije.
Oni su osnovani u nekom prvotnom obliku jos tamo '92., sad koje je tocno bilo puno ime, vrag bi ga znao...

Svejedno, selidbom na Jarun (iako nisam ni imao pojma da se to dogodilo prije 10ak godina, uf, al leti...) izgubili su onaj opskurni postratni stih u polupodrumu Pociteljske, koja je tih dana bila maltene predgradje Zagreba. Ah, jesam se Deathstarova namijanjao tamo, jedno 15ak ako me pamcenje icemu sluzi...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2012., 14:08   #28
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Oni su osnovani u nekom prvotnom obliku jos tamo '92., sad koje je tocno bilo puno ime, vrag bi ga znao...
Sad sam pogledao u info adresar iz 91/92 i spominju se kao izlagaci. Kad navratim do kuce i otvorim kutiju s kojim Mikrom, skenirat cu najstariji oglas koji nadjem. Zakleo bi se da su i prije postojali. Doduse, moguce da je neka "Gama" postojala i u susjedstvu.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Svejedno, selidbom na Jarun (iako nisam ni imao pojma da se to dogodilo prije 10ak godina, uf, al leti...) izgubili su onaj opskurni postratni stih u polupodrumu Pociteljske, koja je tih dana bila maltene predgradje Zagreba. Ah, jesam se Deathstarova namijanjao tamo, jedno 15ak ako me pamcenje icemu sluzi...
Nisam ni ja imao pojma. Avenija Veceslava bb, tamo negdje sredinom 2004, pa do plafon 2006. Dalje nisam pratio, jedino povremenim pogledom na web ponudu.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2012., 15:07   #29
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Nisam ni ja imao pojma. Avenija Veceslava bb, tamo negdje sredinom 2004, pa do plafon 2006. Dalje nisam pratio, jedino povremenim pogledom na web ponudu.
Bravo, pa da, bili su tamo negdje kod Recroa/Lidla/24 sata?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 20:14   #30
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
imali su dosta roline scsi kablovinja, doduse ne ko lost i autronic, ali za moje potrebe sasvim dovoljno da ne mucim ljude po amerika za hitne potrebe
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na